Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Artykuł] EWS - Czyli Ekwipunek Wędrującego Spinningisty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 styczeń 2020 - 10:15

Może i plecak do wygodnych nie należy, ale swoje zalety ma.

Ja lubię czasem używać plecaka jak kroi się dłuższa wyprawa i więcej rzeczy wypada mieć.

Załączony plik  Plecak.jpg   72,26 KB   25 Ilość pobrań Używam wówczas tego, który ma spore możliwości upakowania.

Załączony plik  Plecak1.jpg   89,95 KB   20 Ilość pobrańNawet w upały daje radę, bo ma super stelaż.

 



#22 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 06 styczeń 2020 - 10:34

Zapomniałem.
W okresach wzmożonej aktywności owadów, tzn. komarów po wielkiej wodzie, albo wylotu podczas zachodu i gorącej pogody mam jeszcze siateczkę buschmena.
Świetnie się komponuję z kapturem mojej lekkiej gortexowej kurtki przeciwdeszczowej, albo okrągłym kapeluszem od słońca.

Nic nie waży, nie zajmuję miejsca, a znacznie zwiększa komfort łowienia.



 


  • Jozi i malinabar lubią to

#23 Guest_trilung_*

Guest_trilung_*
  • Guests

Napisano 06 styczeń 2020 - 11:03

Używałem Simms'a ale stałem się niewolnikem wartości(coby nie poplamić czy rozedrzeć).
Zmieniłem na pasoszelki z dopinanymi zasobnikami Bundeswehr...i odzyskałem wolność od obaw.
Mimo ,że próbuję minimalizować to i tak jest za dużo(waga,objętość)lub za mało-zawsze czegoś zbraknie
Na szczęście łowiska w zasięgu roweru...
https://m.youtube.co...h?v=MZaLMrdi6MI

#24 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 06 styczeń 2020 - 11:37

Może i plecak do wygodnych nie należy, ale swoje zalety ma.

Ja lubię czasem używać plecaka jak kroi się dłuższa wyprawa i więcej rzeczy wypada mieć.

attachicon.gif Plecak.jpg Używam wówczas tego, który ma spore możliwości upakowania.

attachicon.gif Plecak1.jpgNawet w upały daje radę, bo ma super stelaż.

fajna rzecz:) ma dwie poważne wady:

- kieszenie są grube i zawadzają przy kręceniu kołowrotkiem - to dlatego, że plecak jest przeznaczony dla muszkarzy...

- drogi i trudny do kupienia

 

zrobiłem sobie niemal identyczny doszywając przednią część techpacka dragona do pasków wygodnego plecaka... kilka lat przed zobaczeniem takiego WilliamaJosepha... warto pocienić usuwająć z dolnych kieszeni te naszyte na wierzchu - ja je przełożyłem na piersi... u ciebie też powinno się to sprawdzić chyba, że się przyzwyczaiłeś i nie przeszkadza w łowieniu... dużo wygodniejsze od samego techpaka:)

ps. siateczka na plecaku jest rzeczywiście rewelacyjnym rozwiązaniem na lato:)


Użytkownik czarny1 edytował ten post 06 styczeń 2020 - 11:38

  • korol lubi to

#25 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 styczeń 2020 - 11:50

Te przednie  bagi  są   na paskach odsunięte do samego dołu i opierają się  na biodrach nie przeszkadzając przy łowieniu.



#26 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 06 styczeń 2020 - 11:59

3szt prezerwatyw?

Kolega uprawia StreetFishing ?

 

:lol: :D

 

 

 

19.JPG

 

 


  • popper, miramar69 i Pozer lubią to

#27 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 styczeń 2020 - 12:09

To nie sa preserwatywy, nie mam az tak grubych palcow  :lol: a jak bym mial takiego malego co by sie w te gumke zmiescil to i tak bym sie nie przyznal :lol:  :lol:

To sa, jak pisalem takie mikro-preswrwatywy uzywane przez kosmetyczki albo zegarmistrzow,- maja nawet swoja nazwe fachowa ale ja jej nie pamietam....

Nie jets to popularne i latwe do kupienia ale lepsze w sensie zdrowsze od zaklejenia palucha scotem.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 06 styczeń 2020 - 12:17

  • thug lubi to

#28 Guest_trilung_*

Guest_trilung_*
  • Guests

Napisano 06 styczeń 2020 - 12:11

Na pokaleczone palce ,by korbki nie zabrudzić...krew trudno wyprać!
Trafiłem!!

Użytkownik trilung edytował ten post 06 styczeń 2020 - 12:12


#29 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 styczeń 2020 - 12:15

To nie sa preserwatywy, nie mam az tak grubych palcow  :lol: to sa jak pisalem takie mikro-peswrwatywy uzywane przez kosmetyczki albo zegarmistrzow.

Nie jets to popularne i latwe do kupienia ale lepsze w sensie zdrowsze od zaklejenia palucha scotem.

 

To są lateksowe nakładki na palce, np takie: http://dlapacjenta.p...roducts_id/7754


  • Rheinangler lubi to

#30 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 06 styczeń 2020 - 12:17

Prezerwatywy, to sprawdzony sposób na ochronę komórki podczas deszczu.



#31 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 06 styczeń 2020 - 15:36

Myślę, że warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy, którą cenie sobie bardzo wysoko i zawsze mam w plecaku...

https://www.superpha...-nawilzane.html
  • coma, MajKar i Bułka lubią to

#32 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 styczeń 2020 - 15:40

Jeszcze ogrzewacz katalityczny, potrafi w mroźne dni przywrócić chęć do łowienia.

#33 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 styczeń 2020 - 19:58

Myślę, że warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy, którą cenie sobie bardzo wysoko i zawsze mam w plecaku...

https://www.superpha...-nawilzane.html

Ten komfort mam dopiero po powrocie do samochodu, tam mam je zawsze  ;)


  • Jozi i Bułka lubią to

#34 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 06 styczeń 2020 - 20:29

Ja też dopiero w samochodzie. Zaczynam od czyszczenia rąk i twarzy.


  • ktm777 lubi to

#35 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 06 styczeń 2020 - 21:00

Arek podoba mi się ten sling bag. Gdzie to idzie nabyć?

#36 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 styczeń 2020 - 21:09

Tomku ten moj to MIL-TEC kupilem go w jakims Nato-Shopie.

Na szybko taki:

https://www.bw-onlin...ical-black.html

 

a moj jest tu:

https://www.bw-onlin...small-oliv.html


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 06 styczeń 2020 - 21:18


#37 ONLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 06 styczeń 2020 - 21:27

Dzięki, jutro się przejadę do militarnego , mają tam mil- teca

Użytkownik Tomek TJ edytował ten post 06 styczeń 2020 - 21:28

  • popper lubi to

#38 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 styczeń 2020 - 06:50

Dzięki, jutro się przejadę do militarnego , mają tam mil- teca

https://www.militari...5_h_p105915.xml

Tomek przeszukaj na ich stronie, wówczas możesz zdecydować co kupić.

https://www.militari...ch-clause=torba

Tu jest przegląd.


Użytkownik Jozi edytował ten post 07 styczeń 2020 - 06:53


#39 ONLINE   exkudlaty

exkudlaty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:O.

Napisano 07 styczeń 2020 - 18:34

Moim zdaniem mocno przeciążony ekwipunek i ma kilka wad, które widzę bo przerabiałem podobną konfigurację.
1. Pleckotorba na ramię. Fajne, ale po dłuższym czasie zaczyna ciążyć w ramię. Szczególnie wadzi jak się trzeba przedzierać przez chaszcze, bo potrafi się zsunąć z ramienia. Niby ma mnóstwo zapinek trzymających ją w ryzach, ale przy każdej zmianie przynęty trzeba się z tego odpinać. Upierdliwe. Generalnie utrzymanie jej w jednym położeniu to gimnastyka. Przeszedłem na dużą nerkę. Niby mieści miej, ale za to ogranicza pomysły na dopakowanie masy niepotrzebnych gratów. Chociaż jak patrzę na tą moją nerkę z decathlonu, to nie wiem czy bym nie pomieścił takich samych ilości szpeju.
2. Zamiast dopinać kolejne kieszenie molle chyba lepiej postawić na nieduży (taki do 20l) plecak z kieszeniami.
3. Dźwigasz nóż i multitoola. Po co? O ile małą latarkę jestem w stanie zrozumieć (chociaż mam w telefonie, nie wiem po co miałbym mieć dodatkową). Do tego ciężki majcher i nielekki multitool. Fajnie wyglądają, ale ja bym postawił na samego Leathermanna. Swoją drogą podziwiam, że kupiłeś wersję oksydowaną. Super wygląda... raz. Poczernienie szybko się wyciera i potem zabawka wygląda mocno nieciekawie. Chyba że ktoś lubi styl vintage. Ja nie, więc ten srebrny jest wyborem bardziej zdroworozsądkowym. 
4. Przyjacielska rada - wypieprz w diabły tą gównianą zapinkę do Leathermanna. Przez taki sam szajs musiałem włazić w październiku pod pomost nad jeziorem Roś. Bo to gówno potrafi się wypiąć w najmniej oczekiwanym momencie. Kup dwa karabinki zakręcane. Małe. Jeden najmniejszy jaki znajdziesz i drugi ciut większy. I zapleć sobie paracord, tak jak się plecie "bransoletki taktyczne". Na 50 cm oplecionej linki starczy 8-9 metrów. To plus te dwa karabinki spowodują, że nóż się nie zgubi i nie wypnie. 

4. żarowe zippo. Poczułem lekki wstręt. Albo benzyna albo nic. Co prawda Zippo mają to do siebie, że paliwo kończy się w terenie, a nie w domu. Ale jeśli będziesz dolewał benzyny przed wyprawą, to nie będziesz się martwił, że nie odpali. 
5. Woda utleniona i inne aptekarskie elementy. No nie wiem po co. Ja bym nie dźwigał. 
6. To samo z litrowym termosem. Waży od pioruna i z każdym rzutem i każdym kilometrem waży dużo więcej. Woda w plastiku, piwo w puszce i herbata w bagażniku samochodu zawsze robią mi robotę. 
7. Chabanina. Serio? Tak pytam, bo też bym nie dźwigał.  Ewentualnie jak już bym musiał podjadać, to suchary SU-22. Jedna paczka zapycha kichę na długie godziny (wiem z doświadczenia i wart w wojsku, kiedy do michy daleko i długo).

Generalnie uważam, ale to tylko moje zdanie, że zabierasz ze sobą za dużo. I można ten zestaw odchudzić. 
No i pamiętaj o zmianie zapinki do scyzoryka. Serio, szkoda później się babrać w wodzie albo w błocie albo chodzić po krzakach w poszukiwaniu straconego noża.


Użytkownik exkudlaty edytował ten post 07 styczeń 2020 - 18:41


#40 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 styczeń 2020 - 14:01

Witam

 

Z czasów gdy jeszcze zajmowałem się spławikiem pozostało przyzwyczajenie do używania krzesełka z oparciem.

Przykładowe:

 

 https://allegro.pl/o...rcia-8690122950

 

Same zalety.Pojemne,stosunkowo lekkie - to co mam z ciekawości zważyłem - całe 2,4 kg...A wygoda nie do przecenienia. Zawsze - nawet w największych krzaczorach znajdziemy tyle wolnego miejsca aby go postawić. Bez problemu można wykonywać rzuty na siedząco, gdyż nie ma podłokietników.W komorze głównej - pudełka z przynętami, jakiś napój, coś do zjedzenia, ewentualnie dodatkowa sztuka odzieży. W bocznych - peleryna przeciwdeszczowa - tzw kondon - zwykła foliowa - pałatka wojskowa ze względu na wagę i objętość przegrała...

Kolejna boczna i przednia są pakowane w zależności od potrzeb.

 

Ważne aby plecak był między nogami gdy siedzimy. Mamy wtedy dobry dostęp w przeciwieństwie do takich krzesełek, gdzie jest umieszczona z tyłu siedzącego.

 

Jako uzupełnienie służy pas biodrowy.Konkretnie ten - w zielonym kolorze.

 

https://pl.aliexpres....22115c0fXzyGIl

 

Sceptyków pragnę uspokoić - wykonanie i jakość bez zastrzeżeń. Tutaj pozostałe drobiazgi... telefon, klucze, szczypce uniwersalne, nożyk, dokumenty i co tam jeszcze potrzeba.

I małe pudełko z przynętami. Pakując plecak używam właśnie małych pudełek, takich aby zmieściły się do pasa. Jak potrzebuję - wymieniam pudełko i mam inne.

Bywa, że nie zawsze zdejmuję plecak...

 

Zrezygnowałem z kamizelki - ostatnia typu tech pack miała zwyczajnie za dużo kieszeni i coś mnie trafiało jak musiałem kilka otworzyć aby potrzebną rzecz znaleźć.

 

Pozdrawiam Romek


Użytkownik eRKa edytował ten post 10 styczeń 2020 - 14:03

  • Aries lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych