Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Twin Power 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1400 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 16 czerwiec 2021 - 15:20

Nigdy nie reklamowałem kołowrotków. Czego mogę oczekiwać? Zwrotu pieniędzy? Nowego kołowrotka? Naprawy? Ile serwis może potrwać? Nie chciałbym tracić miesiąca z łowienia. Kupując kołowrotek z najwyższej półki cenowej liczyłem że jakość wykonania też będzie najwyższa.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Naprawy a czego byś mógł innego oczekiwać , jeżeli kołowrotek jest uszkodzony że naprawić się nie da wtedy dają nowy egzemplarz .
Naprawa trwa 2tyg minimum pamiętaj że w naprawę wchodzi również diagnoza , z czyjej winy kołowrotek jest uszkodzony , mogą odrzucić twoją reklamacje i stwierdzić że z winiku źle użytkowania kołowrotek został uszkodzony wtedy zostaniesz obarczony kosztami naprawy.
Dlatego lepiej jest kupić np 2 stradic niż jednego twin powera 🤔

Użytkownik Derrek edytował ten post 16 czerwiec 2021 - 15:29


#942 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 czerwiec 2021 - 16:47

Mój TP FD4000PG ma taka przypadłość że kabłąk obciera o rant szpuli w trakcie otwierania gdy ta jest w wysokim położeniu. Na forum doradzali aby dokręcić mocniej szpulę ale to nic nie dało. Staram się pilnować teraz aby przy otwarciu kabłąka szpula była niżej. Ale to chyba coś nie tak przy kołowrotku tej klasy. Mam sporo kołowrotków naprawdę takich do 100 do 200 czy 300 zł i żaden z tych budżetowych młynków nie miał takiej przypadłości.
Może to być jakaś wada którą da się samemu skorygować lub czy taka przypadłość nadaję się na gwarancję ?


Wydaje mi się, że profil drutu kabłąka, może być lekko odkształcony.
  • Guzu i przemo_w lubią to

#943 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 16 czerwiec 2021 - 17:17

Naprawy a czego byś mógł innego oczekiwać , jeżeli kołowrotek jest uszkodzony że naprawić się nie da wtedy dają nowy egzemplarz .
Naprawa trwa 2tyg minimum pamiętaj że w naprawę wchodzi również diagnoza , z czyjej winy kołowrotek jest uszkodzony , mogą odrzucić twoją reklamacje i stwierdzić że z winiku źle użytkowania kołowrotek został uszkodzony wtedy zostaniesz obarczony kosztami naprawy.
Dlatego lepiej jest kupić np 2 stradic niż jednego twin powera

Tym tokiem rozumowania zamiast 2 stradiców można kupić 4 Nasci czy Sahary itd.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#944 OFFLINE   KrystianG

KrystianG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaBreda (NL) Rawa Maz (PL)
  • Imię:Krystian

Napisano 16 czerwiec 2021 - 17:25

Naprawy a czego byś mógł innego oczekiwać , jeżeli kołowrotek jest uszkodzony że naprawić się nie da wtedy dają nowy egzemplarz .
Naprawa trwa 2tyg minimum pamiętaj że w naprawę wchodzi również diagnoza , z czyjej winy kołowrotek jest uszkodzony , mogą odrzucić twoją reklamacje i stwierdzić że z winiku źle użytkowania kołowrotek został uszkodzony wtedy zostaniesz obarczony kosztami naprawy.
Dlatego lepiej jest kupić np 2 stradic niż jednego twin powera

Dwa i pół tygodnia użytkowania. Żadnej rysy a problem występował od samego początku. Kupując tp oczekiwałem topowego kołowrotka a nie maszynki do necenia sandaczy gumami.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
  • S.N. lubi to

#945 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 16 czerwiec 2021 - 17:56

Tym tokiem rozumowania zamiast 2 stradiców można kupić 4 Nasci czy Sahary itd.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Nie wchodzi już w taką skrajność , stwierdziłem że lepiej mieć 2 dobre kołowrotki niż jeden , przynajmniej jak jeden by był na serwisie to można i tak iść na ryby bo jest drugi w zapasie


Dwa i pół tygodnia użytkowania. Żadnej rysy a problem występował od samego początku. Kupując tp oczekiwałem topowego kołowrotka a nie maszynki do necenia sandaczy gumami.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Oczekiwania się nie spełniły ?
Cena nie jest adekwatna do trwałości , nawet Stellę na 1 wyjeździe można zajechać , drogie kołowrotki są fajnymi ładnymi maszynkami , kupiłeś ładną spasowaną maszynkę wykonaną z drogich komponentów , ale to wszystko i nic więcej , tak drogie kołowrotki są dla pasjonatów .
Ja ci napisałem co możesz oczekiwać od reklamacji , jest to naprawa na koszt Shimano lub mogą stwierdzić że to twoja wina i wtedy będziesz musiał pokryć koszt naprawy .
Oczywiście mogą ci dać nowy kołowrotek , ale tylko w przypadku jeżeli kołowrotek nie da się naprawić .

Użytkownik Derrek edytował ten post 16 czerwiec 2021 - 18:14


#946 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 czerwiec 2021 - 20:08

Nie wchodzi już w taką skrajność , stwierdziłem że lepiej mieć 2 dobre kołowrotki niż jeden , przynajmniej jak jeden by był na serwisie to można i tak iść na ryby bo jest drugi w zapasie


Oczekiwania się nie spełniły ?
Cena nie jest adekwatna do trwałości , nawet Stellę na 1 wyjeździe można zajechać , drogie kołowrotki są fajnymi ładnymi maszynkami , kupiłeś ładną spasowaną maszynkę wykonaną z drogich komponentów , ale to wszystko i nic więcej , tak drogie kołowrotki są dla pasjonatów .
Ja ci napisałem co możesz oczekiwać od reklamacji , jest to naprawa na koszt Shimano lub mogą stwierdzić że to twoja wina i wtedy będziesz musiał pokryć koszt naprawy .
Oczywiście mogą ci dać nowy kołowrotek , ale tylko w przypadku jeżeli kołowrotek nie da się naprawić .

Pokaż mi 1 , słownie jedną, Stellę zajechaną po 1 łowieniu!
Powtarzasz bzdury przeczytane w necie i nic więcej.

Naprawa tego TP to 2 min!
Winny jest friction ring. Albo się podwinął albo odstaje delikatnie i tyle. Wyślij to na reklamację.

Jest jeszcze jedna opcja że otwierasz kabłąk w dół. Mało prawdopodobne ale i takie akcje widziałem. Może wtedy obrócić się rotor delikatnie na tak otwartym kabłąku i zamknąć.

A z tym obcieraniem drutu kabłąka to już setki razy było pisane że to efekt zagniecenia w kartonie.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 16 czerwiec 2021 - 20:10

  • Artech i woblery L.E. lubią to

#947 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 16 czerwiec 2021 - 21:10

Pokaż mi 1 , słownie jedną, Stellę zajechaną po 1 łowieniu!
Powtarzasz bzdury przeczytane w necie i nic wiecej.

Znam przykład osobiście , pewnej osobie jakieś 10 lat temu Stella rozwaliła się na 1 łowieniu , rocznik 2010 model FE wielkość 2500 , oczywiście to nie jest współczesny model , po łowieniu z kołowrotka zaczęły dobiegać odgłosy stukania, kołowrotek był kupiony jako nowy za grubą kasę jak na tamte czasy.

Użytkownik Derrek edytował ten post 16 czerwiec 2021 - 21:11


#948 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 czerwiec 2021 - 21:37

Zastanawiam się czy jest sens dalej to ciągnąć po Twoich słynnych wpisach o magicznym druciku trzymającym łożysko w tańszych Daiwach. Raczej nie ma.
Ps. Znam przykład że gościowi się nowe Ferrari popsuło gdy wyjeżdżał z bramy salonu :-)

#949 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 05:50

Zastanawiam się czy jest sens dalej to ciągnąć po Twoich słynnych wpisach o magicznym druciku trzymającym łożysko w tańszych Daiwach. Raczej nie ma.
Ps. Znam przykład że gościowi się nowe Ferrari popsuło gdy wyjeżdżał z bramy salonu :-)

Napiszę ostatni raz bo robisz off top , nie dociera do ciebie że to tylko kołowrotek , i ma prawo się popsuć 1 na 1000 czy tam na 10 000 egzemplarzy może być wadliwy , pierwsze słyszę żebym coś pisał o magicznych drucikach w daiwach (poproszę link do posta) , a historia o Stelli wiesz czy nie chcesz , ale jest autentyczna , trudno znaleźć więcej historii. Kołowrotek nie kosztuje małych pieniędzy , nie sprzedaje się w takich ilościach jak Nascii czy Sahara czy tam catana , a jak ktoś kupi to najczęściej kołowrotek ląduje w gablocie .

Użytkownik Derrek edytował ten post 17 czerwiec 2021 - 06:19


#950 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 17 czerwiec 2021 - 05:56

Popsuć się może wszystko. Bez względu na to ile kosztuje i jak topowe jest.
Napisałeś wyraźnie że można i Stellę po 1 łowieniu zajechać.
Zajechać nie równa się wada fabryczna czy usterka. To tyle.

#951 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 czerwiec 2021 - 09:16

Popsuć się może wszystko. Bez względu na to ile kosztuje i jak topowe jest.
Napisałeś wyraźnie że można i Stellę po 1 łowieniu zajechać.
Zajechać nie równa się wada fabryczna czy usterka. To tyle.

 

Popsuć się może wszystko...ale nie mi ! :)


  • stella lubi to

#952 ONLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 18:43

No tak, najnowszym stellom nawet Test Makamby niestraszny. 😉

#953 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 17 czerwiec 2021 - 19:07

No tak, najnowszym stellom nawet Test Makamby niestraszny.

Nie da się tego testu zrobić :-)
Inżyniery Shimano chyba to widzieli i skasowali przełacznik he he :-)

#954 ONLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 20:19

Nie da się tego testu zrobić :-)
Inżyniery Shimano chyba to widzieli i skasowali przełacznik he he :-)


Dokładnie. Na pewno, tam w Japonii z uwagą śledzą i analizują polski rynek.
  • popper lubi to

#955 OFFLINE   mestre16

mestre16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 28 lipiec 2021 - 22:38

Siemka, powiedzcie mi czy szpula z poprzedniego twinpowera 2500s bedzie pasować do nowego TP c3000? Potrzebuje drugą szpulę, wiecie gdzie szukać? Wolał bym z nowego modelu ale jak nie będzie to trudno...

#956 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 lipiec 2021 - 05:05

Siemka, powiedzcie mi czy szpula z poprzedniego twinpowera 2500s bedzie pasować do nowego TP c3000? Potrzebuje drugą szpulę, wiecie gdzie szukać? Wolał bym z nowego modelu ale jak nie będzie to trudno...

 

Nie będzie pasować, a szpulkę dostaniesz u Mefiego

 

https://www.mefistof...tka-p-2259.html



#957 OFFLINE   mestre16

mestre16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 29 lipiec 2021 - 07:48

Mefisto niestety za dużo sobie życzy za przesyłkę za granicę...

#958 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 lipiec 2021 - 07:59

Mefisto niestety za dużo sobie życzy za przesyłkę za granicę...

 

A jakiś znajomy z Polski nie mógł by Ci jej wysłać?


  • mestre16 lubi to

#959 OFFLINE   Adam976

Adam976

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Imię:Adam

Napisano 19 sierpień 2021 - 09:10

U mnie powraca problem obcierania kabłąka o ran szpuli w TP 4000 PG na tyle że nie można już otworzyć ani zamknąć kabłąka jak szpula jest w wysokim położeniu. Wysłałem do sklepu a ten do serwisu bo kołowrotek na gwarancji. Pracownik sklepu zadzwonił że serwis stwierdził uszkodzenie mechaniczne wygięty kabłąk i naprawa odpłatnie pomimo gwarancji. Ale to nie jest wina kabłąka tu po prostu od początku coś obcierało i szpula jest za wysoko osadzona. Wada fabryczna a ja muszę płacić za naprawę. Naprawdę budżetowe kołowrotki nie mają takich przypadłości jak ten TP. Serwis zapewne naprawi kołowrotek skoryguje wysokość szpuli i skasuje za naprawę produktu który był od początku wadliwy. Ostatnie kołowrotek jaki kupiłem z shimano. A jeszcze mnie wzięło i płytka szpulkę dokupiłem do niego. Kurcze w tej cenie można było mieć 3 fajne kołowrotki. Ale człowiek uczy się na błędach.


Użytkownik Adam976 edytował ten post 19 sierpień 2021 - 09:12


#960 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 19 sierpień 2021 - 09:16

U mnie powraca problem obcierania kabłąka o ran szpuli w TP 4000 PG na tyle że nie można już otworzyć ani zamknąć kabłąka jak szpula jest w wysokim położeniu. Wysłałem do sklepu a ten do serwisu bo kołowrotek na gwarancji. Pracownik sklepu zadzwonił że serwis stwierdził uszkodzenie mechaniczne wygięty kabłąk i naprawa odpłatnie pomimo gwarancji. Ale to nie jest wina kabłąka tu po prostu od początku coś obcierało i szpula jest za wysoko osadzona. Wada fabryczna a ja muszę płacić za naprawę. Naprawdę budżetowe kołowrotki nie mają takich przypadłości jak ten TP. Serwis zapewne naprawi kołowrotek skoryguje wysokość szpuli i skasuje za naprawę produktu który był od początku wadliwy. Ostatnie kołowrotek jaki kupiłem z shimano. A jeszcze mnie wzięło i płytka szpulkę dokupiłem do niego. Kurcze w tej cenie można było mieć 3 fajne kołowrotki. Ale człowiek uczy się na błędach.


Nie sądzę aby korygowali ci wysokość osadzenia szpuli...

Użytkownik Sławek77 edytował ten post 19 sierpień 2021 - 09:16

  • Guzu i przemo_w lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych