Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinning teleskopowy - wasze opinie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 20 luty 2020 - 05:59

Egaxe Bx stc , nie trzeba nic więcej . Mam wersje do21gr , oraz nową do 21gr.Obie zawyżone.Bx szybszy od aktualnej.Polecam obie jak najbardziej.



#22 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 20 luty 2020 - 09:22

Ja widzę po wpisach, że nie wędkowaliście na dobry teleskopowy spinning. Mój STC przy długości 2,7 m waży 150 g i ma chyba 8 przelotek czyli jedną mniej niż standardowe kije 2,7. Właściwościom rzutowym shimano exage 2,4 jakiego mam w teleskopie mało który dwuskład dorównuje, dlatego zdecydowałem się dodatkowo na kij 2,70.
Wytrzymałość, no cóż łowię nimi np. bolenie w Wiśle jako podstawowymi kijami.
 

nikt nie pisał, że na teleskop nie da się łowić... sam kiedys łowiłem i to dość długo, ale raczej do tego nie wrócę... po prostu łowienie jest mniej komfortowe:)

ilość przelotek o niczym nie świadczy... u mnie w travelu 2,13 jest ich 9 + szczytowa:) co z tego, że teleskop ma 8 przelotek jak musza być umieszczone na końcach składów zamiast w miejscach optymalnych? 

 

i tak najważniejsze, że Tobie pasuje ta konkretna wędka:)


  • Alexspin lubi to

#23 OFFLINE   Kaziq

Kaziq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 16:57

Shimano STC Mini 2,40m 3-14

Świetne wykonanie: blanki te same (wg producenta) co w beast-masterze...-45cm po złożeniu, lekki, +pancerny pokrowiec który mieści cały zestaw uzbrojony (z kołowrotkiem) -wszystko toto ma ze 50cm. Mieści się DO plecaka-. To zresztą był powód jedyny i konieczny zakupu takiej wędki.

Rozkłada się błyskawicznie.

Wędka jędnoręczna (można 2ma rękami jak się chce ale nie trzeba). Świetna półparaboliczna praca.

Czułość WYŚMIENITA -bije na głowę mojego WESTINA W4 !!! Wogóle praca wędki wzorowa - nie miałem dotąd nic lepszego. Jak mówię - dwuskład i czteroskład z którym porównuję przegrywa... Czyli da się zrobić dobrą tele?

Czy znalazłem sprzęt marzeń?

 

Tak- ale na krótko.

 

Druga wyprawa na ryby i wędka łamie się podczas zarzutu 5g główką z 3 gramową gumką (nawet nie zbliżyłem się do CW!). Tak po prostu -trzask i po wszystkim. I nie - nie została "stuknięta" ani w żaden sposób wcześniej nadwyrężona. Blank jest po prostu grubości papieru...

I tak znalazłem jedną jedyną wadętej wędki - NIE NADAJE SIĘ DO UŻYTKU.

 

Szukam nowy teleskop i pewnie skończy się na DAM shadow TELE MINI 2,40m 7-20g bo innej alternatywy nie znalazłem (240-250cm)


Użytkownik Kaziq edytował ten post 22 styczeń 2021 - 17:09

  • Mik lubi to

#24 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 29 styczeń 2021 - 23:06

Bx taki nie jest.Ten nowy to tasiemka zwinięta spiralnie.Chrust.Masz Pan rację.


  • Alexspin lubi to

#25 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 29 styczeń 2021 - 23:09

DAM shadow TELE MINI  to bubel , znam z autopsjii.


  • Alexspin lubi to

#26 OFFLINE   Kaziq

Kaziq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 29 styczeń 2021 - 23:35

Hej!

No moje doświadczenia z Shimano STC Mini były bardzo dobre! Wędka naprawdę świetna, tyle że "cieszyłem" się nią niecałe 2 wypady nad wodę.

Padłem ofiarą reklamy w takim razie bo wszędzie piszą o tych "legendarnych" blankach w STC... :(

Co do DAM shadow Tele mini -mógłbyś proszę sprecyzować?

Jest nowa wersja 2021 -z nowymi omotkowymi przelotkami. Mówisz o tej wersji?


Użytkownik Kaziq edytował ten post 29 styczeń 2021 - 23:37


#27 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 30 styczeń 2021 - 11:52

Chodzi o starą wersję Dam.Krzywa i beznadziejne , cięzkie przelotki.



#28 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 30 styczeń 2021 - 13:27

Jest STC/Exage potem długo długo nic, na 2 miejscu jak dla mnie pekińczyk pod nazwą HI whale (tak, cześć wielorybie go nazwali). Tak, jest na uchwycie i 2 przelotkach fuji.
99,19 zł 53%OFF | Hi.Whale New Carbon Fishing Rod 2.28 m Fuji Acces7 Sections Lure Rod Spinning Pole And Bait Casting Pole Action Fast Fishing Rod
https://a.aliexpress.com/_uW3DDz
  • Mik lubi to

#29 OFFLINE   Kaziq

Kaziq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 30 styczeń 2021 - 13:53

Dzięki Piotrze i Michale (jakoś tak biblijnie się zrobiło...)

Hi.Whale New Carbon -chińczycy i ich "oryginalność" nazewnictwa...

 

No nic -spinning zakazany jeszcze 4 miesiące - jako zbrodnia przeciw rybności, to czas aby dopłynęło chińskim kontenerkiem do Hamburga.

STC/Exage miałem na oku ale za ciężko trochę 10-30g

Dam szansę w międzyczasie tej "nowej" wersji DAM SHADOW -jak coś podejrzanego znajdę to oddam.

 

Rzucę parę razy moim 5g jigiem -"kubą rozpruwaczem wędek teleskopowych

 

bildschirmfoto2021-01qhkv4.jpg

 

 

 

Tak wyglądają przelotki w nowym modelu DAM shadow Mini Tele

 

dam-shadow-tele-mini-spin~2.jpg


Użytkownik Kaziq edytował ten post 30 styczeń 2021 - 14:31

  • Mik lubi to

#30 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 31 styczeń 2021 - 13:08

Kiedyś miałem tele spin silstar, miał 210cm, przelotki ze szklanym wkładem a między ramką a ringiem, plastikowe uszczelki. Uszczelki trochę wystawały i były pocięte przez żyłkę. Niemniej łowiłem tym ryby i nic mu się nigdy nie stało, po złożeniu miał nie więcej jak 40cm.

#31 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 31 styczeń 2021 - 14:07

Dawne lata DAM seria Air Line Spin, o ile dobrze pamiętam. 2,4m 10-30g.Bardzo krótko składany uniwersał. Całkiem niezły, jak na tamte dni.



#32 OFFLINE   Przem1987

Przem1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:M

Napisano 01 luty 2021 - 15:49

Jest STC/Exage potem długo długo nic, na 2 miejscu jak dla mnie pekińczyk pod nazwą HI whale (tak, cześć wielorybie go nazwali). Tak, jest na uchwycie i 2 przelotkach fuji.
99,19 zł 53%OFF | Hi.Whale New Carbon Fishing Rod 2.28 m Fuji Acces7 Sections Lure Rod Spinning Pole And Bait Casting Pole Action Fast Fishing Rod
https://a.aliexpress.com/_uW3DDz

Ten górny zakres wyrzutu tego "cześć wieloryb"  25g to realna granica,czy jak to ma się w przypadku chińczyków zaniżona wartość i można pociągnąć więcej np.35g łącznej masy przynęty?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.


Użytkownik Przem1987 edytował ten post 01 luty 2021 - 15:49


#33 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 03 luty 2021 - 12:20

Myślę, że jest dobrze opisany. 35g na lince odpada zdecydowanie. Są też na ali kopie exage/stc z wyrzutem do bodajże 40 g

RoseWood Kunai

Użytkownik Hesher edytował ten post 03 luty 2021 - 12:23


#34 OFFLINE   Kaziq

Kaziq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 06 luty 2021 - 10:38

Miał ktoś Was nad wodą wędeczkę

Mitchell Traxx R Tele Spinning - 2,40m 7-28g

lub podobny model?

W sklepie w którym oddałem "papierowego" shimano stc mini tele jest taka do nabycia. Wygląda bardzo ok a "pomacać" nie ma jak...

Mam mały uraz do tego producenta od czasu gdy ich kołowrotek połamał mi się w rękach.


Użytkownik Kaziq edytował ten post 06 luty 2021 - 10:41


#35 OFFLINE   Lądowy Rybak

Lądowy Rybak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 czerwiec 2022 - 18:56

Cześć 

Noszę się z zamiarem kupna wędki teleskopowej - głównym powodem którym się kieruje jest długość po złożeniu.

Znalazłem egzemplarz który wydaje się mieć dobre parametry i opinie sprzedawców.

Jest to Daiwa Ballistic X Tele Spin o długości 2,7m i cw 8-35 i zamierzam nią łapać z brzegu jezior, czasem dużych rzek głównie drapieżnika - szczupak i okoń, choć nastawiam się również na spławik. Nadmienię, że amatorem i w natłoku codziennych obowiązków nie znajdę czasu na cotygodniowe wypady, więc kupno 10 wędek z rożnym przeznaczeniem odpada i mam nadzieje, że wyżej wymieniona będzie dość uniwersalna.

Kołowrotek jaki zamierzam zamontować to Shimano Sedora 3000 z przełożeniem 5:1.

Proszę was o opinię jeśli ktoś korzystał z tego sprzętu czy jest warty tych pieniędzy i czy nada się do spinningu i czasem na spławik.

Dodatkowo - co sądzicie o plecionce w jaskrawozielonym kolorze? Plus jest taki, że jest łatwo zauważalna, ale mam obawy czy nie spłoszy ryby?

Dzieki z góry za odpowiedzi i wyrozumiałość

 




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych