Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kamera do monitoringu mieszkania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 25 marzec 2020 - 01:51

Od czasu P2P nie trzeba robić przekierowania portów.

#22 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 marzec 2020 - 09:08

Krzysiek. Marcin ma rację o czym się dziś przypadkiem dowiedziałem w sklepie. Nie mam pojęcia od kiedy problem rozwiązanym jest, ale na chwilę obecną ponoć nie występuje.

Już Marcin zdalnie pomaga mi ogarnąć temat.


Użytkownik Małkociniak edytował ten post 26 marzec 2020 - 09:27


#23 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 01 kwiecień 2020 - 07:44

Kamera xiaomi imilab 360. Konfiguracja. W miarę prosta dla kogoś kto zna angielski. Trudniejsza jak się nie zna. Największym problemem jest fakt, że nie zapamiętuje ustawień albo ja jeszcze do tego nie doszedłem (np. nie zapisywałem nazwy pomieszczenia itp., ale uważam, że to nie powinno mieć znaczenia w przypadku zapisu konfiguracji samego procesu przesyłania danych) bo po odłączeniu napięcia trzeba skonfigurować od początku. Obraz na podglądzie online bardzo fajny nawet w nocy. Po wyjęciu karty pamięci i włożeniu jej do komputra mój komputer widzi filmy i zdjęcia. Bez instalowania jakiejkolwiek aplikacji zdjęcia odtwarzam w infranviev. Filmów odtworzyć nie daje rady. Na foto zdjęcia w dzień i w nocy prosto z karty. Szału chyba nie ma. Może ktoś kupi teraz inną w tej cenie np. marki dahua to będziemy mieli jakieś porównanie.

 

Załączony plik  dzien.jpg   5,56 KB   18 Ilość pobrań          Załączony plik  noc.jpg   4,66 KB   17 Ilość pobrań


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 01 kwiecień 2020 - 07:46

  • coma lubi to

#24 OFFLINE   deridun

deridun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 01 kwiecień 2020 - 08:11

Istotne jest awaryjne zasilanie routera wifi.

#25 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 01 kwiecień 2020 - 08:15

Teoretycznie tak, ale moim zdaniem urządzenie powinno zapisać ip routera oraz połączyć się z nim automatycznie tak jak robi to mój komputer i nie pytać o niego ponownie bo ja przecież nie korzystam z każdym podłączeniem z innego routera, a zaniki napięcia były, są i będą coraz częstsze ...


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 01 kwiecień 2020 - 08:17


#26 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 02 maj 2021 - 21:16

Cześć

 

odgrzeję kotleta, szukam kamery ale zewnętrznej przykręcanej do elewacji budynku. Potrzebuję rzucić obraz na odległość ok 60m no i oczywiście najlepiej po wifi chociaż kabel też może być ale podpiętej bezpośrednio do rutera, i oczywiście żeby można było śledzić obraz na żywo. Ktoś z panów coś takiego montował ? kwota do 400zł.



#27 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 09 maj 2021 - 08:28

Poszukaj na stronie eltrox.pl. Mają takie szmery bajery na 60m za 400 zeta i jeszcze WiFi

#28 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 09 maj 2021 - 14:14

Wielu z nas posiada w domu nieużywane już smartfony z androidem.

 

1. Stary smartfon odpalamy bez karty sim, podłączamy się przez WI-FI pod domowy internet, konfigurujemy konto google (jakiś nowy e-mail który będzie używany pod kamery).

2. Na starym smartfonie instalujemy darmową aplikację ze sklepu google play IP Webcam. Odpalamy ją na telefonie. Rejestrujemy się używając powyżej założonego konta e-mail i ustalamy hasło. 

3. Po rejestracji konta w aplikacji IP Webcam szukamy opcji "strumieniowanie w chmurze" i ją uruchamiamy (oczywiście telefon musi być połączony cały czas z naszym domowym internetem przez WI-FI).

4. Wieszamy sobie gdzie chcemy czy to w domu czy np. na uchwycie, żeby telefon patrzył przez szybę na podwórko. Telefon musi być podłączony ciągle do zasilania bo inaczej jak bateria padnie to i kamera zdycha.

5. Można tak skonfigurować kilka smartfonów jako kamery tylko 2, 3 i następny już nie rejestrujemy tylko logujemy e-mailem i ustalonym hasłem z pierwszego. 

6. Przy każdej kamerze programie IP Webcam można ustawić także detekcje ruchu lub dźwięku i wtedy będzie nam przysyłała powiadomienia.

 

5. W swoim smartfonie, który obecnie używamy instalujemy sobie ze sklepu google play darmową aplikację Ivideon. Odpalamy ją. Klikamy "Sign in". Podajemy e-mail i hasło, który użyliśmy do rejestracji starego smartfona w IP Webcam.

6. Po zalogowaniu widzimy obraz ze starego smartfona niezależnie gdzie jesteśmy.

7. Jeżeli dodamy kilka smartfonów to wszystkie obrazy z ich kamer widzimy w tej jednej aplikacji. Każdą kamerę można ponazywać, ustawić powiadomienia.

8. Oczywiście obraz z kamer można oglądać z każdego miejsca na świecie także z komputera wchodząc na stronę www.ivideon.com i logując się powyższymi danymi. 

 

Po co to opisałem. Ponieważ prawie każdy z nas posiada stary smartfon z androidem. Chcemy być eko ??? No to możemy. Jest to półśrodek i nie ma nic wspólnego z profesjonalnymi kamerami ale jest praktycznie darmowy. Od dwóch lat używam tej opcji monitorując wyświetlacz pieca i nasłuchując czy ślimak się nie zaciął podczas dłuższej nieobecności. Dodatkowo monitoruje psa na ganku i wiem kiedy go miły sąsiad wypuszcza i wpuszcza na podwórko podczas wyjazdów. 

 

 

sorry za odgrzanie kotleta ale jak ten obraz teraz można udostepnić np na stronie fujsbuka ? nie umiem wygenerować linka który prowadzi do obrazu. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych