Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy i jak można sprowadzic nowy silnik zaburtowy 2T


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2020 - 10:28

To trochę tak jakbym miał wybrać kobietę na żonę dla szczupłej sylwetki - pomijając na przykład że jest jędzą  :(

To ja już wolałbym grubszą, byle by nie truła :)

Wiem bo widziałem, że dwutakt (stuningowany nowy Wicher) może kopcić niewiele, po nagrzaniu prawie nic, jednak nawet taki nowy i super konstrukcja, dymi więcej niż przeciętny 4t. Jeśli tylko trochę spadnie mu kompresja to już wzrasta ilość niedopalonego oleju. W 2t trudniej ustalić prędkość rozchodzenia się czoła płomienia, to znaczy zapobiegać spalaniu stukowemu, co kończy się mniejszym ciśnieniem sprężania, głośniejszą pracą i większym zużyciem paliwa.

Gdybyś musiał go wiele razy w ciągu roku zdejmować i zakładać na pawęż w różnych warunkach to byś uznał że waga ma jednak bardzo duże znaczenie .

A i Herkules dupa gdy takiego klocka trzeba w pojedynkę przenieść kilkadziesiąt metrów po mokrej trawie albo założyć na ponton z kamienistego brzegu Wisły.



#22 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 28 kwiecień 2020 - 10:44

Gdybyś musiał go wiele razy w ciągu roku zdejmować i zakładać na pawęż w różnych warunkach to byś uznał że waga ma jednak bardzo duże znaczenie .

A i Herkules dupa gdy takiego klocka trzeba w pojedynkę przenieść kilkadziesiąt metrów po mokrej trawie albo założyć na ponton z kamienistego brzegu Wisły.

 

He, he  :D  :D  i pisze to ten co właśnie kupił nowe 4T 



#23 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2020 - 11:19

He, he  :D  :D  i pisze to ten co właśnie kupił nowe 4T 

Leszek, wiesz dlaczego.

Chińczyk 2 T który "może " ma 15 KM waży 36 kg. Do tego hałas , smród i mieszanie oleju czyli z zalet tylko waga i cena.

Tośka 20 KM  4T 43 kg . Różnica 7 kg jest do przełknięcia dla mnie w tym wypadku. 

Jak przestanie być to wezmę z Białorusi Suzuki 33 kg  15 KM 2T 



#24 OFFLINE   Borysoo

Borysoo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Borys
  • Nazwisko:Szybilski

Napisano 28 kwiecień 2020 - 12:33

Przy 25km różnice w wadze sa od 10kg do nawet 30kg, a prz Tohatsu 51kg do 73kg, także sporo...dla mnie.

Użytkownik Borysoo edytował ten post 28 kwiecień 2020 - 12:35


#25 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 kwiecień 2020 - 13:16

To trochę tak jakbym miał wybrać kobietę na żonę dla szczupłej sylwetki - pomijając na przykład że jest jędzą  :(

To ja już wolałbym grubszą, byle by nie truła :)

Wiem bo widziałem, że dwutakt (stuningowany nowy Wicher) może kopcić niewiele, po nagrzaniu prawie nic, jednak nawet taki nowy i super konstrukcja, dymi więcej niż przeciętny 4t. Jeśli tylko trochę spadnie mu kompresja to już wzrasta ilość niedopalonego oleju. W 2t trudniej ustalić prędkość rozchodzenia się czoła płomienia, to znaczy zapobiegać spalaniu stukowemu, co kończy się mniejszym ciśnieniem sprężania, głośniejszą pracą i większym zużyciem paliwa.

Przecież można znaleźć szczupłą ,która nie truje i jednocześnie grubą która też truje  :o   Trudniej jest odpowiedzieć na pytanie od kiedy można się spodziewać kiedy będą truć  :lol:  



#26 OFFLINE   Borysoo

Borysoo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Borys
  • Nazwisko:Szybilski

Napisano 28 kwiecień 2020 - 18:56

Dzis popływałem około 2godzin z manetką odkręconą na 90-100% bo poniżej z cała rodzina w łódce nie mogłem utrzymać ślizgu. Nie miałem słuchawek i trochę czuję się ogłuszony, żeby nie napisać wiecej. Zakladam, ze majac 25km w 2t wystarczy +-70% manetki zeby utrzymac slizg a wtedy jest zauważanie ciszej. Silniki 4t odkrecone na maksimum też swoje dzwięki muszą wypuścic choc nigdy nie miałem okazji popływac dlużej na wot silnikiem 4t także nie wi3m czy to też po dłuzszym pływaniu jest uciążliwe. Zaczynam się zastanawiac czy może jednak nie robię błędu idąc w stronę tego 2t....takie tam dywagacje.

#27 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 29 kwiecień 2020 - 00:20

A zmiana łódki na lżejszą i mniejszym V dna? może to wyszłoby taniej niż zmiana motoru.

 

Przecież można znaleźć szczupłą ,która nie truje i jednocześnie grubą która też truje  :o   Trudniej jest odpowiedzieć na pytanie od kiedy można się spodziewać kiedy będą truć  :lol:  

Przyznaję rację, że można znaleźć szczupła i nietoksyczną, ale to wymaga by samemu być nietoksycznym, nieczęsty przypadek :( Prawie niemożliwe - zatem przykład nie najgorszy.



#28 OFFLINE   Davson

Davson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 20:06

 Do trolingu 2T to kiepska sprawa. On tego nie lubi.



#29 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 20:21

Mogę przytargać taki silnik z Ukrainy, proszę na priv pisać

#30 OFFLINE   roberto_s

roberto_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska
  • Imię:Robert

Napisano 03 kwiecień 2023 - 08:28

Witam,

odgrzeję temat.
Czy ktoś dokonał sprowadzenia takiego silnika i ma w tym temacie osobiste doświadczenia, którymi chciałby się podzielić? Czy w obecnej sytuacji na granicy jest to w ogóle możliwe w najbliższym czasie? Czy ukraiński sklep internetowy może legalnie wysłać taki silnik?

Pozdrawiam,
Robert

#31 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 03 kwiecień 2023 - 19:09

Nie ma z tym żadnego problemu, w Polsce oficjalnego zakazu jeszcze nie ma. Sprowadzane Stormy i inne 2T, podają podobno jako do wyścigów, choć dla mało inteligentnego celnika co to za wyścigi na 4KM. Kolega sprowadza takie dziady z Chin i nigdy nie miał problemu. Najlepiej zadzwoń do celników z Lublina, albo napisz mail, że w ramach wsparcia UA, chcesz kupić taki silnik i jakie opłaty musisz wnieść. Jak odpowiedzą Ci na piśmie to po sprawie, tylko nie sugeruj, celnikowi, czy nadal wolno sprowadzać 2T.
  • roberto_s lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych