Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Malowanie lakierami hybrydowymi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mielony

Mielony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 maj 2020 - 06:53

Witam

 

Może głupi temat ale obserwując swoją drugą połówkę pomyślałem, że czemu nie spróbować pomalować korpusy jerków z pianki lakierami hybrydowymi i utwardzić lampą UV :D

 

Patrząc na pyłki do lakierów mojej lepszej połówki chyba dało by się osiągnąć fajne efekty :)

 

Próbowaliście może takich manewrów?

 

Co o tym myślicie?



#2 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 14 maj 2020 - 10:46

Ostatnio przerabiam temat ale z oczkami - na nalepione płaskie daję trochę topu i utwardzam daje fajny efekt. Jednego woblera całego pokryłem jedną warstwą topu i tu było ciężko uzyskać jednolitą warstwę - może braka wprawy. Po chwili naświetlania już się nie da skorygować i w zasadzie pokrywa się na raty.

 

Takie uwagi po pierwszych zabawach (dotyczą tylko hard topu a le z lakierami pewnie podobnie).

- nie wiem jakie duże jerki masz, ale pokrycie całych jerków może być drogą zabawą

- efekty po połączeniu z pyłkami mogą rzeczywiście fajne wyjść

- jeśli byś kupował topy to lepiej chyba te, których nie trzeba będzie przemywać cleanerem

- na razie utwardzony top nie zareagował z Hartzlackiem (również w przypadku woblera pokrytego całkowicie) - zobaczymy po dłuższym czasie

-  nie wiem jak zachowałby się lakier w dłuższym czasie i w kontaktach z wodą, dlatego pokrywałem Hartzlackiem

 

Ale jak masz źródełko to skorzystaj :) i spróbuj się pobawić z jakimś jerkiem. Zawsze możesz motywować drugą połówkę do zakupów i dorzucać swoje zabawki :)

 

U mnie bawi się lampą od niedawna córka i już pyta, kiedy robimy kolejne zakupy :)


Użytkownik Darek K edytował ten post 14 maj 2020 - 10:47


#3 OFFLINE   Łukasz Mk

Łukasz Mk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Mk

Napisano 28 maj 2020 - 08:04

Ja maluję hybrydą, baza proteinowa, kolor, oko, top i lampa ;) jigi i ostatnio testy z czeburaszkami.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#4 OFFLINE   Scutacarus

Scutacarus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 21 listopad 2021 - 19:56

Witam

 

Może głupi temat ale obserwując swoją drugą połówkę pomyślałem, że czemu nie spróbować pomalować korpusy jerków z pianki lakierami hybrydowymi i utwardzić lampą UV :D

 

Patrząc na pyłki do lakierów mojej lepszej połówki chyba dało by się osiągnąć fajne efekty :)

 

Próbowaliście może takich manewrów?

 

Co o tym myślicie?

Kleniowe przynęty i ogólnie do 5 cm maluje tak nie raz, Np robiąc powłoke lustrzana na topie, większe nie ma sensu raczej bo nie jest to super twarde.

 

robiłem tez clear coat z uv na chińskich żywicach ale zależny jak trafisz partie. każda ma chyba inna długość fali utwardzania i nie każda zywice mi lampa ogarnia dobrze. Niektóre to tak jakby to był z warstwa dyspersyjna lakier






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych