Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

''Wędkarze, kormorany i inne szkodniki ''


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3941 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 03 czerwiec 2020 - 13:13

https://tygodnik.szc...ady-n11304.html

#2 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 03 czerwiec 2020 - 14:12

Jeśli rybak twierdzi, że to dzięki nim w wodzie są ryby, to komentowanie tego jest pozbawione sensu.
I już mi Marcin ciśnienie podniosłeś a miałem się kimnąć przed kolejną nocką :(
  • S.N. lubi to

#3 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3941 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 03 czerwiec 2020 - 14:24

Łyknij sobie coś dobrego i spij spokojnie, a gdybyś nie mógł zasnąć policz kormorany...
  • Byniek lubi to

#4 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 03 czerwiec 2020 - 14:31

albo węgorze



#5 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 03 czerwiec 2020 - 15:14

Za miedzą mam Gopło. Jezioro użytkowane przez rybaków od ... no trochę lat.
Węgorze policzyłem z pamięci.
Za to kormoranóóów...
I tak twierdzę, za ornitologami i ekologami (naukowcami zajmującymi się zależnościami w ekosystemach a nie cymbałami bez szkół przypinającymi się do drzew, agresywnymi wobec ludzi jedzących coś więcej niż marchew i przynoszącymi z łąk małe sarenki, bo im na pewno zły myśliwy zamordował mamusię), że rozrost populacji kormoranów to nie przyczyna "braku ryb" a... -werble🎶🎵🎶 - ...SKUTEK!

#6 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 03 czerwiec 2020 - 16:28

Nie chce wbijać kija w mrowisko, ale u mnie na okolicznych jeziorach kiedyś zarządzanych przez PGR, byli rybacy i były ryby.Dzisiaj niema  rybaków i ryb też nie.Więc co jest grane?



#7 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Adam

Napisano 03 czerwiec 2020 - 16:46

Nie chce wbijać kija w mrowisko, ale u mnie na okolicznych jeziorach kiedyś zarządzanych przez PGR, byli rybacy i były ryby.Dzisiaj niema  rybaków i ryb też nie.Więc co jest grane?

To znaczy że te wody są bezpańskie ?



#8 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 03 czerwiec 2020 - 17:06

Pracuję sobie w sklepie wędkarskim i prawie codziennie wysłuchuję różnych opowieści. Dziś wysłuchałem o sumach łowionych na robaka- "Panie kiedyś to były sumy, jak brały na czerwonego to worek się łowiło. Nie dla siebie, sąsiadom rozdawałem." Zamiast sumów można wpisać jazie, leszcze, liny, sandacze, płotki z Mazur, podlodowe okonie ze starorzeczy itd. Worek i sąsiedzi jest motywem często się przewijającym. Główny brak ryb jest za to spowodowany- bobrami, rybakami, PZW, kłusownikami z siatkami/bombami, kormoranami, brakiem regulacji rzek (były główki i opaski), komuną lub demokracją (tu do wyboru).


Użytkownik Mysha edytował ten post 03 czerwiec 2020 - 17:07


#9 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 03 czerwiec 2020 - 17:08

Zapomniałeś o UFO😁

#10 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 03 czerwiec 2020 - 17:09

To znaczy że te wody są bezpańskie ?

Nie teraz jest PZW



#11 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2020 - 18:37

Lubicie biadolić jaka to u nas chooojnia, co?
  • radek_u lubi to

#12 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 03 czerwiec 2020 - 18:40

I tak twierdzę, za ornitologami i ekologami (naukowcami zajmującymi się zależnościami w ekosystemach a nie cymbałami bez szkół przypinającymi się do drzew, agresywnymi wobec ludzi jedzących coś więcej niż marchew i przynoszącymi z łąk małe sarenki, bo im na pewno zły myśliwy zamordował mamusię), że rozrost populacji kormoranów to nie przyczyna "braku ryb" a... -werble - ...SKUTEK!

A czemu Michał uważasz, że Twoje spostrzeganie przyrody jest lepsze od postrzegania przyrody przez tych "cymbałów"?   :D 
A co do tematu to prawda jest taka, że gdyby nie było rybaków, to my wędkarze i tak byśmy poradzili sobie z każdą ilością ryb  ;)


  • Guzu, Byniek i konopaa lubią to

#13 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 czerwiec 2020 - 20:28

A czemu Michał uważasz, że Twoje spostrzeganie przyrody jest lepsze od postrzegania przyrody przez tych "cymbałów"?   :D 
A co do tematu to prawda jest taka, że gdyby nie było rybaków, to my wędkarze i tak byśmy poradzili sobie z każdą ilością ryb  ;)

"przynoszącymi z łąk małe sarenki, bo im na pewno zły myśliwy zamordował mamusię"

A choćby dlatego... Tylko kompletny ignorant tak się zachowa.

Z drugim wersetem się zgadzam, ale nie do końca. Gospodarz wody powinien zracjonalizować połowy(zabieranie ryb) przez wędkarzy. Dzisiejsze limity są z księżyca. Wróć... z czasów gdy ryb była obfitość, a wędkarz dysponował leszczynówką. Bambusówka była rarytasem. Dziś sprzęt z kosmosu, ale limity nadal te same.



#14 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2020 - 20:56

"przynoszącymi z łąk małe sarenki, bo im na pewno zły myśliwy zamordował mamusię"
A choćby dlatego... Tylko kompletny ignorant tak się zachowa.
Z drugim wersetem się zgadzam, ale nie do końca. Gospodarz wody powinien zracjonalizować połowy(zabieranie ryb) przez wędkarzy. Dzisiejsze limity są z księżyca. Wróć... z czasów gdy ryb była obfitość, a wędkarz dysponował leszczynówką. Bambusówka była rarytasem. Dziś sprzęt z kosmosu, ale limity nadal te same.

Tutaj trzeba pójść o krok dalej i limitować również samą presję a nie jedynie liczbę ryb którą można zabrać zgodnie z regulaminem, w przypadku naszych wód niczego to nie wniesie.

#15 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 03 czerwiec 2020 - 21:13

"przynoszącymi z łąk małe sarenki, bo im na pewno zły myśliwy zamordował mamusię"

A choćby dlatego... Tylko kompletny ignorant tak się zachowa.

Z drugim wersetem się zgadzam, ale nie do końca. Gospodarz wody powinien zracjonalizować połowy(zabieranie ryb) przez wędkarzy. Dzisiejsze limity są z księżyca. Wróć... z czasów gdy ryb była obfitość, a wędkarz dysponował leszczynówką. Bambusówka była rarytasem. Dziś sprzęt z kosmosu, ale limity nadal te same.

Zbyt dobrze znam środowisko myśliwych i wiem, że gdyby nie te "cymbały" to mało co by biegało po łąkach i lasach, ale nie podejmujemy tego wątku  ;)  
A co do drugiego Twojego zdania, to jesteśmy takim narodem, co żywemu nie przepuści i gdybyś zmienił limity, wymiary, okresy to i tak nic to by nie dało. Trzeba byłoby każdemu patrzeć na ręce, pilnować a i tak na koniec usłyszysz, że to nie moja ręka :unsure:


  • Guzu i Sławek Oppeln Bronikowski lubią to

#16 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 460 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 03 czerwiec 2020 - 22:11

a ja do znudzenia...kary, kary, kary...



#17 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 03 czerwiec 2020 - 22:39

Zbyt dobrze znam środowisko myśliwych i wiem, że gdyby nie te "cymbały" to mało co by biegało po łąkach i lasach, ale nie podejmujemy tego wątku  ;)  
A co do drugiego Twojego zdania, to jesteśmy takim narodem, co żywemu nie przepuści i gdybyś zmienił limity, wymiary, okresy to i tak nic to by nie dało. Trzeba byłoby każdemu patrzeć na ręce, pilnować a i tak na koniec usłyszysz, że to nie moja ręka :unsure:

 

Prawda, jesteśmy społeczeństwem z chłopskimi korzeniami, a chłop żywemu niestety nie przepuści  :D



#18 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 czerwiec 2020 - 23:49

Panowie wyżej - troszkę refleksji by się przydało ... ze stwierdzeniami " jesteśmy takim narodem, co żywemu nie przepuści" , " i tak nic to by nie dało"... 

Mówicie za siebie? Bo ja zupełnie się z tym nie zgadzam i tak nie robię. A jestem było nie było kawałkiem Tego Narodu. Bo dla Was, to wszyscy Polacy to przestępcy? nooo może tylko popełniający wykroczenia. A to już są bzdury.


  • Krzysiek P lubi to

#19 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3941 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 04 czerwiec 2020 - 00:06

Błagam- nie chodziło tu o to żeby robić kolejny dym!
Chciałem tylko pokazać jak to rybakom ''wszystko wolno '',bo przecież oni biorą tylko węgorza... A jak myślicie, czy pod naporem wody reszta ryb jest w stanie przeżyć w tych żakach?

#20 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 04 czerwiec 2020 - 03:30

A czemu Michał uważasz, że Twoje spostrzeganie przyrody jest lepsze od postrzegania przyrody przez tych "cymbałów"? :D
A co do tematu to prawda jest taka, że gdyby nie było rybaków, to my wędkarze i tak byśmy poradzili sobie z każdą ilością ryb ;)

Od czego by tu... po co Radziu ten cudzysłów, nie nazywajmy szamba perfumerią!
A czemu tak sądzę.. no cóż Kolego, bo mój punkt postrzegania jest lepszy niż jego!
Chłopaki wyjaśnili, z każdym się po części zgadzam. Pisząc o ekologach miałem na myśli osoby które dane mi było poznać i zderzyć się z ich szczytnymi i pięknymi ideałami - oprawionymi w zaślepienie, ignorancję tańczącą brakami elementarnej wiedzy i agresję.

Co do myśliwych, bo poniekąd ten temat wywołałem, mam odmienne doświadczenia. A tu dobrze wiesz, że tak jak nie każdy człowiek z wędką to wędkarz, tak nie każdy polujący to myśliwy. Nie wiem czy to wynika z charakteru, zawartości poerwiastków ciężkich w środowisku czy współrzędnych geograficznych, ale "wędkarze" z którymi się identyfikujesz oraz "myśliwi" których znasz niekoniecznie powinni być takimi nazywani - patrz cytat o perfumerii.

Któryś z kolegów wspomniał o wodach PGR. Cóż, to były INNE czasy i inny system, nie chcę wchodzić w tematy ideologiczno- polityczne, ale rybak miał ogólnie ujmując państwową pensję i gospodarzył na wodzie czasem całe życie, pewnie, mógł coś tam na lewo, ale gdyby to wyszło, konsekwencje były srogie. Dziś dzierżawa na kilka lat i w tym czasie "musi" wycisnąć ile się da, bo ma takie możliwości i przyzwolenie. Znaleziona w sieci żywa ryba niewymiarowa bądź będąca w okresie ochronnym musi być wypuszczona - tere fere, wszystkie na złość zdychają, a szczupaki i szczupaczątka w marcu szturmem i masowo ozdabiajace skrzynki i witryny w sklepach rybnych to niechciane i przypadkowe przyłowy.
Ale prawdą jest i to, że wielu z naszych kolegów nie ma umiaru i prędzej czy później pod naporem takich mięsiarzy każda woda klęknie :(

Widziałem już nie raz jak dobry gospodarz, bez którego by ryb nie było, obstawiał drygawicami trące się stado a potem ryby pakował w beczki i heja na mączkę.

Użytkownik morrum edytował ten post 04 czerwiec 2020 - 03:46

  • cyprys19, eRKa i De'Ptak lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych