Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tytan wielozylowy - 7 vs 15 czy moze stal wielozylowa. Rozwazania o przyponach...


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 17 maj 2012 - 09:08

Witam,

Czy ktos z forumowiczow uzywal przyponow 7 i 15 zylowych z plecionki tytanowej ?
Chodzi mi o porownanie takich produktow jak AFW Titanium 1x7 z Malin Boa czy Termiantor Titanium 15 strand ?

Warto umierac za 15 zylowa plecionke ? czy po prostu wziac 7 zylowy AFW ?

Dziekuje za informacje

Guzu

p.s. interesuja mnie zastosowania dosc finezyjne. 30 lb i niewielkie przynety (woblery)...



#2 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 maj 2012 - 09:28

witam!
nie wiem jak z plecionkami o ktÃÅ‚rych piszesz ale mam 7 strand od staminy w dwÃÅ‚ch gruboÅ›ciach 30 i 50lb
30lb jest bardzo cienki 0.30mm, miÄ™kki, mocny. wydawać by siÄ™ mogÅ‚o Åźe doskonaÅ‚y. niestety, po paru uÅźyciach pojedyncze druciki ( te na uszku) pÄ™kajÄ….
w miarÄ™ dobrze siÄ™ wiÄ…Åźe. uÅźywam go gÅ‚ÃÅ‚wnie do przyponÃÅ‚w muchowych na szczupaki. przy takim bardziej finezyjnym zastosowaniu nic nie pÄ™ka.
50lb natomiast to juÅź pancerna rzecz. gruby 0.65mm, mocno sztywniejszy, nie do uszkodzenia. wydaje siÄ™ być za gruby, ale rybÄ… to nie przeszkadza.
pozdrÃÅ‚wka

#3 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 17 maj 2012 - 09:38

Dzieki Peresada.

Patrzylem na te ze staminy.
Z tego co pisza u nich na stronie ten ich to 1x7.

Alternatywa w tej kategorii (1x7) bylby AFW.

No i jest ten niedoscigniony 15 zylowy Titanium leader.

Wlasnie finezyjne zastosowania sklaniaja mnie do siegniecia po plecionke tytanowa, tylko chcialbym od razu siegnac po wlasciwa.
Przy innych zastosowaniach troche mi zajelo wypracowanie optymalnych przyponow. Takze pomyslalem ze moze w zakresie miekkich linek tytanowych ktos przeszedl podobna droge i podzieli sie wiedza :D

AFW jest taki :

http://ecx.images-amazon.com/images/I/515ev0TkWYL._AA300_.jpg

Malin :

http://www.malinco.com/images/boa_package_ds.jpg





#4 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 maj 2012 - 10:08

1X7 ze staminy jest bardzo dobry, uzywam od 3-4 lat, poradzilem go kiedys krzyskowi i jak widac peresada tez jest bardzo zadowolony, ja uzywam tylko tego 35 lb ... polecam :D

natomiast produkty BOA odradzam z miejsca, to jest straszny syf, mialem partie testowa od 10, 15 i 20 lb i zrobilem kilkanascie przyponow ... hmmm ... to sie po prostu rwie ... co ciekawe, jest tez rozciagliwe(!), tak tak, ma okolo 3-4% rozciagliwosci, pozniej w momencie robi sie sztywne a potem peka, probowalem na rozne sposoby wiazac i zaciskac a nawet kleic, nic nie pomagalo, mozna zapomniec ... jedyna zaleta BOA to fakt, ze sa brutalnie miekkie i cienkie, jak dla mnie no go



#5 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 17 maj 2012 - 10:10

No jeden kandydat wypadl.
Pojawila sie stamina...ktora pewnie jest zblizona do AFW (1x7).

@Pitt
A jak porownasz Stamine do Terminator leader ?



#6 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 maj 2012 - 10:19

stamina jest miekka ale jet tez wyraznie grubsza i nie zalamuje sie wogole, jakosciowo sa dla mnie na tym samym poziomie - ot cala roznica dla mnie
terminator robi (chyba?) tylko single strand i jezeli ktos (np. taki jeden facet z hiszpanii) chce wyprobowac cos innego, to polecam :D
uzywam staminy do jerkowania wszelakimi gliderami, do obrotowek, spinnerbaitow i kiedy lowie na duze woblery ... w zasadzie przy uzyciu wszelakich przynet szczupakowych, ktore prowadze mniej lub bardziej w toni ... nie uzywam do gumowania (za drogi interes) i do lowienia na pullbaity (material jest zbyt miekki, tutaj stosuje single strand)
  • Szymon82 lubi to

#7 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 17 maj 2012 - 10:27

stamina jest miekka ale jet tez wyraznie grubsza i nie zalamuje sie wogole, jakosciowo sa dla mnie na tym samym poziomie - ot cala roznica dla mnie
terminator robi (chyba?) tylko single strand i jezeli ktos (np. taki jeden facet z hiszpanii) chce wyprobowac cos innego, to polecam :D
uzywam staminy do jerkowania wszelakimi gliderami, do obrotowek, spinnerbaitow i kiedy lowie na duze woblery ... w zasadzie przy uzyciu wszelakich przynet szczupakowych, ktore prowadze mniej lub bardziej w toni ... nie uzywam do gumowania (za drogi interes) i do lowienia na pullbaity (material jest zbyt miekki, tutaj stosuje single strand)


Terminator jako material oferuje WIRE (single strand).

Ale jako gotowy przypon oferuje :

MULTI-STRAND TITANIUM LEADERS: Braided 15 strand


#8 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 maj 2012 - 10:30

tego 15X1 nie znam, nic tobie o nim nie opowiem ... uzywam terminatora single strand i przypony od wielu lat robie sam :D

#9 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 17 maj 2012 - 10:34

tego 15X1 nie znam, nic tobie o nim nie opowiem ... uzywam terminatora single strand i przypony od wielu lat robie sam :D


Zdecyduje sie chyba do moich zastosowan na stalowy 7x7 z AFW.
Wychodzi ze jest cienszy, a ja potrzebuje do finezyjnych zastosowan (linka glowna 20 lb i przynety do 10 cm)...

http://www.americanf...urfstrandms.asp

lub

http://www.americanf...m/smsupreme.asp

Dzieki za informacje ws tytanu.

Guzu



#10 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 maj 2012 - 11:21

30lb jest bardzo cienki 0.30mm, miÄ™kki, mocny. wydawać by siÄ™ mogÅ‚o Åźe doskonaÅ‚y. niestety, po paru uÅźyciach pojedyncze druciki ( te na uszku) pÄ™kajÄ….
w miarÄ™ dobrze siÄ™ wiÄ…Åźe.


hmm ja mam chyba 40Lbs 1x7 drennana (na oko podobnej srednicy do foxa easytwist 30lbs). i wiazac bym nawet nei probowal (za sprezysty) zaciskam go zwyklymi tulejkami.
ile to dla ciebie Pare uzyc? bo ja swojego mialem juz na kilku wypadach i 2 wyprostowalem na nim hak 10/0? (lekko za duzy do kopyta 6 cali) big game mustada a po przyponie sladu nie widac...

PS srednia (1 albo 2 modele nizsza od morskiej) agrafka spinwala spokojnie pozwolila na rozgiecie haka

#11 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 maj 2012 - 11:57

witam!
@gooral. materiaÅ‚ materiaÅ‚owi nie jest rÃÅ‚wny.
ja opisałem wyłącznie swoje doświadczenia z materiałem staminy.
pÄ™kniÄ™cia pojedynczych drucikÃÅ‚w pojawiaÅ‚y siÄ™ Å›rednio po dniu Å‚owienia jerkami 80-100g. ta cieÅ„sza plecionka bez problemu wiÄ…Åźe siÄ™, ale tylko przy uÅźyciu odpowiedniego wÄ™zÅ‚a. do przyponu dowiÄ…zujÄ™ albrightem a pÄ™telkÄ™ robiÄ™ za pomocÄ… perfect loopa.
pozdrÃÅ‚wka

#12 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 maj 2012 - 12:25

pÄ™kniÄ™cia pojedynczych drucikÃÅ‚w pojawiaÅ‚y siÄ™ Å›rednio po dniu Å‚owienia jerkami 80-100g.



ok i wszystko jasne. ja uzywam swojego do lzejszych jerkow i gumek.
Do takich jerkow w wagach jak podales uzywalbym i tak sztywnego przyponu z drutu - chyba kiepsko umiem generalnie jerki prowadzic bo mi sie czesto plataja o przypon kotwicami. sorki za ot.

#13 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 maj 2012 - 12:26

Zdecyduje sie chyba do moich zastosowan na stalowy 7x7 z AFW.
Wychodzi ze jest cienszy, a ja potrzebuje do finezyjnych zastosowan (linka glowna 20 lb i przynety do 10 cm)...

american fishing wire jest bardzo dobry ... dobre sa tez:
Flexonit Stahlvorfach 7x7
Drennan E-Sox Super 7 Pike Wire
Drennan Soft Strand Pike Wire
Jaxon Micro Plus (bez smiechu, u mnie dziala jak zloto) ;)


#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2012 - 12:34

...natomiast produkty BOA odradzam z miejsca, to jest straszny syf..

Potwierdzam, kupilem kiedys w 2 wariantach LB linki nietytanowe Malin i....sie k... rwÄ….

Gumo

#15 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 17 maj 2012 - 12:37

AFW 1X7 stosuje między innymi Dragon w swoich przyponach tytanowych i poza felernymi agrafkami nie są złe. Jednak tak jak pisał @Peresada, po tygodniu łowienia, na zaglęciach przy krętliku i agrafce zaczynają pękać pojedyncze druciki. Co prawda nigdy go jeszcze nie zerwałem, ale w teorii musi to jakoś osłabiać cały przypon.

Inny temat to ten pojedynczy drut tytanowy (przykÅ‚ad Dragona). ten mi zwyczajnie kiedyÅ› pÄ™kÅ‚, tuÅź za zaciskiem. MusiaÅ‚ tam mocno pracować i siÄ™ zmÄ™czyÅ‚ byÅ‚... od tego czasu uÅźywam tylko plecionych tytanÃÅ‚w.

Terminator to inna bajka i chyba najlepszy produkt na rynku, ale cena teÅź jest odpowiednia...

#16 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 maj 2012 - 12:38

Terminator to inna bajka i chyba najlepszy produkt na rynku, ale cena teÅź jest odpowiednia...

wiadomo mateusz, jakosc kosztuje

#17 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 maj 2012 - 12:41

[quote]

Zdecyduje sie chyba do moich zastosowan na stalowy 7x7 z AFW.
Wychodzi ze jest cienszy, a ja potrzebuje do finezyjnych zastosowan (linka glowna 20 lb i przynety do 10 cm)...
[/quote]
american fishing wire jest bardzo dobry ... dobre sa tez:
Flexonit Stahlvorfach 7x7
Drennan E-Sox Super 7 Pike Wire
Drennan Soft Strand Pike Wire
Jaxon Micro Plus (bez smiechu, u mnie dziala jak zloto) ;)

[/quote]


witam!
jeÅźeli wolisz stal, to uderz raczej w polecanego przez @pitta drennana soft strand. mam tego afw 7x7 13lb. cieÅ„ki ale ma strasznÄ… tendencje do robienia siÄ™ w spreÅźynkÄ™. nie polecam.
jeÅźeli siÄ™ upierasz daj cynÄ™ to wyÅ›lÄ™ Ci mojÄ… szpulkÄ™. z 5ciu metrÃÅ‚w brakuje chyba metra.
pozdrÃÅ‚wka

#18 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 17 maj 2012 - 12:41

Nie wiem, nie mam moÅźliwoÅ›ci porÃÅ‚wnać caÅ‚ej dostÄ™pnej oferty, wiÄ™c polegam na tym co uda siÄ™ nabyć lub zasÅ‚yszeć u zaufanych osÃÅ‚b.

Z drugiej strony, dobra plećka tytanowa siÄ™ praktycznie nie niszczy. Jak tego nie urwiesz na jakimÅ› twardym zaczepie, to moÅźna uÅźywać tego samego przyponu przez lata... WiÄ™c i koszt siÄ™ inaczej rozkÅ‚ada, niÅź stalki czy innego wolframu, ktÃÅ‚re to prÄ™dzej czy pÃłźniej zaczynajÄ… siÄ™ skrÄ™cać, Å‚amać, zaginać, itp...

#19 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 17 maj 2012 - 12:46

Zdecydowalem sie na surflon 49 zylowy.
26 lb.

Dawali w sensownych pieniadzach (5m) za 17 usd z wysylka.

Terminatora przypon kosztuje 11 usd sztuka, ale problemem nie jest jedynie cena, ale tez dostepnosc tylko w sklepach typu bass pro/ cabelas.
Na chwile obecna dla mnie zakupy tam sa wykluczone. Zostaje ebay...
A na ebayu maja tytan 1x7.
Dlatego decyzja o stali 7x7.

#20 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 maj 2012 - 12:56

a ten surflon to w otulinie? bo jak tak, to juz nie jest taki finesse




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych