Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1995 odpowiedzi w tym temacie

#1541 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 07 kwiecień 2018 - 14:31

Inna propozycja na sobotę 7 kwietnia.

 

O 9:00 w Sławkowie koło boiska przyjadą pstrągi palczaki w ramach zarybień PZW.

Będziemy zarybiać Białą Przemszę i dopływy.

Każda para rąk do pomocy się przyda, bo ryby szybciej trafią do wody i damy radę rozwieść/roznieść ryby jak najbardziej równomiernie po rzece.

 

Dlatego zapraszam wszystkich chętnych do pomocy. Zapraszam też tych, którzy chcą porozmawiać, zobaczyć jak to się odbywa, a może sprawdzić czy ryby idą do wody czy tylko na papier. 

 

Na pewno przydadzą się gumiaki (wodery, spodniobuty) wiaderka. Gdyby ktoś miał pytania - można dzownić 664169673.

I po robocie. 

Chciałem podziękować, ale nie ma komu.


  • coma i Negative lubią to

#1542 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 07 kwiecień 2018 - 15:21

Ja dzisiaj do 14 w robocie teraz trzeba odwalić obowiązki domowe i jak starczy sił i chęci to jutro do południa mam czas na rybki. Chyba pojadę przywitac się z Odrą gdzieś na odc. Katowicki

#1543 OFFLINE   Negative

Negative

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaLiszki
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Poznański

Napisano 07 kwiecień 2018 - 17:56

I po robocie.
Chciałem podziękować, ale nie ma komu.


Trzeba było z jeden worek podrzucić na Okradzionów,bo podobno kręcili się tam jacyś spiningowi celebryci i kręcili film promujący rzekę i pewno jakieś super łowne przynęty 😂
  • pitfish i lordi86 lubią to

#1544 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 05:23

Spiningowii celebryci...
To trzeba przeglądnąć "Pudelka".
😉

#1545 OFFLINE   mrufa8

mrufa8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaKnurów
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 kwiecień 2018 - 21:03

Panowie, wiecie gdzie się można w miarę zwodować pontonem na kuźnicy waręzyńskiej? gdzie w jakiś sensowny sposób dociągnę przyczepkę do wody i zrzucę w dwie osoby gume. Planuje popływać tam w weekend i dotrzeć silnik



#1546 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 13 kwiecień 2018 - 08:24

Od strony piekła jest slip i możliwość dojazdu do niego.

 

W ten weekend będziesz pływał? I pływał czy też łowił?


Użytkownik pitfish edytował ten post 13 kwiecień 2018 - 08:25


#1547 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 13 kwiecień 2018 - 15:32

Panowie, wiecie gdzie się można w miarę zwodować pontonem na kuźnicy waręzyńskiej? gdzie w jakiś sensowny sposób dociągnę przyczepkę do wody i zrzucę w dwie osoby gume. Planuje popływać tam w weekend i dotrzeć silnik

gwoli przypomnienia, jak dopytał Pit, jest zakaz połowu na spining, trupa i żywca :D



#1548 OFFLINE   mrufa8

mrufa8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaKnurów
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 kwiecień 2018 - 07:23

Od strony piekła jest slip i możliwość dojazdu do niego.



W ten weekend będziesz pływał? I pływał czy też łowił?


Wiadomo, niestety tylko pływanie i grill..
Mógłbyś podać gdzie to jest na mapce?
Edit: znalazłem ;)

Użytkownik mrufa8 edytował ten post 14 kwiecień 2018 - 07:30

  • pitfish lubi to

#1549 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 15 kwiecień 2018 - 18:21

Boleń bil jak wściekły , fontanna za fontanną . Ośmiu panów słabo widocznych na zdjęciu (zdjęcie zrobione z drugiego brzegu  obrobione, powiększone i dlatego słaba jakość ) po przeciwnej stronie łódka  z "dżentelmenami" i koleś na brzegu , kołowrotki aż dymiły z taka prędkością pracowały ..........wstyd . 

Załączone pliki


  • Woytec i Tom Rob lubią to

#1550 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 15 kwiecień 2018 - 19:55

Boleń bil jak wściekły , fontanna za fontanną . Ośmiu panów słabo widocznych na zdjęciu (zdjęcie zrobione z drugiego brzegu  obrobione, powiększone i dlatego słaba jakość ) po przeciwnej stronie łódka  z "dżentelmenami" i koleś na brzegu , kołowrotki aż dymiły z taka prędkością pracowały ..........wstyd . 

Szybkie macie te okonie.



#1551 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 16 kwiecień 2018 - 22:04

Boleń bil jak wściekły , fontanna za fontanną . Ośmiu panów słabo widocznych na zdjęciu (zdjęcie zrobione z drugiego brzegu  obrobione, powiększone i dlatego słaba jakość ) po przeciwnej stronie łódka  z "dżentelmenami" i koleś na brzegu , kołowrotki aż dymiły z taka prędkością pracowały ..........wstyd . 

 

Jeżeli to Odra w Kędzierzynie to jesteś dzisiaj kolejną osobą, która pisze o patologii, która ma tam miejsce każdego roku. Od wczesnej wiosny trwa sezon na bolenie, sandacze, brzany i co tam jeszcze się uwiesi na nieco przyciężkawych przynętach o dziwnie dużych kotwicach, latem żniwa trwają przez całą dobę, a jesień czas "grubego łowienia" w dołkach gdzie grupują się ryby  :( To wszystko na odcinku NO-KILL Śląskiego PZW.

 

Legenda głosi, że ktoś kiedyś podobno widział tam jakiegoś strażnika ... kogoś, kiedyś, ktoś podobno kontrolował ... 

 

Okazy z tego łowiska można zobaczyć na stronie lokalnego koła PZW, np. brzany z późnej jesieni, tak późnej, że już nawet nie ma liści na drzewach ani na ziemi ZDJĘCIE



#1552 OFFLINE   matts

matts

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaRadzionków
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 kwiecień 2018 - 08:20

Witam,

Panowie czy kręcił się ktoś ostatnio na Kanale Gliwickim? 2 weekendy do tyłu odwiedziłem Rudzieniec, Ujazd okolice mostów oraz śluzę Rudziniec (dół). W ostatni weekend odcinek Kanału Gliwickiego w Łabędach od Śluzy do mostu kolejowego. 
Drop shot, jigi, gumy mniejsze,większe - nic... zero podbicia. Może ktoś już coś zlokalizował? 

Poza tym szukam kompana z okolic Bytomia, Tarnowskich Gór, Radzionkowa na wypady właśnie w te okolice. 
Pozdrawiam


Użytkownik matts edytował ten post 18 kwiecień 2018 - 08:25


#1553 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 19 kwiecień 2018 - 09:12

Witam,

Panowie czy kręcił się ktoś ostatnio na Kanale Gliwickim? 2 weekendy do tyłu odwiedziłem Rudzieniec, Ujazd okolice mostów oraz śluzę Rudziniec (dół). W ostatni weekend odcinek Kanału Gliwickiego w Łabędach od Śluzy do mostu kolejowego. 
Drop shot, jigi, gumy mniejsze,większe - nic... zero podbicia. Może ktoś już coś zlokalizował? 

Poza tym szukam kompana z okolic Bytomia, Tarnowskich Gór, Radzionkowa na wypady właśnie w te okolice. 
Pozdrawiam

 

Matts ,ale za jaką rybą rzucałeś tymi zestawami ? Okoń dopiero zaczyna brać,a tak to białoryb pozostaje . Nad kanał to od majówki warto..



#1554 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 19 kwiecień 2018 - 17:11

Witam,

Panowie czy kręcił się ktoś ostatnio na Kanale Gliwickim? 2 weekendy do tyłu odwiedziłem Rudzieniec, Ujazd okolice mostów oraz śluzę Rudziniec (dół). W ostatni weekend odcinek Kanału Gliwickiego w Łabędach od Śluzy do mostu kolejowego. 
Drop shot, jigi, gumy mniejsze,większe - nic... zero podbicia. Może ktoś już coś zlokalizował? 

Poza tym szukam kompana z okolic Bytomia, Tarnowskich Gór, Radzionkowa na wypady właśnie w te okolice. 
Pozdrawiam

Wczoraj bylem na kanale w okolicy Sławięcic ;okonia brak  ;)  , 30cm szczupaczek z pogryzionym przez ziomka ogonkiem i 20 cm sandaczyk  na 2gr główka i 3cm banjo .



#1555 OFFLINE   matts

matts

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaRadzionków
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 kwiecień 2018 - 13:42

Matts ,ale za jaką rybą rzucałeś tymi zestawami ? Okoń dopiero zaczyna brać,a tak to białoryb pozostaje . Nad kanał to od majówki warto..

Głównie za okoniem. Po tym jak już zwątpiłem próbowałem mikro jigami za jakimś białorybem ale też z rezultatem zerowym. Na koniec po obserwacji kilku spławów przy trzcinach rzucałem już dość dużymi gumami. 

 

Wczoraj bylem na kanale w okolicy Sławięcic ;okonia brak  ;)  , 30cm szczupaczek z pogryzionym przez ziomka ogonkiem i 20 cm sandaczyk  na 2gr główka i 3cm banjo .

Dzięki :) piszcie jakieś info jak coś się ruszy :)



#1556 OFFLINE   oprych

oprych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaKatowice, Poland

Napisano 30 kwiecień 2018 - 19:46

panowie gdzie jutro uderzacie ???

#1557 OFFLINE   bertold12

bertold12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 21:16

nad wodę ;)



#1558 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 09 maj 2018 - 15:04

Ktoś gdzieś stwierdził obecność jakiejś ryby ?

#1559 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 09 maj 2018 - 15:25

Taka sprawa.
Kumpel przyjechał się pożegnać.
Niewiele czasu mu zostało....
Ma takie głupie marzenie.
Chciałby złapać rybę , upiec ją na ognisku i zjeść. Nie może to być ryba z hodowli bo kolega chce przeżyć "coś prawdziwego".
Nie chcę mu tłumaczyć wszystkich zawiłości związanych z filozofią C&R tylko mam zamiar spełnić jego zachciankę.
Tylko gdzie go tu do cholery wziąć żeby napewno złapać rybę ?
Jeszcze jedno . Kolega nie nadaje się na długie wyczerpujące wędrówki.
Raczej z łodzi.

#1560 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 09 maj 2018 - 17:58

Z Łodzi i na pewno złapać do tego do zjedzenia - przychodzi mi na myśl tylko morze. Ale to trochę wykracza poza wątek Górny Śląsk....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych