Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pompka elektr do pontonu BRAVO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 11 październik 2012 - 07:46

Był czas kiedy myślałem o pompce elektrycznej. Postanowiłem że na początku spróbuję z taką za 30 zł z supermarketu budowlanego. O dziwo, jestem z niej bardzo zadowolony. Mój ponton kolibri 300 promuje błyskawicznie + dosłownie po 10 kopnięć pompką nożną na komorę. Jeśli ktoś nie chce wydać kasy na wysokiej jakości pompki to polecam te tanie.

A jak kolego poradziłeś sobie z wtyczką (końcówką dmuchającą)tej pompki? Bo ja za cholerę nie potrafię szczelnie połączyć takiej pompki z zaworem w pontonie, i cała powietrze ucieka bokiem (Kolibri 330).

Użytkownik Voldemort edytował ten post 11 październik 2012 - 07:46


#42 OFFLINE   Michał W.

Michał W.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 12 październik 2012 - 18:41

Panowie zakupiłem Bravo BSt 12 i wytrzymała uwaga !!! aż 2 pompowania !!! Dzisiaj chciałem dopopmpować powietrza i po 3-ciej komorze podczas pompowania kilia zdechła. Nie wiem, co jej się stało ponieważ wogóle się niezałącza, nawet nie pompowałem od zera komór tylko dopompowywałem i padaka.

Ciekawe jak w tokarexie podejdą do temetu, bo po telefonie zasugerowano mi, że to moja wina - ciekawe tylko jaka ? Żałosne :( Szkoda kasy na takie pompki. Faktycznie lepiej zakupić marketówkę i dobić nożną z manometrem.

Bravo jak się ustawi na 0.25 bara to manometr pokazuje 0.21.

Niepolecam to śmierdzi chińska tandetą

#43 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 14 październik 2012 - 20:16

Ja Używałem bravo bst przez kilka miesięcy, nabijaliśmy nią z kumplem 2 pontonu 2x w tygodniu i przez cały czas działa jak ta lala. Aż żal sprzedawać, ale kolejnego pontonu nie planuję.
To ze to chinszczyzna to bez wątpienia tak, że nie trzyma ciśnienia... Może i tak, ale ja nigdy nie pompowałem jakoś dokładnie tylko na oko i nic się nie działo.
Ja zdecydowanie polecam.

#44 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 02 listopad 2014 - 20:26

podepne sie do tematu. mam ponton 3.8 z airmata (honwave potrzebuje 0.8 bara w podlodze). uzywam pompki bravo HP

bst12hp.jpg

tak wyglada nazwy nie pamietam (ta konkretna na zdjeciu to superturbo HP). Pierwsza padla po 2gim pompowaniu (adapter sprzedany mi w kpl z pompka nie otwieral zaworow - nie mialem doswiadczenia by to zweryfikowac) - wypierdzielilo w kosmos srube napedzajaca kompresor, dostalem nowa pompke. Po roku intensywnego (nieraz do 4 razy na tydzien) uzywania wyglada na to, ze padlo to samo. Pompuje "zwykla pompka" i w momencie jak powinien sie wlaczyc kompresor to tylko cicho gwizda. Kolega ma BTP 12 i wiem, ze pompuje do 1bara, ale ponoc kompresor jest plastikowy (w mojej niby mial byc metalowy) i nie nadaje sie do uzywania ciaglego  z duzymi cisnieniami (stad HP w mojej - high pressure).

Zna ktos jakas pompke (procz 2 wymienionych wyzej), ktora napompuje te 0.8 bara? Ew jakas mocno wydajna reczna pompke? oryginalna pompka hondy wymaga dobrych 10 minut skakania calym ciezarem ciala na komore by dobic ja do 0.8bara od momentu jak elektryczna powinna wlaczyc kompresor.



#45 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 02 listopad 2014 - 20:58

..kolejny przypadek...dwóm znajomym sypnęły sie po kilku dniach..ja mam ze "starej parti" i hula...



#46 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 listopad 2014 - 21:42

Mi 2 sztuki sztrzeliły i już nigdy tego badziewia kupię



#47 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 02 listopad 2014 - 21:43

super  mam podobne zdanie, ale jest jakas alternatywa?



#48 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 02 listopad 2014 - 22:08

Używam BTP 12 manual ponad 1,5 roku jak na razie pompuje bez problemu z tym że u mnie airmata jest 0,6

#49 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 02 listopad 2014 - 22:10

ps ciekawostka mam kilku znajomych z roznymi bravo i nikt procz mnie nie mial nigdy problemow.... Ps2 a moze jakas pompka do desek SOT albo innych zagli? no deska SOT musi miec grube cisnienie chyba



#50 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 listopad 2014 - 00:48

to dopisze ciekawostke. wlasnie dostalem nowa suerturbo HP (na gwarancji co ciekawe oddali mi kase w kredycie sklepowym - wiec kupilem taka sama pompke i mam zas 2 lata gwarancji przy takim systemie niech sie sypie co roku... ;)

 

pytalem o inne pompki 0.8bar i niby maja jakiegos chinczyka "golden anchor" z manometrem lcd czy jak jej tam maja sporo roznych gadgetow na lodke tej firmy w sklepie, ale owiedzieli, ze kilka miesiecy by bylo trzeba czekac. W miedzyczasie gadalem z kumplem w pl, ktoremu tez padla BST (po 2 latach). teraz poprobuje pompowac auirmate tylko do powiedzmy 0.5 i dobijac nozna z kpl z pontonem (lekko nabija 0.8).



#51 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 kwiecień 2015 - 07:32

Wczoraj mi padla kolejna bravo. Nawet nie wiem czy tuzin razy jej uzylem.

#52 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2015 - 10:22

Trzeba Sevylora spróbowac. Automat i trochę tańsza od Bravo. A Bravo psują się najprawdopodobniej przez złe końcówki. Końcówka nie otwiera zaworu. A Bravo niestety tego nie toleruje. Tylko czemu do cholery nie jest to wyraźnie napisane?



#53 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 05 kwiecień 2015 - 10:30

Może dlatego moja zyje, że ja dmucham na otwartym zaworze? Idzie dużo szybciej. Pompuję wstępnie wszystkie komory i dopiero potem każdą dopompowuję juz na podane ciśnienie.

Wysłane z mojego GT-I9515
  • CLAUDIO lubi to

#54 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 05 kwiecień 2015 - 13:29

Cholera w kwietniu miałem kupować bravo, to co? Dalej mam dymać nogą ? :-/

Nigdy bym nie przypuszczał że można zrobić taką pompkę tak by nie było wieczna...



#55 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 05 kwiecień 2015 - 13:56

To chyba jak trafisz.  W zeszłym sezonie moja Bravo lekko nie miała - około 80 pompowań przeżyła. A to jej drugi sezon (poprzednik mi ją sprzedał w komplecie z pontonem)

Na razie działa i liczę, że nie zaniecha. Tym bardziej, że teraz to tylko od czasu do czasu ma służyć do dopompowania.



#56 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 kwiecień 2015 - 19:53

To chyba jak trafisz.  W zeszłym sezonie moja Bravo lekko nie miała - około 80 pompowań przeżyła. A to jej drugi sezon (poprzednik mi ją sprzedał w komplecie z pontonem)

Na razie działa i liczę, że nie zaniecha. Tym bardziej, że teraz to tylko od czasu do czasu ma służyć do dopompowania.

 

guzik prawda. pierwsza mi padla w 2 pompowania, druga po roku, trzecia po kilku pompowaniach. kumplowi w pl tez juz 1 padla. mz badziewie. Ps w zaleznosci od wiatru etc uzywam swojej pompki niemal co weekend caly rok a jak jest cieplo nawet 3-5 razy tygodniowo.

 

Cholera w kwietniu miałem kupować bravo, to co? Dalej mam dymać nogą ? :-/

Nigdy bym nie przypuszczał że można zrobić taką pompkę tak by nie było wieczna...

 

syf kila i mogila, ale jeszcze nei znaazlem nic innego.

 

Może dlatego moja zyje, że ja dmucham na otwartym zaworze? Idzie dużo szybciej. Pompuję wstępnie wszystkie komory i dopiero potem każdą dopompowuję juz na podane ciśnienie.

Wysłane z mojego GT-I9515

 

co ty wypisujesz? przeciez zawor w czasie jak adaptor jest wkrecony jest otworzony! Jak nie wierzysz to wkrec sobie samego weza w zawor jak balon juz nadmuchany. Pozatym moze do "zwyklego pontonu" to by mialo sens, ale w moim przypadku mam airmate i nie ma szansy na cos takiego..

 

Trzeba Sevylora spróbowac. Automat i trochę tańsza od Bravo. A Bravo psują się najprawdopodobniej przez złe końcówki. Końcówka nie otwiera zaworu. A Bravo niestety tego nie toleruje. Tylko czemu do cholery nie jest to wyraźnie napisane?

 

jakis link do sevylora?

 

Moje bravo mialy albo adnotacje w instrukcji albo na naklejce (nie pamietam nie chce mi sie isc do garazu po pompke).

 

Ps myslalem tez kupic pompke reczna do deski SOT bo ponoc straszliwe cisnienia tam sa (to do airmaty mojej) i jakaz zwykla o duzej wydajnosci do komor juz mam powoili dosyc elektrykow...


Użytkownik gooral edytował ten post 05 kwiecień 2015 - 19:55


#57 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 05 kwiecień 2015 - 19:59

ja nie mam wkręcanego adaptora - u mnie jest na wcisk.



#58 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2015 - 20:00

Na poprzedniej stronie masz link do Sevylora.

 

http://allegro.pl/po...5191336269.html


  • CLAUDIO lubi to

#59 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 kwiecień 2015 - 20:08

ja nie mam wkręcanego adaptora - u mnie jest na wcisk.

 

aaaa wszystkie pontony jakie widzialem maja wkrecane tylko w bb widzialem wciskane...

 

Napisano dziś, 21:13

godski, on 05 Apr 2015 - 20:00, said:snapback.png

Na poprzedniej stronie masz link do Sevylora.

 

http://allegro.pl/po...5191336269.html

 

nie wiem jak ja to przeoczylem. w swietach oddam swoja (do tej pory dostawalem zwrot gotowki i kupowalem w tym samym sklepie nowa pompke z polki mam nadzieje, ze i teraz tak bedzie) i sobie ja kupie. i adaptory zakrecane nei na wcisk! super!

PS nie wiem co za kretyn robi tak krotkie weze do oryginalnych pompek, ale w mojej hondzie jak juz airmata ma ponad 60% cisnienia roboczego dziub idzie tak wysoko w gore, ze weza ledwo starcza by siegnac do zaworow podlogi jak pompka jeszcze ziemii dotyka... doslownie jest z 30 cm luzu...


Użytkownik gooral edytował ten post 05 kwiecień 2015 - 20:13


#60 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 kwiecień 2015 - 20:13

Ps bravo co padlo koledze to byl "zwykly bravo bsp" i pompowal nim tylko "zwykly" ponton (.25bar).

Ps wysysacie powietrze pompka z pontonu? ja wysysam (kolega tez) oboje na zamknietych zaworach (no bo pompka je potwiera).


Użytkownik gooral edytował ten post 05 kwiecień 2015 - 20:16





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych