Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Danielsson L5W 8twelve


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisano 25 październik 2020 - 07:53

Noszę się z zamiarem kupna kołowrotka do DH, chodzi mi po głowie powyższy Danielsson lub coś w tym przedziale cenowym, użytkuje go pewnie ktoś z forumowiczów, prosiłbym o opinie.

 

Zastanawiam się jeszcze nad Guidelinem Vosso 911 (w promocji:)), może ktoś używa ?

 

Coś jeszcze jest godnego polecenia w podobnej półce cenowej co Danielsson.



#2 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 25 październik 2020 - 08:11

Miałem "6" do switcha, sprzęt pierwsza klasa. Co bardzo istotne, produkt wykonany w Szwecji, dla mnie było to ważne. Dalej użytkuję Danielssona tylko model 2W przy kiju szczupakowym. Szczerze polecam firmę. Pozdrawiam znad wody...
  • filip lubi to

#3 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 25 październik 2020 - 08:26

Mam H5D 9thirteen. Bezobsługowy, świetny kołowrotek. Wizualnie bez wodotrysków, po prostu ładny. Fajna jest też niezbyt głośna terkotka.
Jeśli szukasz sprawdzonego sprzętu, za dobre pieniądze, który nie będzie rzucać się w oczy to warto.
  • filip lubi to

#4 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 25 październik 2020 - 10:55

Noszę się z zamiarem kupna kołowrotka do DH, chodzi mi po głowie powyższy Danielsson lub coś w tym przedziale cenowym, użytkuje go pewnie ktoś z forumowiczów, prosiłbym o opinie.

Zastanawiam się jeszcze nad Guidelinem Vosso 911 (w promocji:)), może ktoś używa ?

Coś jeszcze jest godnego polecenia w podobnej półce cenowej co Danielsson.

Używam i tego Danielssona i GL, dokładnie w tych rozmiarach o których piszesz. Polecam oba, nie miałem z nimi nigdy problemów. W mojej subiektywnej ocenie vosso ładniejszy, za to Danielsson ma lepiej zestrojony hamulec, tzn mniej pozycji pokrętła ale szybszy przyrost siły hamowania z każdym kolejnym kliknięciem. W GL na początku kręcisz i niewiele się zmienia jeśli chodzi o moc hamowania, dopiero po około całym obrocie pokrętła zaczyna się jakiś lepiej wyczuwalny efekt. Jest to zupełnie bezcelowe w kołowrotku do zestawu gdzie przypon poniżej 0,35 nie pojawia się nigdy.
Dodatkowo w danielssonie hamulec możesz customizować zmieniając kolojność podkładek ciernych z różnych materiałów, zmieniając szybkość przyrostu siły hamowania, i moc hamulca w ustawieniu maksymalnym. Ja mam oczywiście setup ustawiony na maxa:)

Użytkownik mack edytował ten post 25 październik 2020 - 10:56

  • Andrzej Stanek i filip lubią to

#5 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisano 25 październik 2020 - 13:44

Dzięki za podzielenie się opiniami.

@Mack, mam podobne odczucia, też mi się bardziej podoba Vosso-, ale chyba jednak kupię Danielssona. Potrzebuje kołowrotek właśnie w tej wadze.

Przez dwa dni używałem Danielssona Control 8thirteen to myślałem i czułem że mi łapa odleci, ciężki jak nieszczęście-chyba dla ludzi co mają łapę jak kowal.

Ale fajnie spasowany i stabilny, bardzo podobał mi się ten patent z hamulcem w korbce-niestety za ciężki jest dla mnie.



#6 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 25 październik 2020 - 14:14

@filip
Musisz to dobrze rozważyć, vosso ładniej wychodzi na zdjęciach ;)

Załączone pliki


Użytkownik mack edytował ten post 25 październik 2020 - 14:15

  • filip, Kacper.K i trout master lubią to

#7 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisano 25 październik 2020 - 14:24

job... Driektor Banka :D ;)


  • mack lubi to

#8 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 25 październik 2020 - 16:59

Danielssony szare myszki ale nigdy nie klękły, choć warunki bywały różne, dzień wcześniej było 30 stopni...

Załączone pliki


  • filip i Kacper.K lubią to

#9 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 25 październik 2020 - 19:30

Witek a ty nie macałeś mojego Danka L5W 812 na Florydzie albo BC? Cena/jakość ciężka do przebicia, a podobno serwis też najlepszy w Europie, ale nie miałem okazji się o tym przekonać, bo nie było jeszcze potrzeby. Chciałem powiększyć arsenał o H5D lub Control ale dwa Loopy Evotec wpadły po taniości i nie ma już miejca dla Danka.



#10 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisano 25 październik 2020 - 19:56

Tak, w BC oglądałem Twojego Danielssona ale nie wiedziałem co to za model.

Tak że chyba się na niego zdecyduje niebawem.



#11 ONLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 25 październik 2020 - 20:11

http://www.fliegenfi...e/kiribati.html

Witam, w Linku zamieszczam ciekawy artykul. Prosze zwrocic uwage na Mlynki z tej solanki.
Mialem te 2 kolowrotki w.w. Vosso ma super precyzyjny hamulec i Design, Po prostu podobal sie bardziej niz Danielsson. Mala uwaga: Vosso9/11 jest dosyc lekki 218 g, do wedki dh moze brakowac g na odpowiednie wywazenie.

http://www.fliegenfi.../vossoreel.html


Danielsson to klasyk , jedyny w swoim rodzaju. Pelna rama i bardzo dobry hamulec.
Sprzedalem obydwa i kupilem Hatcha —Monsoon 7 , jest to pierwsza seria.
Hatch jest w tej chwili Moim idealem.
Na wiosne Planuje zakup dh w klasie 8, z betoniarka Danielsson HD albo Hatch 9 ( najlepiej stara seria)
Pozdrawiam serdecznie Zbigniew

#12 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 26 październik 2020 - 12:09

Za ~250Eur jest też loop evotec na stronie looptackle. Bardziej designerski, kolorowy ;). Natomiast ja wziąłbym jednak Danielssona jakbym miał wybierać spośród tych 2.

#13 OFFLINE   woyciech

woyciech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaDenmark
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 styczeń 2021 - 19:46

Cena/jakość ciężka do przebicia, a podobno serwis też najlepszy w Europie, ale nie miałem okazji się o tym przekonać, bo nie było jeszcze potrzeby.

Tak, to prawda ze serwis najlepszy , korzystalem 2 razy, i za kazdym razem czesci przyslane bardzo szybko i za darmo.

No i ogolnie kreciolki Danielsson polecam. Posiadam 6-9 i 8-12 L5W.



#14 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 12 sierpień 2023 - 22:39

Odgrzewam kotleta.

Czy uzywaliscie tytulowego kolowrotka w cieplej solance? Mysle o nim i jednorecznej wedce w klasie 12. Na stronie Danielssona nie znalazlem info o mozliwosci lowienia w wodzie o duzym zasoleniu. 



#15 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 12 sierpień 2023 - 22:56

Odgrzewam kotleta.

Czy uzywaliscie tytulowego kolowrotka w cieplej solance? Mysle o nim i jednorecznej wedce w klasie 12. Na stronie Danielssona nie znalazlem info o mozliwosci lowienia w wodzie o duzym zasoleniu. 

Pozno jest i zmeczony jestem. Jednak znalazlem info na ich stronie ;) 

https://danielsson-f...e/en/l5w-series






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych