Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird Mega Live


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
230 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 20 listopad 2020 - 09:26

Wiesz, mnie coraz bardziej wkurzają- bo dają tyle ,że widzisz rybę, widzisz że ona ma cię tam gdzieś w okolicy płetwy ogonowej cokolwiek nie użyjesz z przynęt. 

Maciek, też tak miałem na początku zabawy z LiveScope. Nawet bluzgi szły czemu nie chce łyknąć takiej pięknej kolorowej gumy, najładniejszej z całego pudła  B)

Teraz już ciśnienie zeszło, fajnie że jest, widziałem ją i mam po co wracać.


  • bassy lubi to

#22 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 grudzień 2020 - 14:54

Dzieje się w światku zabawek, wczorajsza premiera Lowrance być może spowodowała to że dziś wrzucono do sieci specyfikację tego systemu. 

 

Imaging 1499.00 poszukaj go w połowie marca
Model: 710304-1
 
 
Uzyskaj wyrazistość i szczegółowość mega imaging+ w czasie rzeczywistym, do 150 stóp w dół i wokół łodzi.
Zobacz mega imaging + sonar jakości w całym widoku sonaru, przy jednoczesnym uzyskaniu szerszego, bardziej rybi obraz świata poniżej
Wybieraj spośród wielu trybów oglądania oferowanych przez uchwyt silnika trollingowego; Tryby Do przodu, W dół i Poziome
Oznacz i zobacz punkty na ekranie sonaru MEGA Live Imaging w połączeniu z akcesoryjnym czujnikiem nagłówkowym odbiornikiem GPS (AS GPS HS)
Podłącz mega live imaging do kompatybilnych modeli Humminbird za pomocą dołączonego kabla Ethernet, rezerwując port przetwornika dla dodatkowych źródeł sonaru.
Roczna ograniczona gwarancja
 
MEGA Live Imaging pozwala oglądać ryby i strukturę w czasie rzeczywistym, dzięki niezrównanym szczegółom i przejrzystości MEGA Imaging + ™. Zobacz wszystko na zewnątrz, w dół, i wokół łodzi, do 150ft , co pozwala zobaczyć ruch ryb, a nawet oglądać je gryźć przynętę. Ten przetwornik akcesoriów można zamontować na wielu wałach silnika trollingowego i zapewnia pokrycie  25° x 140° i  wiązkę sonaru  o częstotliwości 1,2 Megaherców, zapewniając niezrównaną klarowność i szczegółowość.

  • Maciek_7 lubi to

#23 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 grudzień 2020 - 16:38

Biere


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • lukas277 lubi to

#24 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 grudzień 2020 - 17:14

Sorry, zapomniałem, że temat  już istnieje. 



#25 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 luty 2021 - 07:03

Zghostowane stąd: 

Humminbird Mega Live Imaging - Kurre.fi verkkokauppa

 

 

Cena europejska 1990E

  • Product code: 082324055812
  • Bookable
    Products will be shipped in 15-30 business days
    Batch in stock (date not specified)
  • [COLOR=#28A745 !important]See store-specific availability here
  • Shipping costs starting from € 0.00
    pickup from the shop€ 0.00

Amount

pcs

Add product to cart

Add to wish / order list

Expected Humminbird MEGA Live! See fish and bottom shapes in real time, with unprecedented accuracy in MEGA Imaging + technology. Range up to 46 meters (150ft)
Ask more about the product

 

Expected Humminbird MEGA Live! See fish and bottom shapes in real time, with unprecedented accuracy in MEGA Imaging + technology. Range up to 46meters (150ft)

-Select your preferred viewing mode, forward, down or wide landscape ?? view
-A pin and keep the fish of the lure is easily visible
-MEGA + the imaging quality of the echo signal through the entire scene, without any dead spots   jak widać problem jest dostrzegalny w branży ;))
-Et need for a separate controller unit, MEGA live connected directly to the Ethernet network. You can also use the popular MEGA 360 underwater radar on the same terminal.
-Note! MEGA Live is designed to fit directly into Ultrex and Fortrex bow engines ONLY. The separately sold Minn Kota sensor stands are suitable for use in MEGA Live mounting. Other mounting solutions will be available from the manufacturer later.
-MEGA Live compatible models:
HELIX G3N & G4N MEGA Imaging +
All SOLIX models
All APEX models

 

z tego co wydłubałem z sieci- do waypointowania, przemieszczania się dziobówką w wiązce typu front, potrzebna będzie dodatkowa antena. Ponoć już niedługo wyjdą materiały promo. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 02 luty 2021 - 07:05


#26 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 luty 2021 - 07:54

Zghostowane stąd: 

Humminbird Mega Live Imaging - Kurre.fi verkkokauppa

 

 

Cena europejska 1990E

  • Product code: 082324055812
  • Bookable
    Products will be shipped in 15-30 business days
    Batch in stock (date not specified)
  • [COLOR=#28A745 !important]See store-specific availability here
  • Shipping costs starting from € 0.00
    pickup from the shop€ 0.00

Amount

pcs

Add product to cart

Add to wish / order list

Expected Humminbird MEGA Live! See fish and bottom shapes in real time, with unprecedented accuracy in MEGA Imaging + technology. Range up to 46 meters (150ft)
Ask more about the product

 

Expected Humminbird MEGA Live! See fish and bottom shapes in real time, with unprecedented accuracy in MEGA Imaging + technology. Range up to 46meters (150ft)

-Select your preferred viewing mode, forward, down or wide landscape ?? view
-A pin and keep the fish of the lure is easily visible
-MEGA + the imaging quality of the echo signal through the entire scene, without any dead spots   jak widać problem jest dostrzegalny w branży ;))
-Et need for a separate controller unit, MEGA live connected directly to the Ethernet network. You can also use the popular MEGA 360 underwater radar on the same terminal.
-Note! MEGA Live is designed to fit directly into Ultrex and Fortrex bow engines ONLY. The separately sold Minn Kota sensor stands are suitable for use in MEGA Live mounting. Other mounting solutions will be available from the manufacturer later.
-MEGA Live compatible models:
HELIX G3N & G4N MEGA Imaging +
All SOLIX models
All APEX models

 

z tego co wydłubałem z sieci- do waypointowania, przemieszczania się dziobówką w wiązce typu front, potrzebna będzie dodatkowa antena. Ponoć już niedługo wyjdą materiały promo. 

No i fajnie. Miałem jeszcze, całkiem niedawno takie myśli , żeby dokupić Garmina Live. A tu się okazuje, że nie ma takiej potrzeby. Cena tylko wariacka

Ciekawe czy za chwilę nie wypuszczą jakichś nowych silników, bo zdaje się, że to tylko na Ultrexie da się zamontować


Użytkownik kruz edytował ten post 02 luty 2021 - 07:57


#27 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 luty 2021 - 08:31

No i fajnie. Miałem jeszcze, całkiem niedawno takie myśli , żeby dokupić Garmina Live. A tu się okazuje, że nie ma takiej potrzeby. Cena tylko wariacka

Ciekawe czy za chwilę nie wypuszczą jakichś nowych silników, bo zdaje się, że to tylko na Ultrexie da się zamontować

Krzysiek, cena jest na poziomie Livescope lvs32+ moduł GLS 10 po katalogu, który u nas był skalkulowany na poziomie 8,5k a to przed ponad dwoma laty. 

Pytanie najważniejsze- czy to, co pokaże HB faktycznie będzie pochodziło od Blueprint Oculus. 

Co do lokalizacji tego sprzętu na silniki to wiesz- jak się używa opcji perspektywicznej-nie ma problemu, natomiast do łowienia z opcją front, down- najwygodniejszy jest osobny punkt montażowy, pod ręką by szybko i wygodnie obracać wiązkę w żądanym kierunku. 


  • kruz lubi to

#28 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 luty 2021 - 09:24

w usa ma być dostępne za ok. 1-2 tyg



#29 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 luty 2021 - 09:32

Krzysiek, cena jest na poziomie Livescope lvs32+ moduł GLS 10 po katalogu, który u nas był skalkulowany na poziomie 8,5k a to przed ponad dwoma laty. 

Pytanie najważniejsze- czy to, co pokaże HB faktycznie będzie pochodziło od Blueprint Oculus. 

Co do lokalizacji tego sprzętu na silniki to wiesz- jak się używa opcji perspektywicznej-nie ma problemu, natomiast do łowienia z opcją front, down- najwygodniejszy jest osobny punkt montażowy, pod ręką by szybko i wygodnie obracać wiązkę w żądanym kierunku. 

Maciej ja to i tak kupię, nawet jakby 2 razy tyle kosztowało. No chyba, że po premierze okaże się, że to jakiś shit. Mam nadzieję, ze nasz lokalny dystrybutor jakoś w miarę się ogarnie z dostawami i do sezonu będzie to dostępne w Polsce.

Fajne uchwyty do Garmina i nie tylko, robi niemiecki Kaiser Edelstahl. Gadałem już z nimi i na pewno jak tylko będą znali dokładną specyfikację montażu to zrobią pod Mega Live.



#30 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 luty 2021 - 09:33

w usa ma być dostępne za ok. 1-2 tyg

Gdzieś na forach amerykańskich czytałem, że raczej od marca. Jakby miało być dostępne za tydzień czy dwa to już chyba zdradzili by więcej szczegółów a póki co sam Humminbird milczy



#31 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 luty 2021 - 09:38

Gdzieś na forach amerykańskich czytałem, że raczej od marca. Jakby miało być dostępne za tydzień czy dwa to już chyba zdradzili by więcej szczegółów a póki co sam Humminbird milczy

Brandon Palaniuk tak twierdzi odnośnie tych 1-2 tyg


Użytkownik SzymusS edytował ten post 02 luty 2021 - 09:39


#32 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 luty 2021 - 09:49

Brandon Palaniuk tak twierdzi odnośnie tych 1-2 tyg

Tak czy siak pozostaje czekać. :)


  • SzymusS lubi to

#33 OFFLINE   Pawel331

Pawel331

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBochnia
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stokłosa

Napisano 02 luty 2021 - 10:43

Ciekawe czy na minn kota ulterra się to będzie dało jakoś zamontować. ???



#34 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 luty 2021 - 10:58

Ciekawe czy na minn kota ulterra się to będzie dało jakoś zamontować. ???

Raczej nie a właściwie to nie na 100 %.



#35 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 luty 2021 - 11:20

w usa ma być dostępne za ok. 1-2 tyg

Oby, ja spodziewam się raczej jakiś materiałów o tym sprzęcie niż dostaw regularnych. Patrząc na analogię- 4 XII Navico pokazało swój sprzęt a realnie dostępny jest po dwóch miesiącach - mówię o USA. 



#36 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 02 luty 2021 - 11:26

Raczej nie a właściwie to nie na 100 %.

Nie da się wg MK i HB.

A widziałem uchwyty z 360 zamontowane na Ulterra.

Wiec na bank da się i Live zamocować. Od czego w końcu jest wydruk 3D, wystarczy trochę pokombinować.

A z drugiej strony dla mnie to bez sensu mocować live na silniku i patrzeć tylko do przodu np. stojąc na kotwicy silnika. No ale ...


Użytkownik Pietruk edytował ten post 02 luty 2021 - 11:27


#37 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 luty 2021 - 14:50

Niemcy z Echolotzentrum właśnie mi odpisali, że nie spodziewają się dostaw wcześniej niż jesień/zima 2021. Do dzisiaj nie dostali Solixów G3, które miały być dostępne w listopadzie a ich dostawa planowana jest dopiero na koniec marca. Więc przyjdzie nam chyba dłużej poczekać :)


Użytkownik kruz edytował ten post 02 luty 2021 - 14:50


#38 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 luty 2021 - 15:17

Niemcy z Echolotzentrum właśnie mi odpisali, że nie spodziewają się dostaw wcześniej niż jesień/zima 2021. Do dzisiaj nie dostali Solixów G3, które miały być dostępne w listopadzie a ich dostawa planowana jest dopiero na koniec marca. Więc przyjdzie nam chyba dłużej poczekać :)

Nie ma o czym gadać na chwilę obecną, bo ten produkt oficjalnie nie został zaprezentowany. Z drugiej strony, jeśli mają być efekty specjalne na ekranie, niedopracowane cokolwiek za takie pieniądze- lepiej zaczekać. 



#39 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 luty 2021 - 15:34

Nie ma o czym gadać na chwilę obecną, bo ten produkt oficjalnie nie został zaprezentowany. Z drugiej strony, jeśli mają być efekty specjalne na ekranie, niedopracowane cokolwiek za takie pieniądze- lepiej zaczekać. 

Absolutnie się z Tobą zgadzam Maciej. Nic nie wiadomo na temat samego urządzenia więc i ciężko mówić coś o dostępności. Nie ukrywam, że chciałbym kupić to na wiosnę, bo w czerwcu lecimy na dwa tygodnie do Szwecji na sandacze i fajnie byłoby potestować ale tez wolę poczekać i kupić urządzenie dopracowane,



#40 OFFLINE   Pawel331

Pawel331

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBochnia
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stokłosa

Napisano 03 luty 2021 - 12:40

Nie da się wg MK i HB.

A widziałem uchwyty z 360 zamontowane na Ulterra.

Wiec na bank da się i Live zamocować. Od czego w końcu jest wydruk 3D, wystarczy trochę pokombinować.

A z drugiej strony dla mnie to bez sensu mocować live na silniku i patrzeć tylko do przodu np. stojąc na kotwicy silnika. No ale ...

zawsze można zamontować 2 i patrzeć dookoła ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych