Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc w wysylce z Niemiec


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 22 listopad 2020 - 17:21

Witajcie potrzebuje kogos kto mieszka w Niemczech i kto by mi wyslal czesc do auta ktora ja uprzednio bym zakupil na ebayu Sprawa pilna bo aukcja konczy sie za 2 godziny oczywiście koszty wysylki pokrywam z gory paczka malutka bo to czujnik polozenia  walu ale koles nie wysyl do pl 


Użytkownik Viking edytował ten post 22 listopad 2020 - 17:25


#2 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 22 listopad 2020 - 17:47

dzwon do mnie


Użytkownik Krzysztof edytował ten post 22 listopad 2020 - 18:00


#3 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 22 listopad 2020 - 19:04

Temat do zamknięcia Chce w tym miejscu bardzo podziękować kol Krzysztofowi za ekspresowy odzew i chęć pomocy rodakowi w kraju-))To rzadkość w tych czasach Dziekuje Krzychu 



#4 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 22 listopad 2020 - 20:51

Dziéki za mile slowa 


  • Maciek_7 lubi to

#5 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 listopad 2020 - 23:52

Są dobrzy ludzie na obczyźnie ;)

#6 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 listopad 2020 - 08:47

;) ale trzeba bardzo uwazac, bo nikt na swiecie nikogo tak dobrze nie wyroluje jak polak polaka za granica... :mellow:

Zastanawiajace jest, ze o podobnych "numerach" wsrod innych nacji slyszy sie baaaardzo rzadko albo wcale,- no coz jestesmy po prostu wyjatkowym narodem, pod tym wzgledem rowniez B)


  • chlodnica lubi to

#7 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 29 listopad 2020 - 08:52

Akurat Krzysztofa znam osobiście, jest jaki jest, ale oszukać na pewno nie oszuka :)

#8 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 listopad 2020 - 09:24

Nie poddaje pod watpliwosc niczyjej uczciwosci (poza swoja wlasna :lol: ) ,- ot takia ogolna obserwacja naszla mnie z rana  ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 29 listopad 2020 - 09:25


#9 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 29 listopad 2020 - 09:25

;) ale trzeba bardzo uwazac, bo nikt na swiecie nikogo tak dobrze nie wyroluje jak polak polaka za granica... :mellow:
Zastanawiajace jest, ze o podobnych "numerach" wsrod innych nacji slyszy sie baaaardzo rzadko albo wcale,- no coz jestesmy po prostu wyjatkowym narodem, pod tym wzgledem rowniez B)


Polak z dużej litery piszemy, przecież doskonale operujesz naszym językiem, zapewne o tym wiesz. Czyżby zatem to był zamierzony zabieg?
Inne nacje są na tyle bystre by nie prać swoich brudów publicznie. Wszelkie złe uczynki nie są łączone z pochodzeniem za to dobre jak najbardziej. Tego powinniśmy się od nich uczyć. A takie komentarze jak Twój są zwyczajnie krzywdzące dla ogromnej części naszego narodu na obczyźnie.

#10 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 listopad 2020 - 10:04

Robie mase bledow ortograficznych, za co mi najnormalniej w swiecie wstyd (jestem zdiagnozowanym dysortografikiem) ale to o czym piszesz napisalem umysnie mala litera by podkreslic malosc takiego zachowania nie pasujacego do mojej wizji Polaka  :)



#11 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 29 listopad 2020 - 10:20

Ale Twoje komentarze umacniają taką nieprawdziwą wizję... Masz tego świadomość?

#12 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 29 listopad 2020 - 10:25

W przeważającej mierze Polacy to zwykli ludzie, w swojej zwyczajności nie odbiegający od miliardów ludzi innych narodowości.

Pozdrawiam z kraju, gdzie nikt mnie nie pyta o narodowość, bo "tu i teraz" nie ma to znaczenia.

Tylko ja taszczę, przywleczony z ojczystego kraju, bagaż uprzedzeń i kompleksów, który chwilami nieznośnie mi ciąży...



#13 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 29 listopad 2020 - 10:30

Na pewno nie prawdziwą? Mieszkam od dwudziestu lat za granicą. Pierwsze lata w dużym gronie Polaków. Wszystkie najgorsze zachowania na porządku dziennym. Od ponad dziesięć lat temu przeprowadziłem się w inny rejon, brak rodaków- brak problemów. Wokół sami życzliwi ludzie. Jeśli kiedyś wyjedziesz za granicę to ręczę że jeśli nie czujesz się dobrze w "polskim piekiełku" też odbijesz od rodaków dla świętego spokoju.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • Piotrek Milupa, Rheinangler i Sayonara lubią to

#14 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 listopad 2020 - 10:39

... to o czym piszesz Jarek jest czescia tego o czym wyzej wspomial Lukasz jak mi sie wydaje. To widac dopiero w innej perspektywie, ktora sa ludzie inaczej myslacy nie majacy "naszych skrzywien i bagazy", ktore my niestety uznajemy czesto za krzyz, ktory trzeba z godnoscia dzwigac,- a tu kuku, nagle okazuje sie nie trzeba, tego balastu dzwigac i godnosc na tym nie cierpi a nawet zyskuje....


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 29 listopad 2020 - 10:41

  • Sayonara i Pawgas lubią to

#15 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 29 listopad 2020 - 10:49

Przyjechałem do Niemiec parę lat po Arku... i rzeczy o których pisze zwyczajnie mnie wkurwiały - bo uważałem, że to zdecydowana przesada. Dziś sypię głowę popiołem i przyznaję rację - również Arkowi. Ot trzeba było czasu na "zdobycie" takich doświadczeń. Jest mi za tę cechę mojego narodu wstyd. Polska flaga która mi łopoce przed domem w samym sercu Niemiec, 365 dni w roku - tak, tak - polska, nie niemiecka czy unijna - łopoce trochę mniej dumnie niżbym sobie tego życzył. Zresztą :D :D :D :D :D ta właśnie flaga była swego czasu powodem ostrych zatargów z... Polakami mieszkającymi w mojej miejscowości. Paradoks.

Światełko w tunelu to Ci Polacy których obczyzna nie skur...ła. Bo oczywiście są i tacy. Czasem wystarczy jeden telefon żeby kumpel na drugim końcu Niemiec rzucił w pizdu wszystko i zaopiekował się moim dzieckiem które wylądowało daleko od domu, w obcym mieście i bez znajomości języka. Prawda, Arek ? ;) ;) ;)


  • przemo_w i chlodnica lubią to

#16 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 29 listopad 2020 - 11:10

Potwierdzam słowa kolegi. Lepiej od naszych rodaków za granicą trzymać się z dala. Pracuje tu i wyjątki mogę policzyć na palcach jednej ręki. Nie widziałem żeby Turek Rusek czy jakiś inny obcokrajowiec był tak fałszywy w stosunku do swoich jak Polak. Najgorsi są ci którzy siedzą tu już parę ładnych lat , oni już nawet sami o sobie nie chcą mówić że są Polakami A jak przyjedzie ktoś nowy z Polski to wyżywają się na nim i traktują jak szmatę.

#17 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 29 listopad 2020 - 11:17

Ja spotkałem za to na swojej drodze samych życzliwych rodaków z tym że trzeba zaznaczyć że w Niemczech siedzi masę patologii znad Wisły. W Berlinie masa bezdomnych koczujących po dworcach metra to niestety Polacy. Mam jednak ostatnio zagwostkę. Mam klientkę Polkę, która dzwoni do mnie i mówi dzień dobry Panie Pawle by potem nawijać po niemiecku. Po akcencie słyszę że mówi biegle po Polsku ale usilnie przechodzi na niemiecki. No śmieszy mnie to bardzo ale klient jest klient.

#18 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 listopad 2020 - 11:36

Panowie zjawisko które opisujecie nie dotyczy wyłącznie Polaków na emigracji i wbrew pozorom jest bardzo łatwo wytlumaczalne. Natomiast przykry jest fakt że na siłę staracie się je przypisać wyłącznie Polakom.

Użytkownik Pickerel edytował ten post 29 listopad 2020 - 11:40

  • coma i S.N. lubią to

#19 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 listopad 2020 - 11:54

Poniewaz ja wypuscilem tego Dzina z butelki, to teraz sprobuje go spowrotem tam zamknac. Jak ktos woli to w butelce po zytniowce ;) 

O zjawisku  o ktorym piszemy nie da sie rozmawiac sensownie na poziomie ogolnosci, szczegolnie gdy wypowiadaja sie osoby nie mieszkajace na stale w kraju XYZ. A przeciez ich zdanie tez jest wazne i nie nalezy go pomijac... Podobnie nie da sie wypreparowac jakiejs stalej prawidlowosci, ktorej beda podlegac wszyscy. Dlatego tego rodzajau spostrzezenia beda dla jednego wyjatkiem a dla drugiego prawidlowoscia. Inna rzecza jest to,- dlaczego ich tak duzo?

To co mozna zrobic to zamiast kogokolwiek przekonywac opowiedziec wlasna historie czy napisac o wlasnych przekonaniach, wtedy jest wiarygodnie. Jednak watek zaczal sie pozytywnie i taki niech zostanie. Piszmy i cieszmy sie z tego co nas laczy i dobre jest a nad reszta moze lepiej sposcic zalone milczenia. W milczeniu czesto wina dogania winnego i rosnie na jego miare. ;) Koniec slowa na niedziele  :lol:


  • Sayonara lubi to

#20 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 listopad 2020 - 12:22

Kolego @Rheineangler ponad dziesięć lat mieszkałem za granicą. Często podróżuje służbowo i na codzień mam do czynienia z obcokrajowcami w polsce. Powiem krótko, nie chciałbyś żeby Polacy za granicą traktowali się tak jak to na przykład robią Wietnamczycy przebywający w polsce.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych