Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Artykuł] Wertikal: Cienie i blaski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 02 grudzień 2020 - 22:37

Mam podobne spostrzezenia, sandaczowi podaje blizej niz dla szczupaka.Niestety tak jak pisze Ändrzej sandacze sie plosza bardziej i czesciej odchodza od przynety ktora spada im na lep.
PS.Ändy niezle Ci idzie te sandaczowanie :-)

Użytkownik TERMOS edytował ten post 02 grudzień 2020 - 22:38

  • Guzu i Dzulej lubią to

#22 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 08 grudzień 2020 - 00:26

Super się czyta , fajny artykuł , brawo dla autora.


  • Dzulej lubi to

#23 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 08 grudzień 2020 - 09:01

Bardzo fajny artykuł.
Wydaje mi się, że to się posiadany sprzęt decyduje o wrażliwości na otaczającą przyrodę.


  • Dzulej lubi to

#24 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 08 grudzień 2020 - 11:02

Miałem możliwość wędkować vertykalnie z Autorem artykułu... wstawie kilka fotek z okolicznościami tych łowów :)

 

Załączony plik  12.jpg   125,33 KB   10 Ilość pobrań  Załączony plik  21.jpg   125,85 KB   10 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_20201026_074729715_HDR.jpg   75 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_20201026_125803703_HDR.jpg   102,31 KB   10 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_20201028_115901863_HDR.jpg   62 KB   11 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_20201029_084912761_HDR.jpg   154,38 KB   11 Ilość pobrań



#25 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 grudzień 2020 - 21:29

Pytanie które mi się nasunęło. Rozumiem że musisz widzieć rybę na echu żeby przed nią "zagrać"? Czy grasz też gdy na echu nic nie ma ale np: miejscówka jest obiecująca np: uskok/kamień itp. ? Pytam się bo często gdy łowię w trollu nie ma ryb na echu a mimo to są brania.


  • Dzulej lubi to

#26 OFFLINE   Dzulej

Dzulej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaSzwecja Göteborg

Napisano 15 grudzień 2020 - 20:54

Pytanie które mi się nasunęło. Rozumiem że musisz widzieć rybę na echu żeby przed nią "zagrać"? Czy grasz też gdy na echu nic nie ma ale np: miejscówka jest obiecująca np: uskok/kamień itp. ? Pytam się bo często gdy łowię w trollu nie ma ryb na echu a mimo to są brania.

Zgadza się, muszę widzieć rybę. Wyjątki stanowią sytuacje, kiedy wiem, że ryba znajduje się pode mną, ale ograniczenia sondy uniemożliwiają pokazanie jej na ekranie. Natomiast to, że nie widać ryb na ekranie da się często wytłumaczyć poprzez złożenie kilku faktów.


  • Sailfish lubi to

#27 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 16 grudzień 2020 - 08:44

Zgadza się, muszę widzieć rybę. Wyjątki stanowią sytuacje, kiedy wiem, że ryba znajduje się pode mną, ale ograniczenia sondy uniemożliwiają pokazanie jej na ekranie. Natomiast to, że nie widać ryb na ekranie da się często wytłumaczyć poprzez złożenie kilku faktów.

Będę wdzięczny za te fakty



#28 OFFLINE   Dzulej

Dzulej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaSzwecja Göteborg

Napisano 16 grudzień 2020 - 20:48

Będę wdzięczny za te fakty

Pisząc o kilku faktach miałam na myśli, tradycyjny sonar, szerokość stożka, głębokość, miejsce prowadzenia przynęt. Temat, który poruszamy może mieć wiele wyjaśnień. Mam podobne skojarzenia do twoich. Ja sobie to tłumaczę że ryby widać, jeśli oczywiście znajdą się w zasięgu sygnału, ale poprzez pewne zdarzenia i ograniczenia ekranu jest je ciężko wyeksponować  w sposób widoczny dla nas. 


  • Sailfish lubi to

#29 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 24 grudzień 2020 - 06:00

Bardzo przystępnie  ukazana metoda połowu nie tylko suma .

Na Odrze w tym roku poznałem bliżej te metodę .

Kompletuje sprzęt do tej metody lub jak kto woli spojrzenie na życie ryb w innym wymiarze .


  • Dzulej lubi to

#30 OFFLINE   Robert_103

Robert_103

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 styczeń 2021 - 22:54

Witam,

 

kilka dnie temu spotkałem wędkarza wywożącego trupka na sandacza łódeczka z echosonda (podobną do tej, które używają karpiarze do wywozu przynęt) ... pływał z 10 min zanim znalazł sandacze i opuścił przynętę... czy to nadal jest wędkarstwo?

dla mnie wędkarstwo to umiejętność czytania wody, znajomość zwyczajów ryb + relacje z warunkami atmosferycznymi...i determinacja coby te rzeczy połączyć i mieć wyniki...

świat się zmienia...metody również i jak już dochodzimy to techniki, której podstawą jest echosonda... takiej jakości, z pozwala znaleźć pojedyncza rybę (nawet obserwować obracanie się ryby) ... sorry dla mnie to już trochę supermarket...i widzę w konsekwencji opisywanych w Wędkarskim świecie "wędkarzy" polujących na sumy ...zasilającymi później restauracje... (oczywiście nie podejrzewam o to autora)

 

artykuł ciekawy ...jednak metoda dla mnie dyskusyjna - chyba, że jedynym kryterium jest złowienie ryby...

 

Pozdrawiam



#31 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 04 styczeń 2021 - 04:35

Jest to jedna z metod. Wcale nie aż tak skuteczna jakby mogło się wydawać tym, którzy ją znają tylko z filmów na YouTube. Tak jak każda metoda wymaga znajomości wody i dziesiątek godzin przesiedzianych na łódce. To, że widzimy ryby na ekranie i potrafimy je rozróżnić, nie oznacza wcale, że zaatakują naszą przynętę. A oponentom mówię zawsze : najpierw spróbuj.


  • Dzulej i Krzysiu lubią to

#32 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 04 styczeń 2021 - 14:01

Robert_103  w ciągu  kilku godzin pływania mieliśmy na echo sądzie kilkanaście wyjść  do rosówek  ja spinningowałem blachami Gżybka zero pobić .

Widać było zainteresowani ryb i to wszystko .

Było widać i to jest super , bo tam pozostały .

 

6a5258b402969c5c0775d2094be22899.jpg

 

c5d63f138be9c86fb68f4945ecf3f014.jpg

 

Każdą metodę można uznać za złą .

Myślę że wszystko to co robimy nad woda upewnia nas że jesteśmy super drapieżnikami .

Temat super , poszerzył moje wyobrażenie o nowoczesnym podejściu do wędkarstwa i przyrody  .

Co do mięsiaży to nie jest miejsce żeby o tym pisać i zaśmiecać fajny reportaż .


Użytkownik Tabor edytował ten post 04 styczeń 2021 - 14:09


#33 OFFLINE   Dzulej

Dzulej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaSzwecja Göteborg

Napisano 04 styczeń 2021 - 21:42

Witam,

 

kilka dnie temu spotkałem wędkarza wywożącego trupka na sandacza łódeczka z echosonda (podobną do tej, które używają karpiarze do wywozu przynęt) ... pływał z 10 min zanim znalazł sandacze i opuścił przynętę... czy to nadal jest wędkarstwo?

dla mnie wędkarstwo to umiejętność czytania wody, znajomość zwyczajów ryb + relacje z warunkami atmosferycznymi...i determinacja coby te rzeczy połączyć i mieć wyniki...

świat się zmienia...metody również i jak już dochodzimy to techniki, której podstawą jest echosonda... takiej jakości, z pozwala znaleźć pojedyncza rybę (nawet obserwować obracanie się ryby) ... sorry dla mnie to już trochę supermarket...i widzę w konsekwencji opisywanych w Wędkarskim świecie "wędkarzy" polujących na sumy ...zasilającymi później restauracje... (oczywiście nie podejrzewam o to autora)

 

artykuł ciekawy ...jednak metoda dla mnie dyskusyjna - chyba, że jedynym kryterium jest złowienie ryby...

 

Pozdrawiam

 

Jest to jedna z metod. Wcale nie aż tak skuteczna jakby mogło się wydawać tym, którzy ją znają tylko z filmów na YouTube. Tak jak każda metoda wymaga znajomości wody i dziesiątek godzin przesiedzianych na łódce. To, że widzimy ryby na ekranie i potrafimy je rozróżnić, nie oznacza wcale, że zaatakują naszą przynętę. A oponentom mówię zawsze : najpierw spróbuj.

Wszystko w temacie


  • Friko i Sailfish lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych