Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Eksperyment


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3708 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 grudzień 2020 - 08:35

W miniony weekend pogoda nie rozpieszczała i ewentualne pozytywne wyniki połowu zestawem castingowym były raczej wątpliwe, ale końcówka roku i perspektywa zimowej przerwy wpłynęła na mnie na tyle pozytywnie, że postanowiłem trochę poeksperymentować zestawem:

  • wędzisko SILSTAR Pinnacle Vision T 182cm/7-21g/jednoczęściowe (po tuningu Mekamila);

  • multiplikator DAIWA Tatula CT 100HSL łożyska ceramiczne, szpula 5,6g;

  • plecionka MIKADO Nihonto Fine Braid 4-splotowa/teoretycznie 0,06mm/teoretycznie 3,5kg/biała.

Zestaw wcześniej wypróbowany z przynętami w deklarowanym c.w. sprawdził się bez zarzutu. Byłem ciekaw jak sobie poradzi z przynętami poniżej dolnej granicy c.w.

Wiatr nie był sprzyjający, boczny, więc miałem ambiwalentne odczucia co do wyników podjętego eksperymentu.

Okazało się, że moje obawy były niezupełnie uzasadnione. Wyniki nie były rewelacyjne, bo gdy z przynętami w zakresie 8-20g odległości rzutów oscylowały między 20-30m, to przynęty około 4g:

IMG_20201206_074154.jpg?i_dim=1366x768&a IMG_20201206_073830.jpg?i_dim=1366x768&a  IMG_20201206_073954.jpg?i_dim=1366x768&a

leciały zaledwie na 10-15m. Trzy godziny wędkowania takimi maluchami nie dały jakichś super efektów (trzy mizerne okonki), ale uważam, że sukcesem był fakt, że ani razu nie doświadczyłem brody, nawet przy magnetyku ustawionym na dwójeczce. Wniosek – po „mekamilowej” przeróbce, zestaw będzie stosunkowo uniwersalny i będzie spełniał swoje zadanie na niewielkich rzeczkach, do polowania na pstrągi, którymi ma być zarybiony odcinek „no kill” jednej z rzeczek będących w kręgu moich zainteresowań.

Jednym słowem „dwa w jednym” kilka godzin antystresowego wypoczynku na świeżym powietrzu i udany eksperyment przed pstrągowym sezonem.



#2 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 07 grudzień 2020 - 17:37

próbowałeś z innymi woblerami? Bo wiadomo że sparky ma system rzutowy i jest dość lotną przynętą, a sam lil'bug też ładnie lata jak na takiego malucha.



#3 OFFLINE   oldziu

oldziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów
  • LokalizacjaSłupca
  • Imię:Olgierd
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 07 grudzień 2020 - 22:04

. A nie ... bo jeszcze jakieś punkty dostanę. Super test.


Użytkownik oldziu edytował ten post 07 grudzień 2020 - 22:06

  • polny i Alexspin lubią to

#4 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 grudzień 2020 - 22:07

..."(trzy mizerne okonki)"... co się czepiasz? :P 

Ja na ostatnich testach, zaliczyłem (nareszcie ) kontakt i nadgryziony ogon rippera ;)  :D 


  • Alexspin lubi to

#5 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3708 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 08 grudzień 2020 - 06:34

próbowałeś z innymi woblerami? Bo wiadomo że sparky ma system rzutowy i jest dość lotną przynętą, a sam lil'bug też ładnie lata jak na takiego malucha.

Tak, ale to już był ciut większy kaliber SALMO Bullhead 6g, KEBART Fox 8g, MIKADO Gale 7g, więc nie było z nimi żadnych problemów.

 

. A nie ... bo jeszcze jakieś punkty dostanę. Super test.

Przesada, nie nazwałbym tego testem. Po prostu eksperyment przed sezonem. Chodziło mi o sprawdzenie jak Pinnacle zachowa się przy użyciu przynęt rozmiarów pstrągowych.



#6 ONLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 grudzień 2020 - 08:40

Na czym polegała Mekamilowa przeróbka?



#7 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3708 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 grudzień 2020 - 06:48

Nowy lakier, nowe przelotki w spirali, dzielony uchwyt z pianki EVA. Wędzisko zyskało na czułości i wadze (około -15g, niby niewiele a jednak ma znaczenie).