Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okolice Darłowa (ujście Wieprzy, Grabowej, jez. Kopań, Bukowo)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 10 lipiec 2012 - 15:02

jest szansa, że będę w tej samej okolicy od 11 sierpnia i takie informacje mogą być bardzo przydatne.

Wiele lat temu okolice wspomnianego Starego Krakowa nad Wieprzą to była mekka trociowców. Jak jest teraz nie mam bladego pojęcia...

#22 OFFLINE   muzik21

muzik21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 16:14

jest szansa, że będę w tej samej okolicy od 11 sierpnia i takie informacje mogą być bardzo przydatne.

Wiele lat temu okolice wspomnianego Starego Krakowa nad Wieprzą to była mekka trociowców. Jak jest teraz nie mam bladego pojęcia...


Czyli będziesz tam przede mną...Jakbyś próbował swoich sił na okolicznych wodach byłym wdzięczny za info o wynikach.

#23 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 lipiec 2012 - 17:21

jest szansa, że będę w tej samej okolicy od 11 sierpnia i takie informacje mogą być bardzo przydatne.

Wiele lat temu okolice wspomnianego Starego Krakowa nad Wieprzą to była mekka trociowców. Jak jest teraz nie mam bladego pojęcia...

No. To może i razem pomachamy

#24 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 10 lipiec 2012 - 18:46

Okolice Starego Krakowa warto odwiedzić dla samych widoków. Niezła dżungla latem, ale daje radę pochodzić. Początek września, to realna szansa na trocie, więc macie pole do popisu :D

#25 OFFLINE   muzik21

muzik21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów

Napisano 11 lipiec 2012 - 17:24

Okolice Starego Krakowa warto odwiedzić dla samych widoków. Niezła dżungla latem, ale daje radę pochodzić. Początek września, to realna szansa na trocie, więc macie pole do popisu :D


A jak wygląda sytuacja z pstrągiem na tym odcinku Wieprza?

#26 OFFLINE   TomSuw

TomSuw

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorze środkowe
  • Imię:TOM
  • Nazwisko:SUW

Napisano 11 lipiec 2012 - 17:47

Można liczyć na sandacza, okonia, jazia, szczupak w przyujściowym odcinku Wieprzy tzw. kanale. W morzu wielkie leszcze, węgorze, belona, śledź...
Troć idzie i warto się na nią wybrać srebra w rzece jest sporo.
Co do pstrąga to trzeba dość wysoko pogonić za nim, zaś lipienie, klenie i jazie zaczynają się już od Zakrzewa w górę ( 4 km od Darłowa).

W okolicy jezioro Bukowo - fotki rybek w dziale z okoniami ;) głownie okoń i węgorz no i wszelka biała ryba migrująca miedzy Bałtykiem a jeziorem.

Jezioro kopań - sandacz, sandacz, sandacz okoń, szczupak i węgorek + wszelaka biała ryba. Dziś znajomy popłynął ja niestety tam nie łowię jednak jeśli dziś dostanie sandała to poświecę mu trochę czasu. Na ten czas wiem, że Karol Zacharczyk ( jest z nim na rybach) połowił ładne pasiaki (35cm).

W rezerwie jest Grabowa - pstrąg, troć no i szczupak.

Jestem z Darłowa więc w miarę pewne info mogę się podzielić.

#27 OFFLINE   Gandalfwhite

Gandalfwhite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Stefaniak

Napisano 11 lipiec 2012 - 18:55

A jak w samym Darłowie z dojściem do wody? No i co tam można złapać.
Ja będę koniec lipca początek sierpnia. :mellow:

#28 OFFLINE   TomSuw

TomSuw

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorze środkowe
  • Imię:TOM
  • Nazwisko:SUW

Napisano 11 lipiec 2012 - 21:08

W samym Darłowie mamy Wieprzę. Dostęp znośny. Złapać można szczupaka, na kanale sandacza i okonia. W rzece jest też sporo jazia i to dobrego jazia, ale ciężko się do nich dobrać - ja nie mam cierpliwości złowiłem jednego (na oko 1,5 kg). No i troć, która w rzekę wchodzi

A teraz to bardziej grzyby niż ryby ;)

#29 OFFLINE   muzik21

muzik21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 07:36

Można liczyć na sandacza, okonia, jazia, szczupak w przyujściowym odcinku Wieprzy tzw. kanale. W morzu wielkie leszcze, węgorze, belona, śledź...
Troć idzie i warto się na nią wybrać srebra w rzece jest sporo.
Co do pstrąga to trzeba dość wysoko pogonić za nim, zaś lipienie, klenie i jazie zaczynają się już od Zakrzewa w górę ( 4 km od Darłowa).

W okolicy jezioro Bukowo - fotki rybek w dziale z okoniami ;) głownie okoń i węgorz no i wszelka biała ryba migrująca miedzy Bałtykiem a jeziorem.

Jezioro kopań - sandacz, sandacz, sandacz okoń, szczupak i węgorek + wszelaka biała ryba. Dziś znajomy popłynął ja niestety tam nie łowię jednak jeśli dziś dostanie sandała to poświecę mu trochę czasu. Na ten czas wiem, że Karol Zacharczyk ( jest z nim na rybach) połowił ładne pasiaki (35cm).

W rezerwie jest Grabowa - pstrąg, troć no i szczupak.

Jestem z Darłowa więc w miarę pewne info mogę się podzielić.


Własnie na taką odpowiedź liczyłem. Dzięki wielkie za informacje :mellow: Lubie sobie od czasu do czasu usiąść z feederkiem i połowić trochę białej ryby. Wiem, że forum jest typowo spinningowe, jest to jednak jedyne miejsce gdzie doczekałem się konkretnej odpowiedzi, dlatego pozwole sobie zadać to pytanie: Jak jest z leszczem, płocią na Wieprzu? Czy można na niej liczyć na udany połów dużych morskich leszczy i płoci (mam na myśli Wieprza w Darłowie)? I jak wygląda sytuacja w samym porcie? W Darłówku po zachodniej stronie portu, zaraz za tym rozsuwanym mostem, jest taki duży basen- brzeg umocniony kamieniami- na jakie ryby można liczyć w tym miejscu?


#30 OFFLINE   jaccoo1

jaccoo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 12 lipiec 2012 - 08:13

Witam,
a może ktoś zna warte polecenia kwatery w Darłowie?
Dwie dorosłe osoby + 2 dzieci.
Czy nad jeziorem Kopań można wyporzyczyć łódkę?

Pozdrawiam
jaccoo1

#31 OFFLINE   TomSuw

TomSuw

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorze środkowe
  • Imię:TOM
  • Nazwisko:SUW

Napisano 12 lipiec 2012 - 08:29

Na Wieprzy

Leszcze duże morskie leszcze to głównie kanał szczuczy j. Bukowo, morze (falochrony) i port czyli tzw. awanport są konkretne leszcze można je łowić z koszykiem lub bez najlepsza przynęta rosówka. Leszcze można też śmiało ciągać z plaży. Na dzikich plażach w pobliżu j. Kopań łatwo zlokalizować leszcze wchodząc do wody stoją przy samym brzegu przy kołkach w olbrzymich stadach. Płoć również ale o tej porze głownie w morzu no i przynęta nr. 1 garnela.

Kwater jest sporo jak będzie trzeba to popytam znajomych zajmujących się wynajmem.

Pzdr

#32 OFFLINE   Gandalfwhite

Gandalfwhite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Stefaniak

Napisano 12 lipiec 2012 - 13:11

Gdzie wykupić i ile kosztuje pozwolenie na łapanie na województwo pomorskie i ewentualne na łapanie w morzu jak bym się zdecydował
Nadmienię , że mieszkam we Wrocławiu.

#33 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 12 lipiec 2012 - 13:26

swego czasu jeździłem czesto do Darłówka. Czasu na ryby było mało bo inne atrakcje zapełniały dzień. Ale wybierałem sie z UL namierzyć pasiaki. Jedyne efekty miałem w jednym miejscu. Początek portu - zaznaczone czerwonym kółkiem. Co rzut miałem tam okonia - sztuki do 35 cm.

http://img411.imageshack.us/img411/7166/darwek.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Na żółto zaznaczyłem najlepsza smażalnie w mieście - dorszyk jak tralala B) polecam

Gandalfwhite z tego co kojarze to opłat na morze nie potrzebujesz, no chyba że chcesz sieciami łowić :mellow:
Na ujściach w określonych odległościach (niestety nie pamietam jakich) od linii brzegowej morza tez nie potrzebujesz opłat.

#34 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 lipiec 2012 - 13:30

Gdzie wykupić i ile kosztuje pozwolenie na łapanie na województwo pomorskie i ewentualne na łapanie w morzu jak bym się zdecydował
Nadmienię , że mieszkam we Wrocławiu.

Pozwolenie na morze kupisz w Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego w Darłówku Wschodnim. Tylko zrób najpierw opłatę (może być przelew) i przyjdź z dowodem wpłaty bo inspektor wyśle cie na pocztę. Tu są szczegóły: http://www.oirmslups...jbip.pl/?pid=64

#35 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 12 lipiec 2012 - 13:35

Ja łowiłem bez żadnych opłat - w sklepie w Darłowie takich informacji udzielił mi sprzedawca. Wszyscy wędkarze z którymi gadałem mi to potwierdzili, więc teraz zdębiałem czytając googla :wacko: Co prawda było to bardzo dawno temu, wiec może przepisy były inne

#36 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 lipiec 2012 - 13:40

Trzeba się tylko zorientować dokąd Wieprza jest morską wodą wewnętrzną a gdzie jest już PZW. Ale znając życie woda morska jest do pierwszego mostu w górę od portu a dalej to woda PZW.

#37 OFFLINE   TomSuw

TomSuw

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorze środkowe
  • Imię:TOM
  • Nazwisko:SUW

Napisano 12 lipiec 2012 - 14:10

Wieprza od kładki w Darłowie ( niebieski most) do ujścia i Grabowa od mostu w Darłówku jest już wodą morską, i należy mieć sportowe zezwolenie połowowe.

#38 OFFLINE   Gandalfwhite

Gandalfwhite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Stefaniak

Napisano 12 lipiec 2012 - 14:44

Co znaczy sportowe?
Karta nie wystarczy i stosowna opłata?

#39 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 lipiec 2012 - 15:07

Robisz opłatę, idziesz z jej dowodem do inspektoratu, tam wypełniasz jeszcze mały świstek i wypisują ci zezwolenie. Sportowe - bo tak sobie ustawodawca wymyślił, że ma się nazywać :D

#40 OFFLINE   TomSuw

TomSuw

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorze środkowe
  • Imię:TOM
  • Nazwisko:SUW

Napisano 12 lipiec 2012 - 16:19

swego czasu jeździłem czesto do Darłówka. Czasu na ryby było mało bo inne atrakcje zapełniały dzień. Ale wybierałem sie z UL namierzyć pasiaki. Jedyne efekty miałem w jednym miejscu. Początek portu - zaznaczone czerwonym kółkiem. Co rzut miałem tam okonia - sztuki do 35 cm.

http://img411.imageshack.us/img411/7166/darwek.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Na żółto zaznaczyłem najlepsza smażalnie w mieście - dorszyk jak tralala B) polecam



To już jest kanał, gdzie można liczyć na okonia, sandacza i szczupaka tego jest dość sporo, ale ciężko o ładne ryby poza okoniem. Ja ostatnio byłem 2x - 4 sandacze z opadu, na gumę 3 i jeden na wobler jednak wszystko to skróty...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych