Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

North Silver Polska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Maja L.

Maja L.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Monika
  • Nazwisko:Maja

Napisano 29 marzec 2021 - 20:22

Chcialam ostrzec uzytkownikow przed firma North Silver Polska i Panem Arkadiuszem Stawiarskim.
Co prawda Pan Arkadiusz nie jest prawowitym wlascicielem firmy (poniewaz firma zarejestrowana jest na jego syna), ale to wlasnie on podpisuje umowy, uzgadnia ceny dla klientow, oraz stoi za wszelkimi przekretami w tej firmie.
Kupilam lodz od ww firmy. Podpisalam umowe 5 pazdziernika. Lodz w dodatkowym wyposazeniu miala miec wycieraczke. Wedlug umowy powinna byc do odbioru pomiedzy 5-30 stycznia.
Lodz odebralam 25 marca, bez wycieraczki i po dlugich sporach z Panem Stawiarskim. Oczywiscie musialam zatrudnic prawnika, bo bez niego byloby nieciekawie i mysle, ze Pan Stawiarski wykrecilby mnie na wiecej pieniedzy.
Ale zostawmy lodz! Jest w domu i to najwazniejsze🙂

Dobijajac do brzegu...sprawa dotyczy silnika MinnKota Ulterra 112lbs, ktory mial byc nowiutki ze sklepu!
Otoz w zeszlym roku bodajze we wrzesniu Pan Stawiarski wraz ze swoja siostra Edyta oraz kolega Pawlem przyjechali do Szwecji ( gdzie mieszkam) polowic. Spotkalismy sie na wodzie. Zaczelismy rozmawiac. Wtedy padla decyzja o zakupie od niego lodzi.
Nieszczesliwym trafem Stawiarski wplynal na sklaly i polamal swoj silnik dziobowy. Probowal dzwonic do swoich znajomych w Szwecji, zeby mu silnik pozyczyli jednak nikt sie nie zgodzil.
Jako, ze ja ( glupia baba) jestem osoba raczej pomagajaca, zaproponowalam, ze pozycze mu swoj silnik MinnKota Ulterra 80lbs, ktory byl prawie nowym silnikiem. Bylam moze ze 4 razy na wodzie z nim. Stawiarski bardzo sie ucieszyl, bo dzieki temu nie musial zjezdzac tydzien wczesniej do Polski. Umowilismy sie, ze dzien przed wyjazdem silnik mi odwiezie.
Jednak dzien przed wyjazdem napisal do mnie, ze rozmawial z producentem lodzi z Rosji i oni przekazali mu, ze do mojej nowej lodzi silnik ten, ktory mam bedzie za slaby.
Zaproponowal mi "deal"...On bierze moj silnik, a ja mam doplacic mu 2000zl i on mi sprzeda NOWY silnik MinnKota Ulterra 112lbs (mocniejszy). Poszlam w to jak w dym!
Przy odbiorze lodzi, Pan Arkadiusz wlozyl mi do auta silnik, ktory byl zapakowany w folie i owiniety tasma. Powiedzial, ze silnik jest nowy.
Po dojechaniu do domu i rozpakowaniu silnika okazalo sie, ze silnik nie dosc, ze jest stary (z 2018) to jeszcze uszkodzony.
W tym samym dniu odeslalam go do North Silver spowrotem!
Dodam, ze zamieszczalam ogloszenia na FB , ale niestety moderatorzy je usuwaja😔 Znalazlam juz 3 osoby, ktore zostaly przez Pana Stawiarskiego oszukane. Mam nagrane rozmowy z nimi. Bardzo chetnie udostepnie. Znalazlam nawet Pana, ktory kupil od Stawiarskiego MOJ silnik jako nowke i zaplacil 16000zl. Sprawdzilismy po numerach i wszystko sie zgadza. Ja mam fakture zakupu oraz gwarancje na ten silnik🙂
Ogolnie Pan Stawiarski poblokowal mnie wszedzie, gdzie tylko mogl, ale bede walczyc.
Oczywiscie posiadam dokumentacje mejlowa, zdjecia i screeny z rozmow.
Jesli ktos jest chetny na sprawdzenie moich informacji mozecie mnie znalezc na FB: Monika Maja ( zdjecie w czapce) lub mejlowo monika252301@gmail.com

Użytkownik Maja L. edytował ten post 29 marzec 2021 - 20:29


#2 OFFLINE   koruss89

koruss89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 20:43

Zastanawiam się kiedy i tu post zniknie :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
  • deywed12 i Sailfish lubią to

#3 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 20:53

Ja bym zgłosił organom ścigania przywłaszczenie silnika skoro masz na niego pełną dokumentacje oraz znasz jego aktualne miejsce przebywania.


  • S.N. i Maja L. lubią to

#4 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 29 marzec 2021 - 21:01

Trzymam kciuki za wyjaśnienie sprawy.

#5 OFFLINE   Maja L.

Maja L.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Monika
  • Nazwisko:Maja

Napisano 29 marzec 2021 - 21:04

maniolo - znam miejsce gdzie jest silnik. Wiem u kogo. Ten Pan zaplacil za niego 16000zl gotowka. Rozmawialam z nim. Oszczedzal na ten silnik tak samo jak ja na lodz i silnik. Nie moge mu go odebrac. Zaproponowalam, ze przysle mu dokumenty, zeby chociaz gwarancje na niego mial.
Szkoda, ze nie mozna tutaj zdjec wstawiac.
Chetnie bym sie podzielila.

#6 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 21:12

Zdjęcia można wstawić tu na forum. Ja je widziałem wczoraj na którejś grupie zanim zostały usunięte.

 

Czy to znaczy, że osoba która kupiła Twój silnik od ww firmy nie ma na niego żadnego dokumentu sprzedaży, gwarancji?


Użytkownik maniolo edytował ten post 29 marzec 2021 - 21:13


#7 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2021 - 21:12

zdjęcia można wstawiać, a dokumenty trzymaj w oryginałach, to przecież dowody w sprawie


  • Biesan i S.N. lubią to

#8 OFFLINE   Maja L.

Maja L.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Monika
  • Nazwisko:Maja

Napisano 29 marzec 2021 - 21:23

Pan, ktory kupil silnik ma fakture wystawiona z North Silver Polska. Ale nie ma gwarancji, pudelka, instrukcji montazu i wszystkiego co powinno byc z nowym silnikiem. Wszystko posiadam ja.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
  • S.N. lubi to

#9 OFFLINE   Maja L.

Maja L.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Monika
  • Nazwisko:Maja

Napisano 29 marzec 2021 - 21:24

71fb12d49cced3df5d97bb0ad2eb8052.jpg
1c2195c21c70999c0c44e44e8b0ea834.jpg


Skickat från min iPhone med Tapatalk

#10 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 21:27

To zdecydowanie ułatwia sprawę, zarówno Pan, jak i Ty powinniście to zgłosić organom ścigania. Nie chcę tu nikogo osądzać ale patologie trzeba napiętnować bo w obecnej sytuacji szerzy się coraz bardziej.


  • la-bazooka, piotr2002 i S.N. lubią to

#11 OFFLINE   Kubik78

Kubik78

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaCieksyn
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Usakowski

Napisano 29 marzec 2021 - 21:47

😎 To ten sam Arkadiusz co handlowal Manyfikiem i oszukał grooo ludzi ? No to się nie dziwię miała być przecena na woblery a gość się mścil na producentach i robił anty reklamę za bez cen sprzedawał ale nie miał tego towaru bo nic nigdy nie sLo kupić... Powodzenia

Użytkownik Kubik78 edytował ten post 29 marzec 2021 - 21:51

  • Intro lubi to

#12 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 30 marzec 2021 - 09:23

Kolejny bisnesmam i gwiazdor...

#13 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 marzec 2021 - 10:59

Kolejny bisnesmam i gwiazdor...

https://jeleniagora....a/ar/c1-3809402


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 30 marzec 2021 - 12:41

  • miramar69 i Czechofil lubią to

#14 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 30 marzec 2021 - 11:05

... i jeszcze do tego "polityk" ... ;)

#15 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 30 marzec 2021 - 11:57

Maju, nie gniewaj się ale po części to też troszkę Twoja wina. Niestety wielu z nas ufa ludziom i to nas gubi. Sam też kiedyś byłem tak naiwny, dziś po prostu poszeregowałem wydatki, tzn do pewnej kwoty liczę się z ryzykiem, powyżej niej chłodno kalkuluję. Załóżmy, że ta łódka kosztowała 100tys, to wpłacasz sprzedawcy zadatek, dla mnie czym wyższy tym lepiej, załóżmy 15%, czyli 15tys, jeżeli sprzedawca nie dotrzyma umowy traci zadatek, ale musi go oddać podwójnie. Jeżeli sprzedawca nie chce podpisać umowy na zadatek, tzn że planuje oszustwo. Dodatkowo, dostałaś silnik w folii, a wszystko po czasie i przy pomocy prawnika, i nie sprawdziłaś sprzętu wartego kilkanaście tysięcy złotych, i jeszcze przyjełaś sprzęt bez umowy i gwarancji? Do kogo chcesz więc mieć pretensje? Ten cwaniak, może przecież powiedzieć, że na taki sprzęt się z Tobą umawiał, a to Ty go uszkodziłaś w transporcie. Twój stary silnik u innego klienta, o czym to świadczy?   O tym, że ten kolejny klient to, frajer? Jak można kupić sprzęt bez gwarancji, opakowania itp jako nowy wydając kupę szmalu? Może jednak kupił jako używany lub referbished ale Tobie mówi co innego. Być może, prawda jest po Twojej stronie, ale kończąc transakcję zaakceptowałaś jej stan faktyczny, nie wniosłaś w terminie uwag do transakcji, znów więc Twoja wina. Aby dokładnie zbadać sprawę, trzeba by było posiadać dokładną umowę, dokładne zapisy w umowie, że ma być to i to nowe itd itp, ale nawet, jeżeli podpisałaś protokół odbioru sprzętu to teraz sprawa nie do wygrania! Sama faktura sprzedaży sprzętu nie oznacza, że on musi być NOWY, to żaden dowód! Ludzie uważajcie co robicie, cwaniaków nie brak. 


Użytkownik Matteoo edytował ten post 30 marzec 2021 - 12:01

  • grewas lubi to

#16 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 30 marzec 2021 - 12:01

Jeśli to ten sam koleś, który był dystrybutorem manyfika, a później przeszedł na rynek łodzi, to do tej pory mi nie zrealizował zamówienia, a sklep internetowy z dnia na dzień zlikwidował. Dymu nie robiłem, czego żałuję, bo po opisaniu tego na forum/fb sam właściciel marki wysłał mi produkty.


  • rower26 lubi to

#17 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 marzec 2021 - 12:08

Jeśli to ten sam koleś, który był dystrybutorem manyfika, a później przeszedł na rynek łodzi, to do tej pory mi nie zrealizował zamówienia, a sklep internetowy z dnia na dzień zlikwidował. Dymu nie robiłem, czego żałuję, bo po opisaniu tego na forum/fb sam właściciel marki wysłał mi produkty.

Tak, to ta sama osoba. Na FB pełno tego Pana. 


Użytkownik rower26 edytował ten post 30 marzec 2021 - 12:09


#18 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 30 marzec 2021 - 14:51

Zgłaszaj to na policje, jechać z typem :)



#19 OFFLINE   dziurban

dziurban

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 30 marzec 2021 - 19:17

Błagam. Trochę powagi. Koleżanka pomogła, jeszcze dała zarobić i została naciągnięta. Współczuję. Mam nadzieję że w końcu ktoś mu zrobi koło pióra.


  • maniolo, la-bazooka i Maja L. lubią to

#20 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 30 marzec 2021 - 20:01

Wiecie, jest takie stare polskie powiedzenie: Kowal zawinił, Cygana powiesili. Być może, lub na pewno tu jest inaczej, ale dopóki nie znamy całości sprawy nie ferujmy wyroków! Wysłuchaliśmy bez merytorycznego dowodzenia jednej strony i kilku wcześniej zawiedzionych. Raczej pewne, że facet to cwaniak, ale żeby z takim wygrać, trzeba mieć twarde dowody, a ich tu nie widzimy i jak kobieta jest mądra nikt ich przed sprawą nie powinien zamieszczać w internecie. Z drugiej strony jednak jedziecie do faceta z prawnikiem po łódkę, widzicie że w łódce brak elementu, wycieraczki, a za mega opóźnienie jesteście ostro wkurzeni na sprzedawcę i co ? Dostajecie nowy silnik za 17 tys spakowany w folię, dodatkowo bez dokumentów, i go nie sprawdzacie? Prawnik nic nie podpowiada? To zabawne przynajmniej. A jak sprawa wygląda inaczej, a jak ktoś znając kiepską opinię o facecie chce sytuację wykorzystać to co? Dowody, dowody i jeszcze raz dowody, inaczej to pomówienia! 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli, żeby tu nie pojawił się kolejny "mondrala" nie jestem po stronie faceta, ale dziwne przypadki potrzebują jasnych dowodów. Jeżeli nie ma dokumentów, to muszą być świadkowie, świadkiem natomiast nie może być klient który kupił silnik za 16 tys, i chyba widział, że używany, dodatkowo bez dokumentów i tego silnika nie reklamował. Za dużo tu dziwnych przypadków. 


Użytkownik Matteoo edytował ten post 30 marzec 2021 - 20:23





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych