Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Penn Battle (kolejne generacje)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
627 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 19 styczeń 2018 - 16:24

Panowie szukam zapasowej szpuli do Penn'a Battle 3000 a nie mam pojecia czy np szpula z pózniejszego Battle 2 bedzie pasowała do tego mojego wczesniejszego modelu? Poza tym sa "male" roznice w pojemności tych obu szpul pomimo ze sa w tym samym rozmiarze tzn 3000. Pomóżcie.

#582 OFFLINE   bieska

bieska

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 27 luty 2018 - 16:06

raczej nie, a tego co wiem to w PB II szpule sa wieksze. Sam kupilem model 4000, nawinalem plecionke ale nie mialem jeszcze mozliwosli aby przetestowac go nad woda...



#583 OFFLINE   Dariusz.Sz

Dariusz.Sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaPolanów
  • Imię:Dariusz

Napisano 20 październik 2018 - 21:27

Posiadam już 4 lata Penn Battle II 4000, i nic mu nie dolega chodzi jak marzenie a jeśli chodzi o hamulec w kręciołku jest nie zawodny  mogę go śmiało polecić do testu z droższymi kręciołkami . Chodzi mi pracę Hamulca to jest Podstawa !!    



#584 OFFLINE   odik777

odik777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 20:12

Daiwa emblema? Poda ktoś link bo wydaje mi się, że nie o to chodziło?

https://allegro.pl/k...-n-spo-1-1-1123



#585 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 22 listopad 2019 - 01:21

Dostałem parę dni temu nowy penn Battel 3 całkiem niezły kołowrotek jak za tę pieniądze

Załączone pliki


Użytkownik sharkfishing edytował ten post 22 listopad 2019 - 01:22


#586 OFFLINE   *WŁÓCZYKIJ*

*WŁÓCZYKIJ*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 13 wrzesień 2020 - 17:13

Koledzy mam prośbę o porównanie wielkości Penn Battle 2 wielkość 2500 do np Zaubera.
Ktoś pomoże.

#587 OFFLINE   Kretek

Kretek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kamiński

Napisano 10 październik 2020 - 20:48

Podpinam się z pytaniem czy ktoś używa Pennn Battle 3000 do połowu troci w rzekach? Chcę zakupić i proszę o komentarz i opinię o tym kołowrotku.



#588 OFFLINE   Pike_69

Pike_69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 13 październik 2020 - 08:33

Bierz śmiało
Nie do zajechania 4000
Kultura pracy mega jak na sprzęt do takich zadań
Hamulec ładnie meczy nawet duże srebrniaki

#589 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 13 październik 2020 - 10:22

Super kolowrotki jak za te pieniadze mialem 6miesiecy 4000 i 6000 przed produkcyjne na testowanie nie mylem nie czyscilem nie smarowalem na morskiej wodzie wrocily do penna praktycznie w stanie jak z pudelka

#590 OFFLINE   Przemek232

Przemek232

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKarlino
  • Imię:Przemysław

Napisano 18 grudzień 2020 - 06:25

Witam ! chciałem sobie kupić penn battle III na nowy sezon trociowy. Orientuje się ktoś czy trzecia generacja posiada już łożysko w rolce prowadzącej bo poprzednie modele miały tulejkę zamiast łożyska a to jest duży problem. 



#591 OFFLINE   Przemoo

Przemoo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaOleśnica
  • Imię:Przemysław
  • Nazwisko:Hampelski

Napisano 02 marzec 2021 - 08:57

Cześć moi drodzy. Czy ktoś byłby zainteresowany szpulami zapasowymi do penn battle 2 w rozmiarach 2000,oraz 2500?

Mam możliwość zamówienia w USA i szukam chętnych, by obniżyć koszt wysyłki poprzez zakup paru sztuk. Cena ok 100-110 zł + ewentualna wysyłka w Polsce.

A może ktoś ma takową do sprzedania w rozmiarze2000?

#592 OFFLINE   MATI87

MATI87

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 23 sierpień 2021 - 15:59

Witam Wszystkich. Posiadam Penn Battle II 5000. Czy będzie do niego pasowac szpula od 6000 ? Body w 5000 i 6000 jest takie same? Ta szpula od 6000 jest troche wyzsza. Próbował ktos moze przekladac ? Za pomoc.z góry wielkie dzięki.

#593 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 13 październik 2021 - 10:22

Używa ktoś nowego bettla? Bo mam kilka pytań

#594 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 09 październik 2022 - 22:57

Co sądzicie? Kupiłem Penn battle III 4000. Okazało się że nie ma obrotów wstecznych. Nie wiedziałem że takie kołowrotki istnieją a okazuje się że Penn są w większości w takiej wersji. Podoba mi się jego praca, zbijanie kabłąka idealne, i mają opinie wytrzymałych ale niestety muszę go oddać bo dla mnie jest bezużyteczny tylko z tego powodu. Planowałem zatrudnić go m.in. do trollingu gdzie np. liczę ilość wypuszczonej linki obrotami wstecznymi a nie chcę przechodzić na żadne kasty z licznikami. Poza tym jestem przyzwyczajony do tej funkcji. Jest praktyczna.
Dlaczego firmy wykonują kołowrotki bez biegu wstecznego?
Jaki, innej firmy o podobnej pracy i wytrzymałości byście polecili? I nie chcę wydawać 2-3 tyś.

 



#595 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 09 październik 2022 - 23:34

No to już wiesz ;). Dlaczego wykonują? Konstrukcja łożyska jest prostsza, tańsza, mniej zawodna i trochę lżejsza. Wstawiasz po prostu zwykłe, stalowe łożysko oporowe. A w mało której metodzie obroty wsteczne są potrzebne. Co do odmierzania odległości w trolu, to nie łatwiej kupić plecionkę multicolor?


Użytkownik psulek edytował ten post 09 październik 2022 - 23:35

  • kostom63 i Ardoro lubią to

#596 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 10 październik 2022 - 17:51

Mój battle 3000 ma tak że puszcza łożysko oporowe przy większej rybie od czasu do czasu .będę go odsylalal na serwis po sezonie .

#597 OFFLINE   PL1962

PL1962

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaZ PKS-u

Napisano 19 październik 2022 - 13:16

Co sądzicie? Kupiłem Penn battle III 4000. Okazało się że nie ma obrotów wstecznych. Nie wiedziałem że takie kołowrotki istnieją a okazuje się że Penn są w większości w takiej wersji. Podoba mi się jego praca, zbijanie kabłąka idealne, i mają opinie wytrzymałych ale niestety muszę go oddać bo dla mnie jest bezużyteczny tylko z tego powodu. Planowałem zatrudnić go m.in. do trollingu gdzie np. liczę ilość wypuszczonej linki obrotami wstecznymi a nie chcę przechodzić na żadne kasty z licznikami. Poza tym jestem przyzwyczajony do tej funkcji. Jest praktyczna.
Dlaczego firmy wykonują kołowrotki bez biegu wstecznego?
Jaki, innej firmy o podobnej pracy i wytrzymałości byście polecili? I nie chcę wydawać 2-3 tyś.

 

 

No to już wiesz ;). Dlaczego wykonują? Konstrukcja łożyska jest prostsza, tańsza, mniej zawodna i trochę lżejsza. Wstawiasz po prostu zwykłe, stalowe łożysko oporowe. A w mało której metodzie obroty wsteczne są potrzebne. Co do odmierzania odległości w trolu, to nie łatwiej kupić plecionkę multicolor?

 

Miałem to samo napisać, pletka multikolor jest bardziej praktyczna niż liczenie obrotów korby. Plus oczywiście Peny to mocniejsza konstrukcja 



#598 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 19 październik 2022 - 14:04

Do teolingu multikolor a kolowrotki spiningowe ze zwalnianiem oporowego lozyska to so juz w mniejszosci

#599 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 19 październik 2022 - 15:04

Do teolingu multikolor a kolowrotki spiningowe ze zwalnianiem oporowego lozyska to so juz w mniejszosci

A jak wypuszczałbyś ten multikolor bez obrotów wstecznych? Kręcąc co parę minut hamulcem w przypadku częstej zmiany głębokości? Akurat w Penn Battle hamulec jest bardzo dokładny przez drobny gwint, więc chcąc go zluzować trzeba trochę obrotów wykonać a potem dokręcić do optymalnego dla zacięcia  :huh: Ja dziękuję za takie rozwiązanie. Już kupiłem Daiwę BG 3500 z obrotami wstecznymi. Jest ciężki, dobrze spasowany i  działa tak jak chciałem



#600 OFFLINE   PL1962

PL1962

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaZ PKS-u

Napisano 21 październik 2022 - 10:03

Ja wypuszczam z otwartego "kabłąka" z kontrolą szpuli palcem. Jakoś się tak nauczyłem i jest dla mnie naturalne. rozkręcanie i dokręcanie hamulca dość upierdliwe to fakt.  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych