Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinning za 500, 1000, 2000 zł i więcej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 lipiec 2021 - 09:12

@wujek: miałem opla co jechał na równi z prosiakami  :P


  • wujek i tibhar lubią to

#22 OFFLINE   zMazur

zMazur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 02 lipiec 2021 - 09:38

drogi czy tani sprzęt - sprawa nie jest prosta - sam kij czy kołowrotek ryb nie łowi ale droższy a przez to lepszy kijek czy kołowrotek poprawi komfort łowienia, da pewność że w ekstremalnych sytuacjach nie zawiedzie (jak np tani plastikowy kołowrotek). ale są sprzęty z jakiejś średniej półeczki które się sprawdzają. Czym innym jest kupowanie sprzętów najdroższych - to już trąci snobizmem bo czy taka stella jest 4 razy lepsza od stradica albo 2 razy lepsza od TP bo tak sugerowałaby cena.



#23 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 02 lipiec 2021 - 10:07

To z innej strony : miałem   kiedyś  St. Croix Avid  9' 12 lb  /21 g  robiony  w  pracowni  i miałem okazje  zaznajomić  się  z kijem  seryjnym  . Cenowo   dopłaciłem  stówkę   ....a : balans   , lakier na omotkach   , przelotki   , jakość korka  ...

ogólny look  itd  itp...utwierdziły mnie  w  przekonaniu   , że  fajnie  mieć  wybór  ....i wtedy pracownię  na miejscu .



#24 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 02 lipiec 2021 - 10:18

miałem w reku nowego stradika od mefisto i oświadczam z całą odpowiedzialnościa, że dowolna stella jest minimum 4 x lepsza:) takiej pracy jak w tym stradiku oczekiwałbym po najtanszym kołowrotku za mniej niż 100zł... a podobno wybrany najlepszy z czterech...

czasem warto zapłacić więcej:)


  • Maciej 77 lubi to

#25 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 02 lipiec 2021 - 10:54

Kołowrotek na pewno wpływa znacząco na komfort łowienia. Czy wędka aż w takim stopniu? Sam nie wiem. Gdybym miał wybierać to kołowrotek na pewno chciałbym mieć gładko pracujący. To dla mnie priorytet.


  • maggot i sero1975 lubią to

#26 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4551 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 02 lipiec 2021 - 13:12

Szczerze nie widzę przepaści pomiędzy wędkami seryjnymi w cenie 500-1000zł a tymi robionym na zamówienie. Ok, przelotki, uchwyty można sobie dobrać indywidualnie

 

Prawie masz rację. Jest tyko kilka malutkich ale, ... W seryjniaku nie dobierzesz np. długości dolnika, rozstawu itp. szczegółów, a jak się macha kijem powiedzmy 30 godzin albo i więcej przez 3 dni to takie "ale" robią różnicę. Natomiast podczas wyskoków na krótkie wypady być może nawet tego nie zauważysz albo z uwagi na krótki czas używania kijaszka albo będą akceptowalne. Dlatego zgodzę się, że przepaści nie ma. Jest za to komfort i za to się płaci wyższą cenę. Poza tym jak już piszę o pieniądzach to nawet używana wędka z drugiej ręki, ale z pracowni też te "parę" setek kosztuje, więc jak wiesz czego chcesz to uważam, że warto wydać trochę więcej na droższy kijaszek. Choć tu też nie należy przesadzać bo jak się np. brodzi i zalicza czasami przypadkowe kąpiele to może być troszkę żal złamanej wędki za tę większą kasę i może warto rozważyć dwie tańsze ...Zatem każdemu według oczekiwań, potrzeb i tak dalej.
 


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 02 lipiec 2021 - 13:13

  • saitt lubi to

#27 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 02 lipiec 2021 - 14:04

Właściciele stada Megabassów, Steezów i tym podobnych wynalazków milczą. Pewnie sobie uświadomili, że wtopili kupę kasy. Wśród rodbuiderów zapanował strach, bo czas oczekiwania chętnych na wędzisko spadnie z dwóch miesięcy do zaledwie jednego.


  • mario i cyprys19 lubią to

#28 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 02 lipiec 2021 - 15:06

Coś wam pokażę ;) Gość pewnie myślał, że sprzęt czyni cuda, a teraz go sprzedaje.
https://www.facebook...26122829000064/

#29 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4551 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 02 lipiec 2021 - 15:32

Właściciele stada Megabassów, Steezów i tym podobnych wynalazków milczą. Pewnie sobie uświadomili, że wtopili kupę kasy. Wśród rodbuiderów zapanował strach, bo czas oczekiwania chętnych na wędzisko spadnie z dwóch miesięcy do zaledwie jednego.


Nawet najdroższy sprzęt przestaje być dla nabywcy luksusowy jeśli nie jest komfortowy w trakcie użytkowania chyba, że nabywca działa w myśl zasady zapłacone to mus albo lajki najważniejsze.

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 02 lipiec 2021 - 15:34


#30 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 lipiec 2021 - 15:54

To jak komuś Wadzi drogie to ja chętnie zwolnię go z balastu i odkupię w dobrej cenie. Albo lepiej, kupie jakiegoś "budźetowca" z dobrym czuciem i chętnie się na coś wymienię po co macie się męczyć :)

 

Czekam na propozycje.


Użytkownik nyny edytował ten post 02 lipiec 2021 - 15:54


#31 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 02 lipiec 2021 - 15:56

Absolutnie nie istnieje taka zależność, że droższe = bardziej czułe. Może tak być ale nie jest to zasada. Wydawanie większej gotówki równa się możliwości dopasowania komponentów i najdrobniejszych szegolow takich jak kolorystyka, długości dolnika i jego kształ, proporcje, materiały rękojeści. Jednak dla mnie najważniejsze to możliwość podyktowania jak ma być uzbrojona wędka, czy to do obsługi z zyłka albo plecionka, czy do rzucania nielotnych wobkow czy też kogutów. Wszystko to ma znaczenie dla bardzo wymagającego klienta. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że jeśli klient nie ma bardzo jasno sprecyzowanych wymagań to taniej/lepiej testować seryjne modele.

#32 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 02 lipiec 2021 - 15:59

Myślę że w większości przypadków zmierza to często do jednej decyzji,łowiąc xlat i zbierając doswiadczenie i założenia jakie kij ma spełniać wymagania i czego bym od niego chciał i najważniejsze by idealnie pasował podczas łowienia i wkoncu to najlepszy czas pujsc do pracowni i zrobić coś pod siebie,gdy którys kij z kolei seryjny ma albo zbyt cięzkie przelotki i,źle leży lub zbyt krótki dolnik itp itd niepasuje noto mamy prosta sprawę.Wedka z pracowni co niezawsze znaczy bardzo drogo.
  • S.N. lubi to

#33 OFFLINE   zMazur

zMazur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 02 lipiec 2021 - 16:42

pracownia pracownią, ale myślę że w firmach produkujących wędki, zwłaszcza w tych renomowanych nie siedzą dyletanci tylko inżynierowie wspomagani specjalistycznymi programami komputerowymi, z fachowcami z wieloletnim doświadczeniem w  produkcji i z maszynami do utrzymania wysokiej jakości wyrobów. Do tego dochodzą środki na testy i sprawdzanie sprzętu "w boju" - takich możliwości nie mają nawet najbardziej znani właściciele pracowni od indywidualnych zamówien



#34 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 lipiec 2021 - 16:55

pracownia pracownią, ale myślę że w firmach produkujących wędki, zwłaszcza w tych renomowanych nie siedzą dyletanci tylko inżynierowie wspomagani specjalistycznymi programami komputerowymi, z fachowcami z wieloletnim doświadczeniem w  produkcji i z maszynami do utrzymania wysokiej jakości wyrobów. Do tego dochodzą środki na testy i sprawdzanie sprzętu "w boju" - takich możliwości nie mają nawet najbardziej znani właściciele pracowni od indywidualnych zamówien

I mogą mieć wszystkie talenty świata, ale na końcu są księgowi, analitycy i tabelki w excelu, potem zestawienia i niestety robi się z tego już nie takie cudo jak ująłeś... Oczywiście nie jest tak zawsze ale....


  • immortal i hi-lo lubią to

#35 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 02 lipiec 2021 - 16:57

Prowokacyjne pytanie. Nie wiem, czy sprostam ale wiem, że nie zawsze drogie = dobre, stąd też, na chwilę obecną nie mam np. żadnego wędziska StC a przecież popularności im odmówić nie można. To kwestia preferencji a także celu/przeznaczenia, bo i Jaxona w zasobach mam i borona spod ręki WG.
I wiem jeszcze jedno, gdyby wody były zasobne w ryby, nie certoliłbym się, ze sprzętem.
Bo ważniejsze jest być(nas wodą), niż mieć (choćby najdroższe patyki).

#36 OFFLINE   zMazur

zMazur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 02 lipiec 2021 - 17:02

I mogą mieć wszystkie talenty świata, ale na końcu są księgowi, analitycy i tabelki w excelu, potem zestawienia i niestety robi się z tego już nie takie cudo jak ująłeś... Oczywiście nie jest tak zawsze ale....

dlatego każda firma oferuje całe spectrum wszelakich wędzisk - od tych wyżyłowanych po super wypasione perełki



#37 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 02 lipiec 2021 - 17:03

w takich firmach znacznie ważniejsi niestety są spece od marketingu i księgowi... a tam gdzie wydaje się kase na testy i projektowanie wędki kosztuja podobnie jak te z pracowni...

 

ps. "wedke z pracowni" możesz też zrobić sam, to naprawdę nie jest trudne ani nie wymaga dużych wydatków na start:)



#38 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 02 lipiec 2021 - 17:07

Oczywista oczywistość. Ale jak chcesz mieć kijek idealnie leżący Tobie pod każdym względem to ja przynajmniej nie znajduje innej drogi niż pracownia. W pracowni już gadasz z wedkorobem i się dogadujecie ile kijek i jak ostatecznie wyjdzie. Jeśli kogoś takie 'bzdury nie interesuja" to szkoda sensu w ogóle iść z tematem do pracowni tylko do sklepu po seryjne kije.

#39 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 02 lipiec 2021 - 17:12

Jeżeli by tak było, to sklepy wędkarskie poszłyby z torbami. Odpowiedź dotyczy postu czarnego1.


Użytkownik Novis edytował ten post 02 lipiec 2021 - 17:13

  • popper lubi to

#40 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 02 lipiec 2021 - 17:52

Jeżeli by tak było, to sklepy wędkarskie poszłyby z torbami. Odpowiedź dotyczy postu czarnego1.

 

czemu? w efekcie dostajesz towar tani i ładnie wyglądający... czyli idealny dla statystycznego klienta sklepu:) a cechy uzytkowe są wystarczające do łowienia, czasem nawet trafiają się całkiem fajne kije... kiedyś zmontowałem spining z kawałków trzech różnych teleskopów i dało się na to całkiem przyjemnie łowić :)

no i całkiem sporo sklepów kończy działalność po kilku latach... 


Użytkownik czarny1 edytował ten post 02 lipiec 2021 - 17:53





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych