Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dwa silniki elektryczne razem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 09 sierpień 2012 - 14:01

Witam Panowie. Czy ktoś próbował i czy jest możliwe użycie dwóch silników elektrycznych 55 lb na pontonie za jednym razem. Chodzi mi o sytuacje, gdzie jest zakaz używania spaliny, a potrzeba szybkiego przemieszczania się kiedy nagle zmieniają się warunki atmosferyczne. Dziękuję bardzo za opinie i pozdrawiam.

#2 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 09 sierpień 2012 - 15:08

Jest możliwe. Jeżeli temat Cię interesuje to po powrocie z urlopu mogę zapytać znajomego co i jak bo ostatnio wspominał, że pływa w ten sposób. Nie pytałem o szczegóły bo mnie nie interesowały. Odezwij się na priv i podaj mail. to do niego napiszę i poproszę o opis patentu.

#3 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 09 sierpień 2012 - 19:57

Jedno ci zagwarantuje, nie popłyniesz ani grama szybciej niż 6-6.5km/h, będziesz miał większy uciąg, czyli pociągniesz większy opór/ciężar.

Żeby szybciej płynąć musiał byś zwiększyć skok śruby albo obroty silnika, co drugie nawet nie wchodzi w grę bo musiał byś przezwoić silnik.

#4 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 09 sierpień 2012 - 21:01

Dzięki za info. Generalnie mam / miałem nadzieję, że uzyskam przynajmniej trochę większą prędkość. Pomysł nasunął mi się z tzw. cocaine boats :mellow: :mellow: <_< <_<

http://www.snopes.co.../drugrunner.asp

Kiedyś też miałem okazję pływać 7 metrową łódką z trzema silnikami po 150 hp po Zatoce Meksykańskiej w poszukiwaniu tuńczyków i raczej było bliżej latania niż pływania :mellow:

Chyba, że moc łączona elektryków to co innego niż spalina :unsure:

#5 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 09 sierpień 2012 - 21:16

No widzisz, takie kokainowe oblatywacze musiały mieć poza tymi silnikami specjalnie zaprojektowane śruby lub przełożenia w spodzinie bo taki zestaw nie miał by sensu.

Spróbować zawsze możesz, ale naprawdę wątpię aby taki zestaw był by wart 90 amperów przy przyroście max 1km/h :D

#6 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 10 sierpień 2012 - 06:41

Moc jest moc. Ale czymś ją trzeba karmić. Przy obecnej masie akumulatorów takie łączenie silników IMVHO jest bezsensowne.
Dla bezpieczeństwa możesz sobie zamocować silnik spalinowy i używać go wtedy, gdy realnie ocenisz że zagrożone jest Twoje życie lub mienie. Stan wyższej konieczności (przy spełnieniu założeń przepisu) wyłącza odpowiedzialność karną.
Sposób przerabiany na Czorsztyńskim, jeśli to tylko spłynięcie w razie W nikt nie robi problemów.


#7 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 10 sierpień 2012 - 11:52

A może lepiej kupić silnik 80 lbs:
http://www.yomoto.warez.pl/
lub 110 Lbs :
http://allegro.pl/najmocniejszy-silnik-elektryczny-2hp-newge neration-i2543888794.html

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 sierpień 2012 - 12:42

Szybciej plynac na elektryku...

No da rade...ostatnimi czasy stopniowo rosnie napiecie zasilania tego typu rozwiazan.
Na ostatnich targach prezentowano silnik wygladem przypominajacy silnik spalinowy rzedu 4-5KM na napiecie okolo 40V.
Istnieje(istnial) film pokazujacy dosc szybkie pzremieszzcanie sie lodki z tym.
Jednakze....od razu staje mi przed oczmi bateria ogniw, ktore nalezy pod to podlaczyc...na dzien dobry szeregowo 3-4szt akumulatorow 100-150Ah 12V.

To taki plywajacy Melex z tego wyjdzie...poplywa ze 4 godz,z czego 2 szybko....i...do ladowania... <_<

Gumo

#9 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 10 sierpień 2012 - 14:00

Rozmawiałem ze znajomym, który ma taki patent.
Twierdzi, że wzrost prędkości o jakieś 20% - nie mierzył na gps, tylko po przebytej odległości z jednego końca jeziorka na drugi.
Nic nie przerabiał w silnikach tylko jakieś połączenie rumpli linką stalową do sterowania zrobił.
- zdjęcia w przyszłym tygodniu mi prześle, więc je zamieszczę.

#10 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 10 sierpień 2012 - 14:03

Szybciej plynac na elektryku...

To taki plywajacy Melex z tego wyjdzie...poplywa ze 4 godz,z czego 2 szybko....i...do ladowania... <_<

Gumo


Ponoć obciążenie dla akumulatora nie jest wcale takie duże ponieważ faktycznie dwa silniki pracują pod mniejszym oporem i są mniej prądożerne niż jeden o zsumowanej mocy.
Sam jestem ciekaw tego patentu, choć nie zamierzam go stosować ;P

#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 sierpień 2012 - 14:50

Pytanie dotyczylo zwiekszenia predkosci przy wykorzystaniu silnika elektr.
To mozna zrobic tylkow 1 sposob - zwiekszyc obroty silnika czyli zwiekszyc moc ukladu. Najciekawsze i chyba jedyne mozliwe rozsadne jest zwiekszenie napiecia.

Co do kombinacji z 2szt nie bede sie wypowiadal ale na 1 rzut oka wyglada malo realnie do zastosowania...

Gumo