Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"action cam" na budgecie ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 listopad 2021 - 21:13

Witojcie.

Od stu lat mam sony hdr as15. mam tez 3 smartfony (note 4, galaxy s10 i s21 5g)

Sonowki uzywam zamocowanej na daszek czapki do nagrywania wyczynow nad woda (albo ich braku).  S10 na "wysiegniku" do robienie fotek, Wszystko fajnie, ale sonowke kupilem za 70 Euro a ceny nowych podobnych uzadzen zaczynaja przypominac ceny samochodow "na ryby".....

Z dotychczasowych doswiadczen polubilbym zwiezla kotrole glosowa "film/fotka" ze stanu "standby" - telefon raczej odpada i chyba gp tez? Do s10 mam podlaczony "guzik na bluetooth", ale on czasami zamiast "robic fotke" - "otwiera menu" - moge sobie tyfdzien konfigurowac a i tak dziala jak chce ;)

Mam jakis skromny budzet (lekko naciagliwy) i mysle o zakupie kamerki na "zapas". Z sony sie polubilem, ale praktyczie nie ma nowych w sprzedazy albo maja ceny z upy. Myslalem tez o zewnetrznej kamerce na usb podlaczonej do smartfona (podlaczonego do power banka) w kieszeni. 

W wersji na usb znalazlem nic.

Znalazlem lokalnie gopro silver 7 za 200 euro Nowke.

Sonowki startuja kolo 700pln za uzywki bez gwarancji,

Oplaca sie ta 7? czy lepiej kupic jakiegos cudaka na usb?

patrzylem na DJI, ale sa drogie i nie wodoszczelne.


  • Krzysiu lubi to

#2 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 17 listopad 2021 - 19:36

Servus,
Kamery zaskakuja nowosciami, celowal bym min w GoPro 7 Black . Ten Model Ma super stabilizcje i kolory. 8 Black bedzie lepsza lecz znacznie drozsza.
Polecam ogladnac kilka filmow S.P Dominika, uzywal gorpo 7 Black.



Pozdrawiam Zbigniew

Użytkownik krokop edytował ten post 17 listopad 2021 - 19:40


#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 listopad 2021 - 06:43

Problem jest taki, ze mi nie robia nowosci - duza czasc filmikow obcinam do pojedynczej klatki. A do zdjec mam inne urzadzenia. okazalo sie, ze u mnie to go pro 7 to byla "szynka czarnopiatkowa" albo "yeti czarnopiatkowy" - niby jest, ale kupic ani zamowic sie nie da. Konczy sie tak, ze kupie kilka tych najstarszych soniaczy na zapas (chodza po 100-200pln nawet relatywnie nowsze modele - moj chyba najnizszy i najstarszy as15 i jest ok).



#4 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 19 listopad 2021 - 08:21

A gdzie Ty widziałeś te soniacze po tyle, bo mnie pokazuje ceny dziesieciokrotnie wyższe ;)



#5 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 listopad 2021 - 21:38

wczoraj mialem kiepski internet i zdmuchnieto mi za ponizej 300pln hdr as 200v z obudowami, pilotem lcd etc. PS prosze podaj jeden link do HDR AS15/podobnego antyka bez wiadra gadgetow w cenie 1000pln.



#6 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 grudzień 2021 - 20:54

kupilem na jb hero 3 + i doslownie w kilka dni pozniej mi sony zdechlo ;P Jak ktos jeszcze uzywa hdr as 15 moge oddac bateryjki i akcesoria.

 

Kiedys kupilem tania kamere "action" w lidlu - jakos porazka.

 

Dzisiaj wypatrzyem "kaiser baas" niby ok na papierze, ale jest kilka filmikow z fatalna jakoscia na yt - nie wiem czy kwestia ustawien czy dobre sa "podrasowane" widzial ktos na zywo filmik z x350/450?



#7 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 grudzień 2021 - 11:41

Na olx’su znajdziesz Pan za ok 200euro dji osmo action, kilka przydatnych funkcji których nie ma nawet w gopro 10

Brak overheating nawet latem
Stały podgląd obrazu w czasie nagrywania na smartfonie/tablecie po wifi
Nagrywanie loop, 5min, 20min, 1h
Możliwość założenia klatki na filtry 52mm, uv polaryzacja, nd variable itd

Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 05 grudzień 2021 - 11:43


#8 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 grudzień 2021 - 14:23

wlasnie sie do nich dokopalem. dokopalem sie tez do kilku ofert gopro 5/6 w podobnej cenie. Nie wiem czy baterie wymienne z gp3+

 

Ps poniewaz w 90% wycinam stopklatki z filmow zastanawiam sie czy jest sens nagrywac filmy czy nie lepiej w gopro 3 dac burst powiedzmy 5-10 na sekunde czy nagrywac film w 4k 30.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych