Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 luty 2022 - 16:41

*
Popularny

Mając pstrągową rzekę "po drodze" i dwie godziny wolnego czasu grzechem było by nie dać sobie szansy, tym bardziej że dzisiejsza aura już niemal wiosenna. Radość podwójna, bo odcinek który w moim odczuciu stał się pustynią, po kilku słabych sezonach dał w końcu kilka ryb, w tym jedną już konkretną i w zaskakującej kondycji. Trzy wyskoki w powietrze połączone z tańcem na ogonie to jak na luty coś, co zapada w pamięci 🙂.

Załączony plik  IMG_20220216_133518.jpg   87,81 KB   55 Ilość pobrań

#22 OFFLINE   tomo80

tomo80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Lokalizacjasochaczew
  • Imię:tomek
  • Nazwisko:błazik

Napisano 26 luty 2022 - 18:05

*
Popularny

Rybka 60 cm złapana na Provocator 6 cm od Bielik Fishing Lures. Dzięki za porady Bielik 😁

Załączone pliki


Użytkownik tomo80 edytował ten post 26 luty 2022 - 18:07


#23 ONLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 marzec 2022 - 22:02

*
Popularny

Pstrągi nabierają kształtów i kondycji. Skowronki zaczynają swoje łąkowe koncerty 🙂.
Załączony plik  IMG_20220225_162549.jpg   77,36 KB   52 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20220225_163009.jpg   42 KB   51 Ilość pobrań

Użytkownik Piotr Gołąb edytował ten post 02 marzec 2022 - 22:04


#24 OFFLINE   wojto-ryba

wojto-ryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 06 marzec 2022 - 20:18

Oszukałem dwa takie ładne😊
Załączony plik  20220205_155820-01-02_copy_2016x1512.jpeg   97,77 KB   54 Ilość pobrań
Załączony plik  20220305_182417-01_copy_1374x1512.jpeg   143,2 KB   53 Ilość pobrań

#25 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów

Napisano 14 marzec 2022 - 08:46

48 cm na imitację żabki, stoją już pod burtami, jest moc!

Załączone pliki



#26 OFFLINE   1bartek115

1bartek115

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 marzec 2022 - 17:48

Niedzielny kropek 😎

Załączone pliki


Użytkownik 1bartek115 edytował ten post 15 marzec 2022 - 18:08


#27 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów

Napisano 22 marzec 2022 - 20:55

Szanowni forumowicze zwracam się z pytanie., Na siurku w którym ostatnio łowię dość często zaobserwowałem taką oto prawidłowość, pstrągi stoją parami, samiec z samicą. Często zdarza się sytuacja że podczas holu druga ryba "odprowadza " tą holowaną. Czy spotkaliście się z taką sytuacją? Osobiście zwiedziłem już sporo rzeczek pstrągowych ale po raz pierwszy zaobserwowałem takie zjawisko.


Użytkownik PiotrCz edytował ten post 22 marzec 2022 - 20:59


#28 OFFLINE   adic

adic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaŚwidnica
  • Imię:Adam

Napisano 22 marzec 2022 - 22:56

Szanowni forumowicze zwracam się z pytanie., Na siurku w którym ostatnio łowię dość często zaobserwowałem taką oto prawidłowość, pstrągi stoją parami, samiec z samicą. Często zdarza się sytuacja że podczas holu druga ryba "odprowadza " tą holowaną. Czy spotkaliście się z taką sytuacją? Osobiście zwiedziłem już sporo rzeczek pstrągowych ale po raz pierwszy zaobserwowałem takie zjawisko.


Tak, widywałem takie rzeczy, ale nie byłem w stanie rozróżnić czy to samce czy samice 😉 W zeszłym roku nagrałem sobie kamerką akcję, która dała mi sporo do myślenia. Na proste przed mini wodospadem zaciąłem trzydziestka. Gdy miałem go już blisko brzegu z głęboczka wyskoczył pstrąg 50+ i **znał 30 aż zafurczało. Stałem na brzegu, więc kaban mnie musiał widzieć co nie przeszkodziło mu odgonić kolegę.

#29 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 23 marzec 2022 - 05:45

Kiedy to było? Ja na początku stycznia widywałem takie pary z powodu spóźnionych amorów spowodowanych wyższą temperaturą na przełomie roku.

#30 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 23 marzec 2022 - 14:38

Ja takie pary widywałem na początku sierpnia
  • Seba 37 lubi to

#31 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 23 marzec 2022 - 19:02

49.5 na jiga mam tylko takie zdjęcie i filmiki bo mi uciekł Ciężko mi idzie w tym roku. Mam nadzieję że ryba na przełamkę.da7592bca3a0d466eaa0d71d95df0ef7.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

#32 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów

Napisano 23 marzec 2022 - 19:13

Kiedy to było? Ja na początku stycznia widywałem takie pary z powodu spóźnionych amorów spowodowanych wyższą temperaturą na przełomie roku.

Nie dalej jak wczoraj.

Po pracy szybki wypad. Na początku wędkowania z miejscówki wyciągam namierzonego samca 38 z piękną kufą. Podczas holu kontem oka dostrzegam drugą rybę która towarzyszy mu prawie pod moje nogi. Po ok 1,5 godzinie wracam w to samo miejsce i łowię samice 33.

Takie odprowadzenie jest w 90 % miejscówek.


Użytkownik PiotrCz edytował ten post 23 marzec 2022 - 19:18


#33 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 24 marzec 2022 - 22:03

Zastanawiam się czy łowicie też pstrągi w rzeczkach, na których nie ma aktualnie zarybień, lub które nie są ciekami łączącymi się z zarybianymi rzekami. Czy komuś może udaje się regularnie łowić te ryby na rzekach gdzie populacja sama się utrzymuje? Zdjęcie zeszłotygodniowego pstrąga żeby nie wypaść zupełnie z wątku :)

Załączony plik  275965584_1160593698143674_4377391753423072036_n.jpg   174,79 KB   33 Ilość pobrań



#34 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • Imię:piotr

Napisano 25 marzec 2022 - 07:37

"Zastanawiam się czy łowicie też pstrągi w rzeczkach, na których nie ma aktualnie zarybień, lub które nie są ciekami łączącymi się z zarybianymi rzekami." Tak l, mam taka rzeczke. Mało że nie zarybiana to jeszcze robaczkarze i rolnicy płuczacy beczki po nawozach. I pstragi sa bo jest baza pokarmowa i właściwy rodzaj żwiru o dobrej gradacji do tarla (Tak mi to tłumaczył ichtiolog). Ten fenomen tlumaczy też to ze rzeczka nieuregulowana....
  • GroPerch lubi to

#35 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 25 marzec 2022 - 08:05

"Zastanawiam się czy łowicie też pstrągi w rzeczkach, na których nie ma aktualnie zarybień, lub które nie są ciekami łączącymi się z zarybianymi rzekami." Tak l, mam taka rzeczke. Mało że nie zarybiana to jeszcze robaczkarze i rolnicy płuczacy beczki po nawozach. I pstragi sa bo jest baza pokarmowa i właściwy rodzaj żwiru o dobrej gradacji do tarla (Tak mi to tłumaczył ichtiolog). Ten fenomen tlumaczy też to ze rzeczka nieuregulowana....

Dziękuje za odpowiedź, to budujące co piszesz. Ciekaw jestem jaka to właściwa gradacja żwiru? Pzdr



#36 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 25 marzec 2022 - 10:34

"Zastanawiam się czy łowicie też pstrągi w rzeczkach, na których nie ma aktualnie zarybień, lub które nie są ciekami łączącymi się z zarybianymi rzekami." Tak l, mam taka rzeczke. Mało że nie zarybiana to jeszcze robaczkarze i rolnicy płuczacy beczki po nawozach. I pstragi sa bo jest baza pokarmowa i właściwy rodzaj żwiru o dobrej gradacji do tarla (Tak mi to tłumaczył ichtiolog). Ten fenomen tlumaczy też to ze rzeczka nieuregulowana....

Lub ma dopływy z miejscami do tarła.

#37 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 25 marzec 2022 - 10:57

Nie bardzo wierzę w Tarło w Polsce, chyba że w górach, ale jest mnóstwo osób którzy na własną rękę wpuszczają ryby, często w tajemnicy z wiadomych względów. Napewno ryby migrują i zmieniają stanowiska , kopią gniazdka , a co dalej z tym jest tego nie wiem. Wpuszczam wylęg potokowca w źródła, ryby jak dorosną spływają znajdują stanowiska, później nie które tam wracają wysoko w okresie jesiennym, taka zabawa.
Jednak napewno z nieba nie spadają i kaczki nie przynoszą.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
  • GroPerch lubi to

#38 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 25 marzec 2022 - 11:13

Piotrze, więcej optymizmu i wiary.   :)

W rzeczkach mojego okręgu obserwujemy tarło od kilku lat, regularnie.


  • rybarak i GroPerch lubią to

#39 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 marzec 2022 - 15:35

W parze z tarłem musi iść duża przeżywalność ikry itd. Samo tarło to tylko część sukcesu

#40 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 26 marzec 2022 - 14:46

Ostatnio pochłonęło mnie tropienie kleni. Jednak nie mogłem zapomnieć o sanowych pstrągach, tym bardziej, że ZO Krosno ustanowił dla nich odcinek NO KILL (!!!!).

To miał być pierwszy od wielu dni dzień bez pełnej lampy. Chociaż wyjeżdżając z domu było koło zera, już nad Sanem termometr w aucie pokazał +3, a temperatura szybko rosła. Zapowiadał się piękny wiosenny dzień.

Pierwsza miejscówka niestety bez kontaktu z rybami...Dwa dni wcześniej z puściły w Bieszczadach śniegi z północnych zboczy gór. Poszło pośniegowe błoto....Dopływy pompowały zimną, mętną wodę. Postanowiłem zjechać w dół rzeki, na wyżej wspomniany odcinek NO KILL na pstrągów.

Tu woda w rzece była tylko minimalnie trącona i zdecydowanie cieplejsza (nie drętwiały mi już z zimna palce u stóp ;) ).

Schodziłem w dół rzeki obławiając każdy głębszy dołek, czy rynienkę. Łowiłem małą gumką na zbudowanym przez siebie jigu na bezzadziorowym haku muchowym i główce wolframowej 4,5mm.

Doszedłem do ciekawego miejsca z dość głęboką wyrwą w brzegu. Wszedłem na brzeg i zacząłem obławiać dziurę stojąc dość daleko od wody. To był chyba mój trzeci rzut w tym miejscu.

Nurt rzeki przesunął przynętę pod sam brzeg. W chwili, gdy zobaczyłem gumkę wychodzącą z głębokiej jamy, coś błysnęło, a przynęta znikła w olbrzymim pysku. Zacinam, siedzi!!! Pierwszy odjazd był bardzo długi. Pomyślałem sobie - głowacica. Ale po chyba trzecim odjeździe, ryba dała się podholować bliżej i zobaczyłem, wielkiego pstrąga.

Był w bardzo dobrej kondycji, na widok podbieraka uciekał wybierając linkę z hamulca raz w górę, raz w dół rzeki. W końcu zapakowałem rybę do podbieraka. Po uwolnieniu z haka dałem kropkowi odpocząć w podbieraku. Przygotowałem statyw i telefon.

 

Załączony plik  20220325_205732.jpg   85,2 KB   30 Ilość pobrań

 

Szybka sesja i ryba błyskawicznie znika w swoim dołku.

 

 

Spojrzałem na zegarek, 11.20. Zaraz dotrze do mnie woda z zapory. Od kilkunastu tygodni zapory zaczynają zrzucać wodę rano. Wyższa woda dociera do Leska około 10, do Postołowa po 12. Teraz jest już nieźle, przychodzi tylko jedna turbina, stan na wodowskazie w Lesku wzrasta z 167 na 177 cm, ale jeszcze niedawno zrzucano dwie turbiny, woda podnosiła się w ciągu kilku minut do 200 cm! Trzeba było bardzo uważać!

Obławiam rynnę na środku rzeki, miękkie przytrzymanie i po chwili w podbieraku mam kolejnego, tym razem ponad 40 cm potokowca.

 

Załączony plik  20220326_134140.jpg   177,36 KB   38 Ilość pobrań

 

Mija kilka minut, i przy wyciąganiu przynęty z wody atakuje ją kolejny pstrąg.

Woda w rzece zaczyna wyraźnie podnosić się i brudzić. Szybciutko ewakuuję się na brzeg. Mam jeszcze kilkanaście minut. Zakładam małego twicha i obławiam z brzegu przybrzeżne rynienki. 

Nagle w nadbrzeżnych krzakach zatrzymuje się auto terenowe, wysiada z niego dwóch umundurowanych panów. Po okazaniu legitymacji SSR powiatu leskiego, proszą mnie o pokazanie dokumentów uprawniających do wędkowania. Rozmawiamy chwilę, okazuje się, że kontrolowali w górze rzeki kilku wędkarzy. Nie mieli oni nawet kontaktu z pstrągami.

Panowie odjeżdżają, a ja wykonuję trzy ostatnie rzuty. W drugim potężne uderzenie w małego woblera, niestety ryba nie zapina się. Oczywiście zostaję nad rzeką kolejnych kilkanaście minut ;) , oczywiście już bez brania.

 

Tym razem łowiłem Dragonem HM62X, 1,9m do 12g. Kołowrotek 2500. Linka 0,06 Fishmaker v.2, przypon z zyłki 0,16 HM80.

 

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                                                             :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 26 marzec 2022 - 21:22





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych