Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

E-toll vs autopay czy co innego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 15 styczeń 2022 - 22:51

No cóż zostaje bilet i święty spokój. Może jak ogarną aplikacje wtedy się pomyśli. Życzę wszystkim wytrwałości

#22 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 15 styczeń 2022 - 23:30

Mam autopay i działa
  • Jano lubi to

#23 ONLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 styczeń 2022 - 09:16

Najgorsza sytuacja jest z tym go..nem jak ktos ma wiecej niz jeden samochod i sa one zarejestrowane na wiecej niz jeden podmiot.
Na moim przykladzie. Mam auto zarestowane na spolke z o.o. I to auto dodane zostalo do programu e-toll. Ale nikt nie przewidzial, ze moge miec jeszcze samochody zarejestrowane zupelnie prywatnie i na przyklad na jednoosobową dzialnosc gospodarczą.
Jedno z tych aut, razem z przyczepą przekracza magiczne 3,5 tony i nie moge nim wyjechac na drogi, bo nie moge go dodac w programie.

Musze kupic jakies dodatkowe urzadzenie, za ktore trzeba comiesieczny abonament placic. A auto jedzie z przyczepą 3 razy w roku


Czego sie nie dotkną to spier…olą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik kruz edytował ten post 16 styczeń 2022 - 09:18

  • pawelHERP i 12345 lubią to

#24 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 styczeń 2022 - 10:07

Socjalistyczny kapitalizm panie ... Wszak kolejne urządzenie sprzedane i abonament też.

#25 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 16 styczeń 2022 - 10:32

Najgorsza sytuacja jest z tym go..nem jak ktos ma wiecej niz jeden samochod i sa one zarejestrowane na wiecej niz jeden podmiot.
Na moim przykladzie. Mam auto zarestowane na spolke z o.o. I to auto dodane zostalo do programu e-toll. Ale nikt nie przewidzial, ze moge miec jeszcze samochody zarejestrowane zupelnie prywatnie i na przyklad na jednoosobową dzialnosc gospodarczą.
Jedno z tych aut, razem z przyczepą przekracza magiczne 3,5 tony i nie moge nim wyjechac na drogi, bo nie moge go dodac w programie.

Musze kupic jakies dodatkowe urzadzenie, za ktore trzeba comiesieczny abonament placic. A auto jedzie z przyczepą 3 razy w roku


Czego sie nie dotkną to spier…olą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Z tego co pamiętam to jest możliwość klonowania aplikacji. Może to by pomogło

#26 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 16 styczeń 2022 - 10:36

Najgorsza sytuacja jest z tym go..nem jak ktos ma wiecej niz jeden samochod i sa one zarejestrowane na wiecej niz jeden podmiot.
Na moim przykladzie. Mam auto zarestowane na spolke z o.o. I to auto dodane zostalo do programu e-toll. Ale nikt nie przewidzial, ze moge miec jeszcze samochody zarejestrowane zupelnie prywatnie i na przyklad na jednoosobową dzialnosc gospodarczą.
Jedno z tych aut, razem z przyczepą przekracza magiczne 3,5 tony i nie moge nim wyjechac na drogi, bo nie moge go dodac w programie.

Musze kupic jakies dodatkowe urzadzenie, za ktore trzeba comiesieczny abonament placic. A auto jedzie z przyczepą 3 razy w roku


Czego sie nie dotkną to spier…olą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

no to  na 3 razy w roku to Ci papierowa sprzedadza na Orlenie - elegancko na fakture



#27 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 16 styczeń 2022 - 12:06

Pod koniec stycznia jadę ze Szczecina do Opola a na drugi dzień dalej do Białki Tatrzańskiej. Opłaca się montować jakieś apki czy lepiej kupować bilety na orlenie?

#28 ONLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 styczeń 2022 - 12:27

Z tego co pamiętam to jest możliwość klonowania aplikacji. Może to by pomogło


Nie ma niestety takiej mozliwosci. Przynajmniej na iphonie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#29 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 16 styczeń 2022 - 12:31

Miałem viatola ,takie białe pudło i trzy razy wymieniałem bo raz pikało a raz nie chciało. A było mi potrzebne bo przekraczałem 3,5 t.

Ale jak mi nie zapikało to już frajdy z jazdy nie było bo już wyobrażałem sobie rachunek przysłany pocztą do zapłaty. Dzwoniłem wtedy na info i spowiedź kiedy i gdzie .

Już go szykuję do zwrotu bo cały czas wisi przyklejony na szybie.

Mi osobiście nie przypadło to "g" do gustu.

Dla tych kilku wyjazdów gdzie przekraczam 3,5 t z przyczepą zapewne będę kupował papier na stacji. Tylko czy można to kupić z wyprzedzeniem np. kilku dni?  I jak to ma niby zadziałać -ten papierowy bilet - na drodze ? 



#30 OFFLINE   xjakub

xjakub

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Jakub

Napisano 16 styczeń 2022 - 12:38

Można kupić z wyprzedzeniem- przynajmniej dla osobówek

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
  • M a r a s lubi to

#31 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Napisano 17 styczeń 2022 - 09:47

Ja od wielu lat używam aplikacji SkyCash - darmowa, prosta i pomocną nie tylko w przypadku autostrad. Działa na wszystkich płatnych odcinkach A4 i na A1. Na A1 i A4 z bramkami zawsze przejeżdżam pasem bez obsługi, natomiast bilety e-toll kupuje się w pół minuty w aplikacji, można także z wyprzedzeniem. Można dodać kilka samochodów, co jest mega wygodne w przypadku stref płatnego parkowania w miastach. I o tyle opłacalne, że nie trzeba wrzucać do parkometru z góry określonej kwoty, tylko pobiera nam za faktyczny czas postoju.
No i można kupić bilet komunikacji miejskiej jak się raz w roku człowiek przejedzie autobusem, bilety PKP bez stanie w kolejkach itd. I co chwilę dodają jakieś nowe opcje.
  • strary lubi to

#32 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 18 styczeń 2022 - 09:40

Koledzy pamiętajcie żeby zwolnić przejeżdżając przez bramki a4 Gliwie Wrocław bo autopay nie zdąży pobrać opłaty i trzeba będzie kupować bilet manualnie. Wczoraj taki przypadek miałem.

#33 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 18 styczeń 2022 - 17:41

Nie mozna zrobic ogolnopolskiego systemu jak blik ? JAK TO W POLSCE ZAWSZE BEZ SENSU

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Pogadaj z tym, którzy "wynajęli" odcinki A4 i A2 "prywaciarzom".

 

Autopay ogarnia A4 na całej długości, A1 i państwowy odcinek A2, najwygodniej i bez przedpłaty.


  • Sławek77 lubi to

#34 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 18 styczeń 2022 - 17:42

Koledzy pamiętajcie żeby zwolnić przejeżdżając przez bramki a4 Gliwie Wrocław bo autopay nie zdąży pobrać opłaty i trzeba będzie kupować bilet manualnie. Wczoraj taki przypadek miałem.

To nie ma nic do rzeczy, tam nie ma sczytywania tablic, tylko geofencing.



#35 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 19 styczeń 2022 - 07:21

Koledzy pamiętajcie żeby zwolnić przejeżdżając przez bramki a4 Gliwie Wrocław bo autopay nie zdąży pobrać opłaty i trzeba będzie kupować bilet manualnie. Wczoraj taki przypadek miałem.

Autopay nie prowadzi sprzedaży na A4 Wrocław - Sośnica. W samej aplikacji nie ma tego odcinka, więc nie mogłeś opłacić. Póki co tylko tam gdzie  sczytuje tablice.



#36 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 19 styczeń 2022 - 07:23

Pogadaj z tym, którzy "wynajęli" odcinki A4 i A2 "prywaciarzom".

 

Autopay ogarnia A4 na całej długości, A1 i państwowy odcinek A2, najwygodniej i bez przedpłaty.

Nie na całej.



#37 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 19 styczeń 2022 - 09:30

Korzystałem już parę razy z autopay zawsze pobierało te 16,20 zł bez problemów. A na drugim odcinku taniej jest bo 9 zł za bramkę.
  • R0BERT lubi to

#38 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 19 styczeń 2022 - 13:35

Oczywiście
https://autopay.pl/a...ch-od-1-grudnia

#39 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 19 styczeń 2022 - 20:37

No to nie wiem jak. Wczoraj przeglądałem aplikacje u znajomej i nie było możliwości odznaczyć A4 Wrocław Sośnica. Może ktoś to potwierdzić? Jakiś screen? Tym bardziej że Pan a infolinii potwierdził moje obawy. Dziękuję

Użytkownik gryzon edytował ten post 19 styczeń 2022 - 20:38


#40 OFFLINE   Sonix1980

Sonix1980

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 20 styczeń 2022 - 19:51

Ja polecam aplikację skycash. Można tam dodać pojazd i korzystać z odcinków prywatnych płatnych automatyczne po rozpoznaniu rejestracji z kamery jak i wykupienia biletu na danym odcinku.

Wysłane z mojego SM-N981B przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych