Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Twin Power 4000 Japan - 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Piotr.Z

Piotr.Z

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaOżarów Maz.

Napisano 08 wrzesień 2012 - 18:53

Witam Kolegów. Co myślicie na temat kołowrotka jak wyżej. Ma służyć do połowów szczupakowo-sandaczowych z plecionką. Do tej pory używam tylko Daiwy, może czas coś zmienić?

#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 wrzesień 2012 - 19:00

Próba nie strzelba, próbuj B).
Może na lekkie łowy będzie ale na cięższe raczej stara daiwa będzie lepsza.

#3 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 19:08

Najwyższa pora wziąć Shimano do ręki..i właśnie taki twin będzie świetnym wyborem....Daiwa ostatnimi czasy to idzie lekko w strone kosmosu :D

#4 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 08 wrzesień 2012 - 21:56

Najwyższa pora wziąć Shimano do ręki..i właśnie taki twin będzie świetnym wyborem....Daiwa ostatnimi czasy to idzie lekko w strone kosmosu :D


Potwierdzam :D Jako zwolennik Daiwy :D

Stella JDM super, ale cena jest bzdurna, TP JDM 4000 to świetny sprzęt do średniego spinningu, choć nie idealny, ale w tej cenie (a może już w każdej :D - taka tendencja) trudno znaleźć coś lepszego (ewentualnie SW) teraz już nie ma takich kołowrotków jak stare Daiwy (a nawet te nowsze jak np. Certate 2500R Custom) - niestety, bo takową brałbym z zamkniętymi oczami, choćby do szafy

Jedyny minus w Shimano to waga, jeśli komuś to nie przeszkadza, to nie ma co się za długo zastanawiać. Jednak do moich wędek 310g + głęęęboka szpula (z nawojem może wyjść nawet 330g) to za dużo, z kolei 2500 do np. opadowego sandacza moim zdaniem się nie nadaje. Niestety 4000 nie występuje z literką S :( - tu już trzeba by było szukać Stelli 2007.

#5 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 22:02

Nie ceny sa bzdurne tylko kursy walutowe...jen do dolara, nie mówiąc juz o jenie do złotówki....:( Koledzy 5 lat temu 100 jenów kosztowało 1,89 zł, a teraz ok. 4,20-4,50 zł.... a 1USD=122yeny, a teraz 1USD=77yen...i jak ma byc w naszym durnym państwie tanio??? a im drożej sie kupuje tym więcej dochodzi podatku VAT i cła procentowo...ale nic to...i tak rządzącym brakuje kasy na wszystko...poza swoimi wydatkami :mellow:

#6 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 08 wrzesień 2012 - 22:11

Nie ceny sa bzdurne tylko kursy walutowe...jen do dolara, nie mówiąc juz o jenie do złotówki....:( Koledzy 5 lat temu 100 jenów kosztowało 1,89 zł, a teraz ok. 4,20-4,50 zł.... a 1USD=122yeny, a teraz 1USD=77yen...i jak ma byc w naszym durnym państwie tanio??? a im drożej sie kupuje tym więcej dochodzi podatku VAT i cła procentowo...ale nic to...i tak rządzącym brakuje kasy na wszystko...poza swoimi wydatkami :mellow:


Nie miałem na myśli Twoich cen.
Problem kursu walut to już tez inna historia.
Po prostu moim zdaniem ok. 63000 JPY to nawet jak na tak dobry kołowrotek zdecydowanie za dużo na starcie
Cena TP jest lepiej skalkulowana, ponad dwa razy taniej, a na pewno nie dwa razy gorzej :lol:

o sorrki teraz sprawdziłem, że wychodzi dokładnie dwa razy taniej :D


#7 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 22:17

No takie ceny to już nie wrócą. Niemniej będzie lepiej niż jest. Europejski bank centralny się zobowiązał, że będzie kupował śmieciowe obligacje bankrutów, za wydrukowane-wirtualne pieniądze. Się oddłuży (okradnie obywateli) banki i będzie dobry moment na koniec roku do zakupów. W sam raz na gwiazdkę powinno być OK, a potem to już wszystko jedno. :unsure:

#8 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 08 wrzesień 2012 - 22:22

Problem kursu PLN jest szerszy i dotyczy w dużej mierze SPEKULACJI, ale za kurs 100JPY poniżej 3,5 bym się nie obraził i znowu myślał o zakupach :D

ps. Jak kur..a w normalnym państwie kurs USD może spaść w ciągu 3 dni o 15gr ? Nie przypominam sobie żeby znaleźli w PL złoża ropy jak w Norwegii, problem Euro też mnie nie przekonuje :D

#9 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 08 wrzesień 2012 - 22:25

W sprawie kosmosu to faktycznie nowy Exist powinien mieć na obudowie napis USS Enterprise :D

#10 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 22:29

Ja był bym, skłonny zgodzić się z tezą, że kurs jest nawet w 100% zależy od spekulacji. Jak gruchnęło, że będą drukować to się wpadło w euforię. Fundamenty to już się chyba liczą tylko w monopolowym :unsure: . No, ale zobaczymy... Ostatecznie :



#11 OFFLINE   Piotr.Z

Piotr.Z

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaOżarów Maz.

Napisano 11 wrzesień 2012 - 08:48

Niestety muszę z Wami zgodzić. Obecne Daiwy są rzeczywiście jakby z kosmosu. Ostatni normalny kołowrotek Daiwy to Certate 2500R Custom. Macie jakieś doświadczenia z trwałością Twin Powera?

#12 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 11 wrzesień 2012 - 22:32

Ostatni normalny kołowrotek Daiwy to Certate 2500R Custom.

i właśnie udało mi się takową nabyć :lol: :lol:

#13 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 12:41

  2b02a6544901618amed.jpgOdkopałem stary temat

 

Upłynęło już sporo wody więc wielu z was przetestowało maszynkę z tytułu, ja mam ją od niedawna :D

zastanawiam się czy warto dołożyć łożyska do TP11 czy może ktoś już to zrobił ? 


Użytkownik zenek edytował ten post 17 listopad 2013 - 17:58


#14 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 17 listopad 2013 - 13:25

http://jerkbait.pl/t...p4000-2011-jdm/



#15 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 13:34

Zapomniałem o dziale tuningu :D

 

Podziękował



#16 OFFLINE   zander58

zander58

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • Lokalizacjatychy

Napisano 17 listopad 2013 - 17:08

Mam Twin Powera  11 wielkość 4000 od roku .Dostał w kość na Wisle przez ten sezon i uważam nie trzeba mu żadnego tuningu . Chodzi jak nowy. Też wcześniej kręciłem Daiwą ( emblem SS ) . Twin Power 11 dorównuje mu wytrzymałością a kultura pracy może troche lepsza.



#17 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 listopad 2013 - 17:10

Mam Twin Powera  11 wielkość 4000 od roku .Dostał w kość na Wisle przez ten sezon i uważam nie trzeba mu żadnego tuningu . Chodzi jak nowy. Też wcześniej kręciłem Daiwą ( emblem SS ) . Twin Power 11 dorównuje mu wytrzymałością a kultura pracy może troche lepsza.

Tylko smalec i oliwka :) .



#18 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 18:07

Przejrzałem cały temat tuningu i odpuszczam

 

Muszę tylko dokupić dobry smalec :D

 

Pozdrawiam



#19 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 17 listopad 2013 - 19:47

.


Użytkownik gruby17 edytował ten post 21 listopad 2013 - 21:09


#20 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 17 listopad 2013 - 21:30

Mam Twin Powera  11 wielkość 4000 od roku .Dostał w kość na Wisle przez ten sezon i uważam nie trzeba mu żadnego tuningu . Chodzi jak nowy. Też wcześniej kręciłem Daiwą ( emblem SS ) . Twin Power 11 dorównuje mu wytrzymałością a kultura pracy może troche lepsza.

 

TP 11' to dobre kołowrotki, ale stawianie do porównania Emblema, to tak trochę nie teges :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych