Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 29 maj 2022 - 10:51

Jak dla Ciebie 80+ to pistoleciki to ja Ci serdecznie gratuluje umiejetnosci i wody :)

Po prostu , jak ryba nie jest dwa razy większa od wabika to zasługuje na miano pistolecika  :)

Zaraz tam umiejętności,  trafia się czasem.

Załączone pliki



#42 OFFLINE   Silesian Dream

Silesian Dream

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 maj 2022 - 21:55

Generalnie wrzucam tutaj coś pierwszy raz, więc proszę o wyrozumiałość.

A więc tak, historia tego szczupaka zaczęła się tydzień temu w sobotę, gdy to postanowiłem pojechać na rybki, na pobliską rzekę - Ems. Siuuuup, jestem już na miejscu, graty rozpakowane, wodery założone i ruszam dość stromym brzegiem rzeki spragniony wrażeń, a mam ze sobą dwa zestawy castingowe - okoniowy i szczupakowy i średniej wielkości podbierak w który zmieści się szczupak do 70cm.

No i zaczynają się pierwsze rzuty na ciekawie wyglądającej miejscówce szczupakowej. Tak więc leci do wody kilka tłiczy od trzynastu centymetrów w górę i nic. No to zakładam Megabassa Kanatę 160, rzucam i „BAAAAM”, nie aż takie wielkie to „BAAAAM”, bo jednak lekkie puknięcie w wabik na końcu zestawu. No to zacinam. Siedziiiii! Pierwsze sekundy holu wydają się jakby takie bez żadnych oporów, jak się okazało reszta walki też. Wyciągam moją zdobycz, a mym oczom ukazuje się malutka małża zahaczona ostro z jeden grot kotwicy.
Szybkie foto, kecz end riliz i zmieniam zestaw na okoniowy z nadzieją na fajne okonie.

ca7a0223dc2e096f04e580e80e84d1fd.jpg

Okoniówka w ręku, rzucam! Za przynętę służy Megabass Trick Darter 80mm w kolorze Mat Tiger. Kilka rzutów oddane, no i nic. Myślę sobie zaraz zmieniam przynętę, po czym oddałem jeszcze jeden rzut i teraz prawdziwe duże, ale głuche „BAAAAM”, zacinam i coś siedzi na końcu zestawu, pierwsze kilkanaście sekund holu okazuje się podobne do wyżej opisanej małży, ale jednak trochę ciężej nawija się plecionkę na multiplikator. Po tych kilkunastu sekundach w wodzie zaczyna się dziać piekło, wędka wygina się po samą rękojeść, a hamulec w multiplikatorze gra jak zaczarowany. Po krótkim czasie dostrzegam w wodzie kontury tego potwora - myślę sobie lekko metr na pewno. I teraz w myślach modły - żeby tylko fluorocarbon 0,45mm wytrzymał ten pojedynek z ostrymi jak żyletki zębami szczupaka. Hol trwa w najlepsze, wędka w dalszym ciągu wygięta po rękojeść, jeszcze trzy piękne wyskoki w powietrze i szczupak jest przy moich nogach, wyciągam rękę, żeby go podbierać, a tu jeszcze jedno szarpnięcie pyskiem - fluorocarbon zostaje przecięty, szczupak odpływa do swojej kryjówki z przynętą w pysku, a ja mam tylko nadzieje, że uda mu się jej pozbyć i w pełni zdrów będzie gotowy do polowań na swoje ofiary.

Po tym incydencie kilka przemyśleń i zaczynam dalsze wędkowanie brzegiem rzeki odpuszczając już tą miejscówkę. Czas wędkowania dobiega końca, zbieram się do domu - już bez żadnego kolejnego brania.

047fcef92a063072605a0d9c4015b8bd.jpg


No i jest kolejny weekend - sobota - dzień wczorajszy. Fortunny zbieg wydarzeń sprawia, że jest możliwość na kolejny pięcio godzinny wypad na rybki. Zestawy jak w zeszły weekend.

Godzina 6:00, startujemy - jestem nad rzeką, schodzę na pierwszą miejscówkę gdzie w zeszły weekend stoczyłem spektakularną walkę. Pierwsze cztery rzuty - nic. Piąty rzut - widzę, że w wodzie się coś zagotowało - „BAAAAM”, siedzi! Przynęta to Illex Mag Squad 128SP w kolorze „Jungle”.

20c603b83e1838c5d19a5cc4e1d0ef71.jpg

Zaczyna się hol, ja już wiem, że na końcu zestawu jest coś dużego. Po chwili szczupak jest już przy powierzchni - patrzę mu w oczy i wiem, że to ten sam z którym spotkaliśmy się w zeszłym tygodniu. W tym dniu szczupak sprawił mniej kłopotów, niż ostatnio, jest już przy moich nogach, podbieram go - lecimy szybko zrobić sobie zdjęcie i zmierzyć go dokładnie - 109cm.
Szybka krótka sesja, siuuuup - szczupak ląduje z powrotem w wodzie, 10 sekund dochodzenia do siebie i odpływa do swojej kryjówki. Ja kontynuuję swoją wyprawę, ale znowu bez dalszych efektów.

595a6fbd2dea8085b66f13029aef690e.jpg
37992e625df818bf1bc83d51d8ed44a2.jpg

I o to koniec, myślę, że ciekawej historii tego szczupaka.

Czasu na obserwacje wody za dużo nie ma, generalnie co wypad jadę z myślą co będzie to będzie, także rybka wychodzona cieszy bardzo.

A miejsce to Niemcy - rzeka Ems.

Sprzętowo:

Graphiteleader Veloce Neo GLVC-66MH-SG, 7-28g (może więcej) + Daiwa Tatula SV TW XHL SLPW, jakiś jeszcze w miarę biały Spajderłajer na szpulce i wyżej już wspomniany wabik.

A zdjęcia są jakie są, bo robione samemu.


NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA"                                      :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 31 maj 2022 - 20:48


#43 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 maj 2022 - 08:09

Pozbył się tego megabassa?


  • Silesian Dream lubi to

#44 OFFLINE   Silesian Dream

Silesian Dream

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 maj 2022 - 08:19

Tak, pozbył się przynęty. Miał niestety lekkie ślady, których pewnie doznał przy pozbywaniu się jej z pyska.
Przynęta nie była głęboko, była zaczepiona jedną kotwiczką o dolną część pyska. Po prostu przy holu szarpał pyskiem we wszystkie strony, do tego wyskoki z wody i się przetarł.

 


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 03 czerwiec 2022 - 11:03


#45 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 maj 2022 - 08:52

Wczorajszy dzień na wodzie był jednym z najbardziej przygnębiających wędkarsko. Woda co prawda dopiero co poznawana ale już kilka met namierzonych skutecznie. Wypływamy o godzinie 6 z nadziejami na jakikolwiek kontakt z rybami, woda ma potencjał ale nie podpalając się - chcemy złowić cokolwiek, wszak sezon mamy okrutnie słaby.
Przez cały dzień pływania ja nie miałem ani jednego kontaktu z rybą, kolega spartolił jedno branie na podwodnej, porośniętej jeszcze nie do końca rozwiniętą trawą, górce. 
Parkujemy na kolejnej mecie. Fajny - metrowy blat porośnięty roślinnością z uskokiem na 5 metrów - bankówka. Machamy, bez rezultatów, ja już totalnie wyniszczony, obdarty ze złudzeń, zmęczony. W dziesiątej godzinie na wodzie bez kontaktu, chyba najwytrwalszym zaczyna brakować nadzieji i ochoty... Parkuje 30m obok nas łódka. Stają tak jak my, na kancie - metrowa woda, rzucając w kierunku spadku na 5 metrów. W ciągu 30 min mają kontakt z dwiema rybami. W tym jedna jak później się okazało grubo ponad metr schodzi im przy łódce. Siarczyste ku*** dało nam do zrozumienia, że to była dobra ryba. Okazuje się, że załoganci tej łajby to właściciele ośrodka przy, którym się slipowaliśmy. Rozliczając się za parking - trochę pogadaliśmy. Tego dnia z tej mety zdjęli jeszcze 4x 80cm. Wszystko na cannibala 8 cm. Ręce opadły mi już do granic możliwości kiedy to spływając, na pobliski slipu pomost, wyszła sobie kobieta z wędką i w pierwszym rzucie zdjęła szczupaczka 48 cm....
Czasem woda potrafi człowieka wyru***ć do granic możliwości. 
Za to też się kocha wędkarstwo. Po takim dniu, budząc się rano, totalnie zmęczonym, już kołaczą myśli w głowie jaki przyjąć plan na następny wypad. Będzie to już wypad za mętnookim wariatem.
 
 
NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA"                                       :good:

Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 31 maj 2022 - 20:50


#46 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 2440 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 30 maj 2022 - 09:29

Twitching wahadłówką wczoraj otworzył mi wodę,cztery sztuki dało się oszukać, największa na zdjęciu.
Załączony plik  20220529_064759.jpg   111,42 KB   43 Ilość pobrań

Blaszka nie duża 8,5cm 14g
Załączony plik  20220529_101657.jpg   76,3 KB   42 Ilość pobrań

Użytkownik jacek.hetflaisz edytował ten post 30 maj 2022 - 09:30


#47 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 30 maj 2022 - 13:10

Witam.

 

Silne 91cm ze szwedzkiego nurtu.

W pierwszym opadzie zgarnął Blinky Shada 12cm od Kongera na 30gramach.

MHX MB843-2 / Daiwa Bradia 3000 / Techron Black 0,16

 

Załączony plik  IMG-20220527-WA0003.jpg   44,39 KB   52 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam,

malcz


Użytkownik malcz edytował ten post 30 maj 2022 - 13:11


#48 OFFLINE   Gary

Gary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • Lokalizacjapoznań
  • Imię:bernard
  • Nazwisko:michałek

Napisano 31 maj 2022 - 11:23

witajcie, patrząc na wątek to trochę onieśmiela wrzucać jakieś "pistolety" ale już zapomniałem że w warciance bywają szczupaki :)

pierwszy złowiony zamiast bolenia, albo też obok boleni :) fajny rzeczny, gruby (choć na zdjęciu nie widać ) ok 85 cm, drugi złowiony celowo w jeziorowych głębinach z  76cm z użyciem jednostki pływającej i metody opadingu w toni Załączony plik  20220530-220218.jpg   102,71 KB   53 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20220529-100049.jpg   112,1 KB   52 Ilość pobrań

pozdrawiam i "aktywnie czekam"  na swoją metrówkę patrząc na wasze ze zdrową zazdrością, ( choć przyznaje że wolałbym jej nie mieć na kiju boleniowym i przyponie fluo 0,35mm... :)



#49 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 02 czerwiec 2022 - 21:28

Załączony plik  34FAC738-5140-4E8C-B37D-820561A133F4.jpeg   75,86 KB   66 Ilość pobrań
Załączony plik  FB3BEFBF-5A81-4A9A-9B60-929A2DBCC205.jpeg   102,51 KB   58 Ilość pobrań
Załączony plik  974D3E35-D158-41B6-BB9B-E88A1161CF2C.jpeg   55,13 KB   62 Ilość pobrań

#50 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 03 czerwiec 2022 - 14:11

Wypad nad jezioro jak za dawnych lat, wodery , 3 gumy w pudełku i o 8 rano już po rybach.
Ładnie przywalił na rogu trzcin na pig Shad tournament.588e2172f0a0a9ea1163df93ae3d44d8.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

#51 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 05 czerwiec 2022 - 00:19

Można powiedzieć, że maj został zamknięty jeszcze jedną metróweczką :)

Załączone pliki



#52 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 09 czerwiec 2022 - 17:54

Pochwale się raz jeszcze , a co tam :) jeszcze jedna mamcia :) z tajnego/poufne miejsca.

Załączone pliki



#53 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 11 czerwiec 2022 - 13:29

W sumie nie wiem, czy tutaj czy do działu przyłowy.
Wiało znowu w porywach do 12 m/s więc uznałem że nocne zedziki są bardzo dobrym pomysłem.
Ten z fotki, złowiony "po ciemaku" był wypasionym sandaczem. CO NAJMNIEJ 95 do 100 cm dopóki sie nie ukazał przy powierzchni.
Rozczarowania nie było, bo to już ryba z tych, które wywołują uśmiech na twarzy.
103 centusie wskoczyło. 
Załączony plik  01367c17-1f7f-463a-8570-822723acc02e.jpg   28,56 KB   55 Ilość pobrań



#54 OFFLINE   Thomas-xXx

Thomas-xXx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaNiderlandy
  • Imię:Tomek

Napisano 14 czerwiec 2022 - 20:02

Po kilku wypadach bezrybnych w końcu coś ciekawszego się uwiesiło
7d626f1e36c05a9dc4bd5690c1c02c3f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#55 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 14 czerwiec 2022 - 21:46

Pogodowe załamanie, chłodniej, pochmurno więc czas na szczupaka. Jak to się mówi szybki wypad po pracy , miejscówka wytypowana technika dostosowana i ustawienie zgodne z kierunkiem wiatru … no i bum
4129fa1ee8169e6eeb62fbdf70b2c489.jpg

98cm z górki na bullteez podpiętego do WRC80HF2 od St.Criox i Curado 201hg - działo się.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik gumowy edytował ten post 14 czerwiec 2022 - 21:47


#56 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 14 czerwiec 2022 - 22:42

Po kilku wypadach bezrybnych w końcu coś ciekawszego się uwiesiło
https://uploads.tapatalk-
cdn.com/20220614/7d626f1e36c05a9dc4bd5690c1c02c3f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Fajny szczupak ja na basen Ppoż. Gratuluję.

#57 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 14 czerwiec 2022 - 23:05

Fajny szczupak ja na basen Ppoż. Gratuluję.


Ot kolejny holenderski kanał przy autostradzie. Rybka ładna.
  • Szczepek2 i Thomas-xXx lubią to

#58 OFFLINE   Wojtek Krasnopolski

Wojtek Krasnopolski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojciech

Napisano 15 czerwiec 2022 - 09:45

Miałem okazję łowić z Janem Eggersem w holenderskich kanałach. Zdarzały się niesamowite, opasione sztuki bo grubo ponad sto :). Niektóre nazywali już po imieniu bo wszystko wypuszczają. Najlepszymi miejscówkami były przepławki pod drogą i bajorka pod marketami :). Ryby świetne, klimat dramatyczny :).


  • Guzu, Radbraw i Thomas-xXx lubią to

#59 OFFLINE   Thomas-xXx

Thomas-xXx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaNiderlandy
  • Imię:Tomek

Napisano 15 czerwiec 2022 - 16:14

….Najlepszymi miejscówkami były przepławki pod drogą i bajorka pod marketami :). Ryby świetne, klimat dramatyczny :).


Bo tak tutaj jest, dokładnie ten szczupak stał na przepływie Regularnie tam łowię i miałem go już na kiju


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • gelo, Szczepek2 i bob74 lubią to

#60 OFFLINE   llunker

llunker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 15 czerwiec 2022 - 21:27

Lepsze piękne ryby w marnych kanałach, niż zadne ryby w naszych pięknych jeziorach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych