Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 13 listopad 2022 - 21:27

Zamykają mi wodę od 16 listopada ☹️
Jest regulamin łowiska w którym czytamy ,że połów ryb z łódki jest dozwolony do 15 listopada - u mnie tak właśnie jest .
Z brzegu można jeszcze łowić.
Plusy i minusy : plus ,że jednak coś tej ryby zostanie i mamuśki nie dostaną w łeb , to teoretycznie bo minus jest dużo większy i jest tak ,że łódek już na akwenie nie ma a rybacy zaczynają żniwa z siatami odławiając okonie i szczupaki .


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 17 listopad 2022 - 14:26


#122 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 listopad 2022 - 22:39

Największy z wypadu weekendowego, 82cm. Padło kilkanascie ryb, ale szału nie było. Jeden ok metra mi spadł, reszta to takie od 50 do 60+.

Załączone pliki



#123 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 14 listopad 2022 - 14:07

Branie sandaczowe, hol sandaczowy, pora sandaczowa tylko finalnie coś nie pykło...

6864762cfce1.jpg



#124 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 14 listopad 2022 - 18:37

wystarczyłaby zmiana miejsc z fotografem, bo ostatnio rzadko widywałem szczupaki pływające wśród drzew. :P  ;)  :lol:  :D  :D  :D 

Dobre.



#125 OFFLINE   Jarek M

Jarek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Jarosław

Napisano 15 listopad 2022 - 05:58

Te drzewa wpisują się w ideę tzw. "C&R Travel". Tzn. złów, wypuść, a w międzyczasie wycieczka. A z wycieczkami różnie bywa. Są bliższe, dalsze, a nawet ekstremalne. W niektórych "strefach klimatycznych", przy braku ostrożności można dodatkowo "coś" złapać. Na przykład "panierkę" 😉

Pozdrawiam
  • CLAUDIO lubi to

#126 OFFLINE   gregx1

gregx1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 listopad 2022 - 07:10

Branie sandaczowe, hol sandaczowy, pora sandaczowa tylko finalnie coś nie pykło...

 

Złóż reklamację :) :) A tak serio, to piękna bestyja :)



#127 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 15 listopad 2022 - 11:21

Złóż reklamację :) :) A tak serio, to piękna bestyja :)

Żeby nie było, cieszę się ze spotkania z tą mamcią. Wzięła o 22:20 więc początkowo było euforycznie... Miejsce bardzo trudne, dziennie ok 20 osób się tam przewala więc presja spora. Jak będzie miała farta to przeżyje tą jesień.


  • Thomas-xXx lubi to

#128 OFFLINE   ORKA

ORKA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • Lokalizacjasarnów
  • Imię:grzegorz

Napisano 15 listopad 2022 - 17:25

27ebf481-c64e-4779-a8ec-99288f.jpg

#129 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 listopad 2022 - 17:28

Piękna ryba :good: . Uśmiechnij się. Ta mama też się cieszy, że wróci do wody :)


  • Paweł Bugajski lubi to

#130 OFFLINE   ORKA

ORKA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • Lokalizacjasarnów
  • Imię:grzegorz

Napisano 15 listopad 2022 - 17:50

https://m.youtube.co...h?v=kagTHAZXms4

#131 OFFLINE   pasazer

pasazer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Michał

Napisano 15 listopad 2022 - 21:21

Życiówka 109cm. ES76MF2, stella 4000 plecionka varivas PE0,6.  Walka była piękna, mam nadzieję,że jeszcze się spotkamy. 

 

received-465896788974050.jpg


Użytkownik pasazer edytował ten post 15 listopad 2022 - 21:25


#132 OFFLINE   gregx1

gregx1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 listopad 2022 - 16:36

A to moja bestyjka na start długiego weekendu :)

Po takim początku trudno było się zmobilizować do tradycyjnego dłubania okonków ULX-em :) :)

 

Załączony plik  20221111_102048x.jpg   137,81 KB   69 Ilość pobrań



#133 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 18 listopad 2022 - 21:38

Wychodzony

Załączone pliki



#134 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 listopad 2022 - 21:40

:good: Chyba chwilę wcześniej łyknął leszcza?! :D


  • michal7709 i Thomas-xXx lubią to

#135 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 18 listopad 2022 - 21:54

Całkiem możliwe, w łowisku masa leszcza i lina. Mimo to na deser chciał mojego big percha 20cm :)
  • BOB lubi to

#136 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 listopad 2022 - 17:27

81 cm. Na zdjęciu nie widać ale bok tego szczupaka od mojej strony był dosłownie zdemolowany. Na zbiorniku nie pływa nikt silnikami spalinowymi, coś większego chciało go ewidentnie zjeść. 8db01b57ae74323d58c3b233277f19c3.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#137 OFFLINE   Sadek8

Sadek8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 25 listopad 2022 - 10:14

21.11.2022
Temperatura około -2 stopnie
wsch. 07:07
zach. 15:36
ok. 1007.5 hPa
Wiatr: 15.5km/h,
południowy
Stan wody:
Około 550cm delikatny spadek
Faza księżyca:
Malejący sierp
Brania średnie


Zobaczymy co nam przyniesie dzień. Tymi słowami wyruszyliśmy nad wodę. Zimno, mróz, wiatr, możliwe opady śniegu, marznące przelotki, marznący wodzik, odśnieżanie łódki kto normalny w takich warunkach wypływa na wode? Kto nie wypływa niech żałuje. Kolejny listopadowy wypad nad najpiękniejsze jezioro na północy. Wschód słońca nad Drużnem to jak dla mnie zawsze piękny widok. Poznaje to łowisko od kilku lat i zdecydowanie nie warto rezygnować z przymrozków. Wręcz przeciwnie, czekałem na ten moment, aby ochłodzenie zgrało się z moim terminem. Los chciał, że miejsce na łódce odkupiłem z dnia na dzień. Coś jest w takich spontanicznych wyjazdach, bo już nie raz przyniosły fajne wspomnienia. Dwa razy nie musiałem sie zastanawiać. Jade. Przed wyjazdem rozmowa z kompanem z którym będę łowił, szybka analiza pogody, kierunku wiatru i ewentualnych miejsc które chciałbym tego dnia obłowić. Jako, że jechałem z kolegą, który na Drużnie nigdy nie łowił musiał zdać się na moje propozycje.

Roślinność o tej porze roku pozwala już dosyć swobodnie prowadzić przynęty. Tak też staraliśmy się łowić w resztkach różnego rodzaju wystających i gnijących roślin. Ryba na tak dużym obszarze może ustawiać sie wszędzie cieżko wytypować dogodne miejsce. Po ostatnim wyjeździe na Drużno nie zmieniłem swojego zapału do ciagłego poszukiwania i zmiany przynęt. Kolega z łódki otworzył dość szybko w swoim debiucie wodę obrotówką. Ja natomiast cierpliwie do wody od samego początku wrzucałem średnie i duże przynęty. Na przemian w jaskrawych i naturalnych kolorach. Nic szczególnego na wodzie się nie działo. Wiatr z rana delikatny, dryfowalismy spokojnie bez dryfkotwy delikatnie przemieszczajac sie w strone brzegu. Zmieniłem przynęte na średniej wielkości gumę z dużym kopytkiem. Pięknie pracująca guma powędrowała tego dnia po raz pierwszy do wody. Przynęta wpada do wody, wybieram luz na plecionce, rozpoczynam prowadzenie. Kilka obrotów i czuje na kiju mocne uderzenie. Zdecydowanie zacinam i na powierzchni przewala się gruba ryba. Jeszcze nie widziałem, że holuje kolejną życiówke. Ryba zacięta po dalekim rzucie, a przy łódce jest w ciągu kilka sekund. Można powiedziec, że poddała sie bez większej walki. Jakby wiedziała, że i tak wróci do wody. Jedynym jej sposobem na próbę ucieczki było od samego początku do końca holu mocne potrząsanie pyskiem nad wodą. Przynęta była dosyć pewnie wbita w dolną wargę co nie ułatwiało jej wytrzepania przynęty z pyska. Na szczęście tak się nie stało ryba ląduje bezpiecznie w podbieraku. Jest gruba, jest wielka nie myśle czy to mój rekord czy nie. Chcę szybko ją wypiąć, zrobić szybką sesje, mierzenie, ważenie i wypuszczenie, ale w momencie jak juz leży na macie to wiem, że będzie grubo. Wypinam przynęte z pyska układam rybę na macie. I okazuje sie, że poprzedni rekord życiowy 101,5cm z innego jeziorka staje sie przeszłością. Mam w pamięci jeszcze spotkanie z tamtą rybą, ale to co wskazuje miara przerasta moje oczekiwnia. Jest sto dziesięć centymetrów zdrowej grubej ryby! Rodość olbrzymia, tego chyba nie da sie opisać słowami. Pobić po raz drugi w roku swoja życiówke. To jest dobry rok! I niech jeszcze trwa i trwa, a terminy mam już tylko dwa. Choć nie ukrywam, że jeśli ta ryba miałaby 102cm tez bym sie bardzo cieszył, a poprzeczka, którą zawiesiłem sobie tą rybą musi dać mi jeszcze więcej motywacji, żeby w przyszłości stanąć oko w oko z jeszcze większa rybą, a z pewnością takie tutaj też są.

Mógłbym już ten dzień po takiej rybie kończyć, ale apetytu na łowienie nie tracimy. Po zdryfowaniu z miejsca brania, wracamy i przestawiamy się ponownie w pobliżu. W pierwszych kilku rzutach po zatrzymaniu mam kolejne potężne branie. Hol jest zdecydowanie mocniejszy, ryba wydaje się być silniejsza, dużo bardziej energiczna w swoich poczynaniach i odjazdach. Ryba próbuje nurkować pod łódkę, ale zdecydowanie ją od tego zamiaru odciągam, bez przedłużania holu kolejny gruby jesienny szczupak równie szybko ląduje w podbieraku. Sprawne wyczepienie z pomocą kolegi niczym operacja chirurgiczna byle nie zrobić krzywdy rybie, która mimo, że zdrowa i silna już miała spotkanie z innym wędkarzem. To jest ewidentnie mój szczęśliwy dzień.  Trafiliśmy w miejsce gdzie tego dnia stały i żerowały! Myślę, ze w wędkarstwie pomimo umiejęności, czytania wody, analizowania, trzeba mieć dużo szczęścia, cierpliwości, pokory, bo pomimo, że można łowić szczupaki regularnie trafić jednego dnia dwie medalowe ryby to fart? Może i fart. Oby jak najczęściej dopisywało to szczęście wędkarzom w spotkaniach z wymarzoną rybą życia.

Ostatnie dwa wyjazdy na Drużno dostałem od dziewczyny dwa kopniaki na szczęście. Na obu wyjazdach złowiłem po dwie ryby. Przed tym wyjazdem poprosiłem o mocniejsze, żeby też ryby były większe niż ostatnio. Dostałem dwa mocne i jednego słabszego kopniaka na szczęście. Złowiłem dwie ryby, a kolejna duzo mniejsza się spieła. Przypadek? Moze i przypadek, ale po takim wyjeździe, kopniak na szczeście chyba stanie się u mnie regułą.

Szczupak 110cm około godziny 8:43
Szczupak 95cm około godziny 9:11

Wędka Westin W3 do 130g
Daiwa Tatula 200
Plecionka 0.25
Fluorocarbon 1mm

 

Załączony plik  IMG-20221121-WA0036.jpg   49,07 KB   92 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG-20221121-WA0030.jpg   47,61 KB   81 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA"                                                          :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 25 listopad 2022 - 10:24


#138 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 listopad 2022 - 10:32

Ładna ryba i ciekawy opis. Jeżeli się nie obrazisz, to mam jedną uwagę :)

NIGDY nie trzymaj kciuka od góry, ani w powietrzu, ani na pysku. Prędzej czy późnej to się bardzo źle skończy.



#139 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 29 listopad 2022 - 00:01

Jedyny z wieczornego wypadu. Angielskie jezioro na którym o tej porze roku w dzień nie ma możliwości złapać cokolwiek. Za to w nocy wychodzą na żer takie rybcie. Ryba złowiona na shad teez 16 cm firetiger. Wędka stc elite 17lb. Kołowrotek exsence 4000. fa4872d25ef78c73acefcff1df169e00.jpg

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

#140 OFFLINE   kolpi

kolpi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 29 listopad 2022 - 20:31

Osiemdziesiątka z płytkiego jeziorka

Załączony plik  001.jpg   146,06 KB   38 Ilość pobrań






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych