Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   ORKA

ORKA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • Lokalizacjasarnów
  • Imię:grzegorz

Napisano 26 maj 2022 - 15:09

645596b4-9acf-41a4-a4b8-b1e9df.jpg

#42 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 26 maj 2022 - 15:52

Ciężko się łowi w ,,uklejkowej zupie " a jeszcze ciężej jak wiatr zrywa czapkę z głowy ;)

 

Coś tam jednak ostatnio udało się wydłubać :P

 

Wybrałem 4 najładniejsze już naprawdę przyjemne torpedy :P

 

Załączony plik  1.jpeg   146,75 KB   55 Ilość pobrań

 

Załączony plik  3.jpeg   87,18 KB   51 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2.jpeg   109,16 KB   46 Ilość pobrań

 

Załączony plik  4.jpeg   146,75 KB   45 Ilość pobrań

 

Było tez piękne 80+ przy burcie pontonu zapięty za samą skórkę .Łypnął na mnie okiem ,powiedział :do następnego razu ,szarpnął się i ku mojej rozpaczy zniknął w odmętach :(

 

Szkoda że następny raz dopiero za trzy tygodnie ale co się odwlecze .... :D



#43 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 maj 2022 - 19:50

W tym roku bolki póki co mało aktywne. Chyba musi się ocieplić bo mało ataków z powierzchni, w zeszłym roku fajnie było je widać. Przyneta od @MichałAspiusFishing 6,5cm0b091265b35e08a0ee99993dfae1ff83.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

#44 OFFLINE   Ferret

Ferret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie
  • Imię:Paweł

Napisano 29 maj 2022 - 21:08

Gratulacje!
Na małym, płytkim Sanie trudno podejść większego Bolka.
Taki 74 już bardzo cieszy.

Na woblera basońskiego, od Tomasz Janeczek.

OlIxhCx.jpg

 

Załączone pliki


Użytkownik Ferret edytował ten post 29 maj 2022 - 21:08


#45 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 29 maj 2022 - 21:22

Kolejny na Michałowego wobka. Jedno branie jedna ryba. b4e862a7672cae062808e8e428a9f9df.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

#46 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisano 30 maj 2022 - 05:38

2b0f5925c99f9a9emed.jpg
Chudzinka z pierwszego rzutu.
Ślizgacz od szpiega jak zawsze robi robotę.

#47 OFFLINE   LK_FISHING

LK_FISHING

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • Lokalizacjarzeszów
  • Imię:Lucjan

Napisano 30 maj 2022 - 18:53

Może nie duży ale fajnie zdjęcie wyszło to sobie myśle dodam na forum 😁

Załączone pliki


Użytkownik LK_FISHING edytował ten post 30 maj 2022 - 18:53


#48 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 maj 2022 - 20:59

Kolejny bolek, przy kleniowaniu zauważyłem spław większej ryby czyli prawdopodobnie boleń. I tak też było, bo uderzył zaraz w pierwszym rzucie wobkiem w którym się zakochałem z racji możliwości prowadzenia @MichałAspiusFishing dobra robota.1a2f4c1efea4c71aa499810ace36470c.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

#49 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisano 30 maj 2022 - 22:10

a0ad110ebae9989emed.jpg
Standardowo-brak podbieraka=rybka.
Ładnie już odpasiony. Zapięty na zewnątrz udawał kabana😝
Taps bez steru miał dzisiaj swój dzień .💪

Użytkownik wojti80 edytował ten post 30 maj 2022 - 22:12


#50 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisano 01 czerwiec 2022 - 11:42

caac064b145bca87med.jpg
To samo miejsce co przedwczoraj. Ta sama przynęta. Ta sama sytacja- znowu bez podbieraka.Tym razem kazały na siebie czekać aż do 21.30. wpadły na chwilę pochlapały do ciemnego pół godzinki i tyle 😁... I w sumie wystarczy.
Pozdrawiam chorych na bolenioze

#51 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 02 czerwiec 2022 - 21:14

*
Popularny

Ten odcinek mojej podgórskiej Rzeki znałem już wcześniej . Wpadłem kilka razy , trochę połowiłem . Fajna woda , specyficzna w swoim charakterze i nieco odmienna od innych miejscówek rozsianych po rzece . Ryby były , ale jakieś takie niewielkie i niemrawe w chęci do współpracy . Znacznie chętniej i częściej jeździłem na dalsze i bardziej dzikie fragmenty dające poczucie izolacji , pełnej samotności i piękna natury w czystej , majowej postaci  :) . W tym roku moja ulubiona meta zniknęła ot tak , po prostu . W majowy weekend po dotarciu na miejsce okazało się,  że zamiast monumentalnego zakrętu z potężną skarpą w tle i wściekłym , brzanowym nurtem walącym wprost na nią zastałem niemal stojącą wodę podniesioną o dobre dwa metry . Okazało się,  że dokończono budowę progu spiętrzającego kilka kilometrów niżej i stało się to , co się stało . Szukając zatem alternatywy nieco bliższej lokalizacyjnie ( paliwko  :rolleyes: ...) i dającej szansę na płynącą żwawiej wodę wobec totalnej niżówki na mojej rzeczułce , trafiłem właśnie tutaj . 

Ciek zmienił się zupełnie w stosunku do tego , co zapamiętałem sprzed dwóch czy trzech lat . Niby główne elementy koryta , dojście do wody i układ nurtu na miejscówkach pozostały niemal takie same , bez jakichś rewolucji powodziowo-przyborowych . Ale to , co w tej wodzie pływało i pozwoliło się zaobserwować przyprawiło o zawrót głowy . Klenie duże i dużo . Wśród nich wielkie . Jazie takie , że mogłyby brać i bym nie narzekał  ;) . Do tego leszcze jak łopaty i jako zwieńczenie , czas od czasu przemykające bolenie . Od standardowych po duże . Bajka . Każdy centymetr wody kipiący życiem . Narybkiem , robactwem , roślinnością falującą w ostrym nurcie . Dla mnie , spinningisty małomiasteczkowo-małorzeczułkowego widoki tego rodzaju są czymś absolutnie niecodziennym i wprawiającym nieodmiennie w zachwyt . Rybostan jednym słowem z potencjałem , którego początkowo wykorzystać nie umiałem  :D . Jakieś kleniki się pojawiały, jazie o dziwo omijały mnie szerokim łukiem , leszcz ogromny nieomal zassał na moich oczach podanego pod nos KillerEgga , ale spaliłem zacięcie . Wrażenia z takich łowów bezcenne,  bo widoki niesamowite ale i frustracja w tle się czaiła , bo ciężko było mi sprowokować do brania coś większego . 

To był trzeci albo czwarty wyjazd . Przedostatni weekend maja . Poziom wody nieco podniesiony . Większość grubych ryb widzę w cieniach nurtowych przy brzegu , w delikatnych spowolnieniach za wystającymi i łamiącymi nurt kępami krzaków . Podanie od góry przynęty jest niemożliwe w większości przypadków bo albo pionowa skarpa nie pozwala na zejście i wychylenie kija na odpowiedni dystans , albo jest za głęboko żeby zrobić to z wody . Znajduję jedno jedyne miejsce , które pozwala podać przynętę od dołu , sprowadzając ją z prądem . Jestem na początku rozległego bystrza . Kilka metrów w dół mam bardzo ciekawy dołek , w którym wcześniej widziałem czmychającego dużego jazia . Podaję kilka razy wobka , ale bezskutecznie . Przedzieram się przy samym brzegu w górę rzeki . brodząc po kolana i starając się być maksymalnie niewidocznym . Dochodzę do miejsca , z którego mogę oddać rzut sięgając malutkiej wnęki . Na końcu TurboEgg od @gajosika . Wobler dostatecznie dalekosiężny i dający możliwość ciekawej prezentacji również z prądem . Pierwszy rzut z ostrym , kleniowym kąśnięciem . Nie wcięty . Drugi rzut idealnie taki , jak chciałem . Przynęta ląduje nieco wyżej krzaczka . Naprowadzam ją w wolniak ze wstecznym prądem , po czym wychodzi w nurt . Delikatnie podszarpuję i błyskam wobkiem . Dosłownie kilka metrów ode mnie wielka ryba zawija się z prądem , łapie przynętę i odjeżdża prostopadle w nurt . Jestem nieomal przekonany , że mam ogromnego klenia tym bardziej , że kumpel kilka dni wcześniej i kilka kilometrów niżej łapie nieomal sześćdziesiątkę . Po pierwszych kopnięciach na kiju i rajdzie z prądem już nieomal wiem , że to boleń . Po kilku dalszych chwilach już wiem , że to BOLEŃ . Kiedy ryba znalazła się poniżej mnie na początku bystrza wiedziałem,  że jest grubo . Udało się ją zatrzymać i sprowadzić do przybrzeżnego dołka , od którego zaczynałem obławiać miejscówkę i dzięki temu trzymała się tam , robiąc długie rajdy w dół , a potem w górę . Trwało to wszystko dosyć długo jak mi się zdaje ,ale widoki zarejestrowane w czasie tego holu to coś , co zostanie w pamięci na zawsze . Stoję w krystalicznej i rwącej wodzie po krawędź woderów obserwując szalejącego pod nogami życiowego bolenia . Cudo . Ten widok , kiedy wygięty w delikatne es łapie pęd nurtu na siebie i wykorzystuje go by zwiększyć swoją siłę odejścia . Albo kiedy przechodzi nieomal między nogami na pełnym gazie waląc w dół rzeki ... Koniec końców udaje mi się zapakować rybsko do podbieraka . Wypełnia go całego . Jest bardzo ciężki i wielki . Jednym szarpnięciem w siatce demoluje solidną kotwiczkę woblerka . Ryba dla mnie absolutnie fantastyczna . Zawsze podziwiałem łowców boleni na Forum i liczyłem w skrytości ducha,  że łowiąc klenie w wodach , w których on występuje uśmiechnie się kiedyś do mnie szczęście . Nie przypuszczałem jednak , że będzie to od razu PB . Dotychczasowy rekord to ryby sprzed kilku lat , złowione na zaporówce z premedytacją , choć nie do końca typowo boleniowo . Wtedy było to 73 i 77 centymetrów ( o ile pamiętam ) grubych ,wrześniowych krawężników . Ta ryba była znacznie smuklejsza i mierzyła 81 centymetrów . Odpłynęła ciężko i dostojnie . Cudowne stworzenie .

 

Załączony plik  IMG_20220522_151357.jpg   97,22 KB   40 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20220522_151443.jpg   102,88 KB   41 Ilość pobrań

 

Sprzętowo FX902-2 od Dąbka , Vaniek C3000 16' , monofil 0,16 mm dragonowski i na końcu TurboEgg od @gajosika ze starych zapasów . Kij mimo , że 8 lb , absolutnie dał radę . Nie to , że jest to kijek na bolenie ( zwłaszcza w tym rozmiarze ) , ale łowiąc z brzegu w dosyć komfortowych warunkach holu nie martwiłem się o to , że nie dociągnę tej ryby pod prąd czy też puszczę ją w bystrze . Po prostu kij się giął na maksa a ja nie przejmowałem się tym specjalnie ,przytrzymując szpulę ręką doginając go jeszcze bardziej . Oczywiście inaczej by to pewnie wyglądało w późniejszym okresie , kiedy ta ryba byłaby jeszcze grubsza i silniejsza . Inaczej by to też wyglądało na plecionce ... Tak czy inaczej udało się i jestem przeszczęśliwy  :D .

 

Załączony plik  IMG_20220528_150027.jpg   85,5 KB   41 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA"                                       :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 03 czerwiec 2022 - 10:59


#52 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1449 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 czerwiec 2022 - 22:11

Coś pięknego 😉
  • wildriver i malinabar lubią to

#53 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisano 03 czerwiec 2022 - 09:18

Chciałem wrzucić rybki z wczoraj.... ale to bez sensu po wpisie i rybie Bartka.
Gratulacje. Też takiego chcę
  • malinabar i mario70 lubią to

#54 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 03 czerwiec 2022 - 10:42

Dawaj @wojti . Ty je systematycznie łowisz . Mnie się to zdarza okazjonalnie i sporadycznie  :) .


  • wojti80 lubi to

#55 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 03 czerwiec 2022 - 11:05

Lubię Twoje wpisy. Jesteś jedną z kilku osób, dzięki którym j.pl jest forum na które warto zaglądać.

#56 OFFLINE   Borsuk

Borsuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa Tarchomin

Napisano 03 czerwiec 2022 - 11:32

Witam Panowie ;)

Wiem, że to nie ten "dział" ale tematu samej Odry poza szczecińskim odcinkiem nie znalazłem...

Otóż planuje z koleżką wybrać się w tym miesiącu nad wspomniana rzekę aby zobaczyć to 'mityczne boleniowe polskie eldorado' ;p
Wstępnie wybór padł na okolice Krosna Odrzańskiego i ujścia rz. Bóbr.
Wiem że wielu z Was łowi na Odrze i tu moje pytanie....czy to sensowny wybór co do miejscówki? Czy może macie jakieś inne odcinki/okolice do polecenia? Oczywiście nie chodzi mi o konkretne "mety" czy współrzędne (nie zamierzamy nikomu zadeptywac ulubionych miejscowek..;) ) a jedynie o nakierowanie na jakiś odcinek, na którym byłoby sporo potencjalnych miejsc w których szukanie rap miałoby większy sens niż na miejscu wytypowanym na 'chybił-trafił'. Jedziemy kawał drogi na 2, może 3dni więc nie chcielibyśmy marnować czasu na szukanie będąc już na miejscu. Dobrze byłoby gdyby polecany odcinek miał możliwość opłacenia pozwolenia przez internet.
Jeśli ktoś jest w stanie pomóc i coś doradzić to poproszę o wiadomość na priv żeby bardziej nie zaśmiecać wątku.
Z góry dziękuję i pozdrawiam! ;)

#57 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisano 03 czerwiec 2022 - 12:17

Użytkownik bartsiedlce edytował ten post dziś, 11:59

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA" 

 

 

Jaka nominacja? Konkurs roztrzygnięty!  :D



#58 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisano 03 czerwiec 2022 - 13:03

c9f7c5f411b06265med.jpg
Jedna z kilku wczorajszych rakiet.
Nie było praktycznie żadnych oznak żerowania a wychodziły do powierzchni jak złe
Większość ataków skuteczna co nieczęsto mi się zdarza jeżeli chodzi o mój sposób łowienia.
Do poniedziałku przerwa..

#59 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 04 czerwiec 2022 - 11:58

Wiślany 76 cm.

Załączone pliki



#60 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 06 czerwiec 2022 - 10:21

Nocny wiślany na Blejka od Hegemona.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych