Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Realne "dozywotnie" gwarancje i dostepnosc czesci ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 15 czerwiec 2022 - 17:29

Tak z ciekawosci, mamy jerkbaita i jego rod-building od kilkunastu lat, pracowni mielismy i nadal mamy w Polsce wiecej niz gdziekolwiek w Europe, OK Kacapow nie liczymy z oczywistych wzgledow, ilosc hand mejdow made in Poland obdzieli z pol Europy...

To jak to wyglada po latach, te Feniksy to ktos "obrabia" czy na chrust? Batsony, Talony, Lamiglasy, Loomisy?

Ja ostatnio do Gattiego pisalem o szczytowke do travela 10' do 35 gram. Z glupoty zlamana to nie sciemnialem, karty tez mu 15 lat temu nie odeslalem. 47 euro plus wysylka, dostepne od reki, to tak przy okazji domowilem sobie najlepszy blank 2.75 do 14 gram :)

A jak u Was?

Michael
  • Night_Walker lubi to

#2 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 czerwiec 2022 - 17:48

Tzn że tak wygląda dożywotnia gwarancja na blanki/kije Gattiego ?
47 € + wysyłka ?
Czy też ta gwarancja nie obejmuje po prostu uszkodzenia z winy użytkownika ?
Bo nie bardzo rozumiem no chyba że te 47€ to jakiś ułamek ceny za 1/2 blanku i taka "łaska" producenta

#3 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 15 czerwiec 2022 - 18:31

Tzn że tak wygląda dożywotnia gwarancja na blanki/kije Gattiego ?
47 € + wysyłka ?
Czy też ta gwarancja nie obejmuje po prostu uszkodzenia z winy użytkownika ?
Bo nie bardzo rozumiem no chyba że te 47€ to jakiś ułamek ceny za 1/2 blanku i taka "łaska" producenta

Kolega Bujo napisał przecież, że złamał ją z własnej winy. Chyba nie ma świecie firmy oferującej dożywotnią gwarancję która obejmuje uszkodzenia mechaniczne z winy użytkownika  :)



#4 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 15 czerwiec 2022 - 18:38

Kolega Bujo napisał przecież, że złamał ją z własnej winy. Chyba nie ma świecie firmy oferującej dożywotnią gwarancję która obejmuje uszkodzenia mechaniczne z winy użytkownika  :)

Ja moją StCroix Elite rozjechałem samochodem. Uznali



#5 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 15 czerwiec 2022 - 19:24

Ja moją StCroix Elite rozjechałem samochodem. Uznali

W takim razie chyba mało wiem :) . Nie przypuszczałem że producent może oprócz wad i naturalnego zużycia, ponosić koszty wszelkich przyczyn zewnętrznych, od niego niezależnych 



#6 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 15 czerwiec 2022 - 19:33

W takim razie chyba mało wiem :) . Nie przypuszczałem że producent może oprócz wad i naturalnego zużycia, ponosić koszty wszelkich przyczyn zewnętrznych, od niego niezależnych 

 

To takie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków ta gwarancja dożywotnia. Nikt specjalnie kija na kolanie nie łamie, aby reklamować. Bo chyba nie sądzisz, że w cenie wyrobu takie przypadki nie są zawarte. 



#7 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 15 czerwiec 2022 - 19:42

Phenix,MHX wymiana bez problemu.Koszt wysyłki.
Przez naszych dystrybutorów.

Użytkownik kogut edytował ten post 15 czerwiec 2022 - 19:42


#8 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 15 czerwiec 2022 - 20:53

To takie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków ta gwarancja dożywotnia. Nikt specjalnie kija na kolanie nie łamie, aby reklamować. Bo chyba nie sądzisz, że w cenie wyrobu takie przypadki nie są zawarte. 

Tak, zgadza się. Często cena fizycznego wyrobu w żaden sposób nie odnosi się do kosztów jego wyprodukowania więc co w niej jest? Właśnie m.in. koszty pozostałe czyli m.in. niestandardowa gwarancja, koszty marketingu, "godne" marże, itp.



#9 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 15 czerwiec 2022 - 21:07

Hej,
Warunki dozywotniej gwarancji byly proste, mam w przeciagu roku odeslac podpisana karte jaka mi wyslal Sandro wraz z zakupiona wedka. Karty nie odeslalem, gdzies zgubilem. Koszt akurat 1/3 wedki bo to travel. Ten plus wymieniony wczesniej 2.75 do 14 gram, takie 10.5 jankeskie to dwie rod-buildingowe perelki jakich raczej nie znacie.

#10 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 15 czerwiec 2022 - 21:13

Servus Michael,
Podaj prosze dokladny opis blanku 2,75 , do 14 g.
Szukam podbnej wedki w wersji travel.

Dziekuje i Pozdrawiam Zbigniew

#11 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 15 czerwiec 2022 - 23:42

Servus Michael,
Podaj prosze dokladny opis blanku 2,75 , do 14 g.
Szukam podbnej wedki w wersji travel.

Dziekuje i Pozdrawiam Zbigniew


Hej,

Nie znam zadnego blanku travel do 14 gram. Gatti mialy problem z lamliwoscia, tych dwoch wspomnianych modeli to nie dotyczylo.

Ten 3-14 gram super radzil sobie ze wzelkim lekkim lowieniem wlaczajac pstragi, lipienie oprocz tego co zyje w nizinnej rzece.

#12 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 czerwiec 2022 - 06:41

Kolega Bujo napisał przecież, że złamał ją z własnej winy. Chyba nie ma świecie firmy oferującej dożywotnią gwarancję która obejmuje uszkodzenia mechaniczne z winy użytkownika :)


Kiedyś za " starych dobrych czasów" ArtRod sprzedawał blanki Talona z taka gwarancją
Pokrywałeś tylko koszt wysyłki

#13 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 czerwiec 2022 - 06:42

Tzw dożywotnia gwarancja ma proste założenia i zasady - kupujemy świetny i długowieczny towar od stabilnego producenta, traktującego swoich klientów jak najbardziej poważnie. To i gwarancja musi być długa  :)  Zresztą prawdopodobieństwo różnych awarii wśród bardziej świadomych.. i wybrednych użytkowników, nie jest aż tak wielkie, jak w przypadku wyborów wyborów z segmentu dużotaniotesco, aliexpress czy promocyjnej pół darmochy dla konsumpcyjnie urządzonej biomasy. Albo troglodytów  :)

 

Do umywalkowej baterii  Miele, po trzydziestu paru latach używania, dwa równie staromodne wkłady odebrałem za równą dychę. Mogą mnie przeżyć..   



#14 OFFLINE   PaPaDaNcE

PaPaDaNcE

    kochający mąż

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • LokalizacjaBiałystok/Wasilków
  • Imię:Maciej

Napisano 16 czerwiec 2022 - 10:24

A ja znam blank travel do 14g😉Załączony plik  IMG_20200824_121541_resize_91.jpg   71,96 KB   7 Ilość pobrań

#15 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 16 czerwiec 2022 - 12:41

To blank muchowy #8

#16 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 czerwiec 2022 - 14:48

Dozywotnia gwarancja szczegolnie jak chodzi o sprzet wedkarski jest elementem "sprzedazy marzen" a nie konkretnego produktu i mimo tego, ze dzisiejszym technicznym swiecie jest kompletnym anachronizmem to wciaz chwytliwym zabiegiem marketingowym. Nie jest mi znany jakikolwiek konkretny model wedki ani kolowrotka, ktory jest produkowany przez wiecej niz 10 -15 lat w niezmienny sposob, a gdzie tu mowa o "dozywociu". Firmy tna koszty i pozbywaja sie jakichkolwiek magazynow. Chyba,- chyba, ze gdzies drobnym maczkiem zapisane jest ze owo dozywocie dotyczy tzw "smierci technicznej/technologicznej produktu", co przy obecnych zmianach moze oznaczac nawet okres jednego lub dwu lat....

Jeszcze gdzies przed dwudziestu laty pojawialy sie kolowrotki np Kanciaki Daiwy, ktore mialy takowa gwarancje, ale nie jest mi znany zaden przepadek by po awarii tego modelu owa gwarancja zadzialala. Moze tez tak byc, ze tylko mnie nie jest znany takowa przypadek, dlatego pisze tylko i wylacznie o wlasnym doswiadczeniu. 

Co do tzw polamanych wedek. Pare ich w zyciu polamalem i tak:

"Dozywotnia gwarancja"  Sage zadzialala mimo iz model ktory polamalem w momencie zglaszania reklamacji juz od roku nie figurowal w katalogu i nie byl osiagalny na rynku.

Maciek Wilk polski dystrybutor zalatwil sprawe szybko i profesjonalnie, zaplacilem tylko 40$ za przesylke. 

Ale juz inny gigant Haus of Hardy, ktorego polamalem (wada materialowa) uznal iz byla to limitowana seria blankow i wiecej nie beda ich produkowac, bylo to w trakcie "normalnej gwarancj" poniewaz chcialem te wedka bo byla swietna, naprawilem i lowilem dalej...

Podobnie jak Sage zachowal sie Phenix, gdzie Lukasz niezwlocznie (w pare tygodni) przyslal szczytowke, ktora sie rozwarstwila...

I tu mysle ze doszedlem do tego o co Michalowi naprawde chodzilo przy zakladaniu watku.

Szumne i butne wypowiedzi Lukasza dotyczace dozywotnich gwarancji na "jego" modele Phenixa w konfontacji z jego osobistym  zniknieciem z rynku RB.

Merytorycznie bylo juz o tym w watku o Phenixach, wiec szkoda klepac w klawiature. Moral jaki przynajmniej dla mnie wynika z tej przygody i Lukasza nieszczescia polega na tym, ze nawet gdy ma sie:zdrowie, sile i jest sie mlodym do tego ma sie koneksje i zapewnienia, uklady i ukladzikli i do tego niezly produkt,- to mimo to nalezy zachowac pokore wobec rzeczy ktore sie dzieja mimo naszych mozliwosci analitycznego przewidywania.

Tak refleksja zakoncze swoj post,- bo

- kto wiedzal piec lat temu ze jakis wirus postawi swiat na glowie i zmieni dotyczasowe nawyki dostaw produktow i surowcow?

-kto diesiec lat temu myslal ze realny jet kinetyczny konflikt u naszych sasiadow na skale ktory obserwujemy?


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 16 czerwiec 2022 - 15:23

  • Fatso i la-bazooka lubią to

#17 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 czerwiec 2022 - 18:21

Arek niby masz rację ale
Zakładając hipotetycznie iż np łamię blank Talona
I jeśli w opisie produktu zamieszczonym przez sprzedawcę/dystrybutora od którego go kupuję widnieje iż posiada on "dożywotnią" gwarancję to za ewentualne roszczenia odpowiada właśnie sprzedawca gdyż to z nim zawarłem umowę cywilnoprawną w postaci umowy kupna tego produktu
A udowodnienie iż takowa gwarancja miała znaczący wpływ na wybór tegoż produktu nie jest wcale takie trudne
I jeśli w razie np upadłości producenta, zaniechania produkcji itp nie mogą dotrzymać takowej gwarancji to należy się rekompensata finansowa
Przerabiałem podobny temat choć niewędkarski i skończyło się pozytywnie bez sądu itp a wystarczyło kika maili

#18 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 16 czerwiec 2022 - 19:18

Arek,

Mylisz sie myslac ze chodzi mi tylko o Phenixa. Wiele jest dosc oczywistych. Nie ma czesci do starych CD z Nowej Zelandi czy poznienszych juz Chin jak Taiaha, do RX8 2.90 12 lbs dalej moge kupic szczytowke bo jeszcze je robia.

Dalszy temat watku dotyczy dostepnosci czesci gdzie Gatti jest milym zaskoczeniem.

Pytam sie o Wasze doswiadczenia z czystej ciekawosci.

Sage ma dostepne czesci do starych modeli, trzymaja zapas. Kilka lat temu pytalem sie o szczytowke do 2 czesciowego RPLXi, zero problemu tylko wysylka byla droga.

#19 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 16 czerwiec 2022 - 20:15

Sage dorobi element nawet do kija z przed 20 lat , z takim  podejściem biją na głowę inne firmy.



#20 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 17 czerwiec 2022 - 10:22

Arek niby masz rację ale
Zakładając hipotetycznie iż np łamię blank Talona
I jeśli w opisie produktu zamieszczonym przez sprzedawcę/dystrybutora od którego go kupuję widnieje iż posiada on "dożywotnią" gwarancję to za ewentualne roszczenia odpowiada właśnie sprzedawca gdyż to z nim zawarłem umowę cywilnoprawną w postaci umowy kupna tego produktu
A udowodnienie iż takowa gwarancja miała znaczący wpływ na wybór tegoż produktu nie jest wcale takie trudne
I jeśli w razie np upadłości producenta, zaniechania produkcji itp nie mogą dotrzymać takowej gwarancji to należy się rekompensata finansowa
Przerabiałem podobny temat choć niewędkarski i skończyło się pozytywnie bez sądu itp a wystarczyło kika maili

Nie bylo moim zamiarem kwestionowanie prawnego wymiaru tego zagadnienia, bo po prostu nie mam w tej mierze zadnych istotnych doswiadczen...

Mysl moja krazyla wokol mozliwosci odtworzenia stanu, jaki mial nasz sprzet przed nieszczesliwym zdarzeniem w oparciu o tzw "wieczysta gwarancje".

W dalszym ciagu przekonany jestem, ze jest to z wielu przyczyn zwiazanych z upywem czasu mega trudne i czesto mozliwe jedynie po akceptacji jakisch tam kompromisowych rozwiazan.

Nie ma oczywiscie za czym plakac i tesknic. Ot taka jest przemijalnosc rzeczy...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 17 czerwiec 2022 - 10:23





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych