Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12411 odpowiedzi w tym temacie

#11761 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 08 sierpień 2022 - 06:44

Rzeka potrafi zaskoczyć :)|
attachicon.gif ś1.jpgattachicon.gif ś1a.jpg

Fajna świnia
  • korol lubi to

#11762 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2022 - 10:56

Załączony plik  09.08.2022.jpg.png   151,6 KB   48 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam,

Robert



#11763 OFFLINE   pieczywko

pieczywko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2022 - 16:25

Trzeba jakieś bolki wrzucić bo jeszcze ktoś nieobeznany z tematem pomyśli że Wisła szczupakiem stoi ;)

Załączone pliki

  • Załączony plik  70.jpg   50,03 KB   40 Ilość pobrań
  • Załączony plik  9-82.jpg   62,97 KB   39 Ilość pobrań
  • Załączony plik  pow.jpg   47,38 KB   39 Ilość pobrań

Użytkownik pieczywko edytował ten post 09 sierpień 2022 - 16:27


#11764 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 10 sierpień 2022 - 09:00

Ja wczoraj postanowiłem odpocząć od Wisły i wraz z moim młodym wybrałem się nad wiślane starorzecze za okonkiem (dzika woda, nie PZW). Okonki brały aż miło, łącznie miałem z 10 sztuk, ale wszystkie niewielkie. Za to mój junior na sam koniec na okoniówkę trafił szczupaczka 52 cm, tak więc chyba mamy kolejnego zarażonego naszym hobby :-) 



#11765 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 11 sierpień 2022 - 12:18

Trzeba jakieś bolki wrzucić bo jeszcze ktoś nieobeznany z tematem pomyśli że Wisła szczupakiem stoi ;)

Wojtek - szacun, że jest znalazłeś na tej pustyni....na Ciebie zawsze można liczyć.... B)



#11766 ONLINE   Wacha

Wacha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:W.

Napisano 14 sierpień 2022 - 14:47

Odrzańska katastrofa ekologiczna zdominowała wszelką dyskusję...przy tej śmierdzącej sprawie nie można przejść obojętnie..., ale nie o tym.

Wczoraj wyskoczyłem popołudniu pobrodzić na warszawskim odcinku Wisły, ale niestety nie napiszę nic o rybach..., gdyż zaobserwowałem coś innego..

Na południu od Warszawy (i w samej Warszawie) przeszedł wczoraj w porannych godzinach dość duży deszcz...i tradycyjnie jakiś czas po nim w wodzie zaczęło płynąć...sporo papieru toaletowego, patyczków do uszu, kłębków włosów, chusteczek, czasami także zużyte prezerwatywy i wiele innych "ciekawostek". Do tego doszedł szczególnie nieprzyjemny fetor i jakieś kolorowe plamy na wodzie... Czy tylko mnie dziwi zawartość zrzucanej do Wisły "deszczówki?

Po niedługim czasie spędzonym w "takich przyjemnych okolicznościach przyrodniczych" odechciało mi się łowić (wiadomo, że w przeszłości - tej odległej i tej niedawnej - była to niestety normalność).

Qrwa kiedy doczekamy się względnej normalności? Nie mówię już o potencjale rybnym, bo tego się już nie odbuduje do poziomu sprzed lat, ale w sprawie ochrony środowiska, szczególnie po tak bolesnych i brzemiennych w skutkach doświadczeniach nad Odrą i innymi antropopresyjnie zniszczonymi wodami, można poczynić starania ku lepszemu...

Pozdrawiam,
Adam W. (Wacha)
  • teki77 i jacekp29 lubią to

#11767 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 14 sierpień 2022 - 21:36

Adam, spokojnie, rząd już się wziął do roboty. Parę łbów spadło, Mateo zrobił konferencję na brzegiem rzeki, rok-dwa będziemy mieli ryb po kokardę.



#11768 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 14 sierpień 2022 - 22:08

Ten wczorajszy poranny deszcz zrobił mi " kuku" .wszedłem na opaskę i po zrobienu 3 rzutów musiałem uciekać. Burza zrobiła się dosłownie z niczego , weszła z Gocławia i przeszła przez rzekę . Wiałem ile miałem sił. Zaczym doszedłem/ dobiegłem do bezpiecznego miejsca byłem kompletnie mokry ( w butach chlupało) . Bogu dzięki że żaden piorun nie miał ochoty walnąć w węgiel który miałem ze sobą... wrócę tam , bo tam są klenie... I bolenie i sandacze...

#11769 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 sierpień 2022 - 08:46

"weszła z Gocławia i przeszła przez rzekę"
Ktoś jeszcze nie wie gdzie jest ta "sandaczowa opaska" ?
  • Night_Walker lubi to

#11770 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 15 sierpień 2022 - 20:39

Niedługo Grzesiek będzie pisał "tam były klenie... I bolenie i sandacze..."


Użytkownik RBTS edytował ten post 15 sierpień 2022 - 20:40

  • robert2 lubi to

#11771 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 sierpień 2022 - 20:59

Dlatego właśnie coraz mniej ludzi tu cokolwiek publikuje i ten portal umiera pod tym względem ( I nie tylko pod tym..) bo zaraz się znajduje " grupa dochodzeniowa " która snuje swoje domysły i wie lepiej. wyjdźcie wy lepiej gdzieś nad wodę....
  • slawek_2348, Pisarz.......ewski Piotr, malcz i 2 innych osób lubią to

#11772 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 16 sierpień 2022 - 18:04

Byłem nad wodą - całkiem niedaleko zresztą. Znam tę wodę od ponad trzydziestu lat. Pozostały głównie wspomnienia dawnej świetności. Jestem pewien, że nie chcesz widzieć beretowanych sandaczy (i sumków) każdej wielkości wyciąganych na gruntówki z trupkiem.


  • robert2 lubi to

#11773 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 19 sierpień 2022 - 13:09

Taki poranny sumek z ostatniego wypadu. Nieduży, ale za to nagrany w pięknej wiślanej scenerii z odgłosami żurawi w tle. Był też drugi troszkę większy, ale złowiony zupełnie po ciemku więc filmu nie ma. 


Użytkownik Traq edytował ten post 19 sierpień 2022 - 13:18


#11774 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 19 sierpień 2022 - 19:30

Bardzo klimatyczne! 😍
  • Traq lubi to

#11775 OFFLINE   wojciech1919

wojciech1919

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojciech

Napisano 20 sierpień 2022 - 20:36

Film bardzo fajny, nagrane branie mega.
  • Traq lubi to

#11776 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 25 sierpień 2022 - 07:16

Od ostatniego wpisu nie minęło za dużo czasu, a doszły mi fajne rybki z kolejnych trzech gatunków, w tym jeden nieoczekiwany, czyli dzisiejszy złoty leszcz.

Załączony plik  L1b.jpg   47,4 KB   33 Ilość pobrań
Na Wiśle właściwie jestem już w tym "roku" spełniony, o ile można nazwać rokiem, gdy się zaczyna sezon pod koniec maja :D
Pozostał tylko duży jaź, który jakoś mocno mnie nie motywuje, zwłaszcza, że rekord mam w nim dość mocno wypróbowany.

Ewentualnie mocno selektywne łowienie z nadzieją na trzecie PB.

Pozdrawiam


Użytkownik korol edytował ten post 25 sierpień 2022 - 07:29


#11777 ONLINE   Wacha

Wacha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:W.

Napisano 25 sierpień 2022 - 09:22




"Na Wiśle właściwie jestem już w tym "roku" spełniony, o ile można nazwać rokiem, gdy się zaczyna sezon pod koniec maja :D
Pozostał tylko duży jaź, który jakoś mocno mnie nie motywuje, zwłaszcza, że rekord mam w nim dość mocno wypróbowany.

Ewentualnie mocno selektywne łowienie z nadzieją na trzecie PB".


Szacun Piotrek,

 

patrząc na Twoje bogate doświadczenie - Ty to w pustej wannie rybę byś złowił... - i to konkretną :)

 

Ale na poważnie - też ostatnio miałem takiego złotego abramis brama, tyle że nie został złowiony, lecz złapany (za kapotę) przy nocnym poszukiwaniu sandacza. Chwilę później był jeszcze jeden w ten sam sposób, za to sandacza zero.

Wiem, że sandacz lubi bliską obecność leszcza, ale nie dane mi było jeszcze w tym sezonie spotkać się z mętnookim na mazowieckim odcinku Wisły.

Złowionego (tj. za pysk) na Wiśle w tym sezonie leszcza jeszcze nie mam, na innej rzece (Narew) w tym roku było takich kilka.

 

Jazia na Wiśle to już dawno nie złowiłem (z rozmów nad wodą to nawet grunciarze i spławikowcy nie mają się tu za bardzo czym pochwalić), populacja tej ryby znacznie zubożała, potwierdzają to inni napotkani wędkarze-spinningiści, którzy na Wiśle spędzili niekiedy więcej czasu, niż ja mam lat. W tym roku pobiłem PB w tej rybie, ale również na innej rzece...baaaa trafiły się trzy ryby pod rząd z jednego miejsca w niespełna godzinę.

 

Jednak na Królowej dane mi było fajnie pobrzanować...od początku sezonu (do końca czerwca nie łowiłem praktycznie na Wiśle) złowiłem selektywnie już kilka ślicznotek, mam nadzieję że to nie koniec.

Brzanowanie wciąga...jak chodzenie po bagnach :) :) :)

 

Szczupaka na Wiśle nie złowiłem w tym sezonie, za to pomagałem podebrać fajną sztukę innemu wędkarzowi plus widziałem jednego na spokojnej wodzie, kiedy schodziłem z rafy. Generalnie moim zdaniem warszawska Wisła, to niezbyt szczupakowa woda, choć we wcześniejszych wpisach pojawiały się ciekawe sztuki i to złowione przez tego samego Łowcę. Zatem można :)

 

Wiślanego Pana z długim wąsem nie wyjąłem jeszcze (dwa razy próbowałem dotąd się z nim skonfrontować, bez skutku; ale na Narwii w czerwcu kilka ich wyjąłem, pobiłem także swoje PB), z boleniem u mnie w tym sezonie słabo (mam nadzieję, że we wrześniu się poprawię), świnki nie złowiłem od trzech sezonów, kleni w tym sezonie kilka, ale żadnego ponad 40 cm (przyłowy przy brzanowaniu, nie nastawiałem się typowo pod te ryby), jeden mały okonek się trafił i tyle. A nie, zapomniałem, była też duża płoć na samym początku sezonu, ale to też Narew.

 

Ale również czuję się prawie spełniony w tym sezonie, głównie za sprawą brzan :)

 

Słyszałem od Kolegów po kiju, że w tym sezonie trafia się dużo przyłowów drobnego (zeszłorocznego) sandaczyka, sam kilka trafiłem. Z jednej strony cieszę się, że takie maluszki tu pływają (mam nadzieję, że są to ryby z tarła a nie z zarybień), z drugiej tak ja jak i zapewne inni z jerka liczą na to, aby takie przyłowy nie trafiały się w ogóle, bo po konfrontacji z woblerem ich przeżywalność może być niezbyt wysoka. Jeden połknął mi brzanowego wobka, zapięty był za trzy groty, nie mogłem otworzyć mu pyska, po uwolnieniu - pomimo usilnych starań - padł ofiarą mewy. Temperatura wody też im nie sprzyja.

 

Mam nadzieję, że gdy zrobi się nieco chłodniej i ja będę miał się tu czymś pochwalić nie licząc brzany.

 

Pozdrawiam, połamania :)

Adam W. (Wacha)

 

 



#11778 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 25 sierpień 2022 - 10:26

Adam,
powtarzalna brzana to już top, także zdecydowanie masz co świętować :) Sezon bardzo fajny.
Może, jakby nie siatki i Włocławek człowiek próbowałby złowić łososia, a tak co może być fajniejszego?
Jeszcze z sumy z brodzenia. Bolenie tak nie cieszą, sandacz zbyt losowy.


Ja to już dawno nie miałem malutkiego mętnookiego. Łowię raczej pojedyncze ładne sztuki. A kiedyś brały na rafach na okrągło, bywało, że w środku dnia miałem po 6-9 ryb w granicach 30-40cm. Człowiek sobie wyobrażał co będzie za kilka lat jak podrosną :D

Z jaziami mam takie obserwacje, że kilka lat temu zaczęły znikać z raf. Długo była to podstawowa ryba obok klenia. Jednego dnia trafiały się dwa, kolejnego cztery. W ostatnich latach tylko pojedyncze duże sztuki. Niby przy kolektorze Dewajtis, czy też na Czajce jest ich więcej, ale miejsca mnie odpychają. Od mocniejszych wycieków staram się nie schodzić poniżej Mostu Północnego...W tym roku nie mam żadnego, ale też trzeba podkreślić, że nie przekroczyłem 10 wyjść z lekkim spinningiem.

Leszcze trzymają poziom. Co roku na małe woblery łowię kilka sztuk, zwykle w okresie tarła lub jesieni. Co najmniej drugie tyle podhaczam - boleniówkami lub późną jesienią gumami. Statystycznie ze dwa leszcze prawidłowo atakują sandaczową gumę.

Okonie  miałem dwa ok 35 i 28cm i jeszcze 35+ z Bugu.

Na szczupaki rafowe zupełnie się nie nastawiam - przypadek. Ale jakby w listopadzie obławiać dołki za główkami, a teraz przykosy, to pewnie coś by się trafiło.
W ostatnich latach miałem kilka.


Użytkownik korol edytował ten post 25 sierpień 2022 - 11:06

  • bob74 i Wacha lubią to

#11779 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 sierpień 2022 - 11:03

A propos szczupaka z Wisły. Ryba złowiona w poniedziałek na powitanie z Wisłą po powrocie z urlopu.

Pozdrawiam,

Robert

Załączone pliki



#11780 ONLINE   Wacha

Wacha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:W.

Napisano 25 sierpień 2022 - 11:32

A propos szczupaka z Wisły. Ryba złowiona w poniedziałek na powitanie z Wisłą po powrocie z urlopu.

Pozdrawiam,

Robert

Hehe o Wilku mowa :)

 

Gratulacje Robercie, jednego złowić to bym uwierzył, ale powtarzalnie łowić duże szczupaki na Wiśle...tego jeszcze nie grali, w głowe mi się nie mieści (znając realia tej wody), super sprawa, brawo :highfive: 

P.S. Mamy Żarnowiec na stołecznym odcinku Wisły... tyle, że tylko Jeden opanował sztukę skutecznego oszukiwania kaczodziobych :D :D :D


  • robert2 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych