Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12410 odpowiedzi w tym temacie

#6441 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 03 sierpień 2018 - 23:02

Tylko ten weekend nie mogę 😂 weselicho :) może 11 albo 25 są to soboty :) Myślę że okolice mostu północnego po stronie Tarcho były by okej. W miarę pusto tam zwykle jest 😄.

Rownie dobry termin to 14 sierpien, wtorek. Środa jest wolna :)

Użytkownik DAWIDspinn edytował ten post 03 sierpień 2018 - 23:04


#6442 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 03 sierpień 2018 - 23:26

25 sierpień to spoko termin. Raczej po sezonie urlopowym :)



#6443 OFFLINE   wojciech1919

wojciech1919

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojciech

Napisano 04 sierpień 2018 - 06:53

Zgarnął małego wobka przeznaczonego nie dla niego ;)
Kij do 7 gram...
Załączony plik  DF448529-3282-46C6-9CFA-413BEC491302.jpeg   52,6 KB   61 Ilość pobrań

#6444 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 04 sierpień 2018 - 07:08

Kozacki 😊
  • wojciech1919 lubi to

#6445 OFFLINE   _hubercik_

_hubercik_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 09:00

Poranny kleń:)

Załączone pliki


Użytkownik _hubercik_ edytował ten post 04 sierpień 2018 - 09:02


#6446 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 04 sierpień 2018 - 10:59

Przemek gratuluję, fajny bolasek. Ja dzisiaj miałem jechać z rana ale po ostatnich dwóch wypadach jakoś mi się odechciało  :D Co do spotkania to też proponowałbym po sezonie urlopowym.


  • malcz, wojciech1919 i Qcyk lubią to

#6447 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 04 sierpień 2018 - 11:58

Ja właśnie zaczynam odpoczynek. Więc za 2,5 tygodnia jestem do dyspozycji :D



#6448 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 04 sierpień 2018 - 14:03

To bliżej 25ego będziemy się zgrywać. Wielkich przygotowań nie trzeba :)

 

Do tych co byli dzisiaj rano nad wodą, jak z aktywnością ryb? Działo się coś przy powierzchni?



#6449 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 04 sierpień 2018 - 15:38

Działo się sporo ;)

#6450 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 sierpień 2018 - 15:52

Działo się bardzo dużo. Choć my byliśmy około 9 dopiero. Regularnie co 30-45min wychodziły na stołówkę piękne bolenie (piękne to takie ponad 70, a myślę że i większe były w tym gronie).

Było kilka sytuacji że waliły dwa naraz obok siebie, widok bardzo fajny.

Udało się przechytrzyć dwa Bolki takie koło 60 ( to akurat koledze dopisało szczęście ).

Ja natomiast dostałem w prezencie Klenia, który podebrany w podbierak, przyłożony do kija postanowił zabawić się w kamikadze, coś tam na GoPro mamy więc foty później. Kleń na oko 55+. Zassał sieka boleniowo, wolno prowadzonego.

Właśnie dotarłem do domu bo upał i komary dały w kość, pozwolę sobie schłodzić gardło zimnym nektarem chmielowym i poczekam na relacje z innych miejsc Warszawskiej Wisły.

Pozdro


p.s wydaje mi się i nie tylko mi że ryby się dosyć dobrze ruszyły. W tym roku jeszcze nie widziałem takiej aktywności jak przez ostatnie kilka dni. Chyba wysoka woda im trochę namieszała.

#6451 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 04 sierpień 2018 - 20:42

Byłem na spacerze wieczorem, mogę stwierdzić że świt jest dużo lepszy od zmroku :) Na miejscówkach gdzie rano wychodziło po kilka, może kilkanaście boleni, chlapaly się tylko jakieś pojedyncze maluchy ;)

#6452 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 04 sierpień 2018 - 21:01

Zgarnął małego wobka przeznaczonego nie dla niego ;)
Kij do 7 gram...
attachicon.gif DF448529-3282-46C6-9CFA-413BEC491302.jpeg


Napiszę szczerze.Podziwiam forumowych Kolegów którzy łowią w Królowej na kije jak Kolega(do 7g).
Nie wiem, czy to zdrowe,czy może akt desperacji,czy może wreszcie chęć połowu białorybu(mniejszego kalibru) ale dla mnie Wisła i kij do 7g to delikatnie pisząc nieporozumienie. Zaznzaczyć muszę, że tym postem nie chcę nikogo urazić,ale oprócz wiosennych dopływów,wolno płynących odnóg nigdy nie zdecydował bym się na tak delikatne łowienie.
Szczerze pozdrawiam delikatniej łowiących.
  • jacekp29, Łukasz 24 i Sawiola lubią to

#6453 OFFLINE   wojciech1919

wojciech1919

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojciech

Napisano 05 sierpień 2018 - 08:31

Napiszę szczerze.Podziwiam forumowych Kolegów którzy łowią w Królowej na kije jak Kolega(do 7g).
Nie wiem, czy to zdrowe,czy może akt desperacji,czy może wreszcie chęć połowu białorybu(mniejszego kalibru) ale dla mnie Wisła i kij do 7g to delikatnie pisząc nieporozumienie. Zaznzaczyć muszę, że tym postem nie chcę nikogo urazić,ale oprócz wiosennych dopływów,wolno płynących odnóg nigdy nie zdecydował bym się na tak delikatne łowienie.
Szczerze pozdrawiam delikatniej łowiących.

Nie czuję się absolutnie obrażony ani urażony... ;)
Pojechałem na okonie które dzień wcześniej fajnie brały na jednej z met stąd taki zestaw.

Użytkownik wojciech1919 edytował ten post 05 sierpień 2018 - 08:34


#6454 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 05 sierpień 2018 - 09:45

Cieszę się bardzo, że Kolega nie poczuł się źle przez mój wpis i życzę samych "lokomotyw" na zestawach lekkich jak i mocniejszych.
Jadę nad Wisłę,sprawdzić aktywność bolków i przetestować nowego grilla(wyjazd ze znajomymi na zupełnym luzaku).

#6455 OFFLINE   lukasz1982

lukasz1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Lukasz

Napisano 05 sierpień 2018 - 13:01

Wczoraj spędziłem większość dnia nad Wisła , około 6 jeden krótki , około 15-stej w największą patelnię trafiłem 3 , największy 62 , a wieczorem zero :) , jeśli chodzi o aktywność największą przejawiały rano ale jakoś mi brać nie chciały , łowi ktoś z was brzany ??? Występują na odcinku Warszawskim ???



#6456 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 05 sierpień 2018 - 14:06

Wczoraj spędziłem większość dnia nad Wisła , około 6 jeden krótki , około 15-stej w największą patelnię trafiłem 3 , największy 62 , a wieczorem zero :) , jeśli chodzi o aktywność największą przejawiały rano ale jakoś mi brać nie chciały , łowi ktoś z was brzany ??? Występują na odcinku Warszawskim ???


Masz w wātku brzanowym warszawskie brzany.

#6457 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 05 sierpień 2018 - 15:02

Występuja i łowi się je na spinning. Najczęściej jednak a nawet zawsze trzeba wejść daleko do wody. Najłatwiej je lowic na nizowce, w sumie to większość łowi je wtedy, nie znam osoby regularnie lowiacej brzany przy większej wodzie.

#6458 OFFLINE   pieczywko

pieczywko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 sierpień 2018 - 20:26

Dzisiaj w końcu udało się wyrwać na kilka godzin na podwarszawską. Bielikowy rapid na końcu zestawu.

Załączone pliki

  • Załączony plik  0508.jpg   64,98 KB   34 Ilość pobrań


#6459 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 05 sierpień 2018 - 23:03

Występuja i łowi się je na spinning. Najczęściej jednak a nawet zawsze trzeba wejść daleko do wody. Najłatwiej je lowic na nizowce, w sumie to większość łowi je wtedy, nie znam osoby regularnie lowiacej brzany przy większej wodzie.


Chyba, że z łodzi. Z regularnościā już większy kłopot. To nie jest typowy drapieżnik.

#6460 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 06 sierpień 2018 - 07:33

Pozazdrościć lepszych wyników na Wisełce. Na Odrze od połowy lipca ryby wymiotło, nie biorą po prostu. Wczoraj, cały poranek na lżejszy i średni sprzęt, tylko parę powąchań przynęt. Zauważyłem w pewnym momencie żerującego suma. Na sandaczówkę trafiły nieco większe przynęty i dwa średnie (ok. 120cm i 150 cm) wąsate udało się zapiąć. Ale sumy chyba też zagotowane w tej wodzie, bo jakoś nie przejawiały wielkiej woli walki, wyjątkowo krótki hol, jakbym dysponował sumówką w starciu :( . Brzany i sandacze całkowicie wymiotło, jakieś jazie, klenie, okonie, szczupaki, przy samozaparciu da się złowić, no i sumy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych