Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sumy 2022


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 lipiec 2022 - 10:44

Mój pierwszy wypad nad Wartę za sumem zaowocował rybę może nie super wielką, ale za to strasznie waleczną. Dlatego zabawa była przednia! Skoro świt sumy zaczęły harcować przy powierzchni wody, ale niestety na przynęty jak takie wobler płytko schodzący, wahadłówka czy obrotówka nie było rezultatu. Więc po dłuższej chwili postanowiłem zejść trochę niżej. Po oddaniu kilku rzutów w środek rzeki i spuszczaniu woblera Invader 6 od Dorado w rynnie, po kilkusekundowym przytrzymaniu wobka przy dnie ni stąd ni zowąd dostałem strzał pokroju Mike'a Tysona :).

Po zacięciu ryba strasznie jeździła od brzegu w kierunku środka i z powrotem, szarżowała pod prąd jak i z prądem. Dlatego myślałem, że będzie to sum w granicach co najmniej 130-140cm. Sumek po kilku minutach wylądował na brzegu i mierzył jedynie 109cm. Mimo, to jestem zadowolony, ponieważ emocji dostarczył tyle co należy  :).

Załączone pliki


Użytkownik Lukasieka edytował ten post 03 lipiec 2022 - 10:47


#2 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 lipiec 2022 - 11:36

Proszę o powstrzymanie się od oskarżeń i zbędnego śledztwa.



#3 OFFLINE   Daniel93

Daniel93

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 06 lipiec 2022 - 18:37

Pochwalę się wam moim sumem 227cm 

 

Cytat z Regulaminu jerkbait.pl:

 

Naszym celem jest propagowanie nowoczesnego wędkarstwa w obszarze połowu ryb na przynęty sztuczne

 

W związku z powyższym proszę nie publikować zdjęć ryb złowionych innymi metodami.  


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 07 lipiec 2022 - 09:09


#4 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 639 postów

Napisano 09 lipiec 2022 - 14:01

Mierzony do wędki bo zapomniałem miarki plus minus 190 sprawdzę w domu

Załączone pliki


Użytkownik Krzysiu edytował ten post 09 lipiec 2022 - 14:01


#5 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 wrzesień 2022 - 09:39

Mam apel do kolegów sumiarzy którzy łowią metodą stacjonarna o nie przegradzanie całej szerokości rzeki w tym przypadku Wisły grubą linką do podwieszania przynęty. Ostatnio płynąłem z synem łodzią i macha do mnie wędkarz, zwolniłem i na wysokości ok 3m nad tafla wody zobaczyłem rozciągnięta gruba linke między piaszczysta łachą i brzegiem w torze wodnym. Stojące w uchwytach wędki zahaczyły o linke. Gdybym płynął z pełną prędkością pewnie miałbym po kijach. Wolę nie myśleć co stałoby się z osobą która by stała na łodzi. To był już wieczór więc dobrze ze było trochę światła i widziałem ostrzeżenia, ale równie dobrze mógłbym wracać po zmroku. Przez moment zastanawiałem się czy nie powiadomić policji. Następnym razem to zrobię.

#6 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 wrzesień 2022 - 10:13

Twój apel na nic się nie zda, to jest wolna amerykanka i dopóki nie zmienią przepisów to tak właśnie będzie że dwóch łowiacych zajmuje kilkadziesiąt metrów brzegu po jednej i po drugiej stronie rzeki i jeszcze wszędzie sznurki zostawiają po sobie dramat.
  • nalewator lubi to

#7 OFFLINE   Wacha

Wacha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:W.

Napisano 03 wrzesień 2022 - 10:24

Przepisy są tyle że nie są egzekwowane.
Inna kwestia to rozsądek i nazwijmy to zasady współżycia społecznego (których widocznie brak niektórym).
A zostawianie sznurków i innych pozostałości to już głupota i lenistwo, które powinno być piętnowane i surowo karane.

#8 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 wrzesień 2022 - 10:48

Twój apel na nic się nie zda, to jest wolna amerykanka i dopóki nie zmienią przepisów to tak właśnie będzie że dwóch łowiacych zajmuje kilkadziesiąt metrów brzegu po jednej i po drugiej stronie rzeki i jeszcze wszędzie sznurki zostawiają po sobie dramat.

Jak następnym razem dostanie mandat to myślę że da. Przegradzanie toru wodnego jest zabronione. Wczoraj dzwoniłem na 112 w sprawie cielaka krowy który spadł ze skarpy i nie mógł wyjść na brzeg. Po wyglądzie myślę że już trochę tam stał. Jak SP przypłynęło wyciągać cielaka to i policja przypłynie do wędkarza który stwarza zagrożenie dla innych. 


  • minkof lubi to

#9 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 03 wrzesień 2022 - 10:50

Az za ktoryms razem komus stanie sie krzywda. Za grodzenie toru powinny byc na prawde wysokie kary.

#10 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 03 wrzesień 2022 - 14:45

W dzień jeszcze pół biedy. Trzeba szczególnie uważać o zmierzchu i brzasku. I tak od 1 maja. W nocy nie robię dłuższych przelotów.
🥴 dwie łódki zajmujące 300 m opaski. Kiedyś wyprostuję im te wędki poprzez odcięcie zrywek.

#11 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 wrzesień 2022 - 15:19

Ja jestem tolerancyjny i różne rzeczy jestem w stanie zrozumieć. Jeśli zestawy są oznakowane bojami i nie stwarzają zagrożenia to mijam szerokim łukiem i niech sobie łowią, ale w tym przypadku opadła mi szczęka ze można robić takie debilne rzeczy. Chyba też to wiedział bo nie wykazywał chęci do dyskusji, a kilka jobów poleciało w jego stronę. Widziałem to pierwszy raz więc może to był incedentalny przypadek.

#12 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 04 wrzesień 2022 - 10:11

Sprawę przegradzania rzeki na odcinku mazowieckim powinno uregulować PZW. Bo obecnie jedynie można to podciągnąć do:
Art. 174
§ 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
To już gruba sprawa bo mamy przestępstwo.

Tylko teraz jakie stwarza zagrożenie katastrofy jeśli linki idą 3m nad wodą?
Jak ktoś znajdzie przepis który będzie wykroczeniem i będzie jasno napisane stawiam piwo 🙂

Użytkownik Lucas edytował ten post 04 wrzesień 2022 - 10:15


#13 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 wrzesień 2022 - 11:31

Stwarza bo wyprostowany człowiek stojąc na łodzi czy żaglówce będzie miał to na wysokości szyi. Torem wodnym płyną nie tylko pychówki. Ja stojąc na pokładzie słonecznym mojej łódki też bym miał to na wysokości twarzy.

Ostatnio była akcja jak skuterowiec grzał jakimś kanałem i wpakował się w linki wędkarskie tyle że tamte były oznakowane bojami. Miał głębokie sznyty na szyi. 

 

Wypadek mężczyzny płynącego skuterem Odrą pod Wrocławiem. Dotarliśmy do wędkarza (NOWE INFORMACJE) | Gazeta Wrocławska (gazetawroclawska.pl)


Użytkownik wujek edytował ten post 04 wrzesień 2022 - 11:35

  • GBP lubi to

#14 Guest_dusiołek_*

Guest_dusiołek_*
  • Guests

Napisano 04 wrzesień 2022 - 13:39

Głupków nie szkoda ! Ten kto widział co wyprawiają na tych skuterach we Wrocławiu czy na Urazie na pewno nie powie, że jest mu przykro z tego powodu, że mu o mało łba nie urwało. :) Ich zabawy ocierają się o celowe wku.... ludzi. Lubię to zap... jak się nie zabije na wodzie to się zabije na motocyklu ! Byle sam !


  • GBP lubi to

#15 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 wrzesień 2022 - 15:46

Ok, też nie rozumiem jak ktoś może bez celu zapie...dalać i również nie przepadam za lansiarzami, ale wstawiłem zdjęcie po to żeby uzmysłowić jełopom którzy stawiają takie pułapki do czego to może doprowadzić. Trzeba mieć trochę wyobraźni zarówno w jedną jak i w druga stronę bo rzeka należy do wszystkich a nie jednej osoby która sobie postanowiła przegrodzić koryto żeby złapać suma.


  • minkof, Hermano i Niusio99 lubią to

#16 ONLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 04 wrzesień 2022 - 16:34

To prawda. Mam nadzieję że chociażby PZW u nas szybko podejdzie do tematu i to usystematyzuje. Wiem że na Warcie zrobili z tym porządek i na niektórych odcinkach Odry chyba też. Grodzenie szlaku wodnego w jakikolwiek sposób powinno być jasno zakazane chociażby w warunkach zezwolenia, bo ustawę ciężej zmienić.
  • pablo__20 i rózgaś lubią to

#17 OFFLINE   Faja

Faja

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów

Napisano 04 wrzesień 2022 - 21:18

Skuter czy łódka służy do rekreacji,zabawy i nie ważne jak płynie i co robi to nie stwarza zagrożenia życia wędkarzowi jak stawianie kijów w ten sposób. Kara równoznaczna jak za rozciągnięcie linki stalowej na szlaku rowerowym czy ścieżce leśnej.


  • wujek i Krzysiu lubią to

#18 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 05 wrzesień 2022 - 07:10

No właśnie rzeka jest dla wszystkich, zarówno dla wędkarzy jak i amatorów "pływactwa" wodnego i jeśli jedni i drudzy korzystają z tego w granicach rozsądku nie będą wchodzić sobie w drogę. Dla mnie jest niezrozumiałe jak można zapier..ć blisko brzegu z taką prędkością a jak coś się wydarzy wtedy jest lament, jak by płynął wolniej dostrzegł by bojki ostrzegawcze i nie było by tematu. Nie bronię tych którzy przegradzają tor wodny ale skoro są wstawione bojki ostrzegawcze to nie to samo jak niektórzy z partyzanta od brzegu do brzegu.
  • marb_2005 lubi to

#19 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 05 wrzesień 2022 - 08:07

To prawda. Mam nadzieję że chociażby PZW u nas szybko podejdzie do tematu i to usystematyzuje. Wiem że na Warcie zrobili z tym porządek i na niektórych odcinkach Odry chyba też.


Zapraszam nad Odrę w woj. lubuskim zobaczyć jak zakazy wyglądają w rzeczywistości.
Zestawy lecą przez 2,3 tamy w jedną i drugą stronę rzeki. Nikt z tym nic nie robi bo nie ma żadnych kontroli nad wodą.
U nas to taki " dziki zachód" w Pl.
  • tost lubi to

#20 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 05 wrzesień 2022 - 08:12

Polska to Dziki kraj był jest i będzie jeszcze długo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych