Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2476 odpowiedzi w tym temacie

#461 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 19 wrzesień 2016 - 17:53

Kurczę  a ja się martwiłem, że na pontonie 320 jest ciasno a tu widze, że nie jest źle ale fajna sprawa.

Na pontonie może być ciasno z tego powodu że nie masz tam żadnych schowków , czy uchwytów na wędki - pomyśl o jakiś sakwach pod ławeczki , jeśli oczywiście jest to ponton z ławkami :) uchwyty na wędki też się przydają , dodatkowe kije nie wadzą pod nogami . Temu gościowi na dmuchańcu nie przeszkadza nawet rower  lubię jego filmiki , zasuwa nieraz tym rowerem kilka kilometrów aby realizować swoją pasję !  



#462 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 19 wrzesień 2016 - 17:59

Hehe mendo widziałeś jakie to dla mnie problematyczne i się dziwisz? :D

Przyczepka pod kajak to najlepsza decyzja :) wszystkie śmieci zostają w schowku - echo, kotwa, liny, uchwyty itp. 

Kajak wjeżdża do garażu razem z całym sprzętem jak wiosła, silnik i inne duperele. Kupa czasu zaoszczędzona i jaki relaks że nie poobijam dachu. Brakuje jeszcze skrzyneczki na akumulatory na przyczepce :) ale to się dorobi.

Jak skrzyneczka może być ze sklejki WD foliowanej to mogę Ci pomóc :)



#463 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 22 grudzień 2016 - 09:07

Panowie może wie ktoś jaki uchwyt do wędki i siedzenie przypasuje mi do mocowania na foto, mam identyczny kajak ale brakuje mi siedzenia i uchwytu do wędki. Nad siedzeniem myślałem takim siedzenie a uchwyt nie mam pojęcia co to jest za mocowanie.

 

I jeszcze jedno pytanie bo pływałem nim dziś w celu sprawdzenia 10 min z dość krótkim i tandetnym wiosłem, czy dłuższe wiosło ograniczy w jakiś sposób chlapanie. Po tych 10 min miałem całe portki mokre od wody lejącej się z wiosła. Stabilności bałem się testować przy takiej temp. Model kajaka to Tequila! GTX Solo Angler.

Tequila_GTX_angler_front_top_W.png?v=145

Tequila_Angler_GTX_Solo_apart_cammo_4e98



#464 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 22 grudzień 2016 - 10:00

Ile ma szerokości?
Masz gumki na wiosłach ?
Jesteś ze Świecia ?

Użytkownik brig edytował ten post 22 grudzień 2016 - 10:09


#465 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 22 grudzień 2016 - 10:24

szerokosc 75 cm, gumek zadnych nie mam wislo to jakas taniocha nawet nie wiem z kad je mialem w garazu :) tak jestem ze Świecia, mam Wde za oknem z tad pomysl na kajak

#466 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 22 grudzień 2016 - 10:34

]szerokosc 75 cm, gumek zadnych nie mam wislo to jakas taniocha nawet nie wiem z kad je mialem w garazu :) tak jestem ze Świecia, mam Wde za oknem z tad pomysl na kajak[/


A )kajak wędkarski jest szerszy od zwyklego wiosło nie pasuje minimum 225 cm do 250 cm musisz sam dopasować , brak gumek przy piórkach dla tego leci woda po rękach.
B) jak jesteś ze Swiecia napisz do adski pięć postów wyżej ma kajak z silniczkiem to Ci wszystko wytłumaczy.

Wesołych Świąt :-)

#467 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 22 grudzień 2016 - 10:47

dzieki wielkie za info rowniez Wesolych Świat zycze

#468 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 28 styczeń 2017 - 18:19

497304b08b1961a770f09b4835dc1c76.jpg

Wspomnienia z lata.

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

#469 OFFLINE   Grzegorz23

Grzegorz23

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 22:41

Panowie mam pytanko do bardziej ogarniętych ode mnie, jaki akumulator będzie dobry do silniczka elektrycznego 12V. Kupiłem niedawno kajak wędkarski pompowany z silnikiem w zestawie 12v. Chciałbym dokupić akumulator i ładowarkę, tylko nie za bardzo wiem jaki to miałby być akumulator i ładowarka, chciałbym taki który by starczył  na dłuższy pływania na wodzie. Pozdrawiam,



#470 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 29 styczeń 2017 - 22:44

Panowie mam pytanko do bardziej ogarniętych ode mnie, jaki akumulator będzie dobry do silniczka elektrycznego 12V. Kupiłem niedawno kajak wędkarski pompowany z silnikiem w zestawie 12v. Chciałbym dokupić akumulator i ładowarkę, tylko nie za bardzo wiem jaki to miałby być akumulator i ładowarka, chciałbym taki który by starczył na dłuższy pływania na wodzie. Pozdrawiam,

Akumulator jak najlżejszy i ładowarka jak najlepsza :-)

Grzesiek ale pytanie ,masz wszystko opisane w wątku aku jaki wybrać .

Użytkownik brig edytował ten post 29 styczeń 2017 - 22:54


#471 OFFLINE   Hurrican

Hurrican

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 14 marzec 2017 - 18:47

W maju organizowane są na Dadaju zawody spinningowe z cyklu Garmin Fishing Series. Oprócz dwuosobowych drużyn z łodzi, tym razem dopuszczają też kajaki. Czy ktoś byłby zainteresowany? Bo mnie ciągnie wystartować właśnie na kajaku i fajnie gdyby parę osób wystartowało w tej formule. Poniżej podaję link z garminowskiego facebooka z komunikatem o tej imprezie.

 

https://www.facebook...77874185558474/



#472 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 14 marzec 2017 - 23:41

Napisalem na priv bylbym wstepnie zainteresowany

#473 OFFLINE   fryc203

fryc203

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 14:44

Czy ktoś pływał dmuchańcem np. takim https://www.decathlo...id_8387562.html  po większej rzece typu Wisła, Narew? Chodzi mi o możliwość desantu na wyspę, zaparkowanie na kancie przykosy czy też popłynięcia pod prąd powiedzmy 200m, ewentualnie łowienie w klatach pomiędzy główkami. Będzie używany na krótkich wypadach i wożony napompowanym, zależy mi na maksymalnej mobilności. Myślę jeszcze o konstrukcji sztywnej http://www.jula.pl/c.../kajak-650399/  lecz obecnie brak na stanach. Pneumatyczny miałby taki plus, że mógłbym wykorzystać go do spływów z dziećmi.


  • mmedenski lubi to

#474 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 15 marzec 2017 - 16:18

Czy ktoś pływał dmuchańcem np. takim https://www.decathlo...id_8387562.html  po większej rzece typu Wisła, Narew? Chodzi mi o możliwość desantu na wyspę, zaparkowanie na kancie przykosy czy też popłynięcia pod prąd powiedzmy 200m, ewentualnie łowienie w klatach pomiędzy główkami. Będzie używany na krótkich wypadach i wożony napompowanym, zależy mi na maksymalnej mobilności. Myślę jeszcze o konstrukcji sztywnej http://www.jula.pl/c.../kajak-650399/  lecz obecnie brak na stanach. Pneumatyczny miałby taki plus, że mógłbym wykorzystać go do spływów z dziećmi.


Na rzece pod prąd to nie lada zadanie.:-)
Dmuchany to sam wiesz kamienie badyle nie wiem jak to będzie.
Ten z juli super cena ale pupa będzie makra.
  • fryc203 i qmichalq lubią to

#475 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 15 marzec 2017 - 19:44

lubię tego gościa on na dmuchańcu pływa z rowerem ,a rzeki w Rosji są balszoje  ;) 


  • fryc203 lubi to

#476 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 21:00

Czy ktoś pływał dmuchańcem np. takim https://www.decathlo...id_8387562.html po większej rzece typu Wisła, Narew? Chodzi mi o możliwość desantu na wyspę, zaparkowanie na kancie przykosy czy też popłynięcia pod prąd powiedzmy 200m, ewentualnie łowienie w klatach pomiędzy główkami. Będzie używany na krótkich wypadach i wożony napompowanym, zależy mi na maksymalnej mobilności. Myślę jeszcze o konstrukcji sztywnej http://www.jula.pl/c.../kajak-650399/ lecz obecnie brak na stanach. Pneumatyczny miałby taki plus, że mógłbym wykorzystać go do spływów z dziećmi.


Odpuść sobie tego typu kajaki z wkladem w komorach.Poszukaj dobry z pvc 3-warstwowy, np taki
http://allegro.pl/po...6432793056.html
Pływam od 3 lat podobnym po Odrze i daje tam rade
  • fryc203 lubi to

#477 OFFLINE   fryc203

fryc203

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 22:06

Odpuść sobie tego typu kajaki z wkladem w komorach.Poszukaj dobry z pvc 3-warstwowy, np taki
http://allegro.pl/po...6432793056.html
Pływam od 3 lat podobnym po Odrze i daje tam rade

 

Też nad nim myślałem, a jak ze stabilnością tego pływadełka podczas wędkowania?  Oglądałem również używkę Gumotex Twist 2, podobno bardzo przyzwoite kajaki.



#478 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 06:25



Też nad nim myślałem, a jak ze stabilnością tego pływadełka podczas wędkowania? Oglądałem również używkę Gumotex Twist 2, podobno bardzo przyzwoite kajaki.[/quote]

Nie ma problemu z pływalnościa, pływam nim w zeszłym roku po Bałtyku i ok
Co do łowienia, kajaki dla mnie są optymalne. Jedyny minus to niskie siedzenie, ale kupiłem solidna skrzynie na narzędzia i na niej będę mógł usiąść podczas łowienia. Zresztą zrobiłem tą skrzynie pod akumulator z wyjściami na zewnątrz i jako platforme do zamocowania małego silnika, wedkek, kotwicy itp. W tym sezonie wyprobuje.
Niektóre kajaki z PE mają podnoszone siedzisko.
Gumotex jak najbardziej, szczególnie te wyższe modele

#479 OFFLINE   fryc203

fryc203

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 08:17

Też nad nim myślałem, a jak ze stabilnością tego pływadełka podczas wędkowania? Oglądałem również używkę Gumotex Twist 2, podobno bardzo przyzwoite kajaki.[/quote]

Nie ma problemu z pływalnościa, pływam nim w zeszłym roku po Bałtyku i ok
Co do łowienia, kajaki dla mnie są optymalne. Jedyny minus to niskie siedzenie, ale kupiłem solidna skrzynie na narzędzia i na niej będę mógł usiąść podczas łowienia. Zresztą zrobiłem tą skrzynie pod akumulator z wyjściami na zewnątrz i jako platforme do zamocowania małego silnika, wedkek, kotwicy itp. W tym sezonie wyprobuje.
Niektóre kajaki z PE mają podnoszone siedzisko.
Gumotex jak najbardziej, szczególnie te wyższe modele

 

Masz dwuosobową wersję, czy jedynkę? Waham się między dwójką a jedynką, ale chyba wezmę dwójkę.



#480 OFFLINE   mmedenski

mmedenski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 18:04



Masz dwuosobową wersję, czy jedynkę? Waham się między dwójką a jedynką, ale chyba wezmę dwójkę.[/quote]

Mam dwójkę, mniejszego nie bierz.
Pływałem nim ostatnio z silniczkiem 18 lbs- predkość do 6 km/h. Silniczek waży 2 kg, aku 55 ah, pół dnia pływania...i po co tachać ponton i graty, razem wyszłoby z 80 kg. Nigdy więcej pontonu. Chyba że pod spaline
  • fryc203 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych