Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lew's super duty 300


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jacek placek

Jacek placek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaKettering
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Koltuniuk

Napisano 07 grudzień 2022 - 20:01

Rozkrecal ktos ten model, ja tak i mam maly problem, moze ktos pomoze

#2 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 07 grudzień 2022 - 20:22

To standardowa konstrukcja, jak setki innych. Z czym masz problem?



#3 OFFLINE   Jacek placek

Jacek placek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaKettering
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Koltuniuk

Napisano 07 grudzień 2022 - 20:44

Rozebalem go i tam jest taka blaszka ktora wadzi o te kolo ktore jest pod przekladnia

#4 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 07 grudzień 2022 - 20:55

Chodzi Ci o zapadkę 113 wg. schematu z linku?

https://www.lews.com...3shl-manual.pdf



#5 OFFLINE   Jacek placek

Jacek placek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaKettering
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Koltuniuk

Napisano 07 grudzień 2022 - 21:01

nie moge rozkminic w jakiej pozycji ma być ta blaszka

Załączone pliki


Użytkownik Jacek placek edytował ten post 07 grudzień 2022 - 21:02


#6 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 07 grudzień 2022 - 21:09

Jest umieszczona prawidłowo z tym że jej, nazwijmy to ramiona, z cienkiej sprężystej blaszki powinny obejmować koło zapadkowe nr 42. Wówczas podczas ruchu wstecznego zapadka blokuje się w wybraniach koła.


  • platynowłosy lubi to

#7 OFFLINE   Jacek placek

Jacek placek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaKettering
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Koltuniuk

Napisano 07 grudzień 2022 - 21:15

super,dziekuje ,to koło 42 ma delikatnie inne strony,ktora do gory



#8 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 07 grudzień 2022 - 21:21

Nie ma znaczenia dla zapadki,jednakże biorąc pod uwagę że współpracuje ciernie z podkładką nr 43 wybierz powierzchnię bardziej gładką. Zresztą po jednej stronie powinie być widoczny ślad od podkładki.



#9 OFFLINE   Jacek placek

Jacek placek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaKettering
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Koltuniuk

Napisano 07 grudzień 2022 - 21:27

 niestety nie widzę śladu, czyli dać ta bardziej płaska do gory i jeszcze ostatnia podkładka przed obudowa wypukłym do góry cz dołu


Użytkownik Jacek placek edytował ten post 07 grudzień 2022 - 21:36


#10 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 07 grudzień 2022 - 22:01

Posługujmy się numeracją ze schematu, to ułatwi komunikację. "ostatnia podkładka" - chodzi o nr 48? Jeśli tak to wypukłym do góry.


  • platynowłosy i Sadek8 lubią to

#11 OFFLINE   Jacek placek

Jacek placek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaKettering
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Koltuniuk

Napisano 07 grudzień 2022 - 22:17

Tak 48, poskladane i dziala, jestem bardzo wdzieczny za pomoc. Dziekuje bardzo
  • BOB lubi to

#12 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 07 grudzień 2022 - 22:36

Niech służy.


  • Jano, albercik2 i Sadek8 lubią to

#13 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 grudzień 2022 - 12:13

Ogladalem ten model, zanim kupilem inny  ;), bardziej pasujacy do zestawu ktorym sie posluguje, ale nie powiem zebym nie wracal myslami do niego, stad pytanie do uzytkownikow. W tabelkach, ktore jak wiadomo wszystko przyjma podawane jest, ze jest to multik obslugujacy przynety w przedziale 10-200g. Dla mnie jako laika wynika z tego duza uniwersalnosc tego mlynka a takze jestem w stanie wierzyc w te gorne 200g, bo jeszcze nie widzialem takie producenta co by zachecalk do przeciazania produkowanego sprzetu  :lol:

Byli byscie tak mili i napisali jak zachowuje sie ten multik w dolnym cw :rolleyes: czyli okolo wzmiankowanych 10g?. 


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 24 grudzień 2022 - 12:18

  • BOB lubi to

#14 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 grudzień 2022 - 12:42

Arku, jak wiesz mam i używam, ale w ciężkich zestawach. Czyli kij i grubość plecionki nie dają jednoznacznej odpowiedzi o praktycznym wyniku z odpowiednio lżejszym zestawem. Jednak tak na wyczucie skoro w moim zestawie lata fajnie główka 5g + Cannibal 12-14cm to z odpowiednio lżejszym można zejść znacząco niżej bo szpulka zaiwania aż miło ;)


  • Rheinangler lubi to

#15 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 grudzień 2022 - 12:48

Dzieki Robert :) , po raz kolejny swoim doswiadczeniem rozwiewasz jeszcze niezrozumiale dla mnie "tabelkowe zagadki" Wczoraj mialem bardzo fajna i rzeczowa rozmowe z Bruno co bardzo rozjasnilo mi klimaty szpulowe w multikach.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 24 grudzień 2022 - 13:08

  • BOB lubi to

#16 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 24 grudzień 2022 - 13:19

http://jerkbait.pl/t...lek/?p=2728379 

Cannibal 12 z ołowiem 5 g, to ok 25 g. 

Ciekawe jak fruwają 10 g przynęty przy użyciu multiplikatora, którego szpula (bez linki) jest 3 x cięższa? 


  • BOB i S.N. lubią to

#17 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 grudzień 2022 - 13:25

To co napisales Hubert na pewno ma sens tylko ja go jeszcze nie protrafie zrozumiec... Dlatego prosze o skorygowanie mojego sposobu myslenia..

Moje rozumienie bylo takie: skoro gola szpula w 300-tce wazy okolo 30g to nie moze zadawalajaco rzutowo pociagnac 10g przynety?

 

Po krotkim namysle pojawilo mi sie jeszcze jedno pytanie,- czy istnieje korelacja pomiedzy waga szpuli a dolnym komfortowym cw? Podejrzewam ze tak, bo gdyby jej nie bylo, to nikt by nie szukal lzejszych tuningowych szpul. W zwiazku z tym pytanie - jesli szpula wazy 20g to dolne cw to np 10g?. Moje pytanie zmierza do okreslenia tak z grubsza owej proporcji 1:1, 1:2, 1:3..."?

 

Po jeszcze jednej chwili namyslu zwazylem szpule z Lew's Super Duty G, ktorym aktualnie lowie i waga (kuchenna) pokazala 22g. Przy tej wadze szpuli 10g przynety lataja jak dla mnie zadawalajaco.

 

Bede wdzieczny bardziej doswiadczonym kolegom za odniesienie sie do moich niezgrabnych przemyslen  ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 24 grudzień 2022 - 14:17

  • BOB lubi to

#18 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 24 grudzień 2022 - 14:33

Po krotkim namysle pojawilo mi sie jeszcze jedno pytanie,- czy istnieje korelacja pomiedzy waga szpuli a dolnym komfortowym cw? Podejrzewam ze tak, bo gdyby jej nie bylo, to nikt by nie szukal lzejszych tuningowych szpul. W zwiazku z tym pytanie - jesli szpula wazy 20g to dolne cw to np 10g?. Moje pytanie zmierza do okreslenia tak z grubsza owej proporcji 1:1, 1:2, 1:3..."?

 

Po jeszcze jednej chwili namyslu zwazylem szpule z Lew's Super Duty G, ktorym aktualnie lowie i waga (kuchenna) pokazala 22g. Przy tej wadze szpuli 10g przynety lataja jak dla mnie zadawalajaco.

 
Jako ostrożny dolny punkt wyjścia można założyć, że przynęta o wadze połowy pustej szpulki zdoła ją uruchomić. Rzucać się już da, jednakże nie zawsze będzie to komfortowe. Istnieje kilka uwarunkowań, które mogą tę zasadę podważyć. W naszych rozważaniach istotna jest głębokość szpuli, jej średnica, ilość i rodzaj (ciężar) nawiniętej linki, a także rozkład masy w obrębie samej szpuli.
Co zaś się tyczy górnego zakresu, to moim zdaniem ograniczeniem jest jedynie nieruchomy przy wyrzucie wodzik (w większości maszynek) na który działają duże siły (zwłaszcza przy jego niekorzystnym podczas wyrzutu ustawieniu). Oś szpuli (jej średnica) oraz jej wielkość łożysk są w bardzo wielu multiplikatorach takie same.
Klasycznym przykładem jest seria okrąglaków ABU 4500, 5500, 6500 gdzie z uwagi na pojemność szpuli 6500 jest przeznaczony do najcięższego łowienia, lecz z technicznego punktu widzenia model najmniejszy będzie najmocniejszy. Wszystkie mają identycznej średnicy oś i łożyska, lecz oś i rama jest różnej długości. Oczywistym jest, że model najmniejszy (najkrótszy) będzie najmocniejszy.

  • Rheinangler lubi to

#19 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 24 grudzień 2022 - 14:39

Czytając opinie na forach, fejsbukach, etc. zauważam, że "zadowalająco" jest baaaardzo subiektywne.  :) Miałem do czynienia tylko z jednym Lew'sem https://www.lews.com...shop/reels/tltc . Szpulki nie ważyłem, ale bankowo była dużo lżejsza (zapewne kilkanaście gram). Ze Sławkiem @S.N. dla zabawy podpięliśmy go do 20 funtowego St. Kroja i rzucaliśmy 4.5 g przynętą. Jakoś się dało, ale wg mnie do jakiegokolwiek komfortu było daleko. 

 

Zależności waga szpuli / ciężar przynęty nigdy nie badałem. Osobiście zestawy traktuję zero-jedynkowo: działa jak chcę - nie działa. Im szpula jest lżejsza, tym oczywiście lżejsza przynęta łatwiej ją uruchomi. Ale tutaj trzeba pamiętać o jednej ważnej kwestii. Lotność przynęty. Uczyłem się obsługi zestawu baitcastingowego przy użyciu woblerów J. Widła. Może dlatego nie rozumiem o co chodzi z przysłowiowym "od ilu gada". Przysłowiowe 10 g woblera z piany, to nie to samo co 10 g wahadła z grubej blachy.


  • Rheinangler i S.N. lubią to

#20 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 24 grudzień 2022 - 14:55

Oczywiście, zależności jest tak wiele, że nie ma tu miejsca na jakiekolwiek kategoryczne stwierdzenia. Dlatego możemy jedynie mówić o "pewnych granicach".
Lew's Super Duty G jest, jak pamiętam małym multikiem, (mniejszym niż Super Duty 300), ma jedynie pogłębioną, a nie większej średnicy, szpulę.

  • Rheinangler lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych