Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Certate - zbijanie kabłąka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 23 październik 2012 - 22:09

Prośba o opinię posiadaczy starszego modelu certate. Kołowrotek posiadam drugi sezon, ale łowiłem na niego może 10 razy do tej pory. Ostatnio "odkopałem" ceratę i zauważyłem, że w czasie wolnego przekręcania korbki w celu zamknięcia kabłąka czuć opór zanim drut odpowiedzialny za zbijanie trafi na "zbijak" w obudowie. Po zdjęciu rotora wyszło na to, że drut zaczepia o "plastiko-gumę" widoczną na zdjęciach poniżej - czerwona straszłka pokazuje gumę, a zielona "zbijak" w obudowie.

Załączony plik  IMAG0321.jpg   52,43 KB   91 Ilość pobrań

Załączony plik  IMAG0318.jpg   70,06 KB   84 Ilość pobrań

Zamykam kabłąk ręką i szczerze mówiąc nie wiem, czy tak było od zawsze i czy to jest normalne w tym kręcku, stąd prośba o opinie.

Zastanawiałem się, czy może ta guma się nie obluzowała, ale po zdjęciu rotora wygląda na to, że wszystko jest ok, zwłaszcza, że jest przykręcona na śrubkę. Inna opcja, która przychodzi mi do głowy, to być może (o zgrozo) za długi drut zbijający kabłąk :/

Jeszcze inna opcja, to może być tak, że ta guma jest włożona po to właśnie, aby drut nie latał luźno i nie rysował obudowy, ale to moje domysły....

#2 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 24 październik 2012 - 22:19

Chyba wykombinowałem, o co chodzi :) Otóż jak otwiera się kabłąk w pozycji "do rzutu", czyli rolką na górze, to drut zbijający trafia na gumo-platik i dzięki temu kabłąk w czasie wyrzutu przynęty nie lata luźno, a co za tym idzie, nie powinien zamknąć się przez przypadek.

Ale podtrzymuję prośbę do posiadaczy ceraty, aby sprawdzili, w swoich kręciołach, czy dzieje się tak samo.

psd

#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 październik 2012 - 10:28

mialem podobny problem http://jerkbait.pl/t...te#entry1039722

#4 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 25 październik 2012 - 18:15

Mam cztery takie i użytkuje je kilka latek niektóre nawet dość intensywnie. Jak na razie nie zauważyłem takiego objawu, ale może jest to spowodowane tym że nauczony jestem zawsze zamykać kabłąk ręką. Po tym twoim poście zacząłem sprawdzać zachowanie kabłąka i jest taki jeden punkt w którym jest wyczuwalny znaczny opór. Jak kabłąk otwieram w miejscu gdy drut mechanizmu zbijakowego znajduje się już w sektorze zbijania kabłąka (własnie na owym plastiku) dokładnie ramię rotora wraz z rolką kabłąka znajduje się w pozycji prawie dokładnie na dole kołowrotka i kabłąk otwieramy na lewą stronę ,w stronę korbki. :blink: Może ktoś to zrozumie ale inaczej nie byłem w stanie tego prościej wytłumaczyć zawierając wszystkie niuanse :D :wacko: :blink: .

#5 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 25 październik 2012 - 19:53

mialem podobny problem http://jerkbait.pl/t...te#entry1039722


Ja mam nieco inny problem Pitt, bo nie zauważyłem luzów na kabłąku - tylko ten zbijak mnie zaintrygował :-)

Bardzo pomocne te zdjęcia, które wkleiłeś - szacuneczek :-)

Jak kabłąk otwieram w miejscu gdy drut mechanizmu zbijakowego znajduje się już w sektorze zbijania kabłąka (własnie na owym plastiku) dokładnie ramię rotora wraz z rolką kabłąka znajduje się w pozycji prawie dokładnie na dole kołowrotka i kabłąk otwieramy na lewą stronę ,w stronę korbki. :blink: Może ktoś to zrozumie ale inaczej nie byłem w stanie tego prościej wytłumaczyć zawierając wszystkie niuanse :D :wacko: :blink: .


Jak się wczytać, to da się zrozumieć :-) Napisz proszę, co się dzieje, jak otworzysz kabłąk "do dołu" - czyli rolka po prawo w poziomie względem podłogi :) Przy otwarciu kabłąka w takiej pozycji i przekręcaniu wolno korbki czuję, jak drut zbijaka najpierw wchodzi na tę podkładkę i to jest właśnie opór, który mnie zaintrygował :-)

#6 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 25 październik 2012 - 20:33

Znowu przerabiałem zadany przez ciebie temat, ale nic szczególnego nie zauważyłem w tej pozycji i ustawieniu kołowrotka.Jest OK.

#7 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 25 październik 2012 - 21:38

Widzę, że po prostu będę go musiał obejrzeć na żywo z innym właścicielem ceraty - bo coś mi się wydaje, że przewrażliwiony jestem i wymyśliłem problem, którego nie ma :-)