Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4404 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 17 grudzień 2012 - 20:04

Albo kup coś u Pawła Sułka - PP, P-Line albo inne, które ma w ofercie.


Użytkownik tpe edytował ten post 17 grudzień 2012 - 20:05

  • Binek lubi to

#242 OFFLINE   BartoszS

BartoszS

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 17 grudzień 2012 - 20:06

Jozi...już zgłupiałem  :blink:



#243 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 grudzień 2012 - 20:31

Nie mówcie, że kupno plecionki za powiedzmy 100 pln to jest jak gra w lotto może będzie ok albo lipa i do tego dochodzi np. strata kilku woblerów i wtedy kaszana na maxa jedne ryby i 200 zł w plecy

 

to wszystko zalezy gdzie jak i jakie przynety/kotwice....

 

Da sie jednym woblerem 300+ pln w wodzie zostawic. A jak zapniesz do dowolnego woblera najmocniejsze ownery (st61?) to i 40kg (na pudelku) plecionka mozesz sobie nei poradzic... jak masz mocne glowki/kotwice (np big game mustada) no to plecionka musi pewnie realnie wytrzymac kolo 7-8kg by wyjac przynete z zaczepu (czyli trzeba patrzec na realne oznaczenie w okolicach 10-12kg). jesli zakladasz plecionke tylko po to by wszystko z wody targac to sie mylisz.

plecionka ma sie nie naciagac (i to kazda robi) + wytrzymac hol ryby (tutaj dobrze ustawiony hamulec ma wieksze znaczenie niz cokolwiek innego poki nie lowisz karpi czy innych sumow - szczupaka 106cm kumpel kumpla na pp 0,06 wyciagnal - zeszlo  mu okolo 2h bo pletka byla roczna i lowil na okoniowke cienki haczyk etc w glebokiej rzece, ale wyciagnal). a do tego co na pudelku trzeba sobie odjac troszke (tak bezpiecznie to -30/40% do wytrzymalosci a grubosc na oko zobaczysz, roznice sa duuze i nie zaleza od producenta np stren 15lb jest super w porownaniu do innych plecionek 15lb a 65 lb to jedna z najgrubszych linek jakie widzialem...)

jak zalozysz niteczke do wedki do trolingu to chocby 2000 euro kosztowala to miesiaca nie przetrwa, dasz tam taka 50-65lbs i o ile po karczowisku nie plywasz to moze kilka lat pociagnac...


  • mdziam_78 lubi to

#244 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 02 styczeń 2013 - 08:41

Czytając opinie o Power Strike można wnioskować że jest przegrubiona.W zwązku z tym jaką wytrzymałość polecacie: 10lb czy jeszcze słabsza, aby była przynajmniej wizualnie porównywalna grubością do 0,15 Power Pro.



#245 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 14 maj 2013 - 12:34

Szukam plecionek Strena w PL w niskich cenach. Potrzebuję 3-4lb, 10 i 20 lb :)  Ma ktoś jakiś namiar? Psulek ma tylko na sklepie kupowane na metry...



#246 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 14 maj 2013 - 12:41

tu znalazłem kilka ale pewnie je widziałeś

http://allegro.pl/sp...ka?string=stren



#247 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 14 maj 2013 - 13:55

Tak, widziałem te, tylko nie ma cienkich... A jak już kupować to wszystko "na raz"

 

http://www.pirania-s...onic_braid.html



#248 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 14 maj 2013 - 14:57

Czytając opinie o Power Strike można wnioskować że jest przegrubiona.W zwązku z tym jaką wytrzymałość polecacie: 10lb czy jeszcze słabsza, aby była przynajmniej wizualnie porównywalna grubością do 0,15 Power Pro.

10 LB jest w okolicach 0.15 Power Pro. Jakkolwiek już 8lb jest piekielnie mocna i naprawdę uratowała mi woblery z niejednej opresji. 



#249 OFFLINE   zander58

zander58

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • Lokalizacjatychy

Napisano 15 maj 2013 - 11:44

Czy ktos przetestowal plecionkę: Daiwa Tournament 8 Braid.  Czy warta każdej ceny?



#250 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 15 maj 2013 - 11:50

Czy ktos przetestowal plecionkę: Daiwa Tournament 8 Braid.  Czy warta każdej ceny?

Choćby i niezniszczalna była i bezgłośna także, ba! OKRĄGŁA nawet, cojones pod topór bym za nią nie położył...



#251 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 15 maj 2013 - 15:24

@zander58, poszukaj było już trochę na temat DT8B, ja używam "0,10" i jak do tej pory wszystko in +.

Dodam że na koniec miesiąca kupuję kolejną, która zastąpi PP.



#252 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 maj 2013 - 21:23

.............


Użytkownik Mariano Italiano edytował ten post 15 maj 2013 - 21:50


#253 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 maj 2013 - 13:02

W 2012 w marcu kupiłem PowerPro ( duzy sklep internetowy Fi...M...) grubość 0,15 - wytrzymałość - 9 kg. Teraz chciałbym kupić podobną średnicę, ale czytam opis i teraz PowerPro grubość 0,15- wytrzymałość - 5 kg , 10 LB. O co chodzi? Koledzy dajcie coś dobrego w grubości PowerPro 0,15. 



#254 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 16 maj 2013 - 13:44

Wytrzymałość 5kg dla PP 0.15 dotyczy wytrzymałości na węźle, a wytrzymałość liniowa to 9kg.

 

pozdro Michał


Użytkownik Gadget edytował ten post 16 maj 2013 - 13:45


#255 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 maj 2013 - 13:52

A ja przestałem inwestować w droższe plecionki i na chwile obecną zupełnie zadowala mnie wypust o nazwie Mistrall Shiro, przywoity sznurek, za rozsądne pieniądze. Oczywiście w "grubościach" poważniejszych,  wytrzymałość ok, trochę szumi na przelotkach, ale daje rade z naszymi wodami.

Cena u mnie w sklepie i jak dla mnie 36 PLN za 135m



#256 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 19 maj 2013 - 21:46

A ja calkiem pojechałem po bandzie, po ostatnich problemach z FireLine, po reklamowaniu PP która strzelała w rękach obok węzła, kupiłem za 38 PLN :P najcieńszą SHIRO firmowaną Mistrall. Po zalaniu węzła super glue wyciągam dwu metrowe kołki zasypane na dnie rzeki :), jak za starych dobrych czasow...

No i jest nas już dwóch ;) . Dzisiaj rozwinąłem całość nad Odrą i wygląda, że  dobre sto metrów ciągle jest. Podłożyłem na szpulę trochę znalezionej reklamówki, nawinąłem  i potestowałem. Dalej wyciągam gałęzie i z wody. Nic nie muszę kombinować na nowy sezon sandaczowy.



#257 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 19 maj 2013 - 23:57

Czy ktos przetestowal plecionkę: Daiwa Tournament 8 Braid.  Czy warta każdej ceny?

 

Testowałem i nadal mam na jednej ze szpulek Penna Battla 0,14 mm. Jestem zawiedziony. Linka swoje kosztuje, a "szmacieje" po kilku dniach intensywnego łowienia - niby ma być sztywna, bez pamięci odkształceń, a wg mnie to wszystko g..... prawda. Linka jest podatna na splątania i brody. Niby początkowo  ok. i nawet byłem zadowolony (o czym pisałem na forum) - jednak właściwości traci błyskawicznie - w porownaniu w Berkleyem Fire Line (którą używam z powodzeniem)  żadna rewelacja. Ma też zalety - jak na pletkę jest dość cicha, a poza tym w miarę zachowuje wytrzymałość. Jednak przy FireLine wysiada. Efekt jest taki, że na większego zwierza używam Penna SSV z Berkleyem, a Battla tylko wtedy gdy przechodzę na delikatną żyłkę (mam ją na drugiej szpuli). Jednak kolega, z którym wędkuję uważa tę plecionkę za dobrą. Widać kwestia gustu. Ja tę linkę definitywnie skreśliłem z dalszych planów zakupowych. RB. 



#258 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 22 maj 2013 - 08:48

Testowałem i nadal mam na jednej ze szpulek Penna Battla 0,14 mm. Jestem zawiedziony. Linka swoje kosztuje, a "szmacieje" po kilku dniach intensywnego łowienia - niby ma być sztywna, bez pamięci odkształceń, a wg mnie to wszystko g..... prawda. Linka jest podatna na splątania i brody...

 

Ach te battle i ich wieczne problemy z brodami :P.

DT8B "0,10mm" ma u mnie sezon za sobą, teraz będzie kolejny, nawinięta pod rant na SproRA, za cholerę nie wiem co robię nie tak ale jakoś brody nie potrafię złapać. Plecionka cichutka na przelotkach, długość rzutów w moim przypadku większa niż przy PP, co do wytrzymałości również nic zarzucić jej nie mogę. Na drugim Spro kończy mi się PP i tam również wskoczy pletka Daiwy bo po sezonie używania jestem do niej przekonany.

Kupić, sprawdzić i przekonać się do niej lub też nie !
 



#259 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 23 maj 2013 - 23:01

Ach te battle i ich wieczne problemy z brodami :P.

DT8B "0,10mm" ma u mnie sezon za sobą, teraz będzie kolejny, nawinięta pod rant na SproRA, za cholerę nie wiem co robię nie tak ale jakoś brody nie potrafię złapać. Plecionka cichutka na przelotkach, długość rzutów w moim przypadku większa niż przy PP, co do wytrzymałości również nic zarzucić jej nie mogę. Na drugim Spro kończy mi się PP i tam również wskoczy pletka Daiwy bo po sezonie używania jestem do niej przekonany.

Kupić, sprawdzić i przekonać się do niej lub też nie !
 

 

Ja nie wiem czy to jest problem Battla, z którego jestem bardzo zadowolony. Daiwę Tournament 0,14 nadal na nim mam, nawiniętą ok. 2-3 mm pod rant i problemy z brodami nie występują. Początkowo gdy nawinąłem niemal równo z rantem trochę straciłem ale jak mówię to minęło. Niby wszystko ok. ale linka stała się wiotka, jak pisałem "zeszmaciała", gdy jest mokra jest wyjątkowo podatna na, niby delikatne "splątania", które wydają się bezproblemowe, a jednak supłają się jak diabli. Sam nie wiem co o tym sądzić - może jakaś felerna mi się trafiła. Tak czy owak zraziłem sie do DT i więcej nie kupię, zwłaszcza odkąd poznałem Berkleya Fireline. Nie jestem jakimś ekspertem od linek, gdyż w wędkarstwie miałem wieloletnią przerwę do ub. roku, jednak ten Berkley nawinięty pod rant na Pennie SSV to zestaw nie do zajechania, kompletnie bezobsługowy - od jesieni 2012 r. nie przewijałem linki, a sporo łowiłem w różnych warunkach pogodowych, w różnych temperaturach, zaliczyłem konkretne zaczepy, było też kilkadziesięt wyholowanych drapieżników, w tym 3-4 dość konkretne i nie dostrzegam żadnych negatywnych zmian. Broda była jedna - na samym początku ale ewidentnie przegiąłem z nawojem ( za wysoko). Wytrzymałość zdecydowanie trzyma parametry, a newet jak nieco spadła to niedostrzegalnie. Jedyna wada (jeśli można to tak zakwalifikować) to zmiana koloru używanego odcinka z ciemnego grafitu na jasny. Linka ma wadę - mocniej niż inne szumi - mnie to nie przeszkadza - rybom chyba też skoro regularnie się nabierają na "gumowe, balsowe i metalowe" żarcie. Kupiłem Firelina na szpuli 270 m - nawinąłem bez podkładu na Penna SSV chyba z 230 m, a pozostałe ok. 40 m. na Sargusa mojego syna. Młody ( ma skłonności do spinningowania w ekstremalnie trudnych, zaczepowych miejscach bo w końcu nie on kupuje pozrywane blachy i wobki) po kilku wyprawach powiedział jasno i wyraźnie - "super ta plecionka", kup mi większy kawałek. No i wczoraj kupiłem szpulkę 110 m. Dla mnie Berkley Fireline to  nr 1 i  nie zamierzam szukać innych rozwiązań choć przyznam, że mam ochotę spróbować Berkleya  Whiplash, o którym czytałem sporo pozytywnych opinii.

Natomiast do jesiennego połowu sandacza z opadu planuję kupić żółto - czarnego Firelina.

Pozdrawiam. RB.  



#260 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 maj 2013 - 13:50

@robert.bednarczyk

ze sie tak glupawo zapytam, ta plącząca sie plecionka, co to sie zawsze plącze, to ona sie plącze na tym samym kiju i z tymi samymi przynetami, z ktorymi sie inne nieplączące plecionki nie plączą?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych