Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tenkara w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
302 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 17 grudzień 2012 - 10:23

Juz dawno trafilem na tenkare, fascynacja ta metoda soprowadzila mnie w koncu na droge muchowki :) Sledze watek i niecierpliwie czekam na jakas wedke tenkarowa dostepna w Polsce. Robilem latem proby z unieruchomieniem kolowrotka hamulcem, metoda ta ma duzy minus bo sznur od kolowrotka do szczytowki bywa luzny. Chyba ma na to wplyw konstrukcja ostatnich metrow sznura muchowego. Mysle ze przeciazenie linki o klase albo jakis sznur typu short outbound moglby pomoc. Oczywiscie ryby sie lowia ale cos jest niedopracowane. Sprawdzalo mi sie tylko przy bardzo krotkim przyponie, zwlaszcza ze przed koncowym odcinkiem fluorocarbonu stosuje gotowy przypon koniczny. Moze macie jakis pomysl na sznur i budowe zestawu do wedki 9'. Frajda z takiego lowienia jest naprawde duza, zwlaszcza ze w moim wykonaniu jest wiecej rzutow w tym samym czasie.

#42 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 10:58

To pomysłem jest Tenkara.Żeby była frajda musi być wszytko tak jak ma być.Kupię model do połowu większych i średnich ryb po czym zdam relację.Jak będzie zainteresowanie wprowadzę ten temat na Polski rynek.Tenkara Polska czy inaczej coś się wymyśli.Napewno tego nie odpuszczę tak łatwo bo uparty ze mnie człowiek.Muszę mieć jedynie wzór na którym będę się mógł oprzeć,potem ewentualnie ulepszyć.


Użytkownik Tomy edytował ten post 17 grudzień 2012 - 11:01


#43 OFFLINE   ryba7

ryba7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 17 grudzień 2012 - 11:49

Tomy jak będziesz coś zamawiał to daj znać :)



#44 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 15:31

Ok.



#45 OFFLINE   Rudy

Rudy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaKnurów

Napisano 23 grudzień 2012 - 14:40

Filmik do kolekcji.

 

http://www.youtube.c...v=c9a4HsRlj5Q#!

 

zresztą koleś ma dużo filmów o tematyce tenkary.


Użytkownik Rudy edytował ten post 23 grudzień 2012 - 14:42


#46 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 23 grudzień 2012 - 17:20

Tomku będziesz zamawiał teleskopowa wędkę? Jaka długość? To będzie cały komplet razem z linka? Może tez bym się pisał :)



#47 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 23 grudzień 2012 - 18:34

To zależy Kardi w książkach też piszą że  Bolenie łowi się expresem i jest to również znana,ogólnie przyjęta zasada. :) .Tenkara chodzi mi po głowie bo widzę jej zastosowanie np.na takich łowiskach [fotki] .Łowię tam klenie 30-50cm w ilości dokąd mi się nie znudzi.Występują co prawda okresowo a dojazd i dojście to istny "sajgon" ale jak się już dotrze i powyciąga kleszcze z tyłka,szyi itd.to się łowi jak za dawnych fajnych lat.Kiedy to wszystko było prostsze-była rzeka-były ryby.

attachicon.gifklenie 012.jpgattachicon.gifklenie 016.jpg

Cześć !Patrząc na Twoje łowisko myślę o metodzie dużo cieplej :)

Może i moją zwyczajną,typową,taką przeciętną muchóweczką bym tam machnął? :D

pzdr.kardi



#48 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 23 grudzień 2012 - 19:35

Pewnie Kardi dało by radę.To niewiadomo jak się skończy.Teraz są nowe możliwości co do blanków i jestem troszke w kropce bo z czegoś trzeba zrezygnować.Wszystkiego naraz się nie da.Chciałbym ale nie te oczy już.Żeby robić wędki/blanki Tenkara muszę kupić na wzór przynajmniej jedną.


Użytkownik Tomy edytował ten post 23 grudzień 2012 - 20:02


#49 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 23 grudzień 2012 - 19:38

Tomku będziesz zamawiał teleskopowa wędkę? Jaka długość? To będzie cały komplet razem z linka? Może tez bym się pisał :)

Tylko teleskop nie wiem jeszcze co rozkminiam temat,.



#50 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 23 grudzień 2012 - 21:19

To czekam na jakieś info :)



#51 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 23 grudzień 2012 - 21:59

U mnie też by się sprawdziła taka metoda :) W klasyczną muchówke nie chciałem wchodzic ale to mi sie podoba :) 



#52 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 24 grudzień 2012 - 08:31

No to zaczynam nabierać ochoty.TomCast Ty jesteś bardziej oblatany w tych linkach jedwabnych itd.poszperaj tam trochę za tym i daj znac na priv.Ja przez święta wybiorę wędkę na wzór.

Edit.Wędka wybrana będzie to Amago 410cm.według tłumaczenia ten prent służy do kierowania dużych ryb hehe :)

Jak dobrze pójdzie i uznam że ma to sens to moje Tenkary będą dostępne w lecie tak w okolicach Maja.


Użytkownik Tomy edytował ten post 24 grudzień 2012 - 11:35


#53 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 24 grudzień 2012 - 14:18

Mogę pogrzebać, ale to koniecznie musi być jedwab?

Tu chyba jest nawet linka dedykowana do tego kijka: http://www.tenkaraus...ac6aa29a3cb9266http://www.tenkaraus.../products_id/85


Użytkownik TomCast edytował ten post 24 grudzień 2012 - 14:21


#54 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 24 grudzień 2012 - 15:18

Obejrzałem kilka filmików tu wstawionych i powiem szczerze że wygląda mi ta metoda na teleskopowy bat z linką i sztuczną muchą na końcu.

Swoją drogą ze 20 lat temu no może 18, razem z moim kuzynem łapaliśmy w ten sposób klenie, z tym że najpierw były to pasikoniki na końcu zestawu a później dopiero sztuczne muszki.

Zestaw składał się z bacika 4,5m, do tego dowiązana żyłka 0,25-028mm i na końcu metrowy przypon 0,16.



#55 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 24 grudzień 2012 - 16:14

Tak z batem to ma tyle wspólnego że oba to teleskopy i na na tym się kończy.Całkiem inna konstrukcja.Sam kąt przy podbieraniu ryby zwykłego bacika by wykończył :)

TomaCast nie koniecznie jedwab.


Użytkownik Tomy edytował ten post 24 grudzień 2012 - 16:17


#56 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 24 grudzień 2012 - 16:28

Moim zdaniem swietna sprawa u mnie rzeczka na tyle mala ze kolowrotka nie trzeba a i ryby kija nie polamia :D 



#57 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 24 grudzień 2012 - 16:31

Kurcze u mnie też mam kilka takich rzeczek co by tego spróbować, ciekawa sprawa. Czekam na więcej nowych info, heh może sie w to wkręce :D



#58 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 24 grudzień 2012 - 20:22

Tak z batem to ma tyle wspólnego że oba to teleskopy i na na tym się kończy.Całkiem inna konstrukcja.Sam kąt przy podbieraniu ryby zwykłego bacika by wykończył :)

TomaCast nie koniecznie jedwab.

Nie wiem co specyficznego może być w tej konstrukcji i o co chodzi z tym kątem przy podbieraniu.Z tego co wiem to w tej metodzie rybki w większości wypadków podbiera się podbierakiem a przy większych sztukach ryby podciąga się za linkę.



#59 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 24 grudzień 2012 - 20:33

Oj tam było już wcześniej w tym wątku.Nie ma co gdybać.Przyjdzie patyk Amago to zdam relację.Tak to tylko będziemy bić pianę. 



#60 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 24 grudzień 2012 - 20:42

Oj tam było już wcześniej w tym wątku.Nie ma co gdybać.Przyjdzie patyk Amago to zdam relację.Tak to tylko będziemy bić pianę. 

Tomy żebyś mnie źle nie zrozumiał, nie mam zamiaru na żadne bicie piany tylko chodziło mi że by głębiej się nad tymi kijami zastanowić.

Zobacz ten link http://www.allfishin...enkara-Rods.htm.Moim zdaniem te kijki są tak samo wytrzymałe jak nasze polskie baty.

Łapałem kilka lat zawodniczo i tyczką i batem i miałem w rękach wiele bacików ale takich naprawdę wypasionych, i wiem że spokojnie można dobrać o akcji jakiej się chce, czyli od szczytowej do lanej kluchy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych