Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Biały nalot na główkach jigowych.

przynęty

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 04 listopad 2015 - 15:20

Biały nalot na ołowiu(po jakimś czasie) może sugerować że ołów był odzyskany z akumulatorów. Odlewałem główki z czystego ołowiu i jedynie robiły się ciemne co uznaję za plus, te z akumulatorów zwykle robiły się białe po jakimś czasie.



#22 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 04 listopad 2015 - 21:48

Dzięki za wytłumaczenie skąd taka sytuacja się bierze natomiast ja jestem cały czas ciekaw jak się tego białego nalotu skutecznie pozbyć ?

#23 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 06 listopad 2015 - 08:35

Zmywak do naczyń pod bieżącą wodę i schodzi bez  problemu.

Suche do woreczka i parę kropel oleju  ja daje silikonowy .



#24 OFFLINE   Kowalinho

Kowalinho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPuławy

Napisano 13 listopad 2015 - 16:20

Może trzeba spróbować jak z klemami w aucie, po wyczyszczeniu lekko wazeliną techniczną posmarować.

Użytkownik Kowalinho edytował ten post 13 listopad 2015 - 16:21


#25 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 13 listopad 2015 - 19:17

Bardzo dobry sposób wypić minimum 100 gr alkoholu i dmuchnąć na główkę , a tak na serio pozbywam się nalotu zmywakiem do naczyń i płynem , następnie osuszam główkę, ( wystarcza do następnego razu )  małe główki okoniowe lakier do paznokci , na wiosnę żona ma zawsze jakieś ciekawe kolory ;)


  • godski lubi to

#26 OFFLINE   kolo807

kolo807

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 10:15

Można też zastosowac ocet zalac główki nalot ładnie schodzi zostaj tylko tłusta powierzchnia na koniec płyn do naczyń .

#27 OFFLINE   spidi

spidi

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 363 postów
  • Lokalizacjaleńczester

Napisano 21 listopad 2015 - 19:38

można użyć główek z innego materiału który się nie utlenia np. ze złota i po problemie :)) nie mogłem się powstrzymać..

#28 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 listopad 2015 - 20:29

można użyć główek z innego materiału który się nie utlenia np. ze złota i po problemie :)) nie mogłem się powstrzymać..

Jak pozrywasz :) to ja zanurkuję i powyciągam je z zaczepów.

A tak na poważnie, ja to główki maluję farbą proszkową i po problemie, poprawia się atrakcyjność przynęty i zabezpiecza to główkę przed nalotem :)



#29 OFFLINE   adatom

adatom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 09 kwiecień 2016 - 23:30

Witam,
Jak zapobiegać temu zjawisku.?
Czy macie jakieś patenty ?
Na niektórych główkach jest zwykły biały nalot a na niektórych tłuste paskudztwo.
Domyślam się , że ołów może być z odzysku...

Nie jest to tak ważny problem jak to że jest on przede wszystkim natury zdrowotnej. Zacząłem zważać na ten problem od momentu, kiedy dowiedziałem się, że ołów jest mega rakotwórczy i należy do metali ciężkich, które odkładają się w organizmie. Wystarczy, że dotykamy go a on przechodzi przez skórę do organizmu. Nie na darmo w USA w wędkarstwie jest zakazany. Amerykańskie główki nie śniedzieją, bo nie są zrobione z ołowiu. Najlepszy sposób to od razu po zakupie malować główki. Można kolor, ale najważniejszy jest na to lakier, najtwardszy i najlepszy do podłóg. Jest tego dużo, więc wybór zależy tylko od nas. wystarczy w sklepie powiedzieć, że chcę pomalować lakierem na bazie nitro, albo jakimś innym i w takim Obi czy Praktikerze albo jakimś budowlanym doradzą, mają szkolenia... Opalanie nic nie daje. Na gazie ołów stopi się w 5 -10 sekund. zapalniczka nie poradzi sobie. A świeczka da brudny czarny nalot. A opary dostają się do organizmu. Stare główki - Kolega wcześniej napisał , że traktuje je octem, ale to osłabia haki, nie próbowałem. Myślę że najlepiej zrobić to mechanicznie, jak jeden z kolegów, za pomocą szczotki drucianej. Ale najlepiej wywrzeć nacisk na posłów, żeby tego zakazali. Nie wiem jak w Europie, ale w USA nie można go stosować do tych celów. Utopia...?



#30 OFFLINE   adatom

adatom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 kwiecień 2016 - 00:16

Jak pozrywasz :) to ja zanurkuję i powyciągam je z zaczepów.

A tak na poważnie, ja to główki maluję farbą proszkową i po problemie, poprawia się atrakcyjność przynęty i zabezpiecza to główkę przed nalotem :)

To też jest dobry pomysł i szybszy niż lakierowanie lakierem do podłóg. Wszystkim zainteresowanym o ogromnej szkodliwości ołowiu polecam artykuł

http://www.wykopki.n...topic,2627.html   . Opisano w nim też jak czyścić skorodowany ołów. Bo biały nalot na ołowiu, to nic innego jak korozja.



#31 OFFLINE   DAMIR

DAMIR

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 28 kwiecień 2016 - 22:21

Sam odlałem już kilkanaście tysięcy główek jigowych i od początku stosuję specjalny stop ołowiu, który wyeliminował ten mało estetyczny z wyglądu proces.

#32 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 10 lipiec 2017 - 11:33

Witam,

Borykam się z problemem utlenionych główek jigowych. Mam ich sporo, chciałbym je czymś wyczyścić a nastęnie nałożyć farbę w proszku. Jak najlepiej to zrobić?

Pozdrawiam!

Krzysiek



#33 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 10 lipiec 2017 - 11:58

Moje też zaśniedziały czy też utleniły się .

Jedyny sposób to mechanicznie, szczotką drucianą mosiężną założoną na wiertarkę.

Główkę ściskałem w imadle stołowym i na dwa razy oczyściłem ten syf z ołowiu. A  tęmpe haki naostrzyłem osełką do haczyków.

 

2608622009.jpg


Użytkownik M a r a s edytował ten post 10 lipiec 2017 - 11:58


#34 OFFLINE   Dislav666

Dislav666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Maciek

Napisano 07 wrzesień 2017 - 15:50

Kupcie sobie kwasek cytrynowy, podgrzejcie wodę i rozpuśćcie w nim kwasek, później do naczynia, wrzucić główki, "wybebłać" lub przetrzeć później szczoteczką i wytrzeć szmatką. Tak się "ratuje" śruciny ołowiane, które gdy zbieleją nie nadają się do użycia (działają na żyłkę jak papier ścierny).


  • Del Toro i chlodnica lubią to

#35 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 07 wrzesień 2017 - 16:34

Glowki olowiane to materialy konsumpcyjne/eksploatacyjne, nie warte nadmiarnego zachodu, a juz na pewno nie zagrozenia zdrowia. Mechaniczna obrobka powiezchni np. szczotka druciana powoduje kontaminacje miejsca pracy zwiazkami olowiu lub pylkiem metalicznego olowiu, ktory moze dostac sie do organizmu przez drogi oddechowe lub kontakt ze skora... Najlepiej zaraz po zakupie odtluscic i zabezpieczyc poierzchnie (jakakolwiek) farba akrylowa, proszkowa, lakierem do paznokci czy przy okazji resztkami lakieru epoksydowego po lakierowaniu omotek. Juz pokryte nalotem przetrzec wilgotna szmatka, wysuszyc i zabezpieczyc farba, ot wsio...



#36 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 08 wrzesień 2017 - 12:56

:doh: panowie opanujcie się to już jakaś fobia, psychoza. 
Myć, czyścić główki niedługo będziemy myć przypony i linki bo maja kontakt z wodą :D 
dobrze że ja nie mam takich problemów :D 



#37 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 22 wrzesień 2017 - 16:19

Porozmawiajmy o myciu rękojeści w wędkach, bo przecież przy brudnej ryby gorzej biorą :-D

#38 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 wrzesień 2017 - 18:24

No ale brudna rękojeść jest trochę nieprzyjemna gdy trzymasz ją cały dzień :) ale to już zależy od człowieka jak widać ^^

Wiadomo,że podczas łowienia sam często brudze śluzem szczupakowym ale po powrocie fajnie jest ją wyczyścić :)

Dobra,kończe offtop

#39 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 19:03

Nie jest to tak ważny problem jak to że jest on przede wszystkim natury zdrowotnej. Zacząłem zważać na ten problem od momentu, kiedy dowiedziałem się, że ołów jest mega rakotwórczy i należy do metali ciężkich, które odkładają się w organizmie. Wystarczy, że dotykamy go a on przechodzi przez skórę do organizmu. Nie na darmo w USA w wędkarstwie jest zakazany. Amerykańskie główki nie śniedzieją, bo nie są zrobione z ołowiu. Najlepszy sposób to od razu po zakupie malować główki. Można kolor, ale najważniejszy jest na to lakier, najtwardszy i najlepszy do podłóg. Jest tego dużo, więc wybór zależy tylko od nas. wystarczy w sklepie powiedzieć, że chcę pomalować lakierem na bazie nitro, albo jakimś innym i w takim Obi czy Praktikerze albo jakimś budowlanym doradzą, mają szkolenia... Opalanie nic nie daje. Na gazie ołów stopi się w 5 -10 sekund. zapalniczka nie poradzi sobie. A świeczka da brudny czarny nalot. A opary dostają się do organizmu. Stare główki - Kolega wcześniej napisał , że traktuje je octem, ale to osłabia haki, nie próbowałem. Myślę że najlepiej zrobić to mechanicznie, jak jeden z kolegów, za pomocą szczotki drucianej. Ale najlepiej wywrzeć nacisk na posłów, żeby tego zakazali. Nie wiem jak w Europie, ale w USA nie można go stosować do tych celów. Utopia...?

skad informacje ze w usa olow jest zakazany jak tam kazdy z olowiu leje i kazdy go uzywa ...nawet firmy maja olow w swojej ofercie np doitmods i wiele innych i co drugi wedkarz bawi sie w odlewanie glowek wlasnie z olowiu 



#40 OFFLINE   adatom

adatom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 17 maj 2019 - 18:13

[quote name="pawekus" post="1766432" timestamp="1446634143"]

Podbiję temat, trochę czasu już upłynęło. Czy oprócz zmywacza do paznokci ktoś z Was ma jakiś sprawdzony patent na to zjawisko?...

Spróbowałem, 1h w occie i pomogło. Myślę że taki czas nic nie zrobi hakom. Główki zrobiły się gładkie i matowe. Teraz można polakierować extra twardym lakierem do podłóg. To robię od dawna. Lub kolor i lakier. Ale kolega robi jeszcze inną rzecz. Po wyczyszczeniu lub świeże moczy przez noc w nadmanganianie potasu. Do kupienia w każdej aptece. Roztwór ma być mocno fioletowy. Zalewasz główki na noc i gotowe. Nie mogą się stykać bo nie dojdzie. Jak chcesz to obróć i zostaw jeszcze na dzień. Dzięki temu żaden nalot się na nich nie pojawi. Tylko zrobią się ciemne. To jest sprawdzony temat i działa.

Użytkownik adatom edytował ten post 17 maj 2019 - 18:15

  • thug i M a r a s lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przynęty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych