Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dorsze z kutra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
934 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   panpawel85

panpawel85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Paweł

Napisano 31 lipiec 2019 - 05:04

Tak na czystą logikę... masz racje, ale jesli jeszcze raz przeczytasz co napisałem w poprzednim poście , jest szansa, że zrozumiesz... Nie pisałem o trailerach i paszowcach...Kuter wędkarski zabiera 20 wędkarzy, niech każdy złowi 50 bolkow i juz jest 1000szuk, często małe kuterki nie łowią nawet tyle. Takich kuterków wędkarskich niech wyjdzie po 8 z 10 portów i juz sie robi konkretna ilośc ryby.......Nie chce sie sprzeczać na tematy ryboustwa i stanu morza... Napisze ze od drzwi mojego domu do morskiego brzegu mam mniej niz 2,5km, nad morzem spędziłem całe 34 letnie życie, wędkując, pływając, obserwując i rozmawiając z ludźmi którzy utrzymywali sie przel lata z rybałki...

Nie jest źle z Dorszem... Jest fatalnie!!!

Ale każdy sam decyduje czy chce jeszcze bardziej zmniejszyć populacje tej ryby wypływając po mięso. Pozniej jest głupie gadanie, ja tylko 20 wziąłem i tylko 4 razy w roku wypływam...

#702 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 31 lipiec 2019 - 07:12

Tak na czystą logikę... masz racje, ale jesli jeszcze raz przeczytasz co napisałem w poprzednim poście , jest szansa, że zrozumiesz... Nie pisałem o trailerach i paszowcach...Kuter wędkarski zabiera 20 wędkarzy, niech każdy złowi 50 bolkow i juz jest 1000szuk, często małe kuterki nie łowią nawet tyle. Takich kuterków wędkarskich niech wyjdzie po 8 z 10 portów i juz sie robi konkretna ilośc ryby.......Nie chce sie sprzeczać na tematy ryboustwa i stanu morza... Napisze ze od drzwi mojego domu do morskiego brzegu mam mniej niz 2,5km, nad morzem spędziłem całe 34 letnie życie, wędkując, pływając, obserwując i rozmawiając z ludźmi którzy utrzymywali sie przel lata z rybałki...

Nie jest źle z Dorszem... Jest fatalnie!!!

Ale każdy sam decyduje czy chce jeszcze bardziej zmniejszyć populacje tej ryby wypływając po mięso. Pozniej jest głupie gadanie, ja tylko 20 wziąłem i tylko 4 razy w roku wypływam...

Mam inne zdanie na ten temat.

Łowię kilkadziesiąt lat na Wigrach. 90% ludzi mieszkających nad tym jeziorem kłusowało na potęgę, nie licząc kłusoli napływowych. Oprócz tego kilka brygad rybackich zawodowych odławiało ryby. Ryb było w bród, kormoranów jak na lekarstwo. Kto miał łódź na Wigrach zaliczany był do elity wędkarskiej. W 1989r. utworzono Wigierski Park Narodowy. Od tego czasu zaczęło się dziać źle. Wędkarzy coraz mniej, tak na oko mniej o jakieś 90%, kłusoli również. Od kormoranów natomiast aż biało - czarno. Biało bo tak wszędzie paskudzą.... Byłem w ostatni poniedziałek na Wigrach. W zasięgu wzroku byłem sam. I tak jest od lat. Zakazy, brak wędkarzy, kłusoli, a ryb coraz mniej.......



#703 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 31 lipiec 2019 - 08:27

Nie jest źle z Dorszem... Jest fatalnie!!!

Do czego i ja się przyczyniłem, no nie tylko ja. Zaczynałem łowić na Bałtyku gdy pewnie część kolegów z JB na stojąco pod stół wchodziła.

Jakoś tak w 1996 a może 7 byłem pierwszy raz i jeździliśmy na łódź kolegi a później było coraz więcej kutrów i chyba w 2001 ( 2002 ? ) po raz pierwszy byłem na "Admirale". Złowienie 50 czy 60 dorszy na wędkarza było normą a takie z jakimi się wędkarze teraz fotografują wypuszczało się do wody. Ustka i Łeba to nie były rekordy ale takich od 2 do 7/8kg można było natrzepać. Jastarnia i Hel po 2000 na jednej z łódek na 5 wędkarzy 14 dorszy powyżej 10kg a takich 4 do 10 o ile pamiętam 15, mniejsze filetować ? bez przesady, są duże lepiej duże. Ktoś nam kiedyś powiedział że na całym wybrzeżu jest ok. 300 lub trochę więcej łódek i kutrów które łowią z wędkarzami. Niech to będzie 2000 ludzi i każdy złowi 10kg to jest 20 000kg/ dziennie . I załóżmy że przecież nie codziennie ale 15x w miesiącu tak wypłyną to jest .............. od zajebania. No a przez te wszystkie lata ? I czy każde po 10kg odpuszczał ? Może jeden złowił 3kg ale inny 30 ? W Norwegii ryb jest na szczęście dużo tylko że wędkarzy też jest, na bank więcej niż u nas, jasne że przyjezdnych z całej Europy bo Norweg jak ma łódkę to najchętniej łososia poszukuje albo haliflądry. I taki innostraniec może wywieźć z Norwegii max 20kg filetów jeśli spędzał czas w zarejestrowanej bazie wędkarskiej. Nie wiem jak jest z kontrolami na Bałtyku ale oni tam kontrolują i kary są bolesne. Kiedy kilka lat temu były jeszcze nie za duże takie kary to grupa naszych za nadwyżkę 80kg dostała 10tys NOK (4300PLZ). W tym roku Germanie nie wiem za jaką ilość dostali 50tys. NOK.


  • korol i Tomasz79 lubią to

#704 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 31 lipiec 2019 - 19:07

Niedługo dorsze będziecie łowić na bałałajkę...

#705 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 28 sierpień 2019 - 16:05

Podnoszę temat.

Pływał może ktoś ostatnio na dorsza z Ustki?



#706 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 28 sierpień 2019 - 19:37

Ostatnio... w maju 😐

#707 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 sierpień 2019 - 08:23

Pytam, bo miesiąc temu z Darłowa kompletna klapa.



#708 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 29 sierpień 2019 - 09:43

Teraz póki woda ciepła to tylko głęboka woda. Może Władek i 80m+
Kiedyś tak pływalem, ale dla kilku chudzin ledwo przekraczających wymiar szkoda wysiłku. Jeśli już to gdy się woda oziębi na Ustkę, i tak do przełomu kwietnia i maja.

Użytkownik morrum edytował ten post 29 sierpień 2019 - 09:46


#709 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 sierpień 2019 - 11:53

Nie jest przyjemne wędkowanie na 80m+. Niemniej mam takie plany na Władysławowo, ale w przyszłym roku właśnie na przełomie kwietnia/maja. Obecnie albo Ustka, albo nic.



#710 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 sierpień 2019 - 12:01

info z 20 sierpnia. nadawca wiarygodny.

http://www.splawik.c...-95#entry374337



#711 ONLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 29 sierpień 2019 - 12:08

Jak ryba jest w zasięgu to Roman z Zahira ją znajdzie. Gorzej jak gdzieś odejdzie...



#712 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 29 sierpień 2019 - 15:24

Janusszr - fajnie się łowi na 80-90m., ale w sytuacji gdy BIORĄ ryby chociażby 1,5 -2 kg i co jakiś czas większe rodzynki.
A ostatni raz tak łowiłem ... kupę lat temu wypływając jeszcze z Kołobrzegu.
Łowienie z tej głębokości "stykowców" czyli obecnego standardu jest męczące i mało sensowne dla mnie. A jak jeszcze na pokładzie znajdą się kutafony, które MUSZĄ i prują rybom boki trzema kotwicami na parasolce i czterema przywieszkami to szlag człowieka trafia.
Marzy mi się rejs gdzie wszyscy na łajbie się mniej lub bardziej ale znają, nie ma mięsiarzy-szarpakowców a ewentualne spożycie alkoholu i palenie papierochów jest na rozsądnym poziomie, by nie przeszkadzać Kolegom. 😐
  • Kmicic lubi to

#713 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 29 sierpień 2019 - 17:45

To płyń Zahirem. Mała łódź, szyper zna fach. Można się ugadać żeby płynął na płytsze wody, bo on nie z tych co wożą by wozić.


  • Okonhel lubi to

#714 ONLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 sierpień 2019 - 17:50

Albo niech kolega "skrzyknie" ekipę i czarter całego kutra.

#715 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 29 sierpień 2019 - 17:57

Marzy mi się rejs gdzie wszyscy na łajbie się mniej lub bardziej ale znają, nie ma mięsiarzy-szarpakowców a ewentualne spożycie alkoholu i palenie papierochów jest na rozsądnym poziomie, by nie przeszkadzać Kolegom.

Tylko tak jeździliśmy na Bałtyk a teraz tak do Norwegii. Z elementem nieznanym nawet nie próbuję bo może spieprzyć cały wyjazd.



#716 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 sierpień 2019 - 19:04

Norwegia w przyszłym roku. Ekipa znana-rodzina. Czerwiec. Minimum dwa tygodnie.

Obecnie mam zaplanowany wyjazd tygodniowy do Rowów, dlatego pytam o szanse połowienia z Ustki. W poprzednich latach było nieźle, ale po tegorocznym Darłowie mam obawy.


Użytkownik Janusszr edytował ten post 29 sierpień 2019 - 19:07


#717 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 16 październik 2019 - 18:47

Chyba jakis zakaz się szykuje

https://m.youtube.co...Y&feature=share

Użytkownik Krab edytował ten post 16 październik 2019 - 18:48


#718 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 18 październik 2019 - 12:40

Nie szykuje, ale już obowiązuje. Na razie do końca roku, ale z możliwością przedłużenia. Trudno liczyć, że sytuacja z dorszem zmieni się w kilka miesięcy, więc raczej zakaz przedłużą. Centrala Rybna zamknięta do odwołania. https://ec.europa.eu...90723_baltic_pl



#719 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 18 październik 2019 - 17:03

Chodzi o zakaz połowu dorsza w celach handlowych......

Po co wprowadzacie to zamieszanie?



#720 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 18 październik 2019 - 17:47

Chodzi o zakaz połowu dorsza w celach handlowych......

Po co wprowadzacie to zamieszanie?

Jeszcze raz zobacz materiał, w którym Marek Kluczek mówi o połowach rekreacyjnych i odczytuje treść decyzji Komisji Europejskiej. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych