Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uniwersał do 300 zł. science fiction?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 16 listopad 2012 - 20:34

Przeszukałem naprawdę sporo w wyszukiwarce, ale i tak nie znalazłem tego czego poszukuje. Więc tak mam 300 zł do przeznaczenia na kij. Powiem szczerze, że kij ten miałby służyć mi głównie do połowu szczupaka raczej na lekko/średnio no ewentualnie na większego okonia. Zakres przynęt to: obrotówki w rozmiarze 3-4 (gram. max do 10-12 gram), woblery w rozmiarach 5-9 cm (gram max.20) no i czasami guma (powiedzmy standardowy Predator 3 czy Relax 3') na główkach do 10-12 gram.

Da się to wszystko pogodzić? a jeśli tak to czym? długość jaką preferuje to zdecydowanie 240 cm. (ni mniej ni więcej). Pozdrawiam

#2 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 17 listopad 2012 - 01:05

Witaj. Gdybyś nieco zwiększył budżet to z czystym sumieniem mógłbym polecić Kongera Equsa Maxim - tu fotka i dane http://www.konger.pl...-Equs-Maxim-245
Ta wędka ma wprawdzie nominlnie ciężar wyrzutu określony na 10-28 g. ale ja używałem jej także z woblerami nawet 5 - gramowymi i było ok. Z przynętami lżejszymi, zwłaszcza mało lotnymi woblerami, już tak słodko nie było. Mam tego Kongera o długości 270 cm, ale tak jak na fotce występuje także 245 cm. Łowiłem na niego okonie, sandacze, szczupaki, a i sum się trafił. Nie jest to coś co możnby porównać do subtelnej wklejanki ale z czuciem brania nie było żadnego problemu. Jednocześnie wędka ma moc. Za moją dałem z rabatem 400 zł., a może teraz gdzieś trafisz taniej. Kupiłem ją w tym roku, za radą doświadczonego kolegi. Pozdrawiam. RB.

#3 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 17 listopad 2012 - 09:50

przejrzyj wedziska z oferty savage gear
  • PiotrekF lubi to

#4 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 17 listopad 2012 - 15:22

... i/lub poszukaj używanego diaflexa robinsona.

#5 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 17 listopad 2012 - 17:11

Poszukaj starych modeli dragona "millenium" :)


#6 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 17 listopad 2012 - 19:11

Im więcej rad tym lepiej, a nuż może uda Ci się trafić. Polecam już chyba nieprodukowaną serię Balzer Magna Magic. Był taki kijek 2,40 i c.w 3-25g. To był naprawdę udany patyk.

#7 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 18 listopad 2012 - 00:19

Miałem przyjemność trzymać taki patyk w ręce, no i gdyby nie to, że mam kilka innych fajnych patyków(a mało czasu na łowienie), to z pewnopścią bym go kupił.

A dokladnie - Max Empire Spin 240 cm - 10-30 gram.
Powininen być super do lekkiego łowienia szczupaków, szczególnie z plecionką, a i na pstrągach i boleniach powininen się sprawdzić.

#8 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 listopad 2012 - 00:37

Konger World Champion Kobalt 9-28. Sam miód. Ale pierwsza zielona seria. 7-8 gramów już leci a i 35 można założyć. Miałem też czarnego ale gorszy był i poszedł do ludzi.

#9 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 18 listopad 2012 - 09:33

Jeśli preferujesz kije szybkie, to- jak to już ktoś prponował- nabyj robinsona diaflexa trouta 2,55m i 5-15g lub light spina 2,45m i 5-20g.
W podanej cenie dostaniesz je nowe lub taniej używane i raczej się nie zawiedziesz.
Jeśli preferujesz kije wolniejsze,to prędzej jakiś konger lub używany patyk z niższym modułem węgla czasami do kupienia w stosownym dziale.

#10 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 18 listopad 2012 - 11:45

Od siebie mogę polecić kij Dragon Express, blank ten sam co Millenium tylko wykonanie inne (dzielony korek, inny kolor), miałem ten spinn i pod Twoje wymagania powinien być dobry akcja fast, niezłe wykończenie, w mojej opinii lekko niedoszacowane dolne cw , ogólnie spory wybór rzutowy i długościowy w serii :)

#11 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 18 listopad 2012 - 22:58

Dzięki za wszystkie porady i wskazówki... Nie ukrywam, że prosze o kolejne ;) z tego co wyżej to właśnie dość mocno rozważam zainwestowanie w Diaflexa. Wiadomo,że nie da się pogodzić wszystkiego jednym kijem. Mi chodzi o zakres powiedzmy od obrotówki w rozmiarze 3 do woblera w stylu 8 cm Percha Salmo.

Edit: a jeszcze tak obok a co myślicie np. o Nexave bądź Beastmaster Shimano

Użytkownik Bootleg edytował ten post 18 listopad 2012 - 23:01


#12 OFFLINE   teki77

teki77

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 20 listopad 2012 - 06:28

A ja moge śmiało polecić Okume Black Rock , w cenie poniżej trzech stówek to naprawde fajny patyk , 2.45 długości waga 140 g (5-25), ja posiadam 2.75 (7-30) troszke na niego połapałem i moim zdaniem to taki uniwersał .

#13 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 20 listopad 2012 - 09:29

obejrzyj ugly stik custom 240/15-40 lub 10-25. Ogólnie kije mają świetną opinię. Ja kupiłem 210/40g i jestem zadowolony.

Użytkownik mdziam_78 edytował ten post 20 listopad 2012 - 09:31


#14 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 listopad 2012 - 21:28

To jeszcze mój głos w dyskusji na:
1) Robinson Diaflex 2,45m i 8-32g - tego mam

2) Max Empire Spin (o ile czegoś w nazwie nie pomieszałem) 2,4m i cw 10-30g - takiego kupowałem koledze do Norwegii.

Wg mnie Diaflex Trout czy ten do 20g będą zbyt delikatne jak na Twoje potrzeby. Musisz pomacać, może źle interpretuję to co napisałeś :)
Życzę udanych zakupów.

#15 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 22 listopad 2012 - 17:26

Jack_Daniels dobrze interpretujesz ;) właśnie ten 8-32g wchodziłby w grę. Trout zdecydowanie za małe cw dla moich potrzeb. Co do 20 wygląda to lepiej... jestem już po "macaniu" na sucho właśnie 20 i tego 32 gr, a także jednego kongera. Maxa Empire Spinn być może będę miał możliwość wypróbować za tydzień (znajomy który go posiada będzie wtedy dostępny.) Na dziś jednak skłaniam się w jakichś 80% na Diaflexa

#16 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 22 listopad 2012 - 19:53

Witam posiadam diaflexa 8-28 240cm i jak na mój gust bedzie dla ciebie idealny o ile lubisz ex-fasty myslę ze ten do 32gr będzie juz zbyt twardy jesłi ewentualnego dużego okonia bierzesz pod uwagę.

#17 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 23 listopad 2012 - 14:38

volfi, ten do 32g na pewno nie będzie za twardy :) Nie miałem tego Twojego modelu w ręce, ale podejrzewam, że zbyt wiele sie nie różnią, w końcu mówimy o 6g różnicy :). Tego mojego to przede wszystkim używam do łowienia na S4P w rozmiarze 9,5cm i z tego co widzę to waży to to jakieś 7,5g + haczyk ofsetowy z lametą więc to jest ok 10g i bardzo ładnie się takim zestawem bawi. Zastanawiam sie również czy to jest ex-fast - w porównaniu do np Phenixa to ten Diaflex nawet nie jest szybki :), co akurat mi nie przeszkadza, a wręcz jest wskazane do takiego łowienia jakie lubię.

#18 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 14:44

Konger World Champion Kobalt 9-28. Sam miód. Ale pierwsza zielona seria. 7-8 gramów już leci a i 35 można założyć. Miałem też czarnego ale gorszy był i poszedł do ludzi.


Zgadzam się. Ciężko dostać ale, może gdzieś się trafi.

#19 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 23 listopad 2012 - 15:54

Im więcej rad tym lepiej, a nuż może uda Ci się trafić. Polecam już chyba nieprodukowaną serię Balzer Magna Magic. Był taki kijek 2,40 i c.w 3-25g. To był naprawdę udany patyk.


także polecam tego balzera - sam posiadam od kilku lat i nadal służy jako taki "uniwersał",choć mjkijek ma 2,7m ale cw taki sam 3-25gr

#20 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 16:07

Polecam Team Dragon 2,75m cw.10/28




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych