Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka i kołowrotek do GT poppingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 30 styczeń 2013 - 23:24

Fajnie brzmi. Kupmy łódke. Ale nasza mentalność jest jaka jest :(

#102 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 30 styczeń 2013 - 23:29

znalazłem fotki z rekinem i żaglicą z Morza Czerwonego

Załączone pliki



#103 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 30 styczeń 2013 - 23:34

Kawał rekina wytargali :)

Użytkownik MIGOTKA edytował ten post 30 styczeń 2013 - 23:34


#104 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 30 styczeń 2013 - 23:37

Ściemniał, najprawdopodobniej od stresu, ale to Longimanus. Zdażyło mi się nawet kilka razy pogłaskać je pod wodą, nie polecam :) Żaglica śliczna, nie widziałem ich nigdy na żywo.

Załączone pliki


Użytkownik kingadivers edytował ten post 30 styczeń 2013 - 23:41


#105 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 styczeń 2013 - 23:52

white tip reef shark?

To co pożarło ludków 2 czy 3 lata temu?



#106 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 31 styczeń 2013 - 00:00

Ja miałem w maju 2011 bliskie spotkanie z rekinem.

Holowałem na trola z dużej łodzi ładnego (jakieś 7-8 kg) red snapera i  . . . tyle z niego zostało.Załączony plik  tn_P5220217.JPG   41,62 KB   32 Ilość pobrańZałączony plik  tn_P5220219.JPG   49,64 KB   29 Ilość pobrań



#107 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 31 styczeń 2013 - 00:01

;P



#108 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 31 styczeń 2013 - 00:04

Oceanic White Tip Shark, trzeci na liście najgroźniejszych, po żarłaczu białym i rekinie tygrysim. Z uwagi na jego duże wścibstwo i polowanie podpowierzchniowe odpowiedzialny za największą liczbę zabójstw rozbitków. Zazwyczaj rekiny, pod warunkiem że nie są wabione krwistym, trzymają dystans od ludzi. Ten odwrotnie, jeśli się zanurzysz, a jest w promieniu kilometra możesz być pewien że przypłynie. A jak przypłynie, to możesz być pewien że będzie podpływał z różnych stron przyglądał się i próbował dotknąć nosem. A później to już nie sprawdzaliśmy, po 5-6 podpłynięciach na dystans zero, gdy zaczyna robić coraz ciaśniejsze kręgi, szybciej zmieniać kierunki układa inaczej płetwy to znak że czas spier...wsiąść do łodzi. I wchodzenie na riba jest zawsze najniebezpieczniejsze, bo to jest ten moment kiedy my go już nie widzimy bo mamy głowy nad wodą, a on nas nadal tak, a powierzchnia to jego ulubiona strefa ataku. A poza tym naprawdę piękne i wyjątkowe ryby i każde spotkanie z nimi pod wodą to oprócz dużej dawki adrenaliny coś dużo, dużo więcej. Znam miejscówki na Morzu Czerwonym gdzie spotkanie z tymi rybami jest bardzo prawdopodobne.  Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam.

Muskie, czyli na żywca też łowiłeś :)


Użytkownik kingadivers edytował ten post 31 styczeń 2013 - 00:07


#109 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 31 styczeń 2013 - 00:08

Ja nawet pływać nie potrafię, a o dopiero nurkowanie, z rekinami...



#110 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 31 styczeń 2013 - 00:12

Do nurkowania umiejętność pływania nie jest niezbędna, nurkowanie ma więcej wspólnego z tonięciem niż z pływaniem :)

Myślę że niejedne zawody pływackie byś wygrał, gdybyś się przy nich uczył pływać :)

Chyba się mały EOT zrobił :)



#111 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 31 styczeń 2013 - 00:14

no jest cos w tym ;) Mam tak samo. jak bylem w Egipcie to probowalem nurkowac, ale slona woda w ustach (zupelnie sie nie spodziewalem) + pospiech (bo iini tez chca bla bla) = wycofalem sie z wody (juz widze jak ta kobietka (rosjanka? cos mi swita) co byla instruktorka by sobie ze mna poradzila jakbym spanikowal z jakiegos glupiego powodu ;) - ona moze 50kg a ja wtedy pewnie ze 120 bylem juz z calym tym majdanem kilka m pod woda, ale nie potrafilem sie przekonac by opadac na dno swobodnie a ona nie pozwalala mi normalnie nurkowac (tzn probowalem nurkowac tak jakbym nurkowal w basenie).


Użytkownik gooral edytował ten post 31 styczeń 2013 - 00:14


#112 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 31 styczeń 2013 - 00:22

No to dup@ nie instruktorka, jeśli Cię poganiała na intro. Nie wolno tak robić. Jeśli widziała jakiekolwiek oznaki paniki w Twoich oczach, lub niepewność, powinna Cię poprowadzić po płytkiej wodzie, aż "zwiotczejesz" i sam wykażesz chęć wpłynięcia na głębszą wodę. Wiem że pierwsze przełamanie się na oddychanie z "rurki" pod wodą łatwe nie jest i potrzeba chwilę żeby do tego przywyknąć. Jednym wystarczy 5 minut, a innym potrzeba 20. Jeśli chodzi o ratowanie pod wodą, to jedna z głównych zasad brzmi, pod żadnym pozorem nie podpływać do spanikowanego nurka, bo zamiast jednego trupa będą dwa. W innych przypadkach pomoc jak najbardziej wskazana :)

Nie wolno się za szybko zanurzać, a jeszcze bardziej za szybko wynurzać :) Jeśli Cię ograniczała, to pewnie powód był.


Użytkownik kingadivers edytował ten post 31 styczeń 2013 - 00:24


#113 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 31 styczeń 2013 - 00:24

Ja nawet pływać nie potrafię, a o dopiero nurkowanie, z rekinami...

Woda jest tak słona, że i tak Cię bedzie wypierać. Maska na oczy, faja, płatewki i cała masa kolorów na żywej rafie. REWELACJA !!!

Wystarczy, że leżysz na bruchu i zanurzysz głowę na jakieś 10 cm :ph34r:



#114 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 31 styczeń 2013 - 00:26

wiem o tym i chyba mialem wiecej rozumu jak ona - bo jakbym mial 10 minut w basenie po dnie z tym pochodzic to inny temat a tak stwierdzilem, ze interes jak calowania lwa w *uja przyjemnosc rzadna a neibezpieczenstwo utraty zycia duze.. ;)



#115 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 31 styczeń 2013 - 00:34

Woda jest tak słona, że i tak Cię bedzie wypierać. Maska na oczy, faja, płatewki i cała masa kolorów na żywej rafie. REWELACJA !!!

Wystarczy, że leżysz na bruchu i zanurzysz głowę na jakieś 10 cm :ph34r:

A jak już sie zdecydujesz, to możesz się poczuć, jak w delfinarium :)  I nikt Cię nie wygoni po 30 minutowym seansie :D

Załączone pliki



#116 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 31 styczeń 2013 - 00:35

Snorkelowanie jest bardzo przyjemne, ale to tylko namiastka tego co można zobaczyć nurkując. Będąc tu naprawdę polecam wszystkim spróbować. Wręcz trzeba poświęcić jeden dzień na nurkowanie, lub snorkelowanie. Zresztą snorkeling w upalny dzień może być niebezpieczny, połowa ciała jest narażona na słońce, z którym tutaj nie ma żartów nawet zimą. A czujność naszego organizmu jest przytępiona poprzez obniżoną temperaturę, bo druga połowa jest pod wodą. Widziałem wiele osób z udarem słonecznym i strasznym poparzeniem pleców. Do snokelingu powinna być chustka na głowie i t-shirt na plecach. 



#117 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 31 styczeń 2013 - 00:46

Stadko delfinów z Sha'ab Samadai (Dolphin House), "obowiązkowa" część programu w naszej ofercie. Oprócz delfinów są tam świetne jaskinie, na płytkiej wodzie, idealne dla początkujących. A niedaleko od tego miejsca można tanio zadzwonić do domu, bo jest dobra oferta z Vodafone :) Jest dużo żółwi i są krowy morskie i w ogóle jest zajefajnie. A woda tak czysta że dno widać z 30 metrów, a pod wodą widoczność sięga 100, więc jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad tanimi wakacjami, to nie ma nad czym. W naszym kochanym Bałtyku większości tych atrakcji nie znajdzie :)

Aha i jeszcze jedno, temperatura wody nigdy i na żadnej głębokości nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Zimą do kilku metrów od powierzchni ma temperaturę 22-25 stopni, latem powyżej 30-stu :)

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.JPG   30,7 KB   25 Ilość pobrań
  • Załączony plik  23.JPG   61,36 KB   32 Ilość pobrań
  • Załączony plik  12.JPG   59,36 KB   37 Ilość pobrań
  • Załączony plik  49.jpg   72,7 KB   40 Ilość pobrań
  • Załączony plik  47.jpg   60,37 KB   41 Ilość pobrań
  • Załączony plik  32.jpg   46,14 KB   41 Ilość pobrań
  • Załączony plik  68.jpg   30,71 KB   31 Ilość pobrań

Użytkownik kingadivers edytował ten post 31 styczeń 2013 - 07:21


#118 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 31 styczeń 2013 - 01:13

Woda jest tak słona, że i tak Cię bedzie wypierać. Maska na oczy, faja, płatewki i cała masa kolorów na żywej rafie. REWELACJA !!!

Wystarczy, że leżysz na bruchu i zanurzysz głowę na jakieś 10 cm :ph34r:

Jeszcze sie tylko musztarda posmaruję, ponoc tak rekiny lubią najbardziej ;)



#119 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:20

Stadko delfinów z Sha'ab Samadai (Dolphin House), "obowiązkowa" część programu w naszej ofercie. Oprócz delfinów są tam świetne jaskinie, na płytkiej wodzie, idealne dla początkujących. A niedaleko od tego miejsca można tanio zadzwonić do domu, bo jest dobra oferta z Vodafone :) Jest dużo żółwi i są krowy morskie i w ogóle jest zajefajnie. A woda tak czysta że dno widać z 30 metrów, a pod wodą widoczność sięga 100, więc jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad tanimi wakacjami, to nie ma nad czym. W naszym kochanym Bałtyku większości tych atrakcji nie znajdzie :)

Aha i jeszcze jedno, temperatura wody nigdy i na żadnej głębokości nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Zimą do kilku metrów od powierzchni ma temperaturę 22-25 stopni, latem powyżej 30-stu :)

Nie wiem, kiedy byłeś ostatnio w Dolphin House, ale w listopadzie był tam kolejny obiekt do zwiedzania.

Trzypoziomowy statek wpłynął w rafę (ponoć napalony szyper "gonił" stado delfinów) i zatonął. Wystaje tylko górny poziom.

Więc jest co zwiedzać :). Wiem, że gość sporo beknie za zniszczenie rafy, ponoć nawet pół miliona euro . . .

Załączone pliki



#120 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 luty 2013 - 00:20

niezle. A probowal ktos takiego poppingu na lekko? Kumpel w mexyku pendzlowal GT na penn overseas spin (travelek w budzecie ponizej 100e o wyrzucie 20-80g obstawiam, ze lekko 100 rzuci bo mam zwykla wersje 30-60 i ma sporo wiekszy potencjal - w rekach duzo mieksza a lekko przeskakuje hamulec w slammerze 260 - na GT kumplowi ten spin spokojnie ogarnial max hamulec w battle 6000. i do tego miast poperow probowal ktos innych przynet? sweeperow, sliderow plywajacych albo turbo jacka etc?)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych