Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Podwodne polowania


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 20 styczeń 2013 - 16:54

Witam i mam pytanko do bardziej zorjętowanych w temacie : jak/co mówi prawo/przepisy na ww temat??? . Co takie polowania reguluje, czy to jest zgodne z prawem???Czy to jest dozwolone???



#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 styczeń 2013 - 17:05

Są na to chyba odpowiednie przepisy dotyczące polowania z kuszą.



#3 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9511 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 20 styczeń 2013 - 17:10

Jak widać,  w necie tego sporo https://www.google.c...8&oe=utf-8&aq=t



#4 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 20 styczeń 2013 - 17:40

Waldek jak się to czyta to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. No to teraz zapytam czy w naszym okręgu jest to dopuszczone bo już drugie łowisko wyczyszczone prawie do cna z największych ryb.



#5 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 20 styczeń 2013 - 17:42

NA dużej większości wód użytkowanych przez PZW jest zakaz poławiania kuszą. Nie wolno Ci poławiać ryb łososiowatych.

By to móc robić, musisz uzyskać kartę łowcy podwodnego, a same łowienie może być bez użycia aparatu tlenowego - tylko rurka. Wymiary, okresy ochronne oraz ogólne warunki według Ustawy o Rybactwie Śródlądowym ( art.7)



#6 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 20 styczeń 2013 - 18:16

do takich połowów są wyznaczone jeziora i tak jak kolega wspomniał bez akwelungu czyli nurkujesz na tyle ile wystarczy ci powietrza w płucach.



#7 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 20 styczeń 2013 - 21:23

To u mnie pływają jakieś hybrydy chyba bo pod woda wytrzymują kilkanaście minut i dłużej.  :D  :D  :D  :D Nie łowie i nie mam zamiaru łowić ryb w ten sposób tylko dowiedzieć się czy to jest legalne i co mówią na ten temat przepisy. Bo to staje się denerwujące jak dowiadujesz się że w łowisku oprócz wydr ,ryby jakieś dziwne stwory trochę przypominające ludzi wykańczają :D  :D  :D



#8 OFFLINE   TriMack

TriMack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Aleksander

Napisano 21 styczeń 2013 - 12:47

To u mnie pływają jakieś hybrydy chyba bo pod woda wytrzymują kilkanaście minut i dłużej.  :D  :D  :D  :D Nie łowie i nie mam zamiaru łowić ryb w ten sposób tylko dowiedzieć się czy to jest legalne i co mówią na ten temat przepisy. Bo to staje się denerwujące jak dowiadujesz się że w łowisku oprócz wydr ,ryby jakieś dziwne stwory trochę przypominające ludzi wykańczają :D  :D  :D

to legalnie te stwory płoszyć... nic tak dobrze nie działa na wyobraźnię nurka (kłusola zwłaszcza) jak łódka spiningistów z ciężkim sprzętem na morskich kotwach z długimi stalowymi przyponami - gotowych na hol życia :D


Użytkownik TriMack edytował ten post 21 styczeń 2013 - 12:48

  • Guzu, wildriver i kaczynumer1 lubią to

#9 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 21 styczeń 2013 - 16:32

to legalnie te stwory płoszyć... nic tak dobrze nie działa na wyobraźnię nurka (kłusola zwłaszcza) jak łódka spiningistów z ciężkim sprzętem na morskich kotwach z długimi stalowymi przyponami - gotowych na hol życia :D

Kurde szkoda tylko że u nas troling zakazany, bo pewnie w tym roku byłoby ciekawe zdjęcie do wątku " PRZYŁOWY" :D  :D  :D



#10 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 21 styczeń 2013 - 16:37

A jest to skuteczne i to bardzo. Jak jesteś pod wodą to ryby ni cholery nie uciekają. Wiem bo w USA kiedyś próbowałem.



#11 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 21 styczeń 2013 - 18:03

To u mnie pływają jakieś hybrydy chyba bo pod woda wytrzymują kilkanaście minut i dłużej.  :D  :D  :D  :D Nie łowie i nie mam zamiaru łowić ryb w ten sposób tylko dowiedzieć się czy to jest legalne i co mówią na ten temat przepisy. Bo to staje się denerwujące jak dowiadujesz się że w łowisku oprócz wydr ,ryby jakieś dziwne stwory trochę przypominające ludzi wykańczają :D  :D  :D

Najpierw sprawdz czy robią to nielegalnie.

Teraz jest tyle możliwości by ich nakryć.Nie to co kiedyś.A kiedyś łowili na kuszę na Brdzie.Ale jeden uparty muszkarz jednego delikwenta złapał.Z pomocą policji oczywiscie.

 

A tak pocichu powiem,że działa na nich petarda wrzucona do wody.Były kiedyś takie podwodne.Do niczego nie namawiam.Sprawdz przede wszystkim ,czy to robią legalnie.



#12 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 styczeń 2013 - 18:07

Najpierw sprawdz czy robią to nielegalnie.

Teraz jest tyle możliwości by ich nakryć.Nie to co kiedyś.A kiedyś łowili na kuszę na Brdzie.Ale jeden uparty muszkarz jednego delikwenta złapał.Z pomocą policji oczywiscie.

 

A tak pocichu powiem,że działa na nich petarda wrzucona do wody.Były kiedyś takie podwodne.Do niczego nie namawiam.Sprawdz przede wszystkim ,czy to robią legalnie.

Taps nawet nie pisz takich rzeczy.Można gościa zabić w ten sposób jak wrzucisz petardę do wody :D .


Użytkownik Jozi edytował ten post 21 styczeń 2013 - 18:08


#13 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2013 - 18:16

O petardach już czytałem, straszono tak kuszników na Wkrze, nie znam szkodliwości metody więc się nie wypowiem (nie najlepszy pomysł na walkę z kłusownictwem), pewne jest jedno, jeśli kłusolowi w jednym momencie puszczą bębenki i zwieracze prędko po kuszę nie sięgnie.

http://www.pzw.org.p...da_w_klusownika


Użytkownik Dagon edytował ten post 21 styczeń 2013 - 18:28


#14 OFFLINE   poohcpoohc

poohcpoohc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 styczeń 2013 - 12:10

Najpierw sprawdz czy robią to nielegalnie.

Teraz jest tyle możliwości by ich nakryć.Nie to co kiedyś.A kiedyś łowili na kuszę na Brdzie.Ale jeden uparty muszkarz jednego delikwenta złapał.Z pomocą policji oczywiscie.

 

A tak pocichu powiem,że działa na nich petarda wrzucona do wody.Były kiedyś takie podwodne.Do niczego nie namawiam.Sprawdz przede wszystkim ,czy to robią legalnie.

A gdyby to była pańska matka, namawiał by Pan do takego samosądu??



#15 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 styczeń 2013 - 12:20

Dzień dobry!

 

Przecież @Taps napisał wyraźnie, że nie namawia, zasygnalizował, że tak robiono i tyle, ja też uważam, że pomysł z petardami do najlepszych nie należy i nikt chyba tego poważnie nie brał pod uwagę. Kłusownik też żywa istota, nikt na nich petardami polował nie będzie, tym bardzie jeśli faktycznie matki seniorki zaczną się zrzeszać w koła podwodnych amazonek i trzaskać z kuszy wszystko co żywe.



#16 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 styczeń 2013 - 13:16

A gdyby to była pańska matka, namawiał by Pan do takego samosądu??

 

Matka siedzi z tyłu...


  • Dagon i Dienekes lubią to

#17 OFFLINE   w.bujalski

w.bujalski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 styczeń 2013 - 13:25

Matka siedzi z tyłu...

„Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!!!



#18 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 styczeń 2013 - 13:35

A gdyby tu było przedszkole w przyszłości... i wasz synek mały przechodził... w przyszłości... A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!!! - a mówił to nomen omen - Szczupak :) Przepraszam za OT, ale nie mogłem sie powstrzymać, mea culpa.



#19 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 25 styczeń 2013 - 17:42

Jakby nie patrzeć to - sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie i z bronią trza od maleńkości oswajać  :D