Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Moje projekty - Pracownia Wędkarska Zdzisław Czekała

autorski-rb pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
171 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 27 maj 2015 - 21:47

A ta fioletowa niteczka to co za firma i numer?



#142 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 27 maj 2015 - 22:06

Jedna i druga nitka to ProWrap, śliwka to nylon 625 nie do końca o to mi chodziło miało być trochę jaśniej ale Gudebrod-a nie mam, a byłby lepszy. Fioletowy metalik to 9600, ciekawie się prezentuje nie tylko z tym kolorem ale i z czarnym, ciemnym niebieskim, granatowym, ciemno popielatym i im podobnymi. Przykład poniżej.


Użytkownik Zdzisław Czekała edytował ten post 27 maj 2015 - 22:09

  • Del Toro lubi to

#143 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 27 maj 2015 - 22:14

Wędka muchowa Double Hand: blanki IM6 12'0" w klasie #7 komponenty były z blankiem, przelotki Hard Hrom snake, uchwyt kołowrotka aluminiowy, rękojeść korkowa, omotki Gudebrod 441, wykończenia nitka metalic ProWrap 9600. Wędka przeznaczona do połolwu głowacic.

 

Załączony plik  Double Hand 2.jpg   31,99 KB   18 Ilość pobrańZałączony plik  Double Hand 1.jpg   36,35 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  Double Hand 5.jpg   35,08 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  Double Hand 4.jpg   20,46 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  Double Hand 3.jpg   32,15 KB   20 Ilość pobrań



#144 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 27 maj 2015 - 23:16

Jedna i druga nitka to ProWrap, śliwka to nylon 625 nie do końca o to mi chodziło miało być trochę jaśniej ale Gudebrod-a nie mam, a byłby lepszy. Fioletowy metalik to 9600, ciekawie się prezentuje nie tylko z tym kolorem ale i z czarnym, ciemnym niebieskim, granatowym, ciemno popielatym i im podobnymi. Przykład poniżej.

 

 

Dzieki, wlasnie bardzo fajnie wyglada ten fiolet :)



#145 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 08 czerwiec 2015 - 19:45

Mój pierwszy projekt sumowego spinningu. Wędkę wykonałem na następujących komponentach:

blank Xzoga Takadum Taka-G 90 test obciążenia 16 kg długości 270 cm

przelotki Fuji typu KW Alconite

uchwyt Fuji DPS 18 Gun Smoke

rękojeść dzielona z pianki EVA

omotki pod stopki przelotek nić Pro Wrap rozmiar „A”

omotki do przywiązania przelotek nić Pro Wrap rozmiar „D”

 

Z tych komponentów.

Załączony plik  xzoga 1.jpg   64,81 KB   24 Ilość pobrań

 

Wyszedł taki spinning sumowy.

 

Załączony plik  xzoga 10.jpg   24,89 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  xzoga 3.jpg   17,59 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  xzoga 4.jpg   20,2 KB   21 Ilość pobrańZałączony plik  xzoga 2.jpg   16,51 KB   21 Ilość pobrańZałączony plik  xzoga 5.jpg   27,73 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  xzoga 6.jpg   29,52 KB   21 Ilość pobrańZałączony plik  xzoga 7.jpg   24,25 KB   21 Ilość pobrańZałączony plik  xzoga 8.jpg   23,21 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  xzoga 9.jpg   21,79 KB   21 Ilość pobrańZałączony plik  xzoga 11.jpg   20,65 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  xzoga 12.jpg   22,82 KB   21 Ilość pobrań



#146 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 14 czerwiec 2015 - 16:04

Moja pierwsza muchówka jaką sobie kupiłem coś około trzydziestu lat temu Trout Fly Glass Fibre Hardiego długości 275 cm w klasie 6. Odnowiłem korek i przezbroiłem przelotki, dodałem nowy pierścień reszta pozostała stara łącznie z malowaniem blanku.

 

Załączony plik  Hardy glass 1.jpg   25,02 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  Hardy glass 2.jpg   19,8 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  Hardy glass 3.jpg   23,78 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  Hardy glass 4.jpg   25,61 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  Hardy glass 5.jpg   25,07 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  Hardy glass 6.jpg   21,16 KB   16 Ilość pobrań


Użytkownik Zdzisław Czekała edytował ten post 14 czerwiec 2015 - 16:05

  • Riqelme lubi to

#147 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 14 czerwiec 2015 - 16:42

Bardzo ładna. Jakie przelotki wsadziłeś i ile?
Oryginalny lakier nie ucierpiał przy ściąganiu starych przelotek?

#148 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 14 czerwiec 2015 - 17:21

Przelotki pochodzą z Ultralite jest ich łącznie 9 szt. plus szczytowa są przywiązane w starych miejscach. Stare omotki były tylko solidnie nasączone lakierem i nie związał sie on moicno z lakierem blanku, łatwo to było wyczyścić.



#149 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 25 listopad 2015 - 23:07

Nowe patyki pojawiły się za moją szafą, co prawda już jakiś czas temu, ale dopiero ostatnio była okazja wykonać im sesje.

 

Uniwersał na jesień CD EXT-NANO –model CDEXN-862M - 2,6m 6-24g (raczej realne). Ogarnia fajnie arsenał którego używam na jesiennym Wisłoku i bagnach w okolicach Rzeszowa.

DPS 17, fajny korek + korkoguma, system KR, nici pod kolor. Dokładnie taki jak chciałem …. sam wybrałem wszystko .. od blanku po korek i nici.

 

Drugi to trochę cięższy czarnuch ze stajni MHX - ST1084F-MHX 2,75m 10-42 g (realnie do 35g)

DPS, czarna pianka, Aconite+SiC, nici w kolorze. Zbrojony tak oszczędnie, ale ze smakiem, tak jak lubię.

Będzie na grubsze zwierzaki z okolicznych akwenów.

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   110,28 KB   24 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   88,39 KB   22 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   105,91 KB   22 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   95,44 KB   22 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   107,15 KB   21 Ilość pobrań

  • gulf, Szymon82 i Del Toro lubią to

#150 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 listopad 2015 - 23:21

Tak z ciekawosci, ten CD 2.6m to jest czyms dowazany? Bo tak 4 plastry korka/korkogumy to chyba go nie wywazaja przy tej dlugosci?

 

Bardzo ladny lakier, tak na marginesie :)



#151 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 17 grudzień 2015 - 20:26

Nowy projekt: "Shakespeare Worcestershire Boron" 10'0" #7/8/9 w wersji "double hand" dedykowany do połowu dużych pstrągów i być może głowacic. Insert uchwytu kołowrotka wykonany z akrylu, przelotki "snake" S6, Rękojeść korek z czerwonymi wstawkami z korka BURL, omotki czerwony metalik. Nazwałem tę wędkę "The Lord of the Red Rings" - nawiązanie do Tolkiena i do czerwonych omotek wędki.

 

Załączony plik  Shakespeare.jpg   101,59 KB   20 Ilość pobrań  Załączony plik  Shakespeare 4.jpg   114,01 KB   19 Ilość pobrań  Załączony plik  Shakespeare 1.jpg   104,83 KB   20 Ilość pobrań

Załączony plik  Shakespeare 2.jpg   108,69 KB   19 Ilość pobrań  Załączony plik  Shakespeare 3.jpg   56,88 KB   20 Ilość pobrań



#152 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 17 grudzień 2015 - 20:53

I jeszcze jedna "double hand": Fibatube Salmon Fly 14'0" w kasie 9/10, potężna wędka do połowu potężnych ryb w Polsce ich brak więc będzie służyła do zabawy i nauki rzutów. Do budowy wędki wykorzystałem przelotki "snake" S6, duży aluminiowy uchwyt, dzieloną korkową rękojeść z wykończeniami z korkogumy i czerwonego korka BURL, omotki czarne z czerwonymi wstawkami. Efekt na zdjęciach.

 

Załączony plik  Fiba 10.jpg   119,57 KB   18 Ilość pobrań  Załączony plik  Fiba 6.jpg   67,16 KB   18 Ilość pobrań  Załączony plik  Fiba 4.jpg   112,24 KB   18 Ilość pobrań  Załączony plik  Fiba 5.jpg   68,56 KB   20 Ilość pobrań  Załączony plik  Fiba 3.jpg   114,03 KB   20 Ilość pobrań  Załączony plik  Fiba 1.jpg   97,45 KB   20 Ilość pobrań  Załączony plik  Fiba.jpg   98,29 KB   17 Ilość pobrań  Załączony plik  Fiba 7.jpg   57,25 KB   18 Ilość pobrań  Załączony plik  Fiba 8.jpg   102,38 KB   18 Ilość pobrań  Załączony plik  Fiba 9.jpg   104,99 KB   18 Ilość pobrań



#153 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 18 grudzień 2015 - 00:42

Nowy projekt: "Shakespeare Worcestershire Boron" 10'0" #7/8/9 w wersji "double hand" dedykowany do połowu dużych pstrągów i być może głowacic. Insert uchwytu kołowrotka wykonany z akrylu, przelotki "snake" S6, Rękojeść korek z czerwonymi wstawkami z korka BURL, omotki czerwony metalik. Nazwałem tę wędkę "The Lord of the Red Rings" - nawiązanie do Tolkiena i do czerwonych omotek wędki.

 

 

 

Za samo "The Lord of the Red Rings"  jest warta zlikowania :) Chociaz ten boron ma zla passe ostanio na forum  :lol: 



#154 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 03 styczeń 2016 - 20:24

Wymyśliłem sobie, że dam do renowacji kij, który mam już od bodajże 20 lat, stąd też i sentyment do niego, a poza tym ciągle na niego łowię. Zdzisław zrobił to dokładnie tak, jak sobie zaplanowałem, udało się zachować grawerowaną, metalową tuleję i oryginalne napisy. Myślę, że jeszcze długo mi posłuży.

Załączone pliki


Użytkownik marekn edytował ten post 03 styczeń 2016 - 20:26

  • Del Toro i bertold12 lubią to

#155 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 styczeń 2016 - 20:52

Korek nie pasi. Reszta cacy, łącznie ze "śnieżyczkami". :)

#156 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 03 styczeń 2016 - 20:57

A co konkretnie nie "pasi" jakość, kształt, ilość?



#157 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 03 styczeń 2016 - 21:12

 Arek, mnie tam akurat "pasi", a to chyba najważniejsze, nie :) ?


Użytkownik marekn edytował ten post 03 styczeń 2016 - 21:40


#158 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 styczeń 2016 - 22:15

Ja kija w ręce nie miałem więc ... grunt że właściciel zadowolony. :)
Korek nie pasi ogólnie do kolorystyki. Piana załatwiła by sprawę.
Za duży bałagan na rekojesci.
Oczywiście to tylko moje oko tak ocenia (z netu). Real może jest zupełnie inaczej. :)

#159 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 03 styczeń 2016 - 23:28

Korek pasi ...zawsze :) ciekawy projekt :clappinghands: Może dałbym cieplejszą omotkę ale zimna znowu " pasi"  do metalu :) Fajnie że staruszek dostał drugie życie :good:


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 03 styczeń 2016 - 23:30


#160 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 04 styczeń 2016 - 09:14

Ja kija w ręce nie miałem więc ... grunt że właściciel zadowolony. :)
Korek nie pasi ogólnie do kolorystyki. Piana załatwiła by sprawę.
Za duży bałagan na rekojesci.
Oczywiście to tylko moje oko tak ocenia (z netu). Real może jest zupełnie inaczej. :)

Wizualizacja wędki nawiązuje do oryginału czarne omotki z niebieskimi metalicznymi wstawkami dokładnie takimi samymi jakie były. Patrząc tylko na zdjęcia to faktycznie masz trochę racji szczególnie co do "bałaganu", w momencie ogarnięcia całości wygląda to już zupełnie inaczej, na zdjęciach nie widać całego oryginalnego opisu wędki, który utrzymany jest w zdecydowanie niebieskiej kolorystyce. Metalowy cylinder też nie ułatwił zadania mogła by być i pianka ale Marek życzył sobie rękojeść dzieloną z korka więc jest korek i to w większości niebieski BURL. Z początku sam dość sceptycznie podchodziłem do projektu ale końcowy efekt okazał się naprawdę bardzo przyjemny nie tylko od strony wizualnej ale i od czysto technicznej. Wędka przyśpieszyła, a dzięki metalowemu cylindrowi umieszczonemu na końcu również fantastycznie wyważ wędkę z kołowrotkiem.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb, pracownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych