Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Skulskie Okolice Konina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 luty 2013 - 16:42

Witam  wybieram sie w lipcu w tamte rejony. Chcialbym sie dowiedziec czy ktoś z was łapał na Jeziorach Skulska Wieś /  Jeziorze Skulskim lub jakiś pobliskich fajnych i w miare rybnych  jeziorkach. Chciałbym zapytac jakich ryb mozna sie w nich spodziewac i  czy wgl one sa . Zamierzam głownie spinningowac z brzegu jak i z łódki i sporadycznie wieczorkiem/ Po południu Spławiczek/ Feederek .. Rownież chciałbym sie dowiedziec czy jest jakas rzeka w poblizu  Miejscowosci Skulska Wieś jak tak Prosze o info na temat pobliskich jezior/Łowisk na pw !! z góry dzieki !



#2 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2013 - 18:41

Podepnę się. W tej chwili autostradą z Pruszkowa w tamte regiony to rzut beretem. Moze jakieś inne jeziora polecacie? Może być drogo i c&r, ale ma być szczupakowo, dobre warunki i łódki przyzwoite.



#3 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 13 luty 2013 - 18:59

Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś można było połapać okoni 25-30cm w ilościach nawet do kilku diesięciu szt . Z szczupakiem też było nieźle i do tego sandacz się trafiał.Od dobrych 10 lat nie jeżdżę nad jeziora Konińskie bo drogo i cienko.Jezioro należy do Gospodarstwa Rybackiego w Gosławicach.

Paweł Brzuskiewicz czyli wobler-w1 pochodzi z tamtych rejonów może on coś więcej napisze.



#4 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 13 luty 2013 - 20:04

Jeszcze mozna połowic takich okoni ale bardziej jesienią niż latem,drogo i cienko jest to prawda dlatego lato to rzeka a jesien jesli juz to jezioro Gosławickie.Jestem z Konina :)



#5 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2013 - 20:08

Czyli na wiosnę Gosławickie warto przećwiczyć? Czy wszystkie jeziora w pobliżu Konina należą do Gospodarstwa Rybackiego z Gosławic? Nie lubię tych tworów.



#6 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 13 luty 2013 - 20:19

90% jezior to PGR.Wiosna fajna,lato lepsze,jesien b.dobra.Latem pływajac po Gosławickim łowiło sie sandacze a nad nimi stały tołpygi,zastanawiałem sie dlaczego,moze szukały cienia ;) a tak na powaznie jak zlokalizowałes tołpygi to pod nimi stały sandacze



#7 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 luty 2013 - 20:27

Mam kolegę ze Skulska łowiącego tam regularnie. Sam też na Skulskim wędkowałem. Ze szczupakiem to ciężko tam już jest, jakieś podrostki się trafiają. My łowiliśmy okonie i trafiały się całkiem ładne i jak się wstrzeliło to dość często. Zaskakiwały mnie walecznością :) silne były. Łowiliśmy z łódki i tak też polecam tam łowić na spinning. Z brzegu to możesz usiąść za leszczem i płocią, można trafić ładne sztuki choć kłusownictwo zrobiło swoje. Kolega tam poluje w oczkach trzcinowych na wzdręgi z muchówką (łódka niezbędna).



#8 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 13 luty 2013 - 22:21

Kiedyś te jeziora były bardzo obfite w wszelakie ryby i w dużych ilościach.

Na Slesińskim uczyłem się wędkować, pamiętam jak dziś płocie i leszcze na spławik, klenie na wiśnie i sandacze jak wodery mojego taty.To jezioro bylo moim ulubionym.Teraz śmigają po nim  motorówki z silnikami wyścigowymi i tylko mi żal tej czystej wody z rakami na dnie i wielkimi ławicami okoni.


Użytkownik lesiewicz edytował ten post 13 luty 2013 - 22:23


#9 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 luty 2013 - 22:33

Czyli Okonia z łodki ładnego mozna trafic na tym Skulskiej Wsi I Skulskim i chcialbym zapytac czy te gosławickie jest Blisko tych Jezior ?  I czy rzeka jakas Mniejsza , wieksza byle rzeczka jest w okolicy ;p ?



#10 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 13 luty 2013 - 22:51

Rzeczki to tam chyba nie ma w pobliżu ale niedaleko jest kanał Ślesiński ale tam nie łapałem więc nie wiem co tam siedzi.



#11 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 17 luty 2013 - 18:33

Łowiłem w 2011 w Skulskiej Wsi. Nocowałem tutaj http://www.domki-skulsk.pl/. Przez 5 dni złowiłem sporo okoni do 30 cm, trochę białorybu, 5 wymiarowych szczupaków i 8 krótkich, Nie znalem wcześniej tego miejsca, nie miałem echosondy itp. Zezwolenia wędkarskie kupowałem w wiosce obok - gospodarze znają adres.



#12 OFFLINE   kolay

kolay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 17 luty 2013 - 19:20

Nie łowiłem, tam-natomiast na jeziorze gosławickim kilkakrotnie-okonie łowiłem pod przęsłami, które ida do elektrowni. Tołpyg nie widziałem:) Problemem jest to, że przy wietrze hula tam fala niemiłosiernie, Na dodatek z jednego wyjazdu przywiozłem w aucie mysz która pożarła mi kable w aucie,niezły bigos był:)))))Pochodzę z Konina, w razie pytań-zapraszam.



#13 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 marzec 2016 - 19:04

Nie łowiłem, tam-natomiast na jeziorze gosławickim kilkakrotnie-okonie łowiłem pod przęsłami, które ida do elektrowni. Tołpyg nie widziałem:) Problemem jest to, że przy wietrze hula tam fala niemiłosiernie, Na dodatek z jednego wyjazdu przywiozłem w aucie mysz która pożarła mi kable w aucie,niezły bigos był :)))))Pochodzę z Konina, w razie pytań-zapraszam.

 

Jak teraz wygląda sytuacja rybostanu w GR Gosławice- Jezioro Ślesińskie, Pątnów- warto się wybrać na te łowiska pod kątem drapieżnika?

Może ktoś posiada mapy batymetryczne ?



#14 OFFLINE   spinn76

spinn76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaToporzysko
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:tonder

Napisano 16 marzec 2016 - 22:17

Czy ktoś mi może coś więcej powiedzieć odnośnie tego jeziora w Skulsku.Spędzę nad nim kilkanaście dni na koniec maja i nie wiem na co się nastawić.Będę tam z łódką.



#15 OFFLINE   spinn76

spinn76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaToporzysko
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:tonder

Napisano 31 maj 2016 - 18:28

Ok widzę że brak było chętnych do udzielenia mi odpowiedzi.Więc w skrócie tylko powiem że byłem tam 4ry dni i połowiłem tylko drobnych okoni z czego największe były to 26,5cm. Wszystkie łapane na boczny trok.Szczupak jest tam chyba już tylko wspomnieniem.Na końcu jez znalazłem w trzcinach sporo ryb martwych większych jak i mniejszych.Więc ktoś tam niezle jezioro op.....ił. Na echu widziałem piękne echa dużych ryb na dużej gł, więc postanowiłem to sprawdzić co to za rybki.I po kilku chwilach z 11m gł mam branie agresywne.I ląduje w łódce leszcza 50cm i ok 2kg. Więc wiem że już tam nie pojadę bo nie ma po co. Koledzy też tam łapali na spławik i grunt ale ich wyniki były mizerne przez te 4ry dni.Może tam pojadę z rodzinka wypocząć i popływać na rowerze wodnym.



#16 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 31 maj 2016 - 19:08

Ok widzę że brak było chętnych do udzielenia mi odpowiedzi.Więc w skrócie tylko powiem że byłem tam 4ry dni i połowiłem tylko drobnych okoni z czego największe były to 26,5cm. Wszystkie łapane na boczny trok.Szczupak jest tam chyba już tylko wspomnieniem.Na końcu jez znalazłem w trzcinach sporo ryb martwych większych jak i mniejszych.Więc ktoś tam niezle jezioro op.....ił. Na echu widziałem piękne echa dużych ryb na dużej gł, więc postanowiłem to sprawdzić co to za rybki.I po kilku chwilach z 11m gł mam branie agresywne.I ląduje w łódce leszcza 50cm i ok 2kg. Więc wiem że już tam nie pojadę bo nie ma po co. Koledzy też tam łapali na spławik i grunt ale ich wyniki były mizerne przez te 4ry dni.Może tam pojadę z rodzinka wypocząć i popływać na rowerze wodnym.


Niestety nasze realia,piękna woda tylko że martwa.Elektrycy i sieci robią swoje.

#17 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 31 maj 2016 - 19:39

Wież mi nie jest jeszcze tak żle chociaż do stanu sprzed kilku lat to przepaść koniec lata wczesna jesień najlepszy okres