Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Farby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomala

Tomala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 17 luty 2013 - 17:00

mam pytanie  chce malować  farbami z aerografu i zastanawiam się nad humbrolami i innymi farbami akrylowymi typu metalic  czy jest sens kupować humbrola który ma 14 ml za 5 zł czy lepiej dać  na zwykłą akrylową która ma 100 ml i 6 zł 



#2 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 17 luty 2013 - 17:06

Nie jestem profesjonalistą od aero. Wielu pewnie puknie mnie w czoło.
Używam do aerografu farb akrylowych w spray, typu motip 500ml. za 10zł. "wpsikuje" kilka kropel z puszki do zbiorniczka aero i w taki sposób maluję. Jeśli chodzi o farby tego typu metalic, są gęstsze  od zwykłego koloru lecz przechodzą przez aero bez większych problemów. Czyszczę sprzęt zaraz po użytkowaniu i nie ma z nim problemu.



#3 OFFLINE   Tomala

Tomala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 17 luty 2013 - 17:08

ok ale przecież można by rozrobić  akryl z wodą  dlatego  pytam bo jak kupie tanie dziadostwo to po  rozcieńczeniu się  zrobi  blade  ale z drugiej strony  przepłacać za humbrola



#4 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 luty 2013 - 18:03

szkoda kasy na humbrola sam nim malowałem lata temu czasami potrafił się zważyć z lakierem poliuretanowym teraz jadę akrylami samochodowymi i jest ok 



#5 OFFLINE   Tomala

Tomala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 17 luty 2013 - 18:06

tez przejdę na samochodowe kiedyś nimi malowałem było ok tylko ten zapach nitro :(



#6 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 17 luty 2013 - 20:14

Pacta, createx - bez zapachu, możesz malować gdzie chcesz :)



#7 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 17 luty 2013 - 22:41

Niedawno rozglądając się za aerografem trafiłem na fora dla majsterkowiczów. Nie zapisałem sobie linków - patrz po aerografach i farbach - pactra, humbrol. Na All.. są też takie aerografy jak oni pokazywali tz w zestawie z pipetą - biorą kilka kropli, malują, a co im zostaje to odsysają z powrotem i do pojemniczka. Chyba ktoś to też stosował do woblerów - zdaje się że nawet ktoś z forum. Wydajna metoda.

 

Przy okazji:

http://chomikuj.pl/V...1822088064.doc 

i link do aer..

a dalej to już łatwo do następnych filmików.

PS 

Jeszcze nie kupiłem, czekam aż wyjdą mi samochodowe, mam też pactry i czekaja na aero... 


Użytkownik jabr edytował ten post 17 luty 2013 - 22:42


#8 OFFLINE   Tomala

Tomala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 17 luty 2013 - 22:48

ja ciągle myślę zęby malować na bazach samochodowych  bo kupuje na ml i mam od i jeszcze więcej wyboru koloru tylko największa wada że  rozpuszcza się w nitro nie przyjemny zapach i raczej nie da się łączyć z akrylami poza tym  trochę inny lakier najlepiej dwuskładnikowy kiedyś tak robiłem i było super teraz mam zamiar przejść tylko na takie bazy  wydaje mi się ze taniej większy wybór  i mam na miejscu mieszalnie farb na pewno  wstawię zdjęcia woblerów w swoim temacie to ocenicie czy było warto wydać na nie pieniądze 



#9 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 02 listopad 2013 - 17:52

Żeby nie zaczynać nowego wątku podpinam się tutaj: Przerzuciłem się na aerograf, kupiłem metaliki Vallejo plus kolory podstawowe i mam z nimi problem- wszystko zżera mi Lakier poliuretanowy. Na początku myślałem, że to wina nienajświeższego lakieru i kupiłem nowy ale gucio, dalej jest bryndza i poszło na marne kilka tygodni roboty  :( (dodam, że kilka woblerów malowanych tymi samymi farbami i lakierowanych poliuretanem wyszło bez problemów)? Może suszyć kilka dni te akryle, już nie mam pojęcia.... Macie jakiś pomysł jaka jest przyczyna?



#10 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 02 listopad 2013 - 18:22

Dziwna sprawa z tymi Vallejo. Może to wina podkładu?



#11 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 02 listopad 2013 - 18:28

Podkład też Vallejo i Aztek.



#12 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 02 listopad 2013 - 18:42

UUU to zgłupiałem :o. Może faktycznie muszą doschnąć.

Ja z Domaluxem nie miałem problemów



#13 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 02 listopad 2013 - 19:19

Została mi jeszcze część niepolakierowanych to odczekam parę dni  i spróbuję jeszcze raz. A te to chyba trzeba będzie zrobić a'la Rat Rod  :P



#14 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 02 listopad 2013 - 20:52

Farby modelarskie takie jak pactra, humbrol czy vallejo są wyprodukowane na pigmentach kiepskiej jakości i niestety mogą dziać się z nimi różne dziwne rzeczy. Pactra to w ogóle syf nad syfy. Ja używam akryli samochodowych i zero kłopotu. Mam je z pracy ale nawet kupno w mieszalni wyjdzie taniej niż te modelarskie. Modelarskie to koszt za ok 15.ml to między 5 a 10 zyla, za 100 ml samochodowych ok.20-25 zł i tysiące kombinacji kolorystycznych. Prosty rachunek............ :D .



#15 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 02 listopad 2013 - 20:54

ja ciągle myślę zęby malować na bazach samochodowych  bo kupuje na ml i mam od i jeszcze więcej wyboru koloru tylko największa wada że  rozpuszcza się w nitro nie przyjemny zapach i raczej nie da się łączyć z akrylami poza tym  trochę inny lakier najlepiej dwuskładnikowy kiedyś tak robiłem i było super teraz mam zamiar przejść tylko na takie bazy  wydaje mi się ze taniej większy wybór  i mam na miejscu mieszalnie farb na pewno  wstawię zdjęcia woblerów w swoim temacie to ocenicie czy było warto wydać na nie pieniądze 

Ja maluję samochodowymi akrylami wodnymi, nitro to przeżytek.



#16 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 02 listopad 2013 - 20:55

a jak z zapachem, bo samochodowych sprayów mam jeszcze pół szafy ale nie mam gdzie malować...



#17 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 02 listopad 2013 - 20:57

Nie ma tragedii ze smrodkiem :D , lakieruję w domu i żona nie płacze. Spreye niestety będą klepać zawsze :( .



#18 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 listopad 2013 - 20:58

a jak z zapachem, bo samochodowych sprayów mam jeszcze pół szafy ale nie mam gdzie malować...

Zapach to też przeżytek ;)



#19 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 02 listopad 2013 - 21:25

Ja również maluje akrylami samochodowymi wodnymi i choć zapach niby nie jest uciązliwy to na mnie bardzo źle działa i zle się pozniej czuje . No ale od tego są wkoncu maski ... i moim zdaniem to podstawa ;) W mieszalni mi powiedzieli ze wodne są bardziej szkodliwe dla organizmu niz te nitro-ale ja tam nie wiem , nie znam sie ;)


Użytkownik bryka edytował ten post 02 listopad 2013 - 21:26


#20 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 02 listopad 2013 - 21:33

Maski są konieczne, niestety. Lakiery są wodorozcieńczalne, ale z samej wody się nie składają, składają się między innymi z  pigmentów które dają dany kolor a to już spora dawka chemii. Ze szkodliwością to jest tak że ni różnią się niczym od lakierów nitro






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych