Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pióraki made by sol


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 marzec 2013 - 15:04

Nigdy nie byłem przekonany do żadnych "gacopierzy", mówiłem guma to jest to, nic jej nie pobije. Zdanie zmieniłem po 2 ostatnich sezonach, w których łowiłem z "kogutomaniakiem"

Teraz gume zakładam dopiero po dokładnym obłowieniu miejscówki kogutami...

Początki łowienia na koko były dla mnie cięzkie, nie wiedziałem jak to ustrojstwo poprowadzić, żeby cosik zagryzło. Niekiedy więcej czasu poświęcałem na podlądanie jak to robi kolega niż na łowienie. Z czasem synchronizacja pracy wedki i kołowrotka była coraz lepsza i przychodziła naturalnie (już nie wyglądało to tak jakbym łowił na szarpaka :D

Tylko teraz pytanie skąd te koguty brać ?? na allegro takie jak mi się podobają kosztują 8-9zł a tego rwie każy wie ile...

kolega na początek mi trochę zrobił, ale co łowniejsze to szybko zostało w wodzie, a nie będę go męczył o następne bo ledwo mu czasu starcza, żeby sobie ukręcił. 

 

Dobra jak ktoś może zrobić koguta to czemu ja bym nie mógł ? Podjechałem do kolegi, żeby mi pokazał mniej więcej z czym to sie je i co mi będzie potrzebne. Przyjechałem do domku, pach pach allegrogo, pstryku pstryku i podstawowe rzeczy zakumówione. 

Wczoraj odebrałem paczkę iiiii... pierwsze kogutki ukręcone.

Główki 12 i 15 g. Drut 1mm. Oczko pod kątek 60 stopni. Kotwiczki jakie użyłem to VMC. Nie wiem czy nie za duże, ale pomyślałem że przynajmniej króciaki nie będą tak głęboko zażerały (o ile coś w ogóle weźmie :D )  Każdy koko ma po 6 piórek. Wydają się być solidne.

 

Będę wdzięczny za jakieś uwagi itp. co zrobiłem źle, co poprawic itp.

 

200803151909.jpg

200803151906.jpg

200803151907.jpg

200803121891.jpg

 

 

 

 

 


  • wobler129 lubi to

#2 OFFLINE   Endzik22

Endzik22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 21 marzec 2013 - 16:43

Bardzo ładne. Czarny juz siedzi w pysku metnookiego. Kolega @Skibek rówież niedawno podzielil sie swoimi kogucikami: 

http://jerkbait.pl/t...oniowe-skibek/ 

Najważniejsze to mieć samozaparcie w tym co sie robi. U Ciebie kolego widac to na opisie jak na dłoni. Pozdrawiam i sukcesów z kogutkami.


  • skibek20 lubi to

#3 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2013 - 18:18

Fajne. Dla spowolnienia opadu możesz jeszcze dodać kołnierz z wiskozy. On także wskaże Ci na jakim dnie łowisz hej !



#4 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 21 marzec 2013 - 18:23

Jak krece koguty to potem jestem happy jakie one są spoczko, bardzo ładna praca , czarny faktycznie super !!!



#5 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 21 marzec 2013 - 18:58

Fajne. Dla spowolnienia opadu możesz jeszcze dodać kołnierz z wiskozy. On także wskaże Ci na jakim dnie łowisz hej !

Jak dasz 10 gramów zamiast 12 to spowolnisz bardziej niż kryzą z wiskozy :D

A jeśli obławiając jakąś miejscówkę trafisz na drobny fragment z "plamą" mułu, to możesz nabrać fałszywego przeświadczenia, że łowisz na dnie mulistym i zwolnić potencjalnie ciekawe stanowisko :huh: Ale oczywiście możesz zrobić kołnierz i sam sprawdzić, czy to rozwiązanie Ci odpowiada - kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje :)

Co do kogutków - "czarną śmierć", "białą damę" oraz "seledynowego smakołyka" sam ukręciłem i z niejakim powodzeniem stosuję od wielu lat. Nie bój się marabuta, jako dodatek do szyjnych z kury fajnie się w wodzie prezentuje. 

I witaj wśród dłubaczy :)



#6 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 marzec 2013 - 20:45

Dzięki za porady-opinie.

 

Czarny to był pierwszy jakiego ukręciłem :D

 

Kołnierza z wiskozy, raczej nie będę go stosował bo mi sie zwyczajnie nie podoba, a jak mi sie coś nie podoba to na to nie łowię :) Wolę dać jak kolega Janusz napisał mniejszą główkę i sprawa załatwiona. Co do sandaczy, na rzece w moich okolicach często było tak, że łowiłem na mule i co ciekawe na gumy zero, a na koko dziobały.

Samozaparcia mam bardzo dużo, a do tego kręcenie mnie wciągnęło, więc może kiedyś coś naprawdę fajnego z tego wyjdzie.

Dokręciłem parę kuraków, jutro wrzucę jakieś zdjęcia.

Póki co robię bez żadnych udziwnień, chce zrobić sporo różnych kombinacji z kolorami. Jak przyjdzie czas kiedy będzie można to przetestować to wybiorę najlepsze i je będę powielał.

Myślałem właśnie o puchu marabuta, żeby zrobić jakieś wstawki. Jak koko uderzy o dno powinien być jakiś efekt "push up" :)


Znacie jakieś fajne-tanie sklepy gdzie można kupić pióra ?



#7 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 21 marzec 2013 - 20:48

http://www.bogdangawlik.pl/ tutaj masz spory wybór



#8 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 marzec 2013 - 21:11

http://www.bogdangawlik.pl/ tutaj masz spory wybór

Dzięki

 

Zna ktoś jakiś dobry sposób na farbowanie piór ? Czym, jak, itp.

Mam sporo kolorów w głowie, które powinny się sprawdzić, a ciężko kupić pióra dokładnie takie jakie się chce.



#9 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 21:58

Tu masz duży wybór materiałów.

http://www.fishing-m...we-g6-a213.html

 

Nie ma sensu kombinować z farbowaniem piór. Problemem może być dobranie farby, tak żeby później pióra się nie zaczęły kruszyć.



#10 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 21 marzec 2013 - 22:09

Jak mawia dzisiejsza młodzież:

rownież "propsuję" tego czarnego :D



#11 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 22 marzec 2013 - 06:44

Będę wdzięczny za jakieś uwagi itp. co zrobiłem źle, co poprawic itp.

 

To może ja.

Za starannie wykonane, za dobrze dobrane kolory. Tak się nie robi na dzień dobry  :lol:



#12 OFFLINE   GrzsiekM

GrzsiekM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 marzec 2013 - 08:17

To może ja.

Za starannie wykonane, za dobrze dobrane kolory. Tak się nie robi na dzień dobry  :lol:

Zgadzam sie, Do niczego się nie nadają, Wyrzuć je, tylko najpierw powiedz gdzie :D



#13 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 22 marzec 2013 - 08:29

Dzięki

 

Zna ktoś jakiś dobry sposób na farbowanie piór ? Czym, jak, itp.

Mam sporo kolorów w głowie, które powinny się sprawdzić, a ciężko kupić pióra dokładnie takie jakie się chce.

Pióra marabuta są dość drogie. Niezłym substytutem są puchowe pióra indyka - na marginesie, większość "marabutów" sprzedawanych w Polsce za życia gulgotało :)

Do barwienia używa się powszechnie dostępnych barwników do tkanin. Związujesz kilka - kilkanaście piórek w pęczek i plum do gorącej kąpieli. Od długości przebywania w roztworze zależy późniejsza intensywność barw. Przy przekroczeniu 60 stopni może później wystąpić kruchość piór, a w zbyt chłodnej kąpieli się nie zabarwią trwale i będą wszystko brudzić. Ale gdyby wszystko było łatwe, to nikt by nie leciał do sklepu ;)



#14 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 marzec 2013 - 10:52

Miło mi słyszeć, że się podobają. Staram sie jak mogę żeby kogutki ładnie wyglądały, bardzo długo robie każdego z nich. Najdłużej schodzi mi układanie piór, niby na początku wszystko ładnie, ale jak chce mocniej owinąć to się przekręcą i dupa... zazwyczaj dopiero po kilkunastu próbach wychodzi to jako tako. Może to wynika z tego, że do wszystkiego co robie przykładam się tak samo mocno, ale pewnie z czasem będzie to szlo szybciej. Brak mi jeszcze doświadczenia. Na razie sugeruję się tym co usłyszałem od kolegi i co zobaczyłem na filmikach z youtube'a

 

Pióra marabuta są dość drogie. Niezłym substytutem są puchowe pióra indyka - na marginesie, większość "marabutów" sprzedawanych w Polsce za życia gulgotało :)

Do barwienia używa się powszechnie dostępnych barwników do tkanin. Związujesz kilka - kilkanaście piórek w pęczek i plum do gorącej kąpieli. Od długości przebywania w roztworze zależy późniejsza intensywność barw. Przy przekroczeniu 60 stopni może później wystąpić kruchość piór, a w zbyt chłodnej kąpieli się nie zabarwią trwale i będą wszystko brudzić. Ale gdyby wszystko było łatwe, to nikt by nie leciał do sklepu ;)

 

Będę musiał odwiedzić fishing-mart w Bielsku i zobaczyć co tam mają ciekawego. Zawsze jak tam byłem to patrzyłem na gumki i nie zwracałem uwagi na materiały kogutowo-muchowe, ale chyba widziałem tam kątem oka sporo różnych rzeczy.



#15 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 marzec 2013 - 16:40

Nowe stworki. Na więcej póki co brak materiałów (kotwic), za to pomysłów masa.

 

 

200803161929.jpg

200803161925.jpg

200803161921.jpg

200803161920.jpg

200803161917.jpg

200803161915.jpg

200803161913.jpg



#16 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 22 marzec 2013 - 21:00

Nowe stworki. Na więcej póki co brak materiałów (kotwic), za to pomysłów masa.

Możesz robić również na hakach, kotwiczki w niektórych łowiskach są zabronione, będziesz miał jak znalazł :)

Na marginesie, te na hakach nie są mniej łowne.

 

 

Miło mi słyszeć, że się podobają. Staram sie jak mogę żeby kogutki ładnie wyglądały, bardzo długo robie każdego z nich. Najdłużej schodzi mi układanie piór, niby na początku wszystko ładnie, ale jak chce mocniej owinąć to się przekręcą i dupa... zazwyczaj dopiero po kilkunastu próbach wychodzi to jako tako. Może to wynika z tego, że do wszystkiego co robie przykładam się tak samo mocno, ale pewnie z czasem będzie to szlo szybciej. Brak mi jeszcze doświadczenia. Na razie sugeruję się tym co usłyszałem od kolegi i co zobaczyłem na filmikach z youtube'a

Dokładaj pióra pojedynczo, kolejne po mocnym przywiązaniu poprzedniego.

Będę musiał odwiedzić fishing-mart w Bielsku i zobaczyć co tam mają ciekawego. Zawsze jak tam byłem to patrzyłem na gumki i nie zwracałem uwagi na materiały kogutowo-muchowe, ale chyba widziałem tam kątem oka sporo różnych rzeczy.

Zabierz walizkę pieniędzy. Jest wybór :D



#17 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 marzec 2013 - 21:53

Możesz robić również na hakach, kotwiczki w niektórych łowiskach są zabronione, będziesz miał jak znalazł :)

Na marginesie, te na hakach nie są mniej łowne.

 

 

Dokładaj pióra pojedynczo, kolejne po mocnym przywiązaniu poprzedniego.

Zabierz walizkę pieniędzy. Jest wybór :D

 Dokładam pojedynczo, ale jak sobie ustawię piórko to przy jego owijaniu, jak chce mocniej to się przekręca. Już mi z tym idzie coraz lepiej, bo wynika to chyba z braku doświadczenia...  Jakbym się bawił kiedyś w robienie jakichś muszek to pewnie by to lepiej szło, a tak to jestem zielony :rolleyes: 

 

Co do haków, raczej na razie ograniczę sie tylko do kotwiczek. Tam gdzie łowie wszędzie mogę ich używać, a sandacze lubią podnieść koko z dna i wtedy kotwiczka jest dużo lepsza ;)

 

Nie lubię chodzić z walizką, plecak może starczy :D



#18 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 22:37

Z tym plecakiem, to jak najbardziej. Zwłaszcza, że w Bielsku była przeprowadzka i WSZYSTKO jest teraz ładnie wyeksponowane, a nie pochowane o kątach i w szufladach.



#19 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 marzec 2013 - 23:23

Co by nie było, że mi się juz znudziło trzeba coś wrzucić :)

Kogutki ida mi ją bardzo fajnie (przynajmniej tak mi się wydaje) sprawnie, szybko i piórka stoją jak należy :D

Z braku odpowiednich kotwic, postanowiłem ukręcić coś innnego, dziwnego. Docelowo miał to być raczek, ale średnio wyszedł.

 


200803171962.jpg

200803171958.jpg

200803171948.jpg

 

Gdybym miał drugie takie piórko ja to u dołu to by jakoś to wyglądało,bo to pióro od góry jak z padniętej wrony wyrwane...



#20 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 29 marzec 2013 - 20:20

Zabierz walizkę pieniędzy. Jest wybór :D

 

Miałeś racje, wybór był taki, że nie wiedziałem co do koszyka pakować :D  nie posłuchałem i wybrałem się bez walizki z pieniędzmi i musiałem z paru rzeczy zrezygnować :(

 

Coś udało się już ukręcić z nowo nabytych zabawek ;)

 

200803231992.jpg

200803231991.jpg

200803231999.jpg

200803231998.jpg


Użytkownik sol321 edytował ten post 29 marzec 2013 - 20:21





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych