Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Narew - odcinek Różan-Pułtusk, Brzóze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 03 styczeń 2010 - 02:54

Zmiana roku, czas podsumowań, pewnie nie odkryje ameryki ale chciałbym podzielic sie kilkoma uwagami na temat tego odcinka w sezonie 2009.
Ten rok był chyba najgorszym rokiem jeżeli chodzi o połowy spinningowe, a łowię tam regularnie od 10 lat.
W zasadzie tylko wczesnomajowe bolenie dopisały. Sandacza nie uświadczyłem, szczupaki ciężko wydłubać wymiarka, zasadzie paproszenie za okoniem miało przyzwoite efekty, czasami trafił się ładny jaź. Na początku często można było trafić na PSR, a czym dalej w lato tym rzadziej. Presja wydała mi się znacznie większa, zapewne przyczyną było śnięcie ryb w bugu i przez to najazd wędkarzy z okolic Wyszkowa

#42 OFFLINE   robert0304

robert0304

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • Lokalizacjaswiat

Napisano 04 marzec 2010 - 11:11

Moje pytanie moze powinno byc troche w innym wątku ale nie chce robic zbednego bałaganu Embarassed. Chodzi mianowicie o zbiornik Gnojno, polączony z Narwia mniej wiecej 20 km od Pułtuska.Do tej pory bylo to lowisko dostepne dla wędkarzy, bez dodatkowych opłat, wystarczyla tylko karta i legitymacja wędkarska.Zmiany nastapiły jesienią ubieglego roku. Zbiornik zostal ogrodzony drutem kolczastym, wygladało to tak jakby zmienil własciciela. Nigdzie na ten temat nie mozna uzyskac zadnych informacji, pomylalem wiec że moze ktos na forum cos wie :D

#43 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 marzec 2010 - 11:44

Moje pytanie moze powinno byc troche w innym wątku ale nie chce robic zbednego bałaganu Embarassed. Chodzi mianowicie o zbiornik Gnojno, polączony z Narwia mniej wiecej 20 km od Pułtuska.Do tej pory bylo to lowisko dostepne dla wędkarzy, bez dodatkowych opłat, wystarczyla tylko karta i legitymacja wędkarska.Zmiany nastapiły jesienią ubieglego roku. Zbiornik zostal ogrodzony drutem kolczastym, wygladało to tak jakby zmienil własciciela. Nigdzie na ten temat nie mozna uzyskac zadnych informacji, pomylalem wiec że moze ktos na forum cos wie :D


Zbiornik nadal jest PZW ,teren rzeczywiście ktoś nabył i ogrodził ale dostęp do wody jest .
Byłem w lutym na lodzie i normalnie wolno łowić co też potwierdzili panowie z PSR w trakcie kontroli.

#44 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 14 marzec 2010 - 00:09

Pamiętam ok 2004 roku zbiornik Gnojno miał status łowiska specjalnego i dniówka 10 zł kosztowała :mellow:

Fajna woda, niestety zaludniona bardzo i często wpadają tam skuterowcy. Bolenie ładnie chodzą po Gnojnie w lato, ale jakoś mądrzejsze są od tych z nurtu ;)

#45 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 17 marzec 2010 - 15:05

Na Narwi w okolicy Dzierżenina patrol straży rybackiej ujął na gorącym uczynku mężczyznę kłusującego przy pomocy siedemdziesięciometrowej sieci typu wonton... PRZECZYTAJ

#46 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 30 marzec 2010 - 00:04

Dobrze, złapali mendę. Mam nadzieję, że PSR pilnuje teraz Narwi znacznie lepiej niż w lato i na jesień.

#47 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 05 maj 2010 - 00:04

PSR z roku na rok coraz bardziej widoczna. W poniedziałek w Lubielu pływały dwie łodzie PSR, złapali kilku bez karty. Cały weekend też byli widoczni. Oby ryb było więcej :D

#48 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2010 - 05:57

A na odcinku od Różanu do Kaszewca (może większym) od lat kłusuje ten sam człowiek. Jego temat był poruszany na forum kilka razy. Ktoś pisał że nawet była mu proponowana normalna praca, byle by przestał kłusować, mimo to widuję go tam nadal. Ma ktoś numer do tamtejszego oddziału PSR?

Załączone pliki



#49 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 05 maj 2010 - 09:07

Wystarczyło by zadzwonić pod nr.112.

#50 OFFLINE   NiSz

NiSz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2010 - 09:47

Albo dać w łeb, zaplątać w te jego sieci i wrzucić do wody - wiem łatwo powiedzieć, trudniej zrobić...

#51 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2010 - 11:54

On nie stawia sieci, same sznury.
Co ciekawe widziałem go już wiele razy a jeszcze nigdy nie widziałem żeby coś złowił.
Ale słyszałem ze jest skuteczny.
Jeśli chodzi o samodzielną interwencję wolał bym nie bić starszego człowieka. Skłaniał bym się raczej do sniszczenia sprzętu którym się posługuje.

#52 OFFLINE   NiSz

NiSz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2010 - 15:19

Wiesz ja ogólnie też jestem za inteligentnym rozwiązywaniem problemów, tylko w takich przypadkach nie wierzę w sukces dyplomatycznych metod :/

A zniszczysz - zrobi nowe i tak w kółko :D

#53 OFFLINE   Paweł Żak

Paweł Żak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2010 - 17:22

Wystarczyło by zadzwonić pod nr.112.

A to mnie kolega rozweselił tym pomysłem :lol: :lol: :lol:
Ja już to testowałem i nie działa. Jeśli patrol PSR jest gdzieś w pobliżu, to może podjedzie. Jeśli go nie ma, to nikt d.....y ze stołka nie ruszy. Na ZZ owszem przypłyną, bo mają blisko z Nieporętu. Ale gdzieś dalej nie ma na to szans.

#54 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 05 maj 2010 - 22:15

http://www.psr.waw.pl/posterunki.html
Nie wiem konkretnie który posterunek obsługuje ten odcinek.
Niestety PSR to najchętniej na majówce połapie dzieciaki albo jakiegoś dziadka z bambusem, a ganiać prawdziwych kłusoli to za dużo fatgi. Chociaż mam nadzieję, że się myle :(
Słyszałem też od spotkanego wędkarza o reguralnym przeczesywaniu żwirowni Brzóze i niemocy okoliczych stróżów prawa :(

#55 OFFLINE   robert0304

robert0304

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • Lokalizacjaswiat

Napisano 06 maj 2010 - 07:18

Zwirownia Brzoze jest obstawiona siatkami bo z tego co wiem kazdy moze za symboliczna opłate wydzierzawic tam wode. Smutna rzeczywistosc

#56 OFFLINE   Hornet

Hornet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaRóżan

Napisano 06 maj 2010 - 10:42

Jest obstawiona ale jedynie na drugim i trzecim zbiorniku, bo tam wlasnie dzierzawia wode, na pierwszym zbiorniku tylko wolni strzelcy, ale nieco sie boja, jeszcze nie widzialem, zeby w bialy dzien klusowali

#57 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 17 czerwiec 2010 - 19:29

W dniu 10 czerwca zasadzka na kłusowników zorganizowana w okolicy miejscowości Sielc Stary nad Narwią przez Państwową Straż Rybacką przy współpracy ze Społeczną Strażą Rybacką...

#58 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 18 czerwiec 2010 - 00:56

@biosteron, dzięki za linka.

O i super. Oby tak dalej. Zastanawia mnie dlaczego podano Stary Sielc, skoro jest położony dalej od Narwi, niż np. nadrzeczne Rowy bądź Gostkowo.
Chyba, że chodziło o starą Narew czyli starorzecza w pobliżu tej wsi.
Także na tym zdjęciu woda wygląda mało płynąco.

Ale tak czy siak bardzo dobrze, że złapali kłusoli.


#59 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 15 lipiec 2010 - 07:21

Wędkarze: W Narwi brakuje ryb!

#60 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 16 lipiec 2010 - 00:30

Dzięki za linka, niestety komentarze pod artykułem trochę mnie zdziwiły o niewypuszczaniu ryb, żeby dzierżawca sobie nie nałapał.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych