Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki zestaw na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 03 listopad 2007 - 20:46

Mirek ty zostaw mafie rosyjską tylko lec do drzewieckiego i zrób zakupy. Ja wróce i chętnie przygarnę szpuleczkę albo nawet dwie tritanium 0,20 i 0,30
pozd JW :D
p.s. jeśli się okaże, ze Dragon zrezygnował sprzedarzy tej linki to trzeba będzie kupowac na ebayu Sufixa Elite. To prawdopodobnie tasama linka tyle, ze na rynek U.S A jeśli nie tasama to równie zajebi...ta. :huh:

#22 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 03 listopad 2007 - 22:21

Jerzy można w przynęcie ale Rafał ma dojście o połowę taniej.

#23 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 listopad 2007 - 10:31

mirat mialem. kupilismy razem z milo w fishing marsie. ale juz chyba nie maja.. jest jeszcze jeden czy dwa sklepy w sieci ktorzy wczoraj twierdzili ze maja... ale bywa roznie z grubosciami...

PS. ja to si ezastanawiam jak to sie stalo ze moja zniknela bez sladu <_< <_< <_< <_<

#24 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 listopad 2007 - 10:43

Czy wymienione w wątku kije St. Croix będą się nadawały do bocznego troka?
A może poszukać typowego drop shot'a?




#25 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 13 listopad 2007 - 11:28

Czy wymienione w wątku kije St. Croix będą się nadawały do bocznego troka?
A może poszukać typowego drop shot'a?




Typowymi drop shotami sa wymieniony w tym wątku Ac69MLXF jak i półkę wyżej TBC69MLXF. Avida miałem i łowiłem mi sporo zwłąszcza a jigi. Ma czuła szczytówkę i dolnim jak pień. Ten kij ma sporo mocy. RZucałem nim siłowo Sliderm 7S i możnabyło odnieść wrazenie, ze wszystko jest jak należy. TBC69MLXF miałem raptem w rękach przez chwilę. Powiem tyle jest nieco lżejszy niż avid i ma bardziej szpadowatą, sztywną szczytówkę.. Jak chcesz kij idealny pod gumki to uzbroj sobie dobrego spinn jiga.Proponuję shikari/ATC 10-12 lbs...
pozd JW :D


#26 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 listopad 2007 - 19:39

Avida na ebay nie znalazłem. Drop Shot Loomis'a DSR820C (ponoć 'mint' ) był przed chwilą do zgarnięcia za jakieś 190$ z przesyłką. Shikari powiadasz....
Tak na serio to nie dorosłem ani do tej klasy gotowca, ani tym bardziej do zbrojenia. Łowiłem na troka spinningiem, byronowską wklejanką, ale jak to będzie wyglądało w wersji cast nie mam pojęcia. Uparłem się jednak na tego bocznego troka, a w segmencie ekonomicznym nic nie znalazłem. No, chyba że Team Dragon do 14 g...wygląda na czujny :mellow: W każdym razie chcę mieć jakiś kij za 2 tygodnie, żeby mi się multik nie zakurzył. Jak w grudniu szybko zetnie wodę to się wścieknę



#27 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 13 listopad 2007 - 19:56

Zewu nie porównuj jakiejś tam wklejanki z porządnie wykonanym kijem. Między wklejankami a avidem 10 lbs jest niewyobrażalna różnica. Ten avid (AC69MLXF) jest do 14g. I ma naprawde mocny dolnik. Przy bocznym troku spisywał się super, ale cieżarek musiał mnieć minimum 10g. Ja dzis raczej stawiałbym na shikari/ATC jesli zależy ci na łowieniu sporo lżejszymi wabikami. Ja mam kijek 10 funtowy o c/w 2-10g i na okonie czy klenie jest to ideał. Spinn Jigi Shikari mają nieco płynniejsze ugiecie niz avidy i mozna też bez problemów rzucać mniejszymi woblerkami czy obrotówkami. Rzuty malymi wabikami są bardziej komfortowe. Ac69MLXF to był kij w zasadzie albo do jigów albo do agresywnego prowadzenie średnich woblerków jak np. tonace gloogi 5-7 cm Hornet 6S.
pozd JW :D

#28 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 listopad 2007 - 20:22

Fakt, różnica między moją starą wklejanką a avidem jest niewyobrażalna i oburzająca! Moją wklajenką da się łowić w miarę przyjemnie i z powodzeniem ciężarkiem 6 g a Avidkiem nie :D
Shikari (SJ601?)masz zbrojony normalnie czy spirala? Pojawiła się koncepcja zbrojenia P701 z ATCII, ale sam nie wiem...



#29 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 14 listopad 2007 - 15:30

Fakt, różnica między moją starą wklejanką a avidem jest niewyobrażalna i oburzająca! Moją wklajenką da się łowić w miarę przyjemnie i z powodzeniem ciężarkiem 6 g a Avidkiem nie :D
Shikari (SJ601?)masz zbrojony normalnie czy spirala? Pojawiła się koncepcja zbrojenia P701 z ATCII, ale sam nie wiem...



Spirala, ja już nie uzbroję lekkiego casta inaczej niz spiralnie. O ile będzie to robił Łukasz Masiak. Nie ma znaczenia czy będzie to blank ATC czy jakiś inny. Miałem w rękach sporo blanków ATC. Te z serii II do lekkiego casta były nieco bardziej spolegliwe niz te z wyższego modułu, ale to normalne. Napewno ATC II to dobry wybór na pierwszy lekki casting. Założe się o wiele, ze bardziej komfortowo, dalej i w trudniejszych warunkach lepiej poradzi sobie niż drop shot St Croix. Te ostatnie do bardzo sztywne kije...Crioxy lubię tak od 17 lbs.. Choć przyznam się,z ę chcę sobie sprawić coś na 5S66LF, lub 5S70LF :D
pozd JW :D


#30 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 listopad 2007 - 18:31

Witam
Dzięki Jurku za miłe słowa :D
Grafit standardowy jest lepszy do technik bocznego troka i dropshot . W tych metodach chodzi aby ryba dobrze zassała przynętę a wychodzi to lepiej w niskich modułach. Można też używać cieńszych linek bo blank więcej weźmie na siebie w czasie holu. P701 -poprzez swoją charakterystyke oraz ugięcie extra szczytowe w czasie brania ,informuje nas dokładnie o tym kiedy przyciąć rybę. Świetnie spisuje się też przy wszelkich jjigach i innych okoniowych paskudztwach :mellow:

Pozdrawiam Łukasz

#31 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 26 czerwiec 2017 - 14:08

Witam. Odświeżę temat po paru ładnych latach.

Jaki multik pod okoniowego casta ? Konkretnie to jeziorowe dłubanie gumkami o wadze łącznie 5-15g. Pomóżcie wybrać coś sensownego powiedzmy do 1000 PLN.

Multik będzie zapięty prawdopodobnie do St Croix  AVC69MLXF ( 2,05 / 3,5-14g ). 

 

Z góry dzięki. Pozdrawiam


Użytkownik kezmo edytował ten post 26 czerwiec 2017 - 14:09


#32 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 czerwiec 2017 - 15:50

Choć by cała seria ABU Revo LT ...



#33 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 26 czerwiec 2017 - 15:53

Choćby Curado, Scorpion. :)

#34 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 26 czerwiec 2017 - 16:17

Mówicie, że spokojnie mogę nimi operować tak lekkimi przynętami ? W takim razie trzeba poczytać o tych młynkach i coś wybrać.

#35 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 16:30

Multik będzie zapięty prawdopodobnie do St Croix  AVC69MLXF ( 2,05 / 3,5-14g )


Mam fajniejszy kij do okoniowania, niż ten StC 69MLXF ;)

Odezwij się na priv.

#36 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 26 czerwiec 2017 - 16:37

Czy seria  Abu Revo LT jest dostępna gdzieś w naszych krajowych sklepach ?



#37 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 czerwiec 2017 - 16:52

Chyba nie



#38 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 26 czerwiec 2017 - 17:09

Na giełdzie chyba wisi abu mgx, też fajny pod lekkie łowienie.
  • Rowino lubi to

#39 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 26 czerwiec 2017 - 17:28

Miał ktoś może do czynienia z Daiwą SV 105 HSL ? Panowie sytuacja ma się podobnie gdybym startował z przynętami powiedzmy od 8-10g, czy tu już opcji jest więcej bo tak szczerze mówiąc to zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej będzie zostawić tradycyjny zestaw okoniowy ( korba ).



#40 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 26 czerwiec 2017 - 17:52

Może pół roku to za mało (bo tyle mam do czynienia z castem) by cokolwiek doradzać, ale kompletowałem sobie podobny zestaw i padło na Curado 101. Od 5 rzuca na spokojnie, nawet przy niezbyt udanych wymachach. Masz nieco większy budżet, a tym samym sporo większy problem związany z wyborem. Powodzenia :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych