Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie kolory na Szczupaka?? Opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 05 maj 2013 - 08:22

a u mnie nie działa nic przy tej zdechłej pogodzie:)



#22 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 05 maj 2013 - 12:20

Witam Wszystkich w tym wątku,

 

a ja do kolorów nie przykładam dużej wagi, ponieważ bardziej skupiam się na prowdzeniu przynęty i "prezentacji" wabika :).

Myślę, że większość kolorów jest dobra / żółty, zielony, perłowy, biały i wszystkie jego kombinacje z dodatkiem czerwieni /, ale sposób prowadzenia daje lepsze wyniki niż kolor ;).

 

Pozdro.

 Ja jako że zajmowałem się przez kilka lat dystrybucją min. przynęt silikonowych, więc w torbie miałem przez pewien czas chyba ponad setkę kolorów. Z mojego doświadczenia wynika że najlepsze są kolory: (wpisz dowolny popularny w Twoim regionie, oraz co przyjdzie Ci do głowy) Rewelacyjnie biorą właśnie na nie ...wędkarze :P  Prowadzenie przynęty po pierwsze a kolory zawsze dwa: natura i "oczojeb"


  • BartasL2 i eRKa lubią to

#23 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 maj 2013 - 19:54

Witam mam pytanie możecie podpowiedzieć lub sami podać na co najczęściej łowicie szczupaka jakie przynęt używacie jakich kolorów do jakiej pogody. Czy to gumy czy Woblery jakie marki są najbardziej skuteczne. Myślę że temat przyda się nie tylko mi:)

 

najskuteczniejsze sa takie co szczupakom akurat podchodza ;) jedyna prawidlowosc taka, ze w wodach zabarwionych torfem (brazowawy kolor) najlepiej mi sie sprawdzaja kolory zolte (az do oczojebnych). Od siebie zwykle wybieram cos z palety biel/czerwien/czern/zielen/zolc. Ale jestem zwolennikiem teori, ze trzeba miec fuxa procz koloru i z wielkoscia - nieraz po kilku h bezowocnego orania zmienilem wielkosc )kolor ten sam) na + lub - 5cm i sie nagle okazalo, ze ryby sa w wodzie....

czasami jak woda zimna to zas biora tak delikatnie, ze widac tylko brania a nie czuc ich..

Pozatym mam wrazenie, ze ryby nie czytaja albo nie biora sobie do serca tego jak na co  i gdzie powinny brac wg roznych specow ;)



#24 OFFLINE   przemo_bass

przemo_bass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 maj 2013 - 22:37

 Ja jako że zajmowałem się przez kilka lat dystrybucją min. przynęt silikonowych, więc w torbie miałem przez pewien czas chyba ponad setkę kolorów. Z mojego doświadczenia wynika że najlepsze są kolory: (wpisz dowolny popularny w Twoim regionie, oraz co przyjdzie Ci do głowy) Rewelacyjnie biorą właśnie na nie ...wędkarze :P  Prowadzenie przynęty po pierwsze a kolory zawsze dwa: natura i "oczojeb"

 

I to jest słuszna uwaga. Kolory przynęt są dla wędkarzy, którzy lubią je kolekcjonować i mieć kolorowo w pudełkach :D :D.


  • eRKa lubi to

#25 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 05 maj 2013 - 23:52

witam tez tak uwazam a i tak kolorow u mnie ci panie dostatek  :D



#26 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 06 maj 2013 - 11:13

witam tez tak uwazam a i tak kolorow u mnie ci panie dostatek  :D

 

Ty Tomek to tylko "holo" z tego co zaobserwowałem :)



#27 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 maj 2013 - 14:23

Jak mawia KOMANCZ... 

 

kolor na szczupaka jest niewazny... Byle to tylko byl GT :)


  • hi tower lubi to

#28 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 06 maj 2013 - 20:28

U mnie brały dzisiaj tylko na slaidery 10 w kolorze flagi na żaden inny kolor nie reagowały.

#29 OFFLINE   chrzanek

chrzanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaCzarna Białostocka

Napisano 07 maj 2013 - 11:54

ja ostatnio polubiłem RenoKillery w kolorze płotki,taka ciemna perełka z pomarańczowym brzuszkiem,z tym ,że wybieram w sklepie te najmiększe,ewentualnie gotuję,albo ściskam w kilku miejscach ogonek peanem,te zabiegi

 przerowadzam w wielu gumkach,co często zwiększa skuteczność silikonów,a wogóle w tym sezonie sprawdzały się

 nam naturalne kolorki,perełki wszelkiego rodzaju i to małe 3-7cm,było kilka zębatków 50-65cm,tylko kolega wyłamał

się i szastał śledzie na dużą żółtą sandrę i bądź mądry :) a wiadomo,że najskuteczniejsze te przynęty na które

łowimy,a słabe te co w pudle leżą.Lubię małe wachadła srebro/złoto,karbowane i lekkie,sporo brań w opadzie,aglia 3

 srebrna w czerwone kropy i na płytkie łowy lusoxy,a wobki jak gumy-preferuje naturalsy.Zasadniczo wolę mieć

kilka przynęt o różnej pracy niż w stu kolorach :) a jeszcze co do gum to na majówce sprawdzało się wolne lizanie

dna i wolny opad na stosunkowo lekkich główkach w płytkich partiach łowisk.


  • Mistal lubi to

#30 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 07 maj 2013 - 19:21

słyszałem kilka opinii ostatnio, że szczupaki w tym sezonie na razie najlepiej biorą na BEPNBP.

czy ktoś może to potwierdzić?



#31 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 maj 2013 - 19:39

słyszałem kilka opinii ostatnio, że szczupaki w tym sezonie na razie najlepiej biorą na BEPNBP.

czy ktoś może to potwierdzić?

BEPNBP?

A co to takiego? :huh:

Best Esox Przynęta Narodowego Banku Polskiego? ;)



#32 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 07 maj 2013 - 19:42

BANKNOTY EMITOWANE PRZEZ NARODOWY BANK POLSKI ,a łowisko to sklep rybny :)



#33 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 07 maj 2013 - 20:26

Tak się złożyło żewszystkie szczupaki w tym sezonie złapałem na gumę w kolorze .... Śledzia (!)

#34 OFFLINE   Gawlin

Gawlin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 08 październik 2016 - 09:57

Jeśli chodzi o kolory przynęt na szczupaka, opisałem to na gumach w swoim artykule http://www.blog-wedk...my-na-szczupaka. Nie są to wszystkie kolory, bo jest ich mnóstwo tak naprawdę. Każde łowisko jest inne i uważam, że na początku trzeba po prostu testować. Na ten kolor nie bierze, to zakładam inny. A druga sprawa to prowadzenie przynęty, to ma największe znaczenie na to czy drapieżnik zaatakuje. 



#35 OFFLINE   Daron

Daron

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Imię:Dariusz

Napisano 08 październik 2016 - 11:29

 Moje sprawdzone kolory to :

- biała przynęta z jakimś akcentem czerwonego

-perła z niebieskim

-seledyn z brokatem

-fire tiger



#36 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 08 październik 2016 - 18:49

U mnie podstawowy kolor kopyta to perłowy z czarnym grzbietem plus czerwony ogon.



#37 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 08 październik 2016 - 20:18

U mnie szczupaki jakieś głupie chyba bo na kolory nie patrzą ostatnio, walą w każdą gumę od Tomego, w jerki roach od niego też, niezależnie od malowania, w wahadła od russian80 za to całkiem przestały bić w łamańce jakie mam od Tomka1988, w te waliły jak porąbane latem a teraz chyba zbyt agresywna praca tych przynęt łamanych i wolą gumy, jerki i wahadła. 



#38 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 12 październik 2016 - 23:37

Najlepiej w kolorze oktaryny ;)



#39 ONLINE   jerrys

jerrys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaCzłuchów
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Stawiarz

Napisano 14 październik 2016 - 18:29

RGB , ilu użytkowników jerka + jeden

 

..i każdy ma rację.



#40 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 16 październik 2016 - 09:09

Witam,

co tu dużo mówić każda woda rządzi się swoimi prawami. Zależnie od pory roku, pory dnia trzeba testować. Tam gdzie łowie są dni że biją w naturalne kolory w książkowych miejscach a bywają dni że biorą ze środka na przynęty UV tam gdzie szukam zedów. Prawda jest taka że wędkarstwo jest bardziej nieprzewidywalne niż kobieta;).  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych