Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiki firmy Lew's - opinie, porównania, cokolwiek...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 23 listopad 2015 - 18:40

:lol:

Lews jest do okumy i awaryjnie dragon ultima cast.

To mi wystarczy  :)

Do innych /cięższych/ zastosowań okraglak Abu.

Lewsa najzwyczajniej szkoda!  :wub:



#42 OFFLINE   mallard

mallard

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 29 listopad 2015 - 00:58

:) moje bliźniaki to BB1L 5,1:1 - te o specyficznym (starej daty) antyrewersie ;)  Nie mają ze mną lekko ... bo pracują z crankbaitami i spinnerbaitami ...  pierwsze w rękach na łodzi i jako ostatnie odkładane ... bo je lubię  :rolleyes:

Załączony plik  IMG_3335.JPG   51,62 KB   21 Ilość pobrań


Użytkownik mallard edytował ten post 29 listopad 2015 - 01:10


#43 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 29 listopad 2015 - 01:39

Co to za miodowy Lamiglas?



#44 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 listopad 2015 - 10:03

...ja wiem  i chętnie bym nim połowił szczupolki :D  to szklaczek (ale tych wszystkich numerków literalnych nie pamiętam :P )



#45 OFFLINE   mallard

mallard

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 29 listopad 2015 - 12:14

Co to za miodowy Lamiglas?

Minecjuszu - ten miodowy lami to moja własna replika kija, który już wiele lat temu zniknął z rynku ... a że lubię takie klasyki ... tom sobie takowego wyrychtował ...  ;)

Załączony plik  IMG_5552.JPG   114,16 KB   17 Ilość pobrań


  • minecjusz lubi to

#46 OFFLINE   mallard

mallard

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 29 listopad 2015 - 12:24

...ja wiem  i chętnie bym nim połowił szczupolki :D  to szklaczek (ale tych wszystkich numerków literalnych nie pamiętam :P )

:) ... bo ja też lubię te starocie, a szklaki lamiego to kije z ,,duszą'', dziś ze świeczką takich szukać ...  ;) , mam jeszcze ,,starszego'' brata tego SR-a do kompletu ...  :whistling:


  • BOB lubi to

#47 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 09 luty 2016 - 18:53

Z nudów rozkręciłem swojego lew's.

Może komuś się kiedyś przydadzą foty flaków:

 

Załączony plik  2016-01-25 18.13.33.jpg   48,06 KB   19 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2016-01-25 18.14.00.jpg   48,64 KB   19 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2016-01-25 18.14.45.jpg   48,67 KB   19 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2016-01-25 18.15.01.jpg   41,02 KB   19 Ilość pobrań

 

 


  • minecjusz lubi to

#48 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 09 luty 2016 - 19:20

:) ... bo ja też lubię te starocie, a szklaki lamiego to kije z ,,duszą'', dziś ze świeczką takich szukać ...  ;) , mam jeszcze ,,starszego'' brata tego SR-a do kompletu ...  :whistling:

Tak sobie teraz pomyślałem, czy ten Twój szklak nie był jednym z powodów, dla którego kupiłem ... szklanego Mega Bassa? :P  :D

(nawet kolorek podobny ;) )


Użytkownik BOB1 edytował ten post 09 luty 2016 - 19:20


#49 OFFLINE   mallard

mallard

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 09 luty 2016 - 20:59

Tak sobie teraz pomyślałem, czy ten Twój szklak nie był jednym z powodów, dla którego kupiłem ... szklanego Mega Bassa? :P  :D

(nawet kolorek podobny ;) )

 

:D  Robercie, no to jesteś kolejnym - udowodnionym przypadkiem klinicznym  ,,szklanego wirusa''...  rozprzestrzenianego drogą ... internetową  :D

a swoją drogą , żeby tak wszystkie dolegliwości, były tak przyjemne ...  pozdrawiam  ;)


  • BOB lubi to

#50 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 04 luty 2021 - 23:07

W sumie coś mało ty o tych produkcjach ... ktoś coś ??



#51 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 04 luty 2021 - 23:18

U mnie od września https://skleprybka.p...ool-slp-series/  (NIE KUPIONY U NICH TYLKO PPRZYKŁAD) , powiem tak mam na stanie curado 201e7 , scorpion 1001 , daiwa megaforce , curado 51 ,curado51 po jakimś lifcie (nie umiałem go rozgryść ) powiem jedno najlepszy i najbardziej intuicyjny jaki miałem po prostu od 8gr- 50 gr wymiata i tyle w temacie 

Może ktoś coś o swoich parę słów ,,


Użytkownik pabik edytował ten post 04 luty 2021 - 23:20


#52 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2021 - 08:55

U mnie od września https://skleprybka.p...ool-slp-series/  (NIE KUPIONY U NICH TYLKO PPRZYKŁAD) , powiem tak mam na stanie curado 201e7 , scorpion 1001 , daiwa megaforce , curado 51 ,curado51 po jakimś lifcie (nie umiałem go rozgryść ) powiem jedno najlepszy i najbardziej intuicyjny jaki miałem po prostu od 8gr- 50 gr wymiata i tyle w temacie 

Może ktoś coś o swoich parę słów ,,

Możesz napisać co jest w nim takiego że wymiata?

A co do porównania to moim zdaniem ciężko porównac multik za 1000-1400 zł do takich za 400-600 zł . Chyba że cena była podobna.



#53 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 05 luty 2021 - 14:10

Mają ciekawy system hamulcowy, który jest bardzo skuteczny. https://youtu.be/AJpLiw2H80Y?t=632 Nie wiem, czy jeszcze w jakichś modelach sugeruje się smarowanie bieżni oliwką. O ile sobie przypominam, to w tym tak. Czy wymiata? Nie wiem, ale mi osobiście łowiło się bardzo przyjemnie przynętami miękkimi do 30 g z ołowiem włącznie.



#54 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 05 luty 2021 - 14:33

Witam, svs shimano wygląda na dwukrotnie lżejszy a z pitchcenntrifugal abu garcia nie ma porównania.

Ja bieżnię czyszczę i oliwię podobnie jak łożyska szpuli. Działa jedno i drugie, wyraźna różnica  :)  Łożyska są cichsze a hamulec daje dodatkowy poślizg  :D  Pozdrawiam 



#55 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 05 luty 2021 - 15:28

 

Możesz napisać co jest w nim takiego że wymiata?

A co do porównania to moim zdaniem ciężko porównac multik za 1000-1400 zł do takich za 400-600 zł . Chyba że cena była podobna.

Gdybyś czytał ze zrozumieniem całe zdanie  "powiem jedno najlepszy i najbardziej intuicyjny jaki miałem po prostu od 8gr- 50 gr wymiata i tyle w temacie" pewnie byś zrozumiał o co chodzi (kompletny brak brody czy to z wiatrem czy pod wiatr tzn kompletny brak zmartwień ), a poza tym nie porównywałem żadnych multików ze sobą a jedynie napisałem jakich do tej pory używałem i do tego się odniosłem 


Użytkownik pabik edytował ten post 05 luty 2021 - 15:30

  • godski i MietekK lubią to

#56 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2021 - 16:56

Gdybyś czytał ze zrozumieniem całe zdanie  "powiem jedno najlepszy i najbardziej intuicyjny jaki miałem po prostu od 8gr- 50 gr wymiata i tyle w temacie" pewnie byś zrozumiał o co chodzi (kompletny brak brody czy to z wiatrem czy pod wiatr tzn kompletny brak zmartwień ), a poza tym nie porównywałem żadnych multików ze sobą a jedynie napisałem jakich do tej pory używałem i do tego się odniosłem 

Czytam ze zrozumieniem.

"powiem tak mam na stanie curado 201e7 , scorpion 1001 , daiwa megaforce , curado 51 ,curado51 po jakimś lifcie (nie umiałem go rozgryść ) powiem jedno najlepszy i najbardziej intuicyjny jaki miałem po prostu od 8gr- 50 gr wymiata i tyle w temacie "

 

Najlepszy i najbardziej intuicyjny, wymiata. Zrozumiałe, tutaj Einsteina nie trzeba.

 

Zaciekawił mnie ten wpis i byłem ciekaw co powoduje że jest najlepszy z wymienionych i dlatego dopytałem.


  • pabik lubi to

#57 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 05 luty 2021 - 17:16

Po prostu przykręciłem do wędki nawinąłem pletkę zacząłem rzucać i okazał się świetny. najlepszy z dotąd używanych i tyle, na sprawach technicznych nie za bardzo się znam  :)


  • godski lubi to

#58 OFFLINE   Skalniak91

Skalniak91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Dawid

Napisano 31 marzec 2021 - 22:17

Mam prośbę o opinię nt modeli z linków :
https://allegro.pl/o...-cg1-9540390075

https://allegro.pl/o...l-lh-9854262767

https://allegro.pl/o...DxoCca8QAvD_BwE

Będzie to mój pierwszy multik, zastanawiam się czy te modele posiadają hamulce magnetyczne, pokrętła są... Kolejna rzecz to przeważnie łowię z gramaturami główek ok 8-25g plus gumy od 8 do 17cm. Chciałbym coś co mi obsłuży takie przynęty i zostawi zapasu np do główek 25+ np na głębokie sandaczowe wody. Nie jeżdżę na okonie. Głównie szczupak sandacz.
Lubię mieć sprzęt który nie jest oklepany jak okuma 8k w karpiarstwie. Jednocześnie chciałbym coś co jakością nie odbiega od Tatuli i powiedzmy Slx dc shimano. Czy ktoś coś podpowie co do lew's vs shimano, daiwa w ww. budżecie? Dziękuję serdecznie.

Użytkownik Skalniak91 edytował ten post 31 marzec 2021 - 22:18


#59 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 01 kwiecień 2021 - 11:33

Miał ktoś może do czynienia z modelem lew's hypermag speed spool?

#60 OFFLINE   Skalniak91

Skalniak91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Dawid

Napisano 02 kwiecień 2021 - 23:26

Niestety jak widać, możemy liczyć tylko na sponsorowane lub niebezinteresowne "testy" na YouTube typu Salmo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych