Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tylko usiąść i zapłakać...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rapala

rapala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów

Napisano 01 czerwiec 2013 - 09:44

http://www.interwenc...ex.html#1318052

Nawet nie mam siły na dłuższy komentarz ,ręce opadają! ..."Dziki kraj - dzika organizacja!"...


Użytkownik rapala edytował ten post 01 czerwiec 2013 - 09:49


#2 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 01 czerwiec 2013 - 12:13

ze skrajności w skrajność...ręce opadają... :mellow:



#3 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 01 czerwiec 2013 - 12:40

Q...a . Nawet nie wiem co napisać. Słów mi brakło. Teraz będę musiał się rozglądać,jak w swoim oczku będę wobki testował.



#4 OFFLINE   rapala

rapala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów

Napisano 01 czerwiec 2013 - 12:48

Teraz sobie przypomniałem,że mój kuzyn ma staw ok.100m od rzeki a ta rzeczka  czasami wylewa...Wieczorem wyprowadzę chłopa z błędu odnośnie własności ryb :D  .



#5 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 01 czerwiec 2013 - 15:42

Masakra, szkoda słów

Zorganizujmy zbiórkę po 2 zł dla Pana Henia i zapłaćmy tą chorą karę !!!


Użytkownik piotro82 edytował ten post 01 czerwiec 2013 - 15:43


#6 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 02 czerwiec 2013 - 21:44

Co Wy!

Wydaje mi się że to przedstawiono wersje jednej ze stron...

 

Znam sporo takich przypadków z dorzecza Warty, co okoliczni rolnicy "przywłaszczali" , wylatali w gminie grunty (tereny zalewowe) które od pokoleń użytkowali ich dziadowie, jeszcze na podstawie dawnych dekretów królewskich.

W takich miejscach łąki zostały zaorane i obsiane zbożami sięgającymi do samego koryta, przecież to urodzajne ziemie gdzie woda latami nanosiła muł... ale niestety, po paru latach uprawiania ziemia się wyjałowi i trzeba nawozić sztucznie, a kogo to obchodzi że nawozy spływają do wody...

Małe starorzecza, komu potrzebne te bajora, zwłaszcza ze ustawa określa do jakiej powierzchni można je bezkarnie zasypywać, więc w suche lata trzeba pozbyć się problemu i zasypać starorzecze, zawsze 2 worki pszenicy więcej...

Ale te większe starorzecza to już łakomy kąsek, tych nie zasypują, tylko wstawiają tablice "teren prywatny, zakaz łowienia ryb"... nawet jeśli co kilka lat przyjdzie wyższa woda to i tak dla takiego typka zostanie tam sporo rybiego mięsa.

 

Najbardziej absurdalne są przypadki, gdy taki "BURAK" bez skrupułów może przekopać kanał (nawet w suche miesiące łączy...) z koryta rzeki do starorzecza. Wtedy ma "żniwa" dwa razy w roku, na wiosnę ryby wpływają na tarło, zimą na zimowiska. W ruch idą sieci, prądy, łodzie, wodery itp, powstaje wiejska ekipa rybacka, która kładami i ciągnikami wozi sprzęt rybacki i beczki pełne ryb ze staruchy na staruchę. O okazach ryb już nie będę pisał, ale szczupaczki po 25cm i okonki 15cm, to tez ryby konsubcyjne...

Najgorsze że PSR nic nie może zrobić na podstawie zeznań 4świadków i całego materiału fotograficznego, delikwent musi być złapany na gorącym uczynku! A RZGW twierdzi że na ich mapach niema kanału łączącego rzekę z starorzeczem!

 

Ten sam "Rolnik Kłusol" robi swój prywatny, utwardzony wjazd do rzeki, przecież to jego prywatny teren zalewowy, poco robić sobie problem z odpadami jak można przyczepą wjechać do Warty i to co zbędne (łodygi od ziemniaków) wywalić, woda tak to wszystko zabierze.

 

Trochę mnie poniosło na innym forum, przypadek Pana Henia może jest inny, skopiowałem to co tam "nabazgrałem" w emocjach, ale spójrzcie na to z innej strony, ja przedstawiłem znane mi przypadki.



#7 OFFLINE   suli102

suli102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 468 postów
  • LokalizacjaDerby/Glogow

Napisano 02 czerwiec 2013 - 21:54

Takie "cuda" tylko w Polsce!

#8 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 00:59

Tak no wszystko się zgadza i każdy swoją rację ma.Jest też odhaczone dla PSR że coś robi.Szkoda tylko że na Pana Henia bez stopy trafiło.



#9 OFFLINE   zorak

zorak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarnowski

Napisano 03 czerwiec 2013 - 07:03

Przecież najprościej ukarać takiego biednego człowieka niż grupę kłusowników. Nawet nie ma co komentować bo to to jest żenujące.



#10 OFFLINE   Sobol

Sobol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 czerwiec 2013 - 08:36

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:



#11 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 03 czerwiec 2013 - 11:19

Tak sobie myślę, że dziennikarz mając odpowiedni warsztat jest w stanie przedstawić każdy problem w zależności od swojej tezy. Tym razem ona brzmi - głupi sąd i biedny chory pan Henio, co z głodu rybkę chciał złowić. 

I tą tezę zacnie udowodnił.

Znając jednak liczne przykłady odsyłania "prawdziwych" kłusowników do domu z wyrokiem "niska społeczna szkodliwość", wnioskuję, że musiało jeszcze, jak się potocznie mówi, "być coś na rzeczy". Łatwo jest komentować wyrok, nie znając przebiegu procesu, zeznań świadków, postawy samego oskarżonego. Po jednostronnej relacji. Nie bardzo wyobrażam sobie, by łkającego przed sądem, mówiącego o chorobie, biedzie i głodzie pana Henia sędzia tak potraktował. Bardziej prawdopodobne, że Henio dla kurażu "dziabnął małe co nieco" i sędziego pouczał, co Heniowi wolno na własnym podwórku. 

Choć ja też nie znam przebiegu procesu. 

Tylko wolę wierzyć, że sądy w naszym kraju są, a przynajmniej starają się być wrażliwe na ludzką krzywdę i przy ferowaniu wyroków krzywdy tej bezsensownie nie powiększać...


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 03 czerwiec 2013 - 11:19

  • Friko, Hipolos i *Hektor* lubią to

#12 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 03 czerwiec 2013 - 11:37

Janusz czytając Twoją wypowiedź gdzieś w głowie kiełkuje myśl o "utopijnych szklanych domach"... :mellow: internet,gazety czy telewizja roi się od przykładów głupich,debilnych i niesprawiedliwych wyroków sądów...nasze marzenia "raczej ściętej głowy" nie zmienią faktu,że niezawisłość Polskich sądów możemy wsadzić między bajki i nasza wiara,że jest inaczej niczego nie zmieni...pzdr



#13 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 03 czerwiec 2013 - 11:49

Znając podobne przypadki ze swojego odcinka Warty, zaraz na starcie miałem podobne odczucia jak Janusz.


Użytkownik PGr1 edytował ten post 03 czerwiec 2013 - 11:49


#14 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 03 czerwiec 2013 - 12:08

Znając podobne przypadki ze swojego odcinka Warty, zaraz na starcie miałem podobne odczucia jak Janusz.

ja w swojej wypowiedzi abstrahowałem od tego konkretnego przypadku P.Henia...odniosłem się tylko do sytuacji w Polskim sądownictwie (oczywiście moim zdaniem) ps.wracając do tematu to chyba nikt z tutaj obecnych nie zna dokładnie przebiegu całej sprawy a możemy ją ocenić tylko na podstawie tego artykułu i takie dywagacje typu tak było albo inaczej możemy prowadzić w nieskończoność...sytuacja mogła by się zmienić gdyby się tu wypowiedzieli strażnicy PSR oraz P.Heniu,ale to znów tylko "szklane domy"...pzdr



#15 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 18:08

Wszystko się zgadza i fakt jest faktem a pismak operując słowem może to różnie przedstawić.Natomiast to że-czemu nie dojadą prawdziwych kłusoli-bo się boją i najprawdopodobniej dostali by po ryju a w sądzie dobra papuga takiego bez problemu wybroni.



#16 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 03 czerwiec 2013 - 18:10

Masakra.....ale co począć taki kraj....



#17 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 05 czerwiec 2013 - 22:14

Ale tak naprawdę to właśnie taki pan Henio jest najczęstszym KŁUSOLEM. Mieszka przy rzece i pewnie  na codzień stosuje siaty w rzece i widły na wylewach, a że go psr drapnęła w momencie gdy siedział nad swoim stawem był w złym miejscu o złej porze, rzeki wylewają i to mogło być potraktowane jako wylew właśnie. A może był już znany wcześniej z ww czynności a to po prostu był pretekst dla strażników.


Użytkownik misiek116p edytował ten post 05 czerwiec 2013 - 22:15


#18 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 czerwiec 2013 - 08:58

Ale tak naprawdę to właśnie taki pan Henio jest najczęstszym KŁUSOLEM. Mieszka przy rzece i pewnie  na codzień stosuje siaty w rzece i widły na wylewach, a że go psr drapnęła w momencie gdy siedział nad swoim stawem był w złym miejscu o złej porze, rzeki wylewają i to mogło być potraktowane jako wylew właśnie. A może był już znany wcześniej z ww czynności a to po prostu był pretekst dla strażników.

Cóż, tego też nie wiemy. 

A fakt, że wielu mieszkających nad rzeką kłusuje nie pozwala karać wszystkich mieszkających nad rzeką. Pod byle pretekstem i "na wszelki wypadek".

Ogólnie, lepiej puścić dziesięciu przestępców niż skazać jednego niewinnego. A wyroków sądu nie komentować. Bo jeśli sąd oparł się na niesłusznych przesłankach, to odpowiednią drogą jest apelacja. I nasze dywagacje wpływu na nią nie mają.


  • Friko i krystiano1981r lubią to

#19 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 06 czerwiec 2013 - 22:07

Cóż, tego też nie wiemy. 

A fakt, że wielu mieszkających nad rzeką kłusuje nie pozwala karać wszystkich mieszkających nad rzeką. Pod byle pretekstem i "na wszelki wypadek".

Ogólnie, lepiej puścić dziesięciu przestępców niż skazać jednego niewinnego. A wyroków sądu nie komentować. Bo jeśli sąd oparł się na niesłusznych przesłankach, to odpowiednią drogą jest apelacja. I nasze dywagacje wpływu na nią nie mają.

Fakt trochę uogólniam, ale tak zazwyczaj jest :( .

Nie jestem pewien pewnej rzeczy słyszałem kiedyś o przepisie że jeżeli zbiornik wodny ma połączenie z wodą pzw w tym wypadku staw owego pan z rzeką w skutek wylewu to na nim obowiązują przepisy pzw i może tym się kierowali strażnicy?



#20 OFFLINE   Hipolos

Hipolos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 07 czerwiec 2013 - 23:12

Fakt trochę uogólniam, ale tak zazwyczaj jest :( .

Nie jestem pewien pewnej rzeczy słyszałem kiedyś o przepisie że jeżeli zbiornik wodny ma połączenie z wodą pzw w tym wypadku staw owego pan z rzeką w skutek wylewu to na nim obowiązują przepisy pzw i może tym się kierowali strażnicy?

 Właśnie tak jest i bardzo dobrze, bo buraki kopią kacze dołki przy rzekach celowo. A co się dzieje później, myśle że wiecie doskonale.